x-kom hosting

Allebzdury do kwadratu (QUAD)

swirek
utworzono
utworzono

Zajrzalem dzis na aukcje pod tytulem MERCEDES WSROD KOMPUTEROW link

Jakiez bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie ze "pod maska" tego sprzetu drzemie iscie potworny procesor 9,6GHz Intel q6600 :o .

Nie mieszkajac wyslalem do tego Pana maila (via serwis allegro) o nastepujacej tresci:

Szanowny Panie, uprzejmie proszę przestać wprowadzać mniej znających się na komputerach allegrowiczów w błąd.

Być może i Pan jest tego nieświadomy, ale to faktu nie zmienia. NIE MA procesora o taktowaniu "PROCESOR INTEL CORE 2 QUAD Q6600 Chłodzenie Zapenia :

+ ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM

MOC 9,6GHz" !!! To są cztery OSOBNE rdzenie, każdy o taktowaniu referencyjnym 2,4GHz. Taktowań rdzeni się NIE sumuje. Jest to bardzo duży błąd, więc ufam iż wykazując solidność jako SuperSprzedawca, skasuje Pan tę bzdurę ze swoich aukcji.

P.S. Myślę, że chłodzenie procesora zapeWnia... i tak dalej.

Pozdrawiam

przy okazji pan z allegro walnal literowke i ladna chwile zastanawialem sie nad tym coz to za chlodzenie Zapenia i do tego Ogyginalne ;) Mam nadzieje, ze moj mail odniesie skutek i pan z allegro zmieni opis albo wykazuje ewidentna bzdure :)

Moze by wyslac takze info o tym do serwisu allegro... :evil3: jak myslicie?

qArteXp
komentarz
komentarz

Mnioe to rozwaliło

przy karcie graficznej są jej możliwości i ...

Możliwość podłączenie pod TV !
swirek
komentarz
komentarz
przy karcie graficznej są jej możliwości i ...

CYTAT

Możliwość podłączenie pod TV !

A co w tym zabawnego, ze niektore karty maja wyjscie S-VIDEO i mozna je podlaczyc do zwyklego telewizora...
qArteXp
komentarz
komentarz

prawie kazdą kartę można podłączyć... ;) a tam jest jako wielki atut tej karty :)

Pajdek
komentarz
komentarz

I jeszcze nagrywarka z wypalaniem napisów :D

swirek
komentarz
komentarz
I jeszcze nagrywarka z wypalaniem napisów biggrin.gif
LightScribe :) Mialem takiego Samsunga, niezly calkiem :)

A w innej aukcji tego pana jest:

PROCESOR INTEL CORE 2 QUAD

Q9400

Chłodzenie Zapenia :

+ ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM

MOC 10,6GHz

umca
komentarz
komentarz

Buahahaha piękne ! :lol:

Ale i niestety smutne za razem.

Raxen
komentarz
komentarz

Wystaczy przegladnac wiecej takich aukcji i takie bledy to podstawa, tzn chłyt maketindody :lol:.

Nie bede nawiazywal tutak do samej konfiguracji zestawow typu Q6600 + 4 GB Ram i do tego GF 9500 GT i napis pewnosc plynnej gry na najwyzszych deatalch w kazdej grze. Ble ble ble, ultra cichy chlodznie od AMD, obok pisze BOX :lol:

Szkoda slow.

kryptos
komentarz
komentarz

Raxen, szkoda słów, zgodzę się, ale najgorsze z tego wszystkiego jest to, że ludzie to masowo kupują.

A potem co 2 tygodnie idą z komputerem na gwarancję. A przecież kupili taki ultra-super zestaw.

fball
komentarz
komentarz

Może i walnął bzdure ale niżej o procesorze jest wyraźnie napisane 4x2,4.A to 9,6ghz okreslił jako MOC a nie taktowanie może to dla sprzedającego zupełnie innaczej znaczy. :)

swirek
komentarz
komentarz

Hehe, pan z allegro odpisal mi na maila :)

Oto odpowiedz:

30-09-08, ..::PLANETCOM KOMPUTERY::.. <komputery@planetcom.pl> napisał(a):

Witam Ponownie !

Jest rzeczą oczywistą że te procesory nie działają jak 1 procesor o mocy 9,6GHz ... tylko jak 4x2,4GHz co daje moc 9,6GHz. I jak by Pan dokładnie spojrzał zobaczył by Pan że w specyfikacji jest podane 4x2,4GHz . A jak wszystkie 4 rdzenie pracują to można uznać że pracują z mocą 9,6GHz. Źle Pan to zinterpretował.

Na co oczywiscie otrzymal moja odpowiedz, co nastepuje:

Szanowny Panie,

Pragnę Pana uświadomić, że NIE ma czegoś takiego jak MOC procesora wyrażona w Herzach (Hz). MOC jako taką można wyrazić w watach, jednostce SI (W) jako urzadzenie elektryczne lub koniach mechanicznych (KM) co dotyczy raczej samochodów - silniki. Jeśli koniecznie chce Pan wyrazać w jakikolwiek sposób MOC procesorów proponuję określać ich MOC obliczeniową wyrazoną w jednostkach FLOPS. Po to taka jednostka została stworzona.

Co do mojej interpretacji zaś, jest ona jak najbardziej prawidłowa. Oczywiście przepisał Pan specyfikację od producenta podając taktowanie rdzeni jako 4x2,4GHz ale w żadnym wypadku nie można uznać, że wszystkie na raz pracują z "mocą" 9,6GHz. Kiedy wszystkie pracują, w dalszym ciągu są czterema, osobnymi rdzeniami.

z poważaniem...

Ciekawe czy to do tego pana dotrze?

kozman
komentarz
komentarz

Iście książkowa definicja mocy :D

Ciekawi mnie co będzie dalej, miły superseller będzie stał zapewne dalej w obronie diabelnej "śmocy" 9.6GHz

lub w ogóle nie odpowie.

Przydała by się akcja edukująca sprzedawców z alledrogo.

Wysyłanie e-maili i tak dalej.

swirek
komentarz
komentarz
Ciekawi mnie co będzie dalej, miły superseller będzie stał zapewne dalej w obronie diabelnej "śmocy" 9.6GHz

lub w ogóle nie odpowie.

A i tu zaskoczenie. Odpowiedzial i to jak "dowcipnie" :)
W dniu 30 września 2008 11:15 użytkownik ..::PLANETCOM KOMPUTERY::.. <komputery@planetcom.pl> napisał:

Witam Ponownie !

Zbyt dosłownie Pan bierze tekst opisu ...

Słowa Moc używa się też potocznie a nie tylko jako pojęcie Fizyczne .

Np.

"Kocham Pana bardzo MOCNO" - mamy to wrażać w Watach :)?

Jak dla mnie te procesory mają moc 4x2,4GHz czyli 9,6GHz nie dosłownie wyrażoną w WATACH czy w przełożeniu na jeden rdzeń ale umowną,pokazującą różnice między jedno rdzeniowym a czterordzeniowym procesorem . I jak cztery rdzenie będą liczyć 2,4GHz to suma tego będzie 9,6GHz. czyli mamy taką MOC (umowną,a nie wyrażoną w WATACH,czy też przekładającą się na szybkość 1 rdzenia,bo szybkość będzie 2,4GHz na 1 rdzeń-ale my nic nie piszemy o szybkości 1 rdzenia itp. tylko o UMOWNEJ MOCY) do dyzpozycji,wykorzystania :).

Pisze Pan w imieniu jakiejś organizacji czy tak prawatnie z nudów ;)?

Pozdrawiam Serdecznie i życzę miłego Dnia

Z poważniem:

imie nazwisko

Specjalista do sp.sprzedaży

Tel:xxx-xxx-xxx

Tel:(xx)xxx-xx-xx

GG:xxxxxxx

moja odpowiedz:

Szanowny Panie, cały czas popełnia Pan ten sam błąd. NIE sumujemy taktowań, czy w Pańskiej wersji "mocy" poszczególnych rdzeni... Po co producenci sprzętu określają dokładną specyfikację urządzeń, po co producenci oprogramowania określają precyzyjnie jakie są wymagania programów wobec sprzętu, skoro wg. Pana można by określić to wszystko potocznie? Skoro mam przez Pana przepisanej od producenta nie brać dosłownie, to po co ją Pan tam umieścił?

Wystarczyło napisać potocznie: Sprzedaję fajne komputery, które są bardzo mocne i szybkie (chociaż donikąd nie biegną). Jeśli zaś zdecydował Pan, że profesjonalnie będzie umieścić pełną specyfikację podzespołów, to proszę to robić prawidłowo. Sprzętu, który ma określone parametry, zmierzone i udokumentowane, nie można traktować UMOWNIE.

Proszę o przemyślenie tematu.

z poważaniem

kozman
komentarz
komentarz

Cóż za dociekliwość ze strony sprzedawcy z tą organizacją :)

"Kocham Pana MOCNO" mnie rozbawiło niemalże do łez.. Ja bym to wyraził w Dżulach :lol:

I jeszcze te przedstawianie różnicy pomiędzy 1 a 4 rdzeniami :] skąd ta umowna MOC?

Sprzedawca powinien przyznać się do błędu, nieświadomości lub tym że robi to tylko aby towar był bardziej atrakcyjny

dla potencjalnego klienta.

kajzer
komentarz
komentarz

Swirek, piona za tą korespondencję ;)

Pan Sprzedawca i tak pewnie nie da się przekonać, chociaż doskonale zdaje sobie sprawę, że ściemnia. taki to już urok Allegro, że sprzedawcy wypisują bzdury, byle jak najwięcej sprzedać, a mniej obeznani kupujący to łykają. trzeba być kutym na cztery nogi :)

kryptos
komentarz
komentarz

I w tym momencie nie wiem już, czy śmiać się, czy płakać. Tak to jest, na allegro są zazwyczaj trzy grupy sprzedawców:

a) bardzo dobrze znający się na sprzęcie, który sprzedają

b) nie znający się na sprzęcie, który sprzedają

c) myślący, że znają się na sprzęcie, który sprzedają.

Niestety grupa A powoli wymiera, nie spotkałem się już raczej z jej przedstawicielami.

Może to i jest "Specjalista do sp.sprzedaży", ale do spraw informatyki na pewno nie.

Czekamy na dalszy rozwój tej jakże dramatycznej sytuacji. ;)

swirek
komentarz
komentarz

Chyba juz koniec dramatu bo pan z allegro nie odpisal

Trzeba zauwazyc ze dobry

"Specjalista do sp.sprzedaży"
Sprzeda Ci nawet to, na czym sie kompletnie nie zna, a ten jakie - takie pojecie ma ;)
Ivo1982
komentarz
komentarz

Ale dla zoorientowanych na przykladzie allegro moc procesorow sumujacych tzn. np. (9,6GHz itp) powstala kiedy na rynek weszly procesory dwu lub wiecej rdzeniowe tak wiec ta smieszna sytuacja trwa juz od jakiegos czasu :))) pozdrawiam

Az dziwie sie czemu jeszcze takie bzdury mozna wypisywac na allegro, ba dziwie sie czemu jeszcze zaden prawnik lub ktos znajacy prawo nie zbił na tym fortuny :))))) Bo jak na moje pan sprzedaje procesor o mocy 9.6GHz :)))

kryptos
komentarz
komentarz

Właśnie.

Kupić, a potem podać chama do sądu, że sprzedał mi procesor czterordzeniowy o taktowaniu 2,4 GHz na rdzeń, a w opisie aukcji jak byk stał procesor taktowany na 9,6 GHz. :P

borysek
komentarz
komentarz

ehh chyba nie rozumiecie że fajniej brzmi Super Quad Core 9.6ghz niż core2quad Q6600 4x2.4ghz :) oraz ultra cicha obudowa z zasilaczem 500W !!! takich aukcji jest pełno jednak nie wszystkie bo zdarzają się porządnie złożone zestawy takie jak ten

http://www.allegro.pl/item446307005_komput..._500gb_wwa.html można się przyczepić tylko do nie podania firmy ramu ale sam w sobie komputer w miarę porządny ;P

Gość
komentarz
komentarz

Niestety, pierwszy komp Dułal - Kore (:P) też był z allegro, po czym został opchnięty w komisie za 400Zł. A na aukcji było napisane:

Super komputer dla gracza:

...(ble, ble, ble), i wydajna karta graficzna Intel GMA 950 !!! :haha:. Trzeba przyznać, na allegro są głównie badziewia, ale niektóre kompy są dobrze złożone i dobrane, ale naprawdę b.rzadko się to zdarza :/ niestety...

cycuac
komentarz
komentarz

Jeszcze rok temu bym sie nabrał na tego typu aukcję. Zwykły człowiek nie ma pojęcia o sprzęcie komputerowym i kupuje co mu "Specjalista d/s sprzedaży" podpowie. Naszczęście zazwyczaj przed zakupem lubie poszperać w necie na temat danego sprzętu. I w tym momencie kłania sie NIEOCENIONE FORUM. Dzięki niemu można sobie złożyć bardzo dobry sprzęt za rozsądną cenę a nie kupić takiego "Mercedesa" z Allegro.

Ps: Po kiego śwanca komu 8GB Ram ????? Niech mi ktoś odpowie. Ciekawe czy ten system w zestawie 32bit czy 64bit ? Zasilacz pewnie firmy "Tracer" - rewelka.

Akahan
komentarz
komentarz

Ajć największy, to może 100m2 jego pole wynosi jak on taki duży...

ambas
komentarz
komentarz
Jak dla mnie te procesory mają moc 4x2,4GHz czyli 9,6GHz nie dosłownie wyrażoną w WATACH czy w przełożeniu na jeden rdzeń ale umowną,pokazującą różnice między jedno rdzeniowym a czterordzeniowym procesorem . I jak cztery rdzenie będą liczyć 2,4GHz to suma tego będzie 9,6GHz. czyli mamy taką MOC (umowną,a nie wyrażoną w WATACH,czy też przekładającą się na szybkość 1 rdzenia,bo szybkość będzie 2,4GHz na 1 rdzeń-ale my nic nie piszemy o szybkości 1 rdzenia itp. tylko o UMOWNEJ MOCY) do dyzpozycji,wykorzystania smile.gif.

Ja bym podał temu "specjaliście do sp.sprzedaży" prosty przykład opierając się na jego "rozumowaniu":

Quad o "umownej mocy" 9,6 ghz powinien być o wiele wydajniejszy od C2D np. E8400, którego "umowna moc" wynosi tylko 6ghz.

Czyż 3 ghz to nie olbrzymia różnica na korzyść quada? Jednak w rzeczywistości ta genialna metoda porównywania wydajności (mocy? :) ) zawodzi, bo przecież każdy kto choć odrobinę zna się na sprzęcie komputerowym lub przynajmniej od czasu do czasu przegląda testy podzespołów wie, że podany tu jako przykład E8400 jest dużo wydajniejszy ( w większości przypadków) od q6600.

Ciekawe co wtedy odpisał by ten "specjalista do sp.sprzedaży" :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.