x-kom hosting

Co to jest?!

Florbal
utworzono
utworzono

Witam! Mam nadzieje ze na tym forum znajdzie sie ktos obcykany w tym temacie i mi pomoze.. bo nawet ludzie ze sklepu komputerowego proline niestety nie wiedza co to jest i czym jest spowodowane a mianowicie.. Juz od jakiegos czasu poprostu mi sie psuja czy tez pala karty graficzne w ciagu powiedzmy pol roku mam 3 karte Gf 7300 gs gf 7300gt a teraz 7600gt a do tego zostala mi wymienona plyta glowna bo bylo przypuszczenie ze to ona moze byc powodem. Samo "zepsucie" ( i to chyba jest istotne) wygladalo w ten sposob ze gra sie zacinala (crysis i mass effect) wraz z calym komputerem a po resecie niestety juz do windowsa nie dalo sie wejsc, na monitorze byly widoczne paski i kostki rozowego koloru(to w trybie awaryjnym). I po tym musze wyciagac karte i podlaczac monitor na karte zintegrowana i wtedy dziala.. Co moze byc powodem? i co z tym zrobic bo to juz jest meczace ze komputer jest wiecej w serwisie niz w domu:/ screen.JPG

post-21912-1214553996_thumb.jpg

Nocturn
komentarz
komentarz

Podaj markę i moc zasilacza

BlackRaven
komentarz
komentarz

Napisz jaką masz płytę główną i zasilacz. Być może to właśnie kiepski zasilacz jest powodem padania kart graficznych.

Florbal
komentarz
komentarz

Zasilacz to NeoTEC max moc 380W, plyta glowna byla juz wymieniana no ale podaje Asus M2V-MX se x series.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź napięcia miernikiem, zarówno na zasilaczu jak i w gniazdku.

Florbal
komentarz
komentarz

Niestety nie posiadam takiego sprzetu.. Ale meczy mnie to, ze psuly sie zawsze podczas gry, ma to cos wpsolnego z zasilaniem? Bo ja sie na tym nie znam..

sh0gun
komentarz
komentarz

Może być felerny zasilacz że od obciążeniem pada. Albo napięcia. Albo po prostu masz pecha.

Nocturn
komentarz
komentarz
Może być felerny zasilacz że od obciążeniem pada. Albo napięcia. Albo po prostu masz pecha.

Ja bardziej bym obstawiał zasilacz niż pecha. Żaden inny czynnik chyba nie ma na to wpływu.

Conrack1410
komentarz
komentarz

raczej wina leży po stronie zasilacza

ale poiwedzi jeszcze... masz coś podkręcone? jakieś dodatkowe podzespoły w komputerze ( więcej dysków twardych, wiatraków itp)

czy podłączając karty podłączasz dodatkowe zasilanie ( w niektórych kartach 7300gt / 7600 z tego co wiem jest to konieczne)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ewentualnie jakieś przepięcia w sieci, może wadliwa listwa zasilająca pod którą podpięty jest komp... Dlatego dobrze jest wyposażyć się w miernik (już od 12zł można kupić). Tak czy inaczej winowajcą będzie pewnie zasilacz.

Florbal
komentarz
komentarz

Nie nie nic podkreconego nie mam.. chyba ze kieszen na dysk twardy:) i karte podlaczali w serwisie i nie widze tam zadnego dodatkowego zasilania. Nie rozumiem jednej rzeczy.. bo nie wydaje mi sie zeby taki serwis jak Proline nie znal przyczyny tego problemu i wymianial mi co chwila karty graficzne zmiast zrobic cos z zasilaniem:/

To jaki zasilacz polecacie?

Markus123
komentarz
komentarz
Nie rozumiem jednej rzeczy.. bo nie wydaje mi sie zeby taki serwis jak Proline nie znal przyczyny tego problemu i wymianial mi co chwila karty graficzne zmiast zrobic cos z zasilaniem:/

Wystarczy, że w serwisie pracuje jakiś średnio ogarnięty koleś...

To jaki zasilacz polecacie?

Jakikolwiek markowy :), czyli np. Antec, Corsair, BeQuiet!, Tagan.

Lipton
komentarz
komentarz

Modecom MC 350W starczy do tego sprzętu.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Modecom MC 350W

Hm, nawet jeśli to wina zasilacza, to NeoTEC to zdecydowanie wyższa klasa od ModeComa. Jakbym miał coś takiego wymieniać, to raczej na Corsaira VX albo jakiegoś Seasonica tudzież Tagana, niż ModeComa ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Nie chodziło mi o zmianę na gorszy tylko o zmianę zasilacza, który może być uszkodzony.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale napisałeś, że ModeCom byłby wystarczający (nie mówię, że nie!), co zabrzmiało jak sugestia ;)

Florbal
komentarz
komentarz

Aha jeszcze jedna chyba istotna sprawa jesli mowimy o zasilaczu bo to chyba ma zwiazek.. Przy podlaczeniu roznych urzadzen pod usb poprostu restartuje sie komp.. Moze to swiadczyc o zepsutym zasilaczu??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Może... Ale to może też być wina płyty głównej jak na mój gust. Moja co prawda tak nie robi, ale zdarzają się jej inne cyrki :P Też związane z portami USB, tymi z przedniego panelu najczęściej ;)

Florbal
komentarz
komentarz

Przed wymienieniem plyty glownej dzialo sie to samo takze to chyba nie to:/ czyli ma zasilacz jakis zwizake z tym?;)

Lipton
komentarz
komentarz

Do takiego sprzętu to Modecom by wystarczył na luza i Frogster nie spieraj się ze mną o to. Jeżeli 8600GT Sonic + i E4300 działają na nim stabilnie to dlaczego nie 7600GS czy 7300GT plus jakiś dwurdzeniowy nie wiem jaki masz Florbal.

Nocturn
komentarz
komentarz
Przed wymienieniem plyty glownej dzialo sie to samo takze to chyba nie to:/ czyli ma zasilacz jakis zwizake z tym?;)

Stary ja bym ci radził tak, pożycz od jakiegoś kumpla zasilacz, byle coś markowego, wtedy sprawdź czy resetuje się przy nowych urządzeniach, ew jesli nie masz takiego kumpla kup miernik na allegro za 11zł.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Do takiego sprzętu to Modecom by wystarczył na luza i Frogster nie spieraj się ze mną o to.

A może byś tak łaskawie przeczytał moją wypowiedź ze zrozumieniem, co? Czy ja gdzieś napisałem, że ModeCom by nie wystarczył? NIE. Chyba, że o czymś nie wiem. Bo niby po kiego grzyba wstawiałem nawias "(nie mówię, że nie!)"?? Napisałem, że NeoTEC jest wyższej klasy i to dziwnie by wyglądało, żeby go na ModeComa wymieniać. To tak, jakbyś Merca wymieniał na, nie przymierzając, Dacię.

pożycz od jakiegoś kumpla zasilacz, byle coś markowego

Dokladnie. Zmiana zasilacza dopiero wtedy, jeśli będzie się miało pewność, że aktualny jest zepsuty.

Florbal
komentarz
komentarz

Bylem wczoraj w serwisie i znowu wymienili mi karte graficzna z 7600 gt na 8500 gt.. a co do resetowania kompa stwierdzil ze panel rpzedni jest zepsuty i radzil go nie uzywac bo niestety ale obudowa kompa juz nie jest na gwarancji. Powiedzial ze jesli jeszcze raz mi sie tak stanie bedziemy wymieniac wiekszosc czesci;]

Czy 8500gt jest lepsza od 7600gt?;]

Nocturn
komentarz
komentarz
Bylem wczoraj w serwisie i znowu wymienili mi karte graficzna z 7600 gt na 8500 gt.. a co do resetowania kompa stwierdzil ze panel rpzedni jest zepsuty i radzil go nie uzywac bo niestety ale obudowa kompa juz nie jest na gwarancji. Powiedzial ze jesli jeszcze raz mi sie tak stanie bedziemy wymieniac wiekszosc czesci;]

Czy 8500gt jest lepsza od 7600gt?;]

Niestety jest wolniejszy i różnica jest raczej dość spora

piotrek2008
komentarz
komentarz

Też mam ten problem mam Gigabyte GeForce 7600 GS. Wcześniej jak odłączyłem karte w menadżerze urządzeń to obraz był normalny,wymieniłem zasilacz i było wszystko si (moc 400W),później znowu to samo,więc kupiłem wiatrak,przez 2 tygodnie działało bez problemu,a potem znowu to samo;/.Teraz też mam ciągle te różowe prostokąciki(troche inne jak na zdjęciu).

Dlatego nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.W moim przypadku myśle że karta jest do wymiany.A u ciebie jeśli już tyle ich wymieniałeś i dalej jest to samo to coś musi być z zasilaniem.

A jak włączasz kompa i pokazuje się te wszystkie memory check itp itd to literki są białe, czy mają inne kolory??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.