x-kom hosting

[Rozwiązany]Wyłączające się gry

Tim
komentarz
komentarz

Tylko że jak uruchomię menedżer zadań to nie ma u mnie tam takiego czegoś jak kontrolery IDE itd.

Sean
komentarz
komentarz

A co widnieje w zakładce "kontrolery IDE, ATA/ATAPI" ? widocznie nie potrzebnie odinstalowaliśmy "nividia drivers" zainstaluj stery do chipsetu z płyty CD jeżeli nie masz to podaj nazwę płyty głównej

Tim
komentarz
komentarz

Nie mam wcale takiej zakładki :/

Płytki nie mogę znaleźć również niestety :/

A więc podam dane płyty głównej:

Nazwa płyty głównej: MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G) (5 PCI, 1 AGP, 1 ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej: nVIDIA nForce2 Ultra 400

Tim
komentarz
komentarz

Nic to nie dało, ten sam komunikat ale czytałem wcześniej że może to powodować program Daemon Tools ?? Możliwe ??

Edit: To dokładnie było to, odinstalowałem Daemona i komputer sam zainstalował oprogramowanie do kanałów IDE :)

Sean
komentarz
komentarz

;) cieszy mnie to bardzo tak więc cały temat rozwiązany ... deamon to straszne badziewie zainstaluj sobie do dysków wirtualnym ultraiso pozdrawiam

Tim
komentarz
komentarz

No właśnie widzę że daemon to jakieś badziewie skoro taki cyrk robi, ponownie to już go nie będę instalował :)

I wygląda na to że cały temat został szczęśliwie rozwiązany bo jak narazie wszystko funkcjonuje prawidłowo :)

A więc plusik dla ciebie i wielkie dzięki :)

Pozdrawiam :)

Edit:

No i raczej za szybko to powiedziałem bo problem wrócił :/

Którą grę bym nie uruchomił to albo na samym początku albo za chwilę po włączeniu komunikat wystąpił problem z aplikacją... i zostanie ona zamknięta :/

I tak przy każdej grze :/

Sean
komentarz
komentarz

kurde ; / podaj temperatury podzespołów, uaktualnij directxa zainstaluj SP3

Tim
komentarz
komentarz

Płyta główna - 40 stopni

Procesor - ok. 54 stopnie

HDD - 29 stopni

Wątpie żeby już to coś dało, z gier które obecnie mam zainstalowane największe wymagania ma GTA SA a pozostałe też nie chcą chodzić :/

Sean
komentarz
komentarz

Procek trochę ciepły ... zainstaluj te sp3 ... następnie napisz czy coś to dało... jeżeli nie lubisz się bawić i nie masz nic do stracenia to postaw system na nowo ... pozdrawiam

Tim
komentarz
komentarz

Wolę nie stawiać systemu na nowo, jak na moje komputerowe zaawansowanie lepiej będzie jak nie będę sie czepiał, to przynajmniej będę miał kompa do internetu a jak zacznę naprawiać to do niczego ;)

Zobaczę na zimnym kompie wtedy wykluczę temp. ale wydaje mi się że to nie ma nic do rzeczy, dodam jeszcze że czasami zdarzało mi się że komp mi się resetował podczas oglądania filmu, kiedy uruchamiałem film to ok. 2 minuty i reset.

Teraz tego nie ma ale może się znów pojawić, moze ma to coś związanego również z grami.

Tim
komentarz
komentarz

Dokładnie tych kodeków używam :)

A co do service pack 3 to jak jutro będzie to samo też spróbuje to zrobić.

Sean
komentarz
komentarz

;) w sumie co do kodeków to jakaś nowa paczka (wersja) ale widać opinie są dobre (komentarze) ... ok to jutro daj znać :P

Tim
komentarz
komentarz

Właśnie sobie przypomniałem że jest jeszcze coś ale zapomniałem o tym bo się uspokoiło.

Było już tak wcześniej ze wylączały mi się gry i jak po raz pierwszy włączyłem kompa i właczyłem gierke to za chwilę grania pokazywały się paski i ogólnie chrzaniła się grafa, za drugim uruchomieniem GRY już było w porządku a teraz zainstalowałem sterowniki i zniknął nawet ten problem tyle że do dzisiaj bo znów to powróciło razem z wyłączaniem się gier, więc to być może chodzi o wymianę karty graficznej na nową ?? jak sądzisz ??

Edit: A teraz jeszcze zawiesza się lub resetuje podczas oglądania filmu :/

Sean
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz możesz kupić nową kartę graficzną ale nie spiesz się zobacz najpierw service packa, jak to nic nie da postaw system na nowo http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=44815 pamiętaj że po formacie stracisz wszystko z partycji tak więc pozapisuj co trzeba ... pilnuj także temperaturkę :P pozdrawiam

Edit: Co do filmów wywal kodeki, wyczyść rejestr i zainstaluj program wraz z kodekami http://www.idg.pl/ftp/pc_6520/SubEdit.Play...Build.4043.html + real alternative http://www.instalki.pl/programy/download/o...Alternative.php

Tim
komentarz
komentarz

No ale skoro zaczęły mi sie teraz zawieszać lub resetować nawet filmy to wygląda na kartę do wymiany :/

No ale jeszcze sprawdzę to co mówisz, dziwi mnie tylko że jak rano włączę to filmy chodzą ok, nie wiem jak gry bo nie sprawdzałem, sprawdzę dopiero jutro rano ;)

Sean
komentarz
komentarz

Nie kombinuj ;) zobacz edit ... przeskanuj kompa antywirusem i użyj SDFix ale nie wydaje mi się żeby to była sprawa jakiegoś syfu ... jeżeli nawet reinstalka nie pomoże popatrzymy za nową kartą :P

Tim
komentarz
komentarz

Skanowałem juz ale nie wykryło niczego...

Co do reinstalacji windowsa to raczej nie będę się tego sam podejmował, muszę poczekać narazie na mądrzejszych którzy to zrobią za mnie ;)

Dziwi mnie tylko że rano jak komp jest zimny i nawet później filmy chodzą w porządku, dopiero na wieczór tak jakby był ciepły, no ale dobra już się nie rozwijam, sprawdzę z ciekawości jak to jutro będzie z grami, sprawdzę SP3 chociaż mam zainstalowane SP2 no ale co 3 to nie 2 ;) pozdrawiam

Sean
komentarz
komentarz

A co w tej reinstalacji windowsa trudnego ... masz doskonały poradnik a nawet dwa ... trzeba się nauczyć wreście ;) weź się sam za to ... co do SP nie sądzę aby coś poprawił ale warto spróbować pozdrawiam

Tim
komentarz
komentarz

Teraz sądzę że to jednak coś z temperaturą bo rano włączyłem komputer i nadal wszystko działa w porządku, bez problemów.

Tim
komentarz
komentarz

Dzięki za link :)

Dzisiaj znowu włączyłem grę, nawet rano na zimnym kompie i znów gra mi się wyłączyła resetując komputer i jak go ponownie włączyłem to i w biosie i w programie everest informacje o systemie to procesor 1200 Mhz a zawsze wcześniej miałem 2300 Mhz ??

Wiesz może co się mogło stać ?

Komputer mam po bracie i nie orientuje się czemu tak się stało :/

Sean
komentarz
komentarz

Zresetuj może biosa na początek jeżeli to nic nie da to poszukam więcej informacji ... pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Tim
komentarz
komentarz

O widzę że zapomniałem wcześniej odpisać ale reset biosa pomógł, dzięki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.