x-kom hosting

Radeon 9250-9500

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Sztucznie windowane czy nie, taka jest rzeczywistość na allegro ;) Oczywiście, trafiają się okazje, ale trzeba polować. Co do RAMu, też niedługo dokupię sobie... 130 zł, 2x512 MB GeILa DDR400 :P Ale koniec OT ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
a to juz prawie 1Gb ramu

DDR2 ;) DDR1 są niemal 2x droższe... Ale i tak nie szkodzi... Jak kupowałem swoje 2 moduły GeILa, to SZTUKA 512 MB kosztowała niemal 200 zł o_O A teraz kupię 2x512 MB za 130 zł w sumie xD Ale dobra, na serio kończmy z OT :P

impulse_101
komentarz
komentarz

No to wracajac do tematu za te 300zl doradzilbym Ati HD2600Pro. Dlaczego nie Gf 7300GT?

Proste, za jakies 40zl wiecej mamy duzo wydajniejsza karte:

7300GT:

3dmark'06:2300pkt

moc obliczeniowa 64Gflopsy

wydajnosc geometryczna 500MVts/s

HD2600Pro

3dmark'06:3430pkt.

moc obliczeniowa 144Gflopsy

wydajnosc geometryczna 3600MVts/s

Koniecznie sprzedac te 256ramu i wstawic 2x 512Mb

Jakby byla mozliwosc to wymienic procek na szybszy ale to juz mozna na samym koncu.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No ale trzeba jeszcze wymienić zasilacz.

Poza tym, od HD2600 Pro GDDR2 (bo GDDR3 na AGP chyba nie ma, nie wiem) szybszy jest, zdaje się, Radek X1650 XT, a także GF 7600 GT. Tak więc trzeba po prostu patrzeć na ceny.

Artur__93
komentarz
komentarz

Hmm... Zależy mi na 1024ramu chyba najbardziej ale nie chce by coś innego ucierpiało, jak wcześniej mi polecono z firmy kingston 1024 ram za 99zł (to chyba tanio) i wtedy zostaje mi 200zł, co z tego można zrobić? Może można taniej... lub kupić coś drożej a coś innego taniej. By wyszło mi na dobre ;D

impulse_101
komentarz
komentarz

Sadze ze GF7600 i Ati2600 to mniej wiecej to samo ...ale faktycznie ta X1650 XT to biezle monstrum za ta cene.

Artur__93
komentarz
komentarz

No dobra, powiem inaczej, możecie mi tutaj dać spis: Jaką kartę kupić ile pamięci po ile, czy kupić zasilacz czy procek (bo mam 300zł) itp. To by mi naprawdę ułatwiło sprawę.

impulse_101
komentarz
komentarz

300zl:

-wes kingston 1Gb za te 99zl chyba kazdy sie z tym zgodzi.

-moja sugestia co do karty to Ati HD2600pro za 170zl

Narazie mozesz to juz wladowac do PC i bedziesz mogl smigac na grach.

Zostatnie Ci jeszcze 30zl ktore zostaw narazie, sprzedaj stara karte i pamiec ram, moze dostaniesz z 30-40zl za to :P jak wiecej to tym lepiej. Dozbieraj pare groszy i za np miesiac wymien procek na szybszy a stary rowniez sprzedaj. Powinnos starczyc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Sadze ze GF7600 i Ati2600 to mniej wiecej to samo ...ale faktycznie ta X1650 XT to biezle monstrum za ta cene.

X1650 XT ma osiągi praktycznie identyczne z 7600 GT ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Dobra widzę że muszę się rozpisać.

Kiedyś porównywałem Semprona 1.5Ghz to chyba 2600+ podkręconego do 1.7Ghz wynik w Aqua wynosił 5.5tys punktów tyle samo co mój lekko podkręcony Celeron D 2.66Ghz@3.0Ghz (pochodził 30 min i się zawiesił, płyta nie pozwala na podnoszenie napięcia). Co do kart- 7300GT DDR3 Palit Sonic osiąga w Aqua około 11tys ptk, natomiast HD2600PRO już coś w okolicach 15tys ptk, pamiętając zasadę Aqua czyli bilans karty do procesora wynosi 2:1 idealnym zestawieniem do twojego Semprona będzie 7300GT DDR3, a nie HD2600PRO zresztą jak się nie mylę nie ma go na AGP w wersji z DDR3. HD2600PRO na PCIE z DDR3 łatwo podkręcić do osiągów HD2600XT wtedy wynik wynosiłby aż 18-20 tys ptk.

Jeżeli kupisz HD2600PRO nie odczujesz żadnej różnicy to samo może być przy 7600GT czy X1650PRO ponieważ twój proc będzie za słaby. Aha dodatkowo gdyby ktoś nie wierzył można wejść w Ranking SuperPi i tam jest akurat Sempron 1.5Ghz, który przegrał z moim Celeronem o 4s.

Artur__93
komentarz
komentarz

Aha, czyli nic mi nie da zmiana karty gaficznej bo mój procek nie wyrobi tak? Więc za 200zł musze kupić procesor i karte graficzną tak? No niech będzie do 250zl ale więcej nie mam niestety ;/

Lipton
komentarz
komentarz

Niekoniecznie. Bezsensem będzie kupienie Athlona 2500+ na rdzeniu Bartrona za 100 zł jeżeli potem zostanie Ci 150 zł na kartę graficzną i jedynym wyjściem będzie kupienie 7300GT DDR3, a gdzie zostanie kasa na kupno zasilacza czy ram ?

Dlatego uporczywie będę się trzymał mojej opcji czyli kupno 7300GT Palit Sonic + Modecom MC + 512mb ram 400mhz Kingston.

Twój Sempron nie jest taki zły i spokojnie pograsz sobie w nowsze gierki oczywiście nie na maks detalach, ale nie jedną gierkę odpalisz na rozdzielczości 1024x768 i średnich detalach.

Artur__93
komentarz
komentarz

200 zł dlatego poniważ 100 zł już przenaczylem na 1024ramu

Czyli:

-1024 ram z Kinghstona

-7300GT Palit Sonic

-Zasilacz Modecom MC

Czyli to sie zmieści w cenie 300zł?? :)

impulse_101
komentarz
komentarz

Sadze ze zasilacz 350W poradzi sobie z karta Gf7300Gt ktora pobiera maxymalnie 25W wiec po co na niego kase wywalac?

Pobor mocy:

Karta ati 9250 ~30W (aktualnie zainstalowana)

Karta GF7300GT DDR3 ~25W

Artur__93
komentarz
komentarz

No dobra czyli nie kupywać zasilacza tylko zostawić na procek? czy jak?

Lipton
komentarz
komentarz

Impulse jak się nie znasz to się nie udzielaj. W zasilaczach liczy się marka na drugim miejscu jego moc. Zasilacz uciągnie tylko w każdym momencie może się spalić o to nam chodzi. Ja bym wolał mieć zabezpieczenie tyłów niż mieć wolną drogę z przodu.

Kup zasilacz + kartę.

Artur__93
komentarz
komentarz

Ok czyli jak już wsześniej ram zasilacz karta, a ile by procesor kompatybilny do tego by kosztował? (bo może ze sprzedanych części coś tak wykminie)

No to mam już produkty ale nie wiem czy sie zmieszczę w cenie... ;/

http://www.allegro.pl/item387428810_nowa_p..._gwarancja.html - 90zł

http://www.allegro.pl/item389808846_palit_...s_promocja.html - 98zł

http://www.allegro.pl/item377862243_zasila...y_gw_24_mc.html - 64zł

Czyli się zmieszcze? Prosił bym byście powiedzieli czy dobrze znalazłem.

Artur__93
komentarz
komentarz

Ale ta karta kosztuje 190 zł niestarczy mi pieniędzy, niema tańszej? Czym sie różni tamta co podałem?

Lipton
komentarz
komentarz

Powiedziałeś że możesz wydać 300 zł przecież. Różni się tym że ta karta wchodzi do złącza AGP, a nie PCIE. Niestety twoja płyta ma złącze AGP, a karty na te złącze są z reguły droższe.

Artur__93
komentarz
komentarz

Aha, tak moge wydać 300zł ale w tym momęcie gdy 100 idzie na 1024 ramu i 190 na karte graficzną, to jak ja kupie jeszcze zasilacz??

webber
komentarz
komentarz

To odpuść sobie na razie RAM, zasilacz jest ważniejszy.

Lipton
komentarz
komentarz

Masz 256mb ram ? To dokup 512mb za 50 zł i zostanie Ci jeszcze na zasilacz.

impulse_101
komentarz
komentarz

Przeciez ten zasilacz juz ciagnie karte o takim samym poborze mocy. Wiec przed czym tu tyly zabezpieczac?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.