x-kom hosting

4870 czy gtx260? czyli ati czy nvidia?

HD4870 czy GTX260  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co by? wybra??

    • HD4870
      68
    • GTX260
      33


Prozac
utworzono
utworzono

Stoję przed problemem kupna (kolejnej zreszta) karty. Wymieniam 9800gtx, bo akurat mam okazje. Tylko dwie karty wymienione w temacie wg. mnie sa godne uwagi jako nastepcy 9800gtx. Oczywiscie naczytalem sie troche porownan 4870 vs gtx260 i kazda z nich ma swoje wady i zalety. Zalezy mi przede wszystkim na osobistych odczuciach dot. tych kart. GF troche przestarzala konstrukcja, ale wiecej pamieci, 4870 nowsza technologia, lepsze pamieci (lecz mniej mb). Z tego co wiem wypadają stosunkowo podobnie jesli chodzi o wydajnosc. Jak wyglada sprawa ze sterownikami? Ktore karty ogolnie posiadaja lepsze? O geforce rowniez doczytalem sie iz pożera troche mniej pradu w trybie 2D co tez jest jednak ważne. Poprzednio (przed 9800gtx) mialem radka x1950xt od sapphire. Jesli chodzi o wydajnosc to bylo calkiem niezle, ale karta miala olbrzymie problemy raz ze sterownikami oraz przegrzewala sie niesamowicie (dlatego tez zostala wymieniona na gwarancji na gtx9800). Tym sposobem zrazilem sie troche do ATI, lecz moze teraz jest inaczej.

Jak poza tymi wszystkimi sprawami wypada sprawa wspomagania fizyki i filmow hd na tych kartach?

Nvidia ma PureHD do wspomagania filmow, z ktorego czesto korzystam, jak to wyglada u ATI?

Czy 260'tka lub 4870 ma wogole jakiekolwiek hardware'owe wspomaganie fizyki?

Sam nie wiem co wybrać, dlatego chcialbym się dowiedzieć co Wy o tym sadzicie i mam nadzieje, ze pomozecie mi w zakupie.

Nie chcialbym w zadnym wypadku przekroczyc kwoty 800zl z przesylka.

olszak
komentarz
komentarz

polecam przeczytac tylko to podsumowanie : http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-57

ja bym brał 4870 ze względu na to że nie lubie nvidii przez jej zagrania marketingowe, jak i pod względem wydajności nie grzeszy ^^

poczekaj chwile aż nowe crystale wyjdą, zobaczymy jakie będzie miała wyniki ta karta bo aktualne stery to tylko BETA

bartEEEk
komentarz
komentarz
ja bym brał 4870 ze względu na to że nie lubie nvidii przez jej zagrania marketingowe

Ale tu się nie ocenia firm, tylko karty, które, jak ja sądzę, NAVIDIA produkuje lepsze. Poprzednio miałem dwa Radeony i to były podejrzewam ostatnie jakie kupiłem, bo zaraziłem sie na ATI. Po przesiadce na GF'a widać różnicę.

Co do modelów podanych przez Ciebie, weź ten, do którego jesteś bardziej przekonany.

olszak
komentarz
komentarz

radek 4870 w tej chwili ze sterami beta jest lepszy od gtx260 o 3,3% ja jestem zadowolony z mojego radka, działa mi wszystko na max. det a i tak mój procesor strasznie zwalnia tą kartę,

Poprzednio miałem dwa Radeony i to były podejrzewam ostatnie jakie kupiłem, bo zaraziłem sie na ATI. Po przesiadce na GF'a widać różnicę.

firmy się zmieniają

bartEEEk
komentarz
komentarz
radek 4870 w tej chwili ze sterami beta jest lepszy od gtx260 o 3,3% ja jestem zadowolony z mojego radka, działa mi wszystko na max. det

Na 'gołe oko' grając i tak tego nie odczujesz, na GTX'ie tez wszystko pójdzie na max. det.

Zależy od gustu.

Gość
komentarz
komentarz

Ludzie, to nie jest temat ATI vs. nVidiia.

Grasz w rozdziałkach większych niż 1600x1050 bierz GTX260 nieśli nie to 4870.

Prozac
komentarz
komentarz

Dobra, w takim razie postaram sie zupelnie prosto z mostu:

1. Gram w 1280x1024 lecz w najblizszym czasie kupie cos 1680x1050 lub full hd

2. Interesuje mnie w nVidii PureHD, ATI ma cos takiego?

3. Jaka jest szansa ze na dobrych sterach ATI bedzie jeszcze szybsze i spekulujac od razu o ile?

4. OC - jak wypada u 4870 i 260 i jak po nim prezentuja sie wyniki?

5. To wspomaganie fizyki - czy to cos warte i czy ktoras z tych kart to ma?

Poza tym z tego co wiem to ATI calkiem niezle sie poci, nawet w 2D i jest okropnie prądożerny.

Akahan
komentarz
komentarz

Na Radeonie sadze, że zrobisz z 800 MHz na rdzeniu i z 4 GHz na pamięciach... Chociaż każda karta ma inne oc...

willi2000
komentarz
komentarz

1.Popieram Mareckiego, jeżeli w wiekszych rozdziałkach niż 1680/1050 to gtx260 a jeżeli w mniejszych to hd4870

2.Ati ma Avivo HD

3.Trzeba poczekać jak wyjdą to dopiero sie zobaczy.

4.Nikt nie powie jak wypadają wyniki bo to zależy jaka sztuka ci sie trafi i jak będzie podatna na OC.

5.Nie wiem.

Może i jest gorący, ale chyba jest przystosowany do wysokich temperatur, bo przecież ATI nie wypuścił by ich na rynek, ale też można poczekać na karty z niereferencyjnym chłodzeniem.

mis456
komentarz
komentarz

Jeśli amsz zamiar garć w większych niż 1280x1024 to GTX260 chociaż ja i tak brałbym GTX260 nawet w mneijszych rozdzielczościach

Sonido
komentarz
komentarz

Zdecydowanie Radeon 4870. Wymieniasz chłodzenie na AC S2, kręcisz i masz mega wydajną grafę, a przy tym cichą ;) Bije na kolana GTX 260. Do rozdzielczości 1680x1050 spokojnie Radek da sobie radę, a w wyższej to już potrzeba jednak niż 512MB na pokładzie, ale jednak mało osób ma możliwośći i gra w takiej rozdziałce.

Prozac
komentarz
komentarz

Dzieki za informacje.

Ale dylemat dalej jest i chyba tylko jesli chodzi o ilosc pamieci. Mam zamiar jako nastepny monitor kupic full hd wiec dlatego tak na tym mi zaczelo zalezec. Tylko tak naprawde czy przy dzisiejszym rozwoju gier odpale za pol roku jakas nowa gre w full hd nawet na gtx260? Znajac zycie to pewnie nie i bede musial schodzic na nizsze, a ponoc nie widac olbrzymiej roznicy odpalajac 1680x1050 na monitorze full hd (porównując do rozdzielczości full hd).

bartEEEk
komentarz
komentarz

Jeśli już coś kombinujesz z HD, co nie zastanawiaj sie i weź GTX'a

Prozac
komentarz
komentarz

Kiedys juz trafilem na ten artykul, fakt, moze warto poczekac, ale cena pewnie bedzie na poczatku troche wyzsza od zakladanej przeze mnie. Być może jednak reszta potanieje. Zobaczę jeszcze co z moim wakacyjnym wyjazdem. Możliwe ze kupie cos dopiero jak wroce, wiec tak gdzies za 2-3 tygodnie, wtedy moze juz bedzie wersja 1GB jakos taniej, choc to i tak za krotki okres.

edit:

Gdzieś się jeszcze dogrzebałem, że 260-tki mają jakieśtam wspomaganie do fizyki (jesli sie nie myle), więc to mogłoby być przydatne, coraz więcej gier obsługuje takie bajery. Chodzi tu chyba o wspomaganie Ageia physx.

A jak sprawa ma się z różnicami między dx10 a dx10.1? Jest to w ogóle warte zachodu?

Sonido
komentarz
komentarz
Kiedys juz trafilem na ten artykul

A miło, miło, że ktoś czyta moje newsy :D :lol:

A jak sprawa ma się z różnicami między dx10 a dx10.1? Jest to w ogóle warte zachodu?

Póki co chyba żadna gra nie oferuje obsługi DX 10.1, a różnica zapewne będzie znikoma. Tu nieco więcej o nowej wersji DX http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi...izzard_mowi_tak

Za 3 tygodnie PowerColor Radeon HD 4870 PCS OC będzie już zapewne dostępny w Polsce, choć konkretnej daty nie znamy. Mają wyjść także jakieś niereferencyjne ASUSy.

Markus123
komentarz
komentarz
A jak sprawa ma się z różnicami między dx10 a dx10.1? Jest to w ogóle warte zachodu?

Tym nawet nie masz co sobie głowy zaprzątać, różnica praktycznie żadna ;).

Prozac
komentarz
komentarz

Myślę, że skuszę sie chyba jednak na 4870 :) tylko nie wiem czy poczekac na tą wersje 1gb... W sumie to i tak nawet chory crysis na 1920x1200 ma ~30fps wiec chyba nie jest tak zle z ta pamiecia. Sadze ze to by chyba starczylo, albo inaczej, mam nadzieje :P

Anonim1
komentarz
komentarz
Ale tu się nie ocenia firm, tylko karty, które, jak ja sądzę, NAVIDIA produkuje lepsze. Poprzednio miałem dwa Radeony i to były podejrzewam ostatnie jakie kupiłem, bo zaraziłem sie na ATI. Po przesiadce na GF'a widać różnicę.

Co do modelów podanych przez Ciebie, weź ten, do którego jesteś bardziej przekonany.

Jaką różnicę wydać? Wydajnościową? Porównałeś karty o takiej samej cenie w tym samym okresie?

Ludzie, to nie jest temat ATI vs. nVidiia.

Grasz w rozdziałkach większych niż 1600x1050 bierz GTX260 nieśli nie to 4870.

Gdybanie. Jeżeli w testach na niższej rozdzielczości HD 4870 ma przewagę to utrzyma tą przewagę do rozdzielczości 1600 x 1200. A po włączeniu AA i AF przewaga Radeona rośnie. ( w mniejszej rozdzielczości, a w wysokiej się wyrównuje). Radek dopiero dostaje zadyszki w 2048 x 1536.

Dobra, w takim razie postaram sie zupelnie prosto z mostu:

1. Gram w 1280x1024 lecz w najblizszym czasie kupie cos 1680x1050 lub full hd

2. Interesuje mnie w nVidii PureHD, ATI ma cos takiego?

3. Jaka jest szansa ze na dobrych sterach ATI bedzie jeszcze szybsze i spekulujac od razu o ile?

4. OC - jak wypada u 4870 i 260 i jak po nim prezentuja sie wyniki?

5. To wspomaganie fizyki - czy to cos warte i czy ktoras z tych kart to ma?

Poza tym z tego co wiem to ATI calkiem niezle sie poci, nawet w 2D i jest okropnie prądożerny.

1. - nie ma problemu Radek radzi sobie znakomicie

2. ATI ma lepsze rozwiązanie :D

3. Po każdym wydani sterowników wydajność wzrasta od 1% do 10%.

4. O/C w HD 4870 jest wysokie, a 260 to grzejnik

5. NVIDIA, ale nie potrzebne to jest, bo są dwa takie "wspomagacze", a NVIDIA prowadzi to samodzielnie.

miodzik
komentarz
komentarz

Tak samo bym bral radka. Bardzo dobra karta i tak jak sebasonido powiedzial - dokup jakies cacy chlodzienie i krec :)

Sonido
komentarz
komentarz
3. Po każdym wydani sterowników wydajność wzrasta od 1% do 10%.

Nawet więcej ;)

W nowych Catalyst'ach 8.7 zaszły m.in. takie zmiany:

-Zwiększenie wydajności w programie 3DMark Vantage, na kartach Radeon HD 36xx i 34xx (do 20%)

-Zwiększenie wydajności w grze Company Of Heroes (DX 10), na kartach Radeon HD 48xx, 38xx i 36xx (do 12%, na wybranych mapach)

-Zwiększenie wydajności w grze Lost Planet (DX 10), na kartach Radeon HD 48xx, 38xx i 36xx (do 15%, na wybranych mapach)

-Zwiększenie wydajności w grze Lost Planet (DX 9) na wszystkich kartach serii Radeon, w przypadku korzystania z technologii CrossFire (do 80%, korzystając z FSAA i filtrowania anizotropowego)

-Zwiększenie wydajności w grze Call Of Duty 4 (DX 9), na kartach Radeon HD 48xx (do 4%, na wybranych mapach)

Prozac
komentarz
komentarz

Chyba mnie przekonaliście wszyscy :) Juz chyba zapomne o gtx260 i nawet pare groszy przyoszczędzę :) I chyba nie będę czekał tylko wezmę jakąś z 512mb ramu, mam nadzieje że to starczy nawet do full hd.

Dzięki za pomoc.

faxfalkon
komentarz
komentarz

Kupiłem dzisiaj HD4870 "SHAFIRKA" ... powiem tyle - MASAKRA (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) :D moja konfiguracja:

Asus P5Q-E, E8400 + Dominatorki 2 x 2GB 1066 - polecam tą kartę :D a też miałme dylemat co wybrać (budżet na karte grafiki 1000 PLN'ów) nowego Radka czy 260'tke :D wybrałem jak widać ...

Machur
komentarz
komentarz

tez bym wziol 260.

EDIT: nie zwrocilem uwagi na 2 strone xD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.