x-kom hosting

Dyskusja ogólna na temat konsolii

ptasior360
utworzono
utworzono (edytowane)

Z tego co mi wiadomo to ps3 jest bardziej awaryjna od xbo360 w wersji 65nm. Do minusów dodałbym to że pad się praktycznie nie zmienił i nawet nie umywa się do tego od xbox-a 360. Warto wspomnieć że ps3 ma niezłą grafikę, ale xbox 360 lepszą..

Na początku płytki 50GB mogły wydawać się nieco za duże (pojemnością rzecz jasna :) ale z czasem okazuje się, że 50GB to wcale nie jest tak kosmicznie dużo, no ale na gta 5 wystarczy:)

Microsoft ma mały problem ponieważ 8.5GB w ich konsoli to stanowczo za mało i zrobienie gta 5 tak rozbudowanego jak gta sa graniczy z cudem, no chyba że gra będzie na 2 płytach, na jednej gra a na drugiej muza, którą będzie się wgrywać na pendrive dołączane do gry:)

Moim zdaniem xbox 360 wygrywa i wygra w nierównej walce z ps3:)

Conrack1410
komentarz
komentarz

pfffffff- ja rozumiem ,że dyskusja na temat konsol jest rzeczą ważną ale bez przesady

1. to jest recenzja a nie wątek dyskusji o ps3

2 .muszę sprostować i odpowiedzieć na twoje opinie gdyż głosisz poprostu herezję

Z tego co mi wiadomo to ps3 jest bardziej awaryjna od xbo360 w wersji 65nm

skąd ci to wiadomo? bo ja na przykład sięgałem opinią do wielu osób sprzedających dużą liczbę róznego rodzaju konsol i ps3 według ich opinii (mojej również) jest konsolą dużo mniej awaryjną od konsol Microsoftu

Do minusów dodałbym to że pad się praktycznie nie zmienił i nawet nie umywa się do tego od xbox-a 360

Kwestia wygody pada jest kwestią gustu. Dla mnie bardziej wygodny jest Pad lżejszy , który ma analogi umieszczone w jednej linii i taki pad w którym nie trzeba zmieniać baterii. Ponadto po co zmieniać kształt pada skoro jest niemal idealny? po co zmieniać coś co jest dobre ?

Warto wspomnieć że ps3 ma niezłą grafikę, ale xbox 360 lepszą.

hmmm nie wiem jakim cudem to stwierdziłes i jaką grę przytoczysz , może jakies konkrety? ja uważam ,że nie ma gier ładniejszych od GT5 czy uncharted - jesli uważasz ,ze na xboxa są ładniejsze gry to proszę powiedz jakie?

no ale na gta 5 wystarczy:)

aha czyli wiesz ile będzie zajmowało gta5? hmmm ledwie czwórka wyszła a ty już o piątce- nie za szybko?

Microsoft ma mały problem ponieważ 8.5GB w ich konsoli to stanowczo za mało i zrobienie gta 5 tak rozbudowanego jak gta sa graniczy z cudem, no chyba że gra będzie na 2 płytach, na jednej gra a na drugiej muza, którą będzie się wgrywać na pendrive dołączane do gry:)

ale się uśmiałem - no ale brawo przynajmniej jakoś próbowałes kombinować i coś mądrego powiedzieć

Moim zdaniem xbox 360 wygrywa i wygra w nierównej walce z ps3:)

cieszę się ,że TWOIM zdaniem tak jest tylko ,że nie przytoczyłeś absolutnie żadnego sensownego argumentu i znając życie nie miałeś styczności z PS3 - ja miałem X360 i ps3 i co nieco mogę o porównaniu obu konsol powiedzieć

Gość
komentarz
komentarz
Osobiście konsola w wersji 40 GB kosztowała mnie 1250zł co uważam za cenę dość przystępną.

Gdzie? >_>

  • 2 tygodnie później...
ptasior360
komentarz
komentarz
skąd ci to wiadomo? bo ja na przykład sięgałem opinią do wielu osób sprzedających dużą liczbę róznego rodzaju konsol i ps3 według ich opinii (mojej również) jest konsolą dużo mniej awaryjną od konsol Microsoftu

Mówiłem o xbox-ie w wersji 65nm!! A nie 95nm

Ponadto po co zmieniać kształt pada skoro jest niemal idealny?

Kwestia gustu....NIEMAL IDEALNY :lol: heheh dobre

hmmm nie wiem jakim cudem to stwierdziłes i jaką grę przytoczysz , może jakies konkrety? ja uważam ,że nie ma gier ładniejszych od GT5 czy uncharted - jesli uważasz ,ze na xboxa są ładniejsze gry to proszę powiedz jakie?

Chodzi mi o to że jak wychodzi gra na xbox-a i ps3 to praktycznie zawsze na xbox-ie jest ładniejsza grafika i nie przycina, np assassins, burnout paradise itp

aha czyli wiesz ile będzie zajmowało gta5? hmmm ledwie czwórka wyszła a ty już o piątce- nie za szybko?

Skoro mówią że wyjdzie gta5 prawdopodobnie tylko na ps3 i może pc to chyba wiedzą że 50GB starczy spokojnie

ale się uśmiałem - no ale brawo przynajmniej jakoś próbowałes kombinować i coś mądrego powiedzieć

Jakbyś nie zauważył to to był żart :zab: Przecież wiadome że tak nie zrobią...

Conrack1410
komentarz
komentarz
Mówiłem o xbox-ie w wersji 65nm!! A nie 95nm

tak dokładnie - a wersja 65nm dalej jest bardziej awaryjna od ps3

Kwestia gustu....NIEMAL IDEALNY laugh.gif heheh dobre

nie rozumiem co w tym śmiesznego ? próbujesz zaprzeczyć opiniom graczy na całym świecie którrych opinie pełnią kluczową rolę w tym jak wygląda pad w nowej konsoli. Skoro uznali ,że gamepady z ps2 jest bardzo dobry i większość graczy się do niego przyzwyczaiła to po co Sony miało zmieniać kształt pada skoro jest świetny? poza tym potwierdza to fakt ,że dużo firm robiących pady do pc (przykłądowo Logitech) wzoruje się na oryginalnym padzie z ps2/ ps3 zachowując bardzo zbliżony kształt....

osobiście tak jak już wspomniałem miałem swojego czasu x360 (oby nigdy więcej) i grałem sporo na zachwalanym przez ciebie padzie... dla mnie jest on za duży i za ciężki mimo ,że mam duże dłonie... kwestia gustu

Chodzi mi o to że jak wychodzi gra na xbox-a i ps3 to praktycznie zawsze na xbox-ie jest ładniejsza grafika i nie przycina, np assassins, burnout paradise itp

nie wiem skąd to bierzesz ? z powietrza? bo ja grałem przyjkładowo w fight night rozund 3 na x360 i ps3 - no i na ps3 grafa jest bardziej dopracowana... poza tym nie o tym mówiłem... tylko o fakcie ,że na ps3 najważniejsze dla tej platformy tytuły mają dużo lepszą grafikę niż hity na x360... tak więc ps3 będąc krócej na rynku już przegoniła xboxa pod względem grafiki...

Skoro mówią że wyjdzie gta5 prawdopodobnie tylko na ps3 i może pc to chyba wiedzą że 50GB starczy spokojnie

snujesz niepotrzebne domysły

ogólnie widać ,że najpewniej z ps3 nie miałeś nic wspólnego :-)

Gość
komentarz
komentarz
tak dokładnie - a wersja 65nm dalej jest bardziej awaryjna od ps3

nie powiedziałbym , podobno z PS3 ostatnio są problemy , słyszałem już kilka osób które narzekało , a XBoxy360 65mm są praktycznie bezawaryjne i o niebo lepsze od 95mm.

Osobiście Nigdy bym nie kupił PS3. I wcale nie jestem fanem XBoxa.

Neoman
komentarz
komentarz

Niewątpliwie PS3 jest świetną konsolą ale różnica ceny robi swoje. Podstawową wersję X360 można kupić za ok 750zł. Do tego mnóstwo świetnych gier (ostatnio Ninja Gaiden II). Nie mówię, że na PS3 są złe (nadchodzący MGS4) ale na Xboxa masz większy wybór :)

PS: To w końcu, która wersja jest lepsza? 65 czy 95nm?

Conrack1410
komentarz
komentarz
nie powiedziałbym , podobno z PS3 ostatnio są problemy , słyszałem już kilka osób które narzekało , a XBoxy360 65mm są praktycznie bezawaryjne i o niebo lepsze od 95mm.

Osobiście Nigdy bym nie kupił PS3. I wcale nie jestem fanem XBoxa.

z tego co mówią znajomi z serwisu xbox nadal jest dużo bardziej awaryjny - poza tym jak można było tak olać klientów i wypuścić konsolę która i tak prędzej czy później trafi do serwisu? większosci moich znajomych xboxy popsuły się w pierwszych miesiącach użytkowania... Sam Microsoft zmnieł proces technologiczny tym samym przyznając się do błędu... Owszem teraz nie każdy xbox trafia do serwisu ale problem całkowicie nie zniknął...

to czy kupisz ps3 czy nie to przecież Twoja decyzja... Nie zgodzę się natomiast z tym ,że xbox ma jakąkolwiek przewagę nad ps3

owszem cena jest sporo niższa ale konsola w standardowym wyposażeniu uboższa ( nie ma przykładowo napędu nowej generacji w standardzie)

Niewątpliwie PS3 jest świetną konsolą ale różnica ceny robi swoje. Podstawową wersję X360 można kupić za ok 750zł. Do tego mnóstwo świetnych gier (ostatnio Ninja Gaiden II). Nie mówię, że na PS3 są złe (nadchodzący MGS4) ale na Xboxa masz większy wybór smile.gif

PS: To w końcu, która wersja jest lepsza? 65 czy 95nm?

tak - teoretycznie niższa cena stoi za xboxem ale tak jak wspomniałem brakuje mu blu-ray czy hd-dvd które trzeba dokupić

na ps3 jest także sporo świetnych gier których nie ma na inne platformy ( GT5, Uncharted, Heavenly sword, MGS 4, Eye of judgement...)

poza tym mimo krótszej obecności na rynku ps3 już może pochawalić się tytułami o zdecydowanie lepszej grafice niż produkcje na x360

oczywiście wersja 65nm jest lepsza bo mniej się grzeje i jest mniej awaryjna

ptasior360
komentarz
komentarz
nie powiedziałbym , podobno z PS3 ostatnio są problemy , słyszałem już kilka osób które narzekało , a XBoxy360 65mm są praktycznie bezawaryjne i o niebo lepsze od 95mm.

Osobiście Nigdy bym nie kupił PS3. I wcale nie jestem fanem XBoxa.

Zgadzam się w 100%

z tego co mówią znajomi z serwisu xbox nadal jest dużo bardziej awaryjny - poza tym jak można było tak olać klientów i wypuścić konsolę która i tak prędzej czy później trafi do serwisu? większosci moich znajomych xboxy popsuły się w pierwszych miesiącach użytkowania... Sam Microsoft zmnieł proces technologiczny tym samym przyznając się do błędu... Owszem teraz nie każdy xbox trafia do serwisu ale problem całkowicie nie zniknął...

W sumie to masz rację, ale microsoft ma znacznie lepszy serwis gwarancyjny i wymiana trwa znacznie szybciej niż w przypadku sony...

Chodzi mi o to że jak wychodzi gra na xbox-a i ps3 to praktycznie zawsze na xbox-ie jest ładniejsza grafika i nie przycina, np assassins, burnout paradise itp

nie wiem skąd to bierzesz ? z powietrza? bo ja grałem przyjkładowo w fight night rozund 3 na x360 i ps3 - no i na ps3 grafa jest bardziej dopracowana... poza tym nie o tym mówiłem... tylko o fakcie ,że na ps3 najważniejsze dla tej platformy tytuły mają dużo lepszą grafikę niż hity na x360... tak więc ps3 będąc krócej na rynku już przegoniła xboxa pod względem grafiki...

z internetu

http://pl.youtube.com/watch?v=j1L5SdFSDG0

Conrack1410
komentarz
komentarz
Zgadzam się w 100%

zatem powiedz dlaczego nie kupiłbyś ps3? a xbox jest taki wspaniały..

z internetu

z tym ,że ja mówię o tym ,że exclusivy na ps3 mają dużo lepszą grafikę niż hity z x360

Gość
komentarz
komentarz

Hiahah, zdębiałem, jak to zobaczyłem.

W porównaniu dużo lepiej wypada X360.

ptasior360
komentarz
komentarz
Zgadzam się w 100%

zatem powiedz dlaczego nie kupiłbyś ps3? a xbox jest taki wspaniały..

Nie kupiłem ps3 bo:

-za drogie

-problem z podłączeniem do monitora

-mniej gier niż na xbox-a

-niewygodny pad

-nie ma Hallo 3 i Gears of war

Conrack1410
komentarz
komentarz
Hiahah, zdębiałem, jak to zobaczyłem.

W porównaniu dużo lepiej wypada X360.

Ty naprawdę nie zrozumiałes co miałem na myśli? To powtórzę trzeci raz : Exclusivy na PS3 mają dużo lepszą grafikę niż hity na x360

a co do Assasins Creed to nie jest to żaden przykład pokazujący możliwości konsoli bo przykładowo Fight Night Round 3 wygląda dużo lepiej na ps3 niż x360

Proponuję porównać najładniejsze gry na x360 i najładniejsze na ps3 a potem komentować róznice :-)

za drogie

za drogie? dolicz do xboxa większy dysk i napęd nowszej generacji to cena ci wyjdzie bardzo zbliżona

problem z podłączeniem do monitora

no właśnie widzisz- udowodniłeś ,że czytasz jakieś głupoty w internecie a potem bierzesz to za prawdę życiową ... ja mam podłączony monitor jednym kabelkiem i wszystko działa bezproblemowo ...

mniej gier niż na xbox-a

za to ps3 będąc zdecydowanie krócej na rynku ma już w swoim dorobku gry zdecydowanie lepsze i ładniejsze

niewygodny pad
w życiu bym go tak nie nazwał no ale cóż ...
nie ma Hallo 3 i Gears of war
a na xboxa nie ma Gran Turismo i Metal Gear Solid :-)
ptasior360
komentarz
komentarz
za drogie? dolicz do xboxa większy dysk i napęd nowszej generacji to cena ci wyjdzie bardzo zbliżona

a po chorobę Ci dysk potrzebny i napęd hd dvd???

no właśnie widzisz- udowodniłeś ,że czytasz jakieś głupoty w internecie a potem bierzesz to za prawdę życiową ... ja mam podłączony monitor jednym kabelkiem i wszystko działa bezproblemowo ...

ty masz lcd 16:9 a nie crt 4:3

a na xboxa nie ma Gran Turismo i Metal Gear Solid :-)

co tam gt na xbox-ie masz forze 2...

Conrack1410
komentarz
komentarz
a po chorobę Ci dysk potrzebny i napęd hd dvd???

żeby oglądać filmy w najlepszej jakości , żeby mieć spokój na przyszłość bo zwykłe dvd ma zbyt małą pojemność

a dysk żeby mieć miejsce na demka, filmiki, save-y itp

ty masz lcd 16:9 a nie crt 4:3

moim zdaniem granie na crt 4:3 mija się z celem

co tam gt na xbox-ie masz forze 2...

która to mnie niczym nie przyciągneła i nie uważam jej za nic przełomowego

ptasior360
komentarz
komentarz
żeby oglądać filmy w najlepszej jakości , żeby mieć spokój na przyszłość bo zwykłe dvd ma zbyt małą pojemność

a dysk żeby mieć miejsce na demka, filmiki, save-y itp

hehe hd dvd już umarło i raczej nie ma na tym filmów...

256mb na save spokojnie wystarczy, jedynie na co może się przydać dysk to wgranie dodatkowych map do hallo 3:)

moim zdaniem granie na crt 4:3 mija się z celem

a to niby czemu??? jam mam monitor ibm p275 21'' i nie narzekam, a kolory i kontrast są lepsze niż na lcd

Conrack1410
komentarz
komentarz
hehe hd dvd już umarło i raczej nie ma na tym filmów...

masz rację hd dvd to już przeżytek - nie dość ,że przeżytek to jeszcze każą sobie słono płacić ,żeby móc mieć ten odtwarzacz w xboxie ..

zapomniałeś tylko o tym ,że ps3 ma napęd BLU- RAY - dużo bardziej przyszłościowy którego w X360 nie ma i mieć nie będzie...

256mb na save spokojnie wystarczy, jedynie na co może się przydać dysk to wgranie dodatkowych map do hallo 3:)

mi na przykład nie wystarczy - już mam zajęte 30 gb z 40 gigowego dysku tak więc spory dysk to duży plus

a to niby czemu??? jam mam monitor ibm p275 21'' i nie narzekam, a kolory i kontrast są lepsze niż na lcd

hmmm jakby ci to wytłumaczyć ... dziwne ,że tego nie wiesz...

poprostu jest to małej przekątnej ekran , nie panoramiczny co może się wiązać z problemami z wyświetlaniem nie mówiąc już o komforcie...

ja osobiście mając 24 calowy monitor , robiąc coś na 17 calowym crt odczuwam ogromny dyskomfort i bolą mnie oczy

nie wiem jakbym mógl grać na czymś takim na konsoli....

a z tym ,że crt jest lepsze technologicznie absolutnie się nie zgodzę jesli chodzi o gry

ptasior360
komentarz
komentarz
masz rację hd dvd to już przeżytek - nie dość ,że przeżytek to jeszcze każą sobie słono płacić ,żeby móc mieć ten odtwarzacz w xboxie ..

zapomniałeś tylko o tym ,że ps3 ma napęd BLU- RAY - dużo bardziej przyszłościowy którego w X360 nie ma i mieć nie będzie...

słono płacić??? no nie wiem czy 100zł to dużo, to raczej bardzo mało. fakt, szkoda że w 360-tce masz płytki tylko 8.5gb...

mi na przykład nie wystarczy - już mam zajęte 30 gb z 40 gigowego dysku tak więc spory dysk to duży plus

mam save juz z ponad 20-30 gier i ponad 140mb wolnego mniejsca, po co mi dysk skoro save zajmują przeciętnie od 100kb do 4mb

hmmm jakby ci to wytłumaczyć ... dziwne ,że tego nie wiesz...

poprostu jest to małej przekątnej ekran , nie panoramiczny co może się wiązać z problemami z wyświetlaniem nie mówiąc już o komforcie...

ja osobiście mając 24 calowy monitor , robiąc coś na 17 calowym crt odczuwam ogromny dyskomfort i bolą mnie oczy

nie wiem jakbym mógl grać na czymś takim na konsoli....

a z tym ,że crt jest lepsze technologicznie absolutnie się nie zgodzę jesli chodzi o gry

3 cale w tą czy w tą nie robią różnicy (a cena ok 800zł wyższa), poza tym dużo najnowszych gier jest robione w formacie 16:9 i 4:3 więc nie dorzuca czarnych pasów...że crt ma lepszą jakość to się możesz zgadzać albo nie, ale to jest fakt

Gość
komentarz
komentarz

A jak podłącza się PS3 do monitora? Co z dźwiękiem?

Conrack1410
komentarz
komentarz
mam save juz z ponad 20-30 gier i ponad 140mb wolnego mniejsca, po co mi dysk skoro save zajmują przeciętnie od 100kb do 4mb

a ja mam to do siebie ,że zanim kupie pełną grę to sciągam demka z ps- store ( ta strona to wielki plus PS3) i gram , tak więc mam już kilkanaście demek na dysku, sporo fajnych trailerów czy filmików no i save-y tak więc dysk się przydaje

że crt ma lepszą jakość to się możesz zgadzać albo nie, ale to jest fakt

to nie jest żaden fakt - lcd ma dużo lepsze kolory ... mówiłem także o rozmiarze monitora - według mojej opinii grając na takim monitorze bardzo dużo tracisz i to jest fakt

A jak podłącza się PS3 do monitora? Co z dźwiękiem?
na wiele sposobów , najlepiej kablem hdmi ( samym kablem lub przy pomocy przejściówek) . można podłączyć też na przykład componentem

ja osobiście mam podłączone głośniki Z-5500 do konsoli kablem optycznym , jeśli ma się głośniki wbudowane do monitora to też tak można grać

ptasior360
komentarz
komentarz

jak dla mnie dysko to zbędny dodatek bez którego można żyć :) od trailerów mam kompa..

NowakoV
komentarz
komentarz

Ale od dem już nie masz kompa. Dysk jest ewidentnie potrzebny, ale 20GB na X'ie mi w zupełności starcza.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

Witam zamierzam kupi sobie konsole i mam pytania :

1. Którá konsolé wybrac ?? x360 czy PS3 i jak dugi jest czas w którym beda tworzone gry na te konsole??

2.Która z tych konsol jest bardziej opacalna??

3.Czy na zwykym TV obraz bédzie duzo odbiegal jakociowo od tego co prezentujá telewizory z HD??

Conrack1410
komentarz
komentarz

na forum w innym wątku prowadzimy rozmowę na ten temat

Którá konsolé wybrac ?? x360 czy PS3 i jak dugi jest czas w którym beda tworzone gry na te konsole??

wszystko zalezy od funduszy i oczekiwań

napiszę w skrócie

XBOX 360 :

+ niska cena

+duża biblioteka gier

+możliwość przeróbki

-nadal spora awaryjność

-płatne granie online

-mało dobrych exclusive-ów

-brak napędu nowszej generacji w stndardzie

PLAYSTATION 3:

+dużo bardzo dobrych gier - exclusive-ów tylko na tą platformę

+darmowe granie online

+jakość wykonania / mała awaryjność

+wbudowany napęd blu-ray

-ceny gier

-dość wysoka cena konsoli

co do tego przez jaki czas będą wychodziły nowe gry to na pewno kilka długich lat - myślę ,że tyle co i na ps2

Która z tych konsol jest bardziej opacalna??

zależy jak na to patrzeć - podstawowa wersja x360 konsoli jest tańsza - dla mnie lepszym wyborem jest ps3

Czy na zwykym TV obraz bédzie duzo odbiegal jakociowo od tego co prezentujá telewizory z HD??

tak będzie dużo gorszej jakości- jak kupować to przynajmniej z monitorem lcd

ptasior360
komentarz
komentarz

Dysk do xbox-a jest stanowczo za drogi, ok 200zł za 20gb!! Bez dem też da się żyć, wystarczy przeczytać kilka recenzji...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.