x-kom hosting

Problem z grami

marfaldo
utworzono
utworzono

Mam taki sprzęt:

Intel Celereon CPU 2.80Ghz (jeśli chodzi o Procesor na pewno pasuje do karty graficznej)

1GB RAM DDR2

Gigabyte GeForce 8600gt 512MB DDR2

Problem: Grając w gry typu GTA SAN ANDREAS, GHOST RECON ADVANCED WARFIGHTER 2, czy SPLINTER CELL CHAOS THEORY mam bardzo duże lagi, tzn. gra wolno chodzi.

Na przykładzie GTA:

Znajduje się wewnątrz jakiegoś budynku gra działa bardzo dobrze, brak lagów, itd. Kiedy wyjdę na powietrze (na zewnątrz) gra bardzo mocno mi się zacina, nie da się grać. Nie rozumiem dlaczego. Czy możliwe jest, że mam za mało RAM'u, na instrukcji obsługi pisze, że dla najwyższej wydajności karty graficznej potrzeba 1GB RAM'u.

POMOCY!

//Przenoszę do kart graficznych

//falcon

falcon1984
komentarz
komentarz

1GB wystarczy do GTA SA, powiedz jaki masz zasilacz lepiej i temperatury karty

marfaldo
komentarz
komentarz

Zasilacz to FEEL III500WATX

Co do RAM'u to na instrukcji pisze, że dla najlepszej wydajności karty potrzeba 1GB RAM'u

Temperatury w fanspeed:

Temp1: 29C

Temp2: -117C

Temp3: 28C

Local: 34C

Remote:66C

HD0: 34C

Temp1: 29C

Core: 62C

Ambient: 0C

Saper
komentarz
komentarz

Pomóc może też przeczyszczenie rejestru, autostartu (ogółem systemu). Możesz też zapuścić jakiegoś antyvira.

Zasilacz to FEEL III500WATX
Zasilacz nie najlepszy, chociaż sądze że problemy z zasilaczem inaczej by się objawiały.

Sprawdź jeszcze temp. grafy i procka.

marfaldo
komentarz
komentarz

Z zasilaczem jest wszystko okey, w sklepi polecono mi go. Co do temperatury to pisałem wyżej (fanspeed). Jak inaczej sprawdzić temperaturę? ( w biosie i fanspeed, a oprócz tego)

falcon1984
komentarz
komentarz

Ściągnij AtiTool, podaj temperaturę GPU, zapuść Show 3D View i podaj temp. grafik iw stresie

marfaldo
komentarz
komentarz

Temperatura GPU to 68C-73C

A temperaturę grafiki gdzie sprawdzić?

falcon1984
komentarz
komentarz

GPU to grafika właśnie

W stresie tyle masz jak obciążysz tym sześcianem kartę graficzną ?

marfaldo
komentarz
komentarz

Normalnie mam od 66C do 69C, a kiedy włączone jest 3D view to mam 73C maksymalnie.

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź dysk HDDTach programem orz pamięci MemTest'em

19Adolf08
komentarz
komentarz

Może chłodzonko sie zakurzyło? Przeczyść grafe i zobacz czy nie pomoze.

marfaldo
komentarz
komentarz

Co do dysków i pamięci to wszystko jest okey. Sprawdzałem w programach, które mi poleciłeś. Zasilacz i karta są nowe więc nie mogą być zakurzone.

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj linka do tej karty w sklepie

falcon1984
komentarz
komentarz

Hmmm a jakbyś puścił na nią jakiś wentyl ? Możliwe że pomoże jak się ją schłodzi choć 73C to mała temperatura i tak

marfaldo
komentarz
komentarz

Już próbowałem, a może to dlatego, że mam za mało RAM'u. Spróbuję jeszcze raz. W instrukcji obsługi tej karty pisze, że dla jej najlepszej wydajności potrzeba 2GB RAM'u.

Art09
komentarz
komentarz

To nie wina ram'u.. ja miałem kiedyś 512MB i GTA: San Andreas szło mi przyzwoicie .. problem tkwi w czymś innym.

marfaldo
komentarz
komentarz

Ale to nie chodzi o to, że za mało RAM'u jest na grę, tylko jeszcze raz powtarzam: Dla najlepszej wydajności karty graficznej potrzeba 2GB RAM'u.

Niestety dodatkowe chłodzenie nie pomaga. Nadal nie wiem co jest grane?

falcon1984
komentarz
komentarz

Skoro karta się nie przegrzewa, ram ok, dysk ok, zasilacz ok to sprawdź jeszcze temperaturę płyty głównej. RAM przydałby się 2GB ale do GTA SA spokojnie powinien 1GB starczyć

marfaldo
komentarz
komentarz

Temperatura płyty głównej to 37C, najwyżej po dłuższej pracy 40C. Czyli wychodzi na to, że potrzeba więcej RAM'u.

Macie może jakieś inne pomysły?

Art09
komentarz
komentarz

A na jakiej rozdzielczości i opcjach grasz..? Problem występuje tylko w SA ?

marfaldo
komentarz
komentarz

Problem występuje we wszystkich grach, w San Andreas próbowałem wszystkich ustawień, najwyższych, najsłabszych i nic nie pomaga.

niemir90
komentarz
komentarz

Hmmm... a może jednak to procesor , nie ukrywając procesor jest denny (sam taki mam xD) , i wszystkie gry w jakie gram czy grałem ;D nie zbyt dobrze chodziły tzn. mało fps-ów , i to głównie przez procka .

marfaldo
komentarz
komentarz

Wcześniej, kiedy miałem słabszą kartę graficzną, tzn. geforce 6500 gra działała idealnie, brak lagów, itd. Teraz działa bardzo słabo.

Procek jest dobry jak na tą karte, w instrukcji którą dostałem pisze, że dla maksymalnej wydajności karty graficznej potrzeba 2GB RAM'u i procesor (nie pamiętam dokładnie jaki)słabszy niż ten, który obecnie posiadam.

Art09
komentarz
komentarz

Albo twój procesor zwalnia tę karte albo karta jest za słaba, a może jednak coś jest nie tak z Windowsem :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.