x-kom hosting

[Rozwiązany]Wyłączające się gry

Tim
utworzono
utworzono

Witajcie :)

Mam problem gdyż jest tak że jak włącze grę i gram w nią kilka minut to nagle ona się wyłącza i ekran wraca do pulpitu jakby nic nie było włączone.

Mógłby mi ktoś z ekspertów tutaj obecnych podpowiedzieć co to może być i jak to sprawdzić ??

Proszę o pomoc.

Na wszelki wypadek log z HijackThis:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2Scan saved at 09:43:32, on 2008-07-08Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)Boot mode: NormalRunning processes:C:\WINDOWS\System32\smss.exeC:\WINDOWS\system32\winlogon.exeC:\WINDOWS\system32\services.exeC:\WINDOWS\system32\lsass.exeC:\WINDOWS\system32\svchost.exeC:\WINDOWS\System32\svchost.exeC:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exeC:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exeC:\WINDOWS\system32\spoolsv.exeC:\Program Files\Common Files\PFShared\UmxCfg.exeC:\Program Files\Common Files\PFShared\UmxPol.exeC:\Program Files\Tiny Personal Firewall\UmxAgent.exeC:\Program Files\Tiny Personal Firewall\UmxTray.exeC:\WINDOWS\system32\svchost.exeC:\WINDOWS\System32\svchost.exeC:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exeC:\WINDOWS\System32\svchost.exeC:\WINDOWS\system32\svchost.exeC:\Program Files\Common Files\PFShared\umxlu.exeC:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exeC:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exeC:\WINDOWS\Explorer.EXEC:\Program Files\D-Tools\daemon.exeC:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exeC:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exeC:\Program Files\Labtec Wireless Desktop\MagicKey.exeC:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exeC:\Program Files\Kalendarz XP\Kalendarz.exeC:\Program Files\Globe Software\StatBar\StatBar.exeC:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exeF:\EVEREST Home Edition\everest.binC:\Program Files\Wanadoo\EspaceWanadoo.exeC:\Program Files\Wanadoo\ComComp.exeC:\Program Files\Wanadoo\Watch.exeC:\Program Files\Opera\opera.exeF:\HijackThis\HijackThis.exeR1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://szukaj.wp.plR0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.o2.plR1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada Plus wita Cie w InternecieR0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = ŁączaO2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dllO2 - BHO: HP Smart Web Printing 1.0 - {AE84A6AA-A333-4B92-B276-C11E2212E4FE} - C:\Program Files\HP\Smart Web Printing\SmartWebPrinting.dllO4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe"  -lang 1033O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartupO4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exeO4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exeO4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\Wanadoo\Watch.exeO4 - HKLM\..\Run: [speedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Alcatel\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /iconO4 - HKLM\..\Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXEO4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /installO4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInitO4 - HKLM\..\Run: [nForce Tray Options] sstray.exe /rO4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exeO4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exeO4 - HKLM\..\Run: [LiveMonitor] C:\Program Files\MSI\Live Update 3\LMonitor.exeO4 - HKCU\..\Run: [AMonitor] C:\Program Files\Tiny Personal Firewall\amon.exeO4 - HKCU\..\Run: [updateMgr] C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe AcRdB7_0_0O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')O4 - Startup: Kalendarz XP.lnk = C:\Program Files\Kalendarz XP\Kalendarz.exeO4 - Startup: StatBar.lnk = C:\Program Files\Globe Software\StatBar\StatBar.exeO4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exeO4 - Global Startup: Enable Labtec Wireless Desktop.lnk = C:\Program Files\Labtec Wireless Desktop\MagicKey.exeO4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exeO4 - Global Startup: Kalendarz XP.lnk = C:\Program Files\Kalendarz XP\Kalendarz.exeO4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXEO9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cabO17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{5D1A0520-0C28-4A62-B357-DB56F832AB1F}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exeO23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exeO23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exeO23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exeO23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exeO23 - Service: FW Event Manager (UmxAgent) - Tiny Software, Inc. - C:\Program Files\Tiny Personal Firewall\UmxAgent.exeO23 - Service: FW Configuration Interpreter (UmxCfg) - Tiny Software, Inc. - C:\Program Files\Common Files\PFShared\UmxCfg.exeO23 - Service: FW Live Update (UmxLU) - Tiny Software, Inc. - C:\Program Files\Common Files\PFShared\umxlu.exeO23 - Service: FW Policy Manager (UmxPol) - Tiny Software Inc. - C:\Program Files\Common Files\PFShared\UmxPol.exe--End of file - 6114 bytes

//logi wstawiamy w tagi code

//vocativus

Sean
komentarz
komentarz

podaj konfigurację komputera ;) logi wstawiamy w tagach code

LOG

Fix w hijackthis

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)

Używasz aplikacji dostępowej neostrady ? ;) jaką masz grafikę ? może wina sterów ...

Tim
komentarz
komentarz

Co do komputera to:

System: XP

DirectX 9.0

CPU: AMD Athlon 2300 MHz

Płyta główna: MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G)

RAM: 1024 MB

Karta wideo: NVIDIA GeForce FX 5600

Co do neostrady to chyba tak, prawdopodobnie używam tego co mówisz ale na określeniach się niestety nie znam :/

Dzięki za odpowiedź w temacie.

Sean
komentarz
komentarz

Zapoznaj się z tym tematem ;)http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=43998&hl= ... co do sterów odinstaluj stare (wyczyść rejestr) i zainstaluj te http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html obsługuje także twoją kartę ;) a mianowicie o jakich grach mówisz :P directX 9.0 w wersji c ? być może jakiś program powoduje wyłączenie gry ... przed uruchomieniem wyłącz internet i wszystkie zbędne programy i powiedz co to dało ... pozdrawiam

Tim
komentarz
komentarz

Ok dzięki zapoznam się z tematem i zmienię sterowniki, tylko jeszcze spróbuję uruchomić później grę bo wczoraj jeszcze tak nie miałem, wszystko śmigało a dzisiaj się to pojawiło :/

Tak jest to directX 9.0 w wersji c.

Co do wyłączania zbędnych programów to już przed stworzeniem tematu próbowałem to robić ale niestety nic to nie dało :/

Sean
komentarz
komentarz

A neta odłączyłeś ;) ? przeskanuj dodatkowo kompa dobrym antywirem ... pozdrawiam

Tim
komentarz
komentarz

Tak, odłączałem neta i wszystko co nie potrzebne.

Jako antywira posiadam Avast a więc przeskanuję tym.

Mam jeszcze 2 pytania gdybyś mógł mi odpowiedzieć będę wdzięczny:

1. Czym jest plik svchost.exe ?

2. Czy może mieć wpływ na to wyłączanie gry temperatura podzespołów komputera ??

Chociaż mam odkrytą obudowę to temp. wahają się w ten sposób:

płyta główna - 40-43 stopnie

procesor - 52-57 stopni (czy nie za dużo ? zważywszy że po uruchomieniu kompa w ciągu pierwszych minut ma on już 40 stopni)

Nie znam się niestety na tym więc bardzo proszę o odpowiedź i przepraszam za pomyłki gdybym jakieś popełnił.

Zwróciłem uwagę na temperaturę gdyż teraz temp. troszkę spadły i włączyłem grę i jak narazie się nie wyłączyła.

Pozdrawiam i dzięki.

Sean
komentarz
komentarz

Gdzie sprawdzałeś te tempetatury ;) ? sprawdz mendźer zadań czy widać gdzieś proces który pochłania ci za dużo CPU i pamięci ... svchostem nie masz co się martwić :P a o to opis procesu http://support.microsoft.com/kb/314056/pl

Tim
komentarz
komentarz

Temperatury sprawdzałem programem Everest, a co do pochłaniania za dużo CPU to wydaje się że te programy które zamykam przed grą pochłaniają najwięcej, ale są też inne tyle że nie wiem czy to akurat jest za dużo czy tyle co potrzeba.

A z tą temperaturą to trochę za szybko powiedziałem bo gra się wyłączyła.

Pozdrawiam.

Sean
komentarz
komentarz

To zrób screena jak nie wiesz ;) porównaj temperatury z everesta z temperaturami podanymi w biosie ... ja też przy okazji sprawdze bo mi na procku 70C pokazuje :D

Tim
komentarz
komentarz

Screen. Jest coś nie tak ??

PS. Zapomniałem wcześniej napisać że testowaną grą jest GTA San Andreas.

Sean
komentarz
komentarz

wszystko wporządku ;) następny razem możesz rozciągnąć menadzer aby było można zobaczyć wszystkie procesy ... nie ma czym się martwić ... gra orginalna ? przetestuj jeszcze inną grę pozdrawiam ... przeinstaluj te sterowniki

Edit: No to posprawdzaj i daj znać ;)

Tim
komentarz
komentarz

No tak mogłem rozciągnąć, ale został tak już tylko proces bezczynnościowy.

Co do gry to tak i jest w porządku, dodam że wczoraj wszystko prawidłowo funkcjonowało, dopiero dzisiaj coś mu odbiło.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi w temacie, jeszcze posprawdzam inną grę.

A więc sprawdzałem i niestety jest jeszcze gorzej.

W drugiej grze "wystąpił problem z aplikacją i zostanie ona zamknięta" po kilku minutach gry.

Natomiast w trzeciej z kolei grze po wczytaniu (gdy już ma sie zacząć gra) resetuje się całkowicie komputer i ponownie się włącza a następnie pojawia sie komunikat "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie" i pliki które zostaną dolączone do raportu o błędzie itd.

Wiesz może o co może chodzić przy takich zachowaniach ??

Sean
komentarz
komentarz

To zadam początkowe pytanie ;) przeinstalowałeś już sterownik ?

Tim
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi ci o ten link co podałeś to jeszcze nie, gdyż boję się żebym czegoś nie zepsuł i zostawiłem to na koniec, żeby sprawdzić czy może podsunie to jeszcze jakąś myśl, ale jeżeli sądzisz że to może być to to je przeinstaluję :)

Sean
komentarz
komentarz

Trzeba wszystkiego spróbować ;) nie ma czego się bać ... odinstaluj stary sterownik ... wyczyść rejestr ccleaner'em ... i zainstaluj te http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html i napisz co to dało :P

Tim
komentarz
komentarz

Aha, dzięki.

A czy muszę odinstalować stary sterownik i dopiero instalować nowy czy po ściągnieciu nowego da się jakoś zastąpić stary ??

Sean
komentarz
komentarz

Musisz odinstalować stary sterownik ;) ... dopiero potem przystąp do instalacji nowego

Tim
komentarz
komentarz

Ok, dzięki.

Jeszcze żebym niczego nie zepsuł chciałbym się upewnić jak i co usunąć bo w dodaj/usuń programy są 2 pozycje: NVIDIA Display Driver i druga pozycja niżej NVIDIA Drivers.

Na stronie przy tych sterownikach jest napisane że może pisać "NVIDIA Windows Display Drivers" lub "NVIDIA Display Drivers" a więc u mnie jest trochę inaczej no i są dwie pozycje.

Sorry, może to sie wydawać głupie ale nie chce zepsuć kompa bo się słabo na nim znam i w razie czego mogę nie umieć naprawić ;) Dzięki za pomoc :)

naekana
komentarz
komentarz

Odinstaluj obie pozycje.

Sean
komentarz
komentarz

Należy wywalić wszystko co dotyczy nvidi ;) tak aby po starym sterowniku nie zostawić śladu ... czyli robisz tak jak mówi naekana ... czekam na odpowiedz ;) co to dało

Tim
komentarz
komentarz

No więc przeinstalowałem nowe sterowniki i jak narazie trzecia gra która resetowała kompa przy uruchamianiu jej uspokoiła się i chodzi, nie wiem jeszcze czy jest to już dobrze bo włączyłem ją tylko na chwilę.

Druga sprawa że pisałem o grze GTA SA i w tej chwili jest tak że nie mogę jej wcale uruchomić tzn. jak kliknę skrót to się nie uruchamia tak jak wcześniej tylko nie dzieje się nic, tak jakbym niczego nie wcisnął :/

Co z tym zrobić ??

Sean
komentarz
komentarz

X:\Documents and Settings\NASA\Moje dokumenty\GTA San Andreas User Files

X to litera partycji gdzie masz system .... wywal tam wszystko sejwy i pozostałe pliki (są chyba dwa) ;) foldery zostaw ale możesz wywal także fotki z galeri

Tim
komentarz
komentarz

Jak narazie wszystko się naprawiło, mam nadzieję że już tak będzie, wielkie dzięki za pomoc :)

Ale mam teraz inny problem, gdyż po zainstalowaniu nowych sterowników wyświetla mi się przy każdym uruchomieniu komputera "dymek" (dodawanie nowego sprzętu) i chce mi zainstalować kanał IDE i pomocniczy kanał IDE ale pisze że może nie działać właściwie bo nie znalazł oprogramowania, jak to naprawić ??

Sean
komentarz
komentarz

hmmm uruchom menadrzer zadań "kontrolery IDE, ATA/ATAPI ---> PPM na Kanał IDE własciwości ... sterownik i aktualizuj sterownik :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.