x-kom hosting

4870 czy gtx260? czyli ati czy nvidia?

HD4870 czy GTX260  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co by? wybra??

    • HD4870
      68
    • GTX260
      33


rcwawa
komentarz
komentarz

hmmm i z tych testow od .k0Da wynika, ze nawet w duzych rozdzilach mimo mniejszej ilosci ramu 4870 minimalnie wygrywa lub przegrywa z gtx260 896MB wiec karty sa raczej na podobnym poziomie ale cena sama podpowiada co brac :). Ciekawe jestem jak bedzie z wersja 1GB

Prozac
komentarz
komentarz

Może być tak, że przewaga w wyższych rozdziałkach wzrośnie na korzyść 4870 po dołożeniu 512mb ramu.

olszak
komentarz
komentarz

pamięć ram i karty graficznej nie ma nic wspólnego

Markus123
komentarz
komentarz
pamięć ram i karty graficznej nie ma nic wspólnego

Koledze Prozac chodziło chyba o pamięć RAM karty graficznej ;).

olszak
komentarz
komentarz
Może być tak, że przewaga w wyższych rozdziałkach wzrośnie na korzyść 4870 po dołożeniu 512mb ramu.

czytaj ze zrozumieniem

Prozac
komentarz
komentarz

Tak tak, chodziło mi rzecz jasna o ram na grafice :)

olszak
komentarz
komentarz

do karty graficznej nie możesz dołączyć ramu, najwyżej możesz dokupić drugą karte do crossfire

sid
komentarz
komentarz
do karty graficznej nie możesz dołączyć ramu, najwyżej możesz dokupić drugą karte do crossfire

Ty też coś słabo czytasz :P chodzi mu o radka 4870 z 1GB pamięci który ma się pojawić za jakiś czas :)

Prozac
komentarz
komentarz

Hehe, czy ja naprawde tak bardzo nielogicznie pisze? :P

  • 2 miesiące później...
Mbroziak
komentarz
komentarz

Ja zagłosowałem na GTX 260. Wiem że może i HD jest wydajniejszy ale jestem fanem nVidii. Może jestem dziwny ale tak już jest :P Jak ktoś mógłby mi podać jakieś inne argumenty dlaczego HD4870 jest lepsza (pomijając wydajność) był bym bardzo wdzięczny.

Maku
komentarz
komentarz
Ja zagłosowałem na GTX 260. Wiem że może i HD jest wydajniejszy ale jestem fanem nVidii. Może jestem dziwny ale tak już jest :P Jak ktoś mógłby mi podać jakieś inne argumenty dlaczego HD4870 jest lepsza (pomijając wydajność) był bym bardzo wdzięczny.

Wg w glownej mierze liczy sie wydajnosc.Nikt nie kupuje takiej karty ze wgledu na temperatury czy pobor pradu..

olszak
komentarz
komentarz
a zagłosowałem na GTX 260. Wiem że może i HD jest wydajniejszy ale jestem fanem nVidii. Może jestem dziwny ale tak już jest tongue.gif Jak ktoś mógłby mi podać jakieś inne argumenty dlaczego HD4870 jest lepsza (pomijając wydajność) był bym bardzo wdzięczny.

nie, to ty podaj argumenti dlaczego głosować na gtx260 pomijając wydajność...

sid
komentarz
komentarz
nie, to ty podaj argumenti dlaczego głosować na gtx260 pomijając wydajność...

Pobiera mniej prądu i jest chłodniejszy a wydajność mają taką samą

olszak
komentarz
komentarz
Pobiera mniej prądu i jest chłodniejszy a wydajność mają taką samą

o pare Watt się będziesz kłucił... a wystarczy zainstalować rive albo zrobić fanfixa i już jest chłodny

Prozac
komentarz
komentarz

Dla mnie byłaby to tylko obsluga PhysX, pomimo, że niewiele teraz gier jeszcze to obsługuje a z Havokiem wogole nie mam pojęcia jak to wygląda.

sid
komentarz
komentarz
o pare Watt się będziesz kłucił... a wystarczy zainstalować rive albo zrobić fanfixa i już jest chłodny

Będę się kłócił bo to jest różnica 60W w spoczynku i 40W w stresie, fanfix = wyższe obroty wentylatora = głośniejsza karta

olszak
komentarz
komentarz
fanfix = wyższe obroty wentylatora = głośniejsza karta

ale gtx260 na standardowym chłodzeniu nie jest cicha...

sid
komentarz
komentarz
ale gtx260 na standardowym chłodzeniu nie jest cicha...

Według egieldy jest cicha ;) w przyszłym tygodniu się przekonam, jeszcze zapomniałem dodać, że GTX ma więcej pamięci w porównaniu do radka 4870 512mb, za jakiś czas na radeonie może zacząć jej brakować :)

Prozac
komentarz
komentarz

Miałem przez pewien okres 9800gtx, wydaje mi się, że te chłodzenia są bardzo podobne, a 9800gtx nie hałasowała bardzo. Kiedyś miałem radka x1950xt i był zdecydowanie głośniejszy, i to sporo.

  • 2 miesiące później...
Wieszak
komentarz
komentarz

za cenę 260 można kupić najmocniejszego 4870 (i nie mowie tu o serii x2).

wilekokrotnie slyszalem, ze gtx'y lepsza sa do full hd, ale i tak ja trzymalbym sie radka.

Jedyna zaleta geforcow to, ze pieprzeni producenci gier wspolprocaujac z koroporacja microshitu robia wszystko pdo geforce...

Dlatego wszyscy uzywamy tak gownianego systemu jakim jest windows i tak kijowych kart jakimi sa geforcy.

Ogolnie wzialbym 4870 z 1 gb albo najlepiej pozbieral do 4870x2 od gygabite (najtanszy) ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.