x-kom hosting

Zmieniłem 7200gs na 7300gt

qlak
utworzono
utworzono

Kupiłem sobie 2 kompa. Miał Karte Geforca 7200gs w drugim kompie miałem 7300gt.

Komp Starszy:

AMD Sempron 2500+ 1.4ghz

1GB Ram

Miał Geforce 7300GT ma 7200GS

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NE

Zasilacz : COLORS 350W

Nowszy:

Intel Core Duo 1.8ghz

2GB Ram

Miał 7200GS ma 7300GT

Płyta główna: ASUS P5VD2-VM/S

Zasilacz: ATX-Forton 300W (chłodzenie pasywne)

Na starszym kompie Half Life 2 chodził lepiej niż na nowszym.

Poczytałem o tej karcie (7200gs) i doszedłem do wniosku że to złom ;p

Więc sobie zamieniłem karty.

Obie były na PCI Express x16. Nie miały dodatkowego zasilania.

Wszystko z nimi działa normalnie się zainstalowały sterowniki.

Ale mam pytanie czy nic się z tymi kompami nie stanie? Narazie wszystko ok.

Chodzi o zasilacze czy wytrzymają? i się nie sfajczą?

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz
Ale mam pytanie czy nic się z tymi kompami nie stanie?

na 99% nic, dla pewności podaj jakie mają zasilacze

qlak
komentarz
komentarz

Przed chwilą mi się przypomniało że zasilacze są ważne dopisałem ;)

Anonim1
komentarz
komentarz

Za słaby ten Forton. Kup Modecom MC 350

qlak
komentarz
komentarz

Czyli może się coś spalić? i muszę wymienić zasilacz?

Akahan
komentarz
komentarz

Forton to dosyć dobra firma, ale zasilacze są pewnie dosyć stare... Ja bym kupił dla świętego spokoju Modecoma MC 350 W, chociaż Forton jak dla mnie ma lepsze zasilacze, ale ten Modecom powinien spokojne wystarczyć...

Anonim1

Pierwszy byłeś :P

qlak

Raz może spalić się cały komp, raz tylko zasilacz... To jest loteria.

Gość
komentarz
komentarz
Za słaby ten Forton. Kup Modecom MC 350

o so chodzi? Myślę nie wiesz co to za firma :) powiem ci że FSP to druga firma jeżeli chodzi o jakość podzespołów i dokładność ich łączenia (nie bez powodu robią BQ)

Podaj jaki to dokładnie model Fortrona ok?

EDIT: myślałem że ten Fortron jest w słabszym PC :(

qlak
komentarz
komentarz

Jak zmienię zasilacz to gwarancje stracę (jeśli już nie straciłem bo zmianie karty i zainstalowaniu xp) Narazie trzyma z 40 min trochę grałem w Day of Defeat:Source i wszystko ok.

Anonim1
komentarz
komentarz
o so chodzi? Myślę nie wiesz co to za firma :) powiem ci że FSP to druga firma jeżeli chodzi o jakość podzespołów i dokładność ich łączenia (nie bez powodu robią BQ)

Podaj jaki to dokładnie model Fortrona ok?

EDIT: myślałem że ten Fortron jest w słabszym PC :(

Ślepy :D

300W to za mało do nowego PC i jeszcze pasywne chłodzenie :D Grzejnik.

Akahan
komentarz
komentarz

Tak Forton jest lepszy, ale pewnie posiada kilkuletniego Fortona, a 300W może nie wystarczyć, a Modecom MC 350 W jest tani i spokojnie uciągnie takiego kompa...

Anonim1 znowu 1, jakieś fatum :P

qlak
komentarz
komentarz

Starszy komp wytrzyma 350W jakiś COLOR zasilacz. Ale ten nowszy ma ATX-Forton 300PNF ATX12V 300W PFC.

Akahan
komentarz
komentarz

Zrób tak do nowego kompa kup ten zasilacz http://www.apollo.pl/store/show_detail/17219

Do starego przełóż tego Fortona, a z tym zasilaczem COLOR to na złom idź, bo do niczego innego się nie nadaję...

qlak
komentarz
komentarz

Juto pojadę i kupię do komputerowego. A tego kompa narazie zostawie w spokoju dzięki za pomoc.

Akahan
komentarz
komentarz

I pamiętaj nie daj sobie wcisnąć Modecoma Feel powiedz jasno i stanowczo, że chcesz Modecoma MC, miałem już taki przypadek poszedłem po zasilacz do sklepu po nowego kompa, i sprzedawca zapewniał mnie, że Feel to zasilacz z najwyższej półki :P Kazałem mu podpiąć go do swojego kompa i padł...

Gość
komentarz
komentarz

Zamiast MC350W radzę brać Fortrona FSP400-GLN- sprawność 80%, te same podzespoły co Elipson (zasilacze osiągające po 600W i więcej), i 29A na 12V...

Akahan
komentarz
komentarz

Tak ale Modecom MC jest tańszy, a ten zestaw uciągnie spokojnie, i będzie mógł coś dołożyć i powinien wytrzymać, więc po co pakować więcej kasy?

Gość
komentarz
komentarz
Tak ale Modecom MC jest tańszy, a ten zestaw uciągnie spokojnie, i będzie mógł coś dołożyć i powinien wytrzymać, więc po co pakować więcej kasy?

15zł różnicy, a w jakości baaaardzo to widać (jaby ktoś nie wiedział Modecoma MC też robi Fortron - na bazie Fortrona 400W HLN, MC350=MC400 tylko naklejka jest inna i Amacrox = ModeCom MC w czarnej obudowie [Amacrox to też zresztą produkt Fortrona]

Akahan
komentarz
komentarz

Co i tak na tym sprzęcie nie zauważy, co nie zmienia faktu, że oba zasilacze są dobre, chociaż fakt Forton to lepsza firma bo od niej pochodzi większość zasilaczy, jeżeli chodzi o jakość, więc jak będziesz chciał coś jeszcze lepszego dokładać do kompa to bierz Fortona 400W, a jak komp ma być taki jak teraz i nie chcesz go polepszać to Modecom starczy :P Sam se wybierz...

Machur
komentarz
komentarz

a mi sie wydaje ze wy troche przesadzacie z tymi zasilaczami, chodzi mi o firme, ze trzeba miec markowy zasilacz. Ja np. mam zasilacz z "Mustanga" xD i jeszcze nigdy mnie nie zawiodl, mialem pod niego 3 karty i wszystko gra

Nocturn
komentarz
komentarz

300W z Markowego zasilacza wystarczy na pewno, ale jak uważacie, że jest inaczej kłócić się nie będę.

Anonim1
komentarz
komentarz
300W z Markowego zasilacza wystarczy na pewno, ale jak uważacie, że jest inaczej kłócić się nie będę.

A co jak wymieni kartę na lepszą? Co wtedy będzie żałował, że nie posłuchał Anonima :D i innych, aby wziął mocniejszy zasilacz. Na Fortrony uważaj, bo nie nie które są robione przez gorsze firmy. (z resztą jak każde inne marki). Ja do świętego spokoju kupił bym Chieftec'a 450W za 120 zł. Wydatek nie jest duży, i masz ogromny zapas mocy np. na nową kartę graficzną.

Akahan
komentarz
komentarz
a mi sie wydaje ze wy troche przesadzacie z tymi zasilaczami, chodzi mi o firme, ze trzeba miec markowy zasilacz. Ja np. mam zasilacz z "Mustanga" xD i jeszcze nigdy mnie nie zawiodl, mialem pod niego 3 karty i wszystko gra

Powodzenia, ale nie zdziw się, że za miesiąc będziesz płakać, że masz po kompie...!

Bierz zasilacz od 350W wzwyż, byle jaki, byle by był od markowej firmy, z tych tanich to Modecoma(nie feel), Fortona, Amaroxa, Chieftec'a, i tak wszystkie są podobne tylko, że inna nalepka...

Gość
komentarz
komentarz
Na Fortrony uważaj, bo nie nie które są robione przez gorsze firmy.

Fotron jest robiony tylko i włącznie przez FSP (czyli Fortrona :D )

A podróby Fortorona łatwo poznać po słąbych liniach 12V (najhsłabsze Fortrony mają linie 12V=15A, te ze średniej półki 24A natomiast najlepsze 29A - mocniejsze są już tylko z serii Elipson i Saga - a one kosztują ponad 200zł)

Machur
komentarz
komentarz
Powodzenia, ale nie zdziw się, że za miesiąc będziesz płakać, że masz po kompie...!

******** mam ten zasilacz juz od 3 lat. i nic sie nie dzieje. wiec nie mow mi tu o jakims miesiącu... na jakiej podstawie tak w ogole piszesz;>

//innego słownictwa już nie znasz?

//jeszcze raz i poleci warn

//vocativus

qlak
komentarz
komentarz

Ja wolę dla świętego spokoju kupić sobie chieftec/fortron 400W. Będę miał pewność że komp za każdym razem się odpali ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.