x-kom hosting

Grafika za 650-700zł

runeone
utworzono
utworzono

Po wypłacie zamierzam sobie zakupić jakąś przyzwoitą kartę graficzną. Chcę uruchomić defakto wszystkie najnowsze gry na przyzwoitych wymaganiach, i z w miare przyzwoitą ilością klatek na sekundę. Oczywiście DX10 musi obsługiwać ;) Do wydania maks 700zł(no w porywach do maks 50zł +) no i te pare złotych które bym dostał za 7600GT o ile cokolwiek za to dostane... Myślałem o 9800 GTX, czytałem troszkę o niej, no i wydaje mi się przyzwoita. Nie wiem czy czasem zasilacza nie będę musiał wymienić bo te nowe karty są cholernie prądożerne;/ Moja konfiguracja:

Płyta główna: Asus M2N4-SLI

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6400+(nie podkręcana z firmowym chłodzeniem)

Pamięć RAM: 2x512Mb, 2x1Gb 667Mhz firma KingMax(?)

Zasilacz: NeoTec 380W(podobno jakiś dobry jest)

Jeśli będzie potrzeba jeszcze jakichś informacji do udzielenia rady chętnie udziele odpowiedzi. Chcę poprostu poznać Wasze opinie o kartach grficznych w tym przedziale cenowym, co się opłaca kupić.

Oczywiście z góry wykluczam przeprowadzke na Radeona bo za drogo by to wyszło.

Czekam na propozycję i serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum:) :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Corsair VX 450W + Radeon HD4850

lukasz1908
komentarz
komentarz

Zgadzam się , trzeba wymienić zasilacz a to co ci doradził falcon 1984 to

dobre wyjście z sytuacji za tą kwotę cenową .

Proponuje weź ten model HD 4850 :

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...6bit_PCI-E.html

a co do zasilacza jak braknie kasy Chieftec 450 W.

runeone
komentarz
komentarz

Czytaliście cały wątek? Jeśli musze wymienić zasilacz zmiana na Radeona nie wchodzi w grę. Dysponuje kwotą 750zł. Za te pięniądze napewno nie kupie dobrej karty graficznej, dobrego zasilacza i dobrej płyty głownej, bo obecnie mam GF 7600GT

falcon1984
komentarz
komentarz

A kto ci każe płytę główną zmieniać ?

Zasilacz 180zł + grafika 450-500zł = 650-700zł - we wszystko na tym pograsz

runeone
komentarz
komentarz

Zasugerowaliście Radeona a płytę główną mam pod Nvidię;]

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie ma czegoś takiego jak płyta pod NVidia :)

To, że płyta jest na NForcie nie znaczy że nie obsługuje kart Radeona ;)

runeone
komentarz
komentarz

Sugerujesz iż jak wcisnę radeona na tą płytę główną to będzie w pełni działać? Troche dziwne bo nie słyszałem abym mógł tu wcisnąć radeonka:)

Raxen
komentarz
komentarz

Jesli plyta posiada zlacze PCI-E x16 bez problemu mozesz wcisnac radeona, niezaleznie jaki tam jest chipset czy AMD czy Intela czy Nvidia czy Via.

Problem z chipsetem zacxyna sie gdy chcez zrobic CF lub SLI.

falcon1984
komentarz
komentarz
Sugerujesz iż jak wcisnę radeona na tą płytę główną to będzie w pełni działać? Troche dziwne bo nie słyszałem abym mógł tu wcisnąć radeonka:)

To nie ma nic wspólnego, ludzie mają płyty na Nforcie i na nich Radeony i spokojnie śmiga wszystko. Nie ma czegoś takiego że płyta obsłuży tylko Nvidia albo Radeon

runeone
komentarz
komentarz

Dobrze wiedzieć, czyli polecacie tego Radeonka? Jak wydajny on jest? Z moją konfiguracją Crysis pójdzie w miare płynnie na rozdzielczości 1900x1200?

Co do SLI bądź Cross Fire to u mnie wykluczone, no chyba że w dość dalekiej przyszłości.

Właśnie przeczytalem iż mocno się nagrzewa. Przekonał się ktoś o tym na własnej skórze?

Co sądzicie o tym radeonku: http://www.allegro.pl/item420958205_gigaby...lep_zabrze.html

Zapomniałem o jednym istotnym szczególe. Poluję na kartę z wejściem HDMI bo często pomykam na 40" Full HD. Jak ten Radeon radziłby sobie na tym telewizorku?

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Jezeli dysponujesz kwota 750zl to musisz zejsc do Radeona 4850 poniewaz zmiana zasilacza jest konieczna!Mozesz smiało brac tego http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...6bit_PCI-E.html + Corsair 450w

runeone
komentarz
komentarz

A o ile większą gotówką musiałbym dysponować aby załapać się na coś lepszego? Może od ojca trochę wysępię. Wiem że gdzieś za rok znów musiałbym tego radeonka wymienić na coś nowszego jeśli będę chciał grać w to co powychodzi za rok.

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
A o ile większą gotówką musiałbym dysponować aby załapać się na coś lepszego? Może od ojca trochę wysępię. Wiem że gdzieś za rok znów musiałbym tego radeonka wymienić na coś nowszego jeśli będę chciał grać w to co powychodzi za rok.

za 750zl mozesz miec radeona 4870,czyli poprostu potrzebujesz dodatkowej kasy na zasilke ok.180zl jak powiedzial falcon. Razem:ok.920/930zl :P

Machur
komentarz
komentarz

ale mozesz spokojnie brac 4850;) wystarczy CI na dlugo. Lub Geforce 8800gts. Bardzo podobna wydajnosc. A geforce za 400zl dostaniesz, zasilacz tak jak wyzej okolo 180 to razem 580zl. Czyli sporo zaosczedzisz:)

mistrz933
komentarz
komentarz
Właśnie przeczytalem iż mocno się nagrzewa. Przekonał się ktoś o tym na własnej skórze?

Tak sam ją mam, przegrzewa się w Idle 70stopni, stres 80-85. Nie są to ciekawe liczby ale karta jest do nich przystosowana, a jeżeli kogoś to dalej męczy może sobie dokupic Accelero S1 za 53zł. Nie rozumiem postów w których ktoś powtarza to co już zostało powiedziane...

http://www.4max.pl/default.asp?produkt=3065

lukasz1908
komentarz
komentarz

Jeżeli już chciałyś zakupić tego HD 4870 , to zasilacz Corsair 450 W

mi się tam nie widzi. Przy najmniej 520 W musisz kupić .

http://www.ceneo.pl/396522 -tylko że on dochodzi do 300 zł

więc już bardziej opłaca się dorzucić to 20 zł i kupić 750 W

http://www.ceneo.pl/1248075 - i potem mieć możliwość podłaczenia 2 karty

nie martwiąc się o brak prądu .

Ale że masz mało kasy i już za pewne zamierzasz kupić tartę proponuję

ci takie rozwiązanie , zakupić Corsaira 750 W i HD 4850 , jak na razie

nie ma gdy która ci nie pójdzie na Full Detalach więc po co ci HD 4870 .

Wyjdzie ci około 800 zł więc tyle to jeszcze uzbierasz .

Jak za parę miesięcy wyjdą już wymagające gry , dokupisz drugą HD 4850

za pewne o 200 zł mniej i nadal śmigasz na wszystkich grach ;)

Mówię ci to najlepsze rozwiązanie . Pozdrawiam .

runeone
komentarz
komentarz
ale mozesz spokojnie brac 4850;) wystarczy CI na dlugo. Lub Geforce 8800gts. Bardzo podobna wydajnosc. A geforce za 400zl dostaniesz, zasilacz tak jak wyzej okolo 180 to razem 580zl. Czyli sporo zaosczedzisz:)

A masz może porównanie która jest jednak wydajniejsza?

Jeżeli już chciałyś zakupić tego HD 4870 , to zasilacz Corsair 450 W

mi się tam nie widzi. Przy najmniej 520 W musisz kupić .

http://www.ceneo.pl/396522 -tylko że on dochodzi do 300 zł

więc już bardziej opłaca się dorzucić to 20 zł i kupić 750 W

http://www.ceneo.pl/1248075 - i potem mieć możliwość podłaczenia 2 karty

nie martwiąc się o brak prądu .

Ale że masz mało kasy i już za pewne zamierzasz kupić tartę proponuję

ci takie rozwiązanie , zakupić Corsaira 750 W i HD 4850 , jak na razie

nie ma gdy która ci nie pójdzie na Full Detalach więc po co ci HD 4870 .

Wyjdzie ci około 800 zł więc tyle to jeszcze uzbierasz .

Jak za parę miesięcy wyjdą już wymagające gry , dokupisz drugą HD 4850

za pewne o 200 zł mniej i nadal śmigasz na wszystkich grach ;)

Mówię ci to najlepsze rozwiązanie . Pozdrawiam .

Więc jeśli bym się na 4850 zdecydował i zasilacz 750W to wchodzi w grę Cross Fire.

Wcześniej wyczytałem iż z moja płytą główną będzie problem podpiąć 2 pod Cross Fire bo jest pod SLI zrobiona. Dałbym wkońcu rade na tej płycie głownej podłączyć 2 pod Cross Fire czy nie?

Garnek
komentarz
komentarz

Niestety twoja płyta główna obsługuje SLI, a CF nie. NIe możesz więc podłączyć dwóch kart ATI w CF.

runeone
komentarz
komentarz

No właśnie tu istnieje proble. Jeśli chciałbym dokupić drugą, musiałbym wymienić płytę główną;/

Ale mówicie iż przy tym przediale cenowym najardziej opłacalna jest HD 4850?

Garnek
komentarz
komentarz

Jeżeli masz do wydania 700-750 zł to najlepiej brać 4850 plus zasilacz. Bo sam 4870 kosztuje około 700, a zasilacz do niego np CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W to min 220 zł. Więc w sumie znacznie ponad Twój budżet.

runeone
komentarz
komentarz

Tzn. teraz sobie tak pomyślałem: Zakupie tego 4850 (500zł kosztuje?) + jakiś dobry zasilacz co by w przyszłości wyciągnął 2 takie karty w CF. W marcu gdzieś zmieniłbym płytę główną i dodał drugiego radeonka.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ale do gier spokojnie starczy ci jeden HD4850, nie widzę sensu pchania się w CrossFire, zwłaszcza na tym twoim procku który będzie blokował wydajnościwo wszystko powyżej jednego Radka HD4850, dlatego odradzam

Kup HD4850 i zasilacz Corsair/BeQuiet/Antec 450-500W i to będzie najlepsze wyjście

runeone
komentarz
komentarz

Byłbyś łaskawy podać mi np. link do konkretnej karty? Bo kilka firm produkuje te Radeonki i różnią się ceną oraz wydajnością. Zasilacz postaram się poszukać;]

A43vil
komentarz
komentarz

Nie ma różnicy wydajności bierz sobie to co tańsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.