x-kom hosting

e8400 czy e8500

BraYneX
utworzono
utworzono

znalazłem sklep gdzie róznica miedzy c2d e8500 a e8400 wynosi 50 zł czy warto dorzucic te 50zł i kupic e 8500?

grubys
komentarz
komentarz

Jak masz te 50zł to dorzuć, zawsze trochę wyższe taktowanie i pół mnożnika więcej przez co wyżej będziesz mógł go wykręcić ;)

Ale ten E8400 również by ci w zupełności starczył, sam go mam i kręci się naprawdę dobrze :D

pozdro

harrold15
komentarz
komentarz

obecnie roznicy miedzy e8400 a e8500 nie odczujesz, aczkolwiek w parametrach sie nieco rozni, wiec jesli w najblizeszej przyszlosci nie planujesz zmieniac proca lepiej dorzucic te 50zł i miec spokoj na przyszlosc kiedy nieznaczne roznice w taktowaniu beda odczuwalne... oba procki sa pierwszo rzedne wiec nie zadawaj sobie trudu z wybieraniem bo prawde mowiac zanim e8xxx zaczna miec klopoty z dawaniem rady roznym aplikacjom, czy w grach to minie sporo czasu;P

BraYneX
komentarz
komentarz

a opłaca sie inwestowac w chłodzenie wodne

grubys
komentarz
komentarz

Jeśli nie myślisz o jakimś extreme overclocking to moim zdaniem NIE ;)

pozdro

harrold15
komentarz
komentarz

nie oplaca sie, procesory z tej serii sa naprawde wystarczajace bez zadnego podkrecania... wystarczy zwykle chlodzenie

BraYneX
komentarz
komentarz

dzieki pasuje jakąś nową płytke pod niego

harrold15
komentarz
komentarz

podaj kwote ktora dysponujesz..

tutaj podaje przyklady:

GIGABYTE GA-P35-DS3L ok. 250 zł

Gigabyte GA-P35C-DS3R ok. 330 zł

Gigabyte GA-P35-DS4 ok. 425 zł

Gość
komentarz
komentarz
Jeśli nie myślisz o jakimś extreme overclocking to moim zdaniem NIE

WC a extreme oc to dwie różne sprawy. Za często używacie tego stwierdzenia, ktoś kto się zna na tym na pewno nie będzie się was pytał co wybrać.

harrold15
komentarz
komentarz

wiadomo, duzy overclocking wiaze sie z wyzszymi temperaturami, co nie znaczy ze trzeba jakiegos specjalnego chlodzenia, wystarczy zwykle dobre chlodzenie, a co do pytania kolegi po prostu odradzamy bo nie ma sensu inwestowac wiecej jak w zupelnosci wystarczy jakies zwykle chlodzenie

BraYneX
komentarz
komentarz

a czy pentium dual core e2140 starczy do hd4850 toxic bo jak tak to procka nie bede wymieniał

grubys
komentarz
komentarz

Ale musisz go wykręcić na 3.0GHz żeby nie spowalniał karty

pozdro

BraYneX
komentarz
komentarz

czytałem ze da na 3ghz wykrecic tylko zasilacz zmieniam i podkrecam

harrold15
komentarz
komentarz

hmm, mysle ze w zupelnosci wystarczy, nie jest to zły procesor ani karta wymieniona wyzej nie jest tak dobra zeby ten procek ja spowalnial

grubys
komentarz
komentarz

Jasne że da, to dobry procesor z dużymi możliwościami OC , także tylko kręcić ;)

pozdro

BraYneX
komentarz
komentarz

raz kreciłem to mi wiekszosc czesci padła ale była gwarancja :lol:

harrold15
komentarz
komentarz

jaki masz zasilacz ze chcesz go zmieniac? z reszta to chyba nie zalezy od zasilacza, proca mozesz krecic a zmieniac sie bedzie tylko temperatura, bedzie poprostu wyzsza

grubys
komentarz
komentarz
hmm, mysle ze w zupelnosci wystarczy, nie jest to zły procesor ani karta wymieniona wyzej nie jest tak dobra zeby ten procek ja spowalnial

Nie wystarczy, jak ma być sprzęt wykorzystany na 100% to musi kręcić, a ta karta jest dobra a nawet bardzo

BraYneX
komentarz
komentarz

zasilacz jakis no name 400w narazie mam plomby dopiero otworze jak bede miał zasilacz a kupuje chieftec 450W

grubys
komentarz
komentarz
z reszta to chyba nie zalezy od zasilacza, proca mozesz krecic a zmieniac sie bedzie tylko temperatura, bedzie poprostu wyzsza

Zależy od zasilacza bo jeśli ma jakiś no name to lepiej nie ryzykować i w dodatku z nową kartą

harrold15
komentarz
komentarz

nie mowie ze jest zla, tylko ze nie jest na tyle dobra zeby byla spowalniana, te procesory sa bardzo dobre, nawet przy takim taktowaniu jakos dalyby rade, jednak w tym przypadku z overclockingiem nie ma problemu wiec..

EDIT: samo wykrecanie nie ma wiekszego wplywu ale jesli ma nowa karte to faktycznie lepiej nie ryzykowac tymbardziej ze to jakis noname

BraYneX
komentarz
komentarz

jaszcze narazie 4850 nie mam szykuje sie na zakupy ale chce zaczą od zasilacza i ramu narazie mam hd2400 pro

harrold15
komentarz
komentarz

ile masz RAMu? Ta karta narazie wystarczy lepiej zaoptarz sie w jakis "pewniejszy" zasilacz.. ewentualnie te ramy (zalezy jakie pamieci)

BraYneX
komentarz
komentarz

mam 1gb niewim jaki ale tez planuje zmienic na ocz platinum 800mhz cl4 rev2

harrold15
komentarz
komentarz

podaj jeszcze twoja plyte glowna

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.