x-kom hosting

Radeon 4870*2 vs GTX 280

cinyrk
komentarz
komentarz
w sumie teraz kupuje komputer i zastanawialem sie nad takim rozwiazaniem, ale wybiegajac troche w przyszlosc, to za rok 4870 bedzie przecietna karta i raczej nie bedzie sie na nia zwracalo uwagi. poza tym procesor moze nie wyrabiac dla dwoch 4870, czyli trzebaby kupic nowy procesor, a jak procesor to i mobo, a jak mobo to i ram itd. nie wiem, czy nie lepiej kupic komputer "na teraz", a planowanie dolozenia czegos za rok sobie odpuscic. ja sie chyba na 4870 zedcyduje.

Jeden HD4870 może i będzie za rok przeciętną kartą, ale już tandem będzie zdatny. A jeżeli się okaże że na rynku bedą dużo ciekawsze propozycje (nowe radeony? intele?) to po prostu wymienisz GPU mając "na sumieniu" tylko jednego 4870. A co do procka, skoro dopiero składasz kompa, to zamiast drugiego radeona wez procka który udźwignie taki tandem za rok. Poza tym raczej nie musiałbys od razu wymieniac mobo razem z procem za rok. Ale to moje zdanie, zrobisz jak uważasz, tylko nie wyrzucaj pieniędzy na gtx280 bo cena jest póki co i mimo wszystko - zawyżona.

jerzykiler
komentarz
komentarz
Jeden HD4870 może i będzie za rok przeciętną kartą, ale już tandem będzie zdatny. A jeżeli się okaże że na rynku bedą dużo ciekawsze propozycje (nowe radeony? intele?) to po prostu wymienisz GPU mając "na sumieniu" tylko jednego 4870. A co do procka, skoro dopiero składasz kompa, to zamiast drugiego radeona wez procka który udźwignie taki tandem za rok. Poza tym raczej nie musiałbys od razu wymieniac mobo razem z procem za rok. Ale to moje zdanie, zrobisz jak uważasz, tylko nie wyrzucaj pieniędzy na gtx280 bo cena jest póki co i mimo wszystko - zawyżona.

nie mam zamiaru kupowac gtx280. w sumie to waham sie miedzy 4850 i 4870, ewentualnie mysle czy kupic plyte z cf x16/x16. chodzilo mi tylko o to, ze wszystko zmienia sie tak szybko, ze jakies planowanie co zrobic za rok zazwyczaj na poczatku wydaje sie byc madre i sensowne, a pozniej okazuje sie, ze planowana zmiana sie nie oplaca. nie twierdze, ze w tym przypadku bedzie tak samo, bo moze okaze sie za rok, ze to doskonale posuniecie, jednak jak do tej pory obserwuje takie moje plany, to nie byl to najlepszy wobr :)

a tak btw. ktory procek bylby wystarczajacy do 2x4870?

NoVyKomp
komentarz
komentarz

mi chłopaki polecili w moim temacie zestaw E8400 i dwa radki 4870 tak jak i tobie ;)

zastanawiam się tylko, bo kolega tu jakis wspominał że 2 razy 512 MB moze być za malo przy dużych rozdziałach...

a chcę kupić monitorek 24 cale FullHD...

więc pozwole zadać sobie pytanie nie w swoim temacie...

będzie jakiś problem?

kolega sobie sprawił zestaw E8400 i radki 4870 i jest zachwycony :)

Anonim1
komentarz
komentarz
mi chłopaki polecili w moim temacie zestaw E8400 i dwa radki 4870 tak jak i tobie ;)

zastanawiam się tylko, bo kolega tu jakis wspominał że 2 razy 512 MB moze być za malo przy dużych rozdziałach...

a chcę kupić monitorek 24 cale FullHD...

więc pozwole zadać sobie pytanie nie w swoim temacie...

będzie jakiś problem?

kolega sobie sprawił zestaw E8400 i radki 4870 i jest zachwycony :)

Nie będzie problemów.

Jeżeli chcesz grać w baaardzo wysokiej rozdzielczości to możesz zaczekać na HD 4870 X2 2GB GDDR5 lub HD 4850 X2 2GB GDDR3.

NoVyKomp
komentarz
komentarz
Nie będzie problemów.

Jeżeli chcesz grać w baaardzo wysokiej rozdzielczości to możesz zaczekać na HD 4870 X2 2GB GDDR5 lub HD 4850 X2 2GB GDDR3.

co rozumiesz przez baaardzo ?

chciałbym na FullHD płynnie grać w gry :P

mówili że będzie wypas a teraz mnie straszysz:P

kiedy może wyjść ten układ 4870?

falcon1984
komentarz
komentarz

Około 15 lipca chyba wyjdą Radki 4870

NoVyKomp
komentarz
komentarz

no to bosko :)

i tak kompa dopiero w sierpniu będę składał więc zainwestuje od razu w układ :)

dzięki wielkie !

Anonim1
komentarz
komentarz
Około 15 lipca chyba wyjdą Radki 4870

A nie w sierpniu?

falcon1984
komentarz
komentarz
A nie w sierpniu?

Dwurdzeniówki mają wyjść w sierpniu

HD4870 w zasadzie już są tylko problemy są z dostępnością w sklepach

http://pcarena.pl/page/83363/Premiera-Rade...lowie-sierpnia/

Anonim1
komentarz
komentarz
Dwurdzeniówki mają wyjść w sierpniu

HD4870 w zasadzie już są tylko problemy są z dostępnością w sklepach

http://pcarena.pl/page/83363/Premiera-Rade...lowie-sierpnia/

No tak a on sie pytał o X2 :D

AMD zapewnia, że dostawy HD 4870 zwiększać sie będą co tydzień.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.