x-kom hosting

Radeon 9250-9500

Artur__93
utworzono
utworzono

Witam,

Mam karte graficzną Radeon 9250, niestety gra którą chciałem zainstalować wymaga minimum Radeona 9500. Czy możliwe jest "oszukanie" komputera by interpretował moją karte Radeon 9250 na 9500? Prosze o pomoc. :)

webber
komentarz
komentarz

Skoro gra wymaga minimum Radka 9500 to na 9250 (który jest zauważalnie słabszy) o komfortowej grze będzie można pewnie pomarzyć - nawet jeżeli da się oszukać grę to nie ma to większego sensu.

Gość
komentarz
komentarz

Nie, jest to nie możliwe. I nie chodzi tu o oszukiwanie tylko o wydajność grafiki. Twoja karta jest poprostu za słaba - słabsza technologia itd.

Artur__93
komentarz
komentarz

Dziękuje za odpowiedź :) Mógł bym sie dowiedzieć jaką kartę mógł bym kupić która by "wyrabiała" z tymi nowszymi grami no i by była po przystępnej cenie. :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Żebyśmy mogli Ci doradzić, musisz nam niestety jeszcze podać kilka info ;) Minimum: jaki masz procesor (marka, model) oraz zasilacz (marka, model, moc)?

Walkman
komentarz
komentarz

i ile chcesz wydac na kartę maksymalnie

Artur__93
komentarz
komentarz

Wybaczcie, jestem w tym troche zielony. Ale poszperałem i znalazłem to. :lol:

Procesor: AMD Sempron 2400+ core speed 1666Mhz, multipler x10.0, bus speed 166.6mhz, rated fsb 333.2Mhz (dane z programiku CPU-Z)

Dysk twardy: Samsung 7200 08GB 8M Cache

Pamięć Ram: 256 DDR PC400

Płyta Główna: K7VT4A PRO

Niestety zasilacza nie udało mi sie wyszukać, no ale resztę mam z dokumentów po moim komputerze. :)

Co do wydania pieniędzy to nie wiem po ile chodzą karty graficzne, powiedzmy że jestem w przeciętnie zarabiającej rodzinie :D

Może odrazu polecicie co jeszcze można by było zmienić by komputer działał lepiej (wiem że 256 ramu to strasznie mało)

Artur__93
komentarz
komentarz

Naszczęście wiem gdzie co sie w piecyku znajduje, zaraz wam powiem, pozdrawiam ;)

impulse_101
komentarz
komentarz

Jesli masz zegar 1666Mhz w jedno rdzeniowym kompie to nie ma sensu kupowac GF 7300GT bo i tak nie wykozystasz mocy tej karty sadze ze Ati 9800Xt wystarczy w zupelnosci ...cena na allegro to okolo 65zl.

webber
komentarz
komentarz

Od zegara ważniejsza jest chyba wydajność. Mimo tego Semprona zauważy różnicę między 9800xt a 7300gt ddr3.

impulse_101
komentarz
komentarz

mozesz sobie sprawdzic wydajnosc i stosunek do ceny na http://www.gph.benchmark.pl/ tam masz podane wyniki kart z testow. Pamietaj zeby kupic z rozsadkiem karte odpowiednio wydajna do swojego kompa. Chyba ze bys wymienil procka na wyzsze taktowanie np 2,4Ghz teraz procki z takim taktowaniem mozna dostac za 50zl wtedy moznaby poszukac cos bardziej wydajnego z grafy

zauwazy tylko na jakiej grze? Teraz minimalne wymagania to 2,0Ghz i to przy lajtowej grze wiec nawet nie bedzie w stanie tego sprawdzic. A te wszystkie strasze ktore smigalyby na 1,6Ghz to Ati 9800Xt spokojnie pociagnie.

Lipton
komentarz
komentarz

Impulse posłuchaj webbera nie zawsze ważna jest częstotliwość taktowania procesora ale jego wydajność. Sempron 1.5Ghz jest minimalnie gorszy od niekręconego Celerona D 2.66Ghz, do którego spokojnie można dać 7300GT DDR3 wiem to bo sam mam ten procesor.

kamilze
komentarz
komentarz

Jest sposob aby oszukac komputer i zaistalowac gre, wystarczy 3d-Analyze 2.36 :)

Dzięki tej aplikacji zagramy w gry które wymagają zbyt wielu technologii od naszej karty graficznej, inaczej mówiąc, program jak by oszukuje aplikacje, dzięki czemu np. na Geeforce 2 MX zagramy w grę wymagającą technologii Pixel shader2. Jest to bardzo przydatna aplikacja, skierowana dla posiadaczy starszych kart, chcących zagrać w nowsze gry.

DOWNLOAD 3d-Analyze 2.36

Autor: tommti-systems.de

Rozmiar: 880.00 KB

Pobrań: 3061

Dodano: 2007-12-29 14:28:21

Licencja: Freeware

System: MS Windows 98/Me/NT/2000/XP

Wersja językowa: Angielski

Artur__93
komentarz
komentarz

Naprawdę bardzo wam wszystkim dziękuje za to że pomagacie mi w dobraniu karty graficznej, ja sie na tym nie znam, ale jeżeli dojdziecie w wspólnej decyzji. to bym był miły. Ps: mam do wydania 300zł a jeżeli wywale mnie na karte to może na procesor starczy. A oto mój zasilacz (wybaczcie że tak późno :D)

Wygląda to mniej więcej tak:

Codgen 350W

CB CE (PFC)

-----------------------------------------------------

AC INPUT| 115/230VAC 8A/4A 60/50HZ

-----------------------------------------------------

AC OUTPUT| 115/230 VAC 1A/0.5A 60/50HZ

-----------------------------------------------------

DC |+3.3v|+5v|+12v|-5v|-12v|+5vsb

| 20A|20A|16A|0.5A|0.8A|2A

OTPUT |120W MAX|/|9.6W MAX|/|

MADE FOR IMPET COMPUTERS

To posiadam na zasilaczu. :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
sadze ze Ati 9800Xt wystarczy w zupelnosci ...cena na allegro to okolo 65zl.

What? Od kiedy? Za Mediona owszem, ale Medion to chłam jakich mało, jeśli chodzi o karty graficzne. Markowy 9800 XT (Asus, używany) kosztuje 125 zł.

Zasilacz zdecydowanie do wymiany, ten Codegen zdecydowanie nie jest zbyt pewny...

Artur__93
komentarz
komentarz

Dobra, no więc ja mam 300zł

1. Skupmy się i pomyślmy jakie części są najważniejsze

2. Dopasujmy części by mieściły się 300zł oraz wykorzystywały nawzajem z siebie po 100%

3. Hmmm... no dobra, niema pkt. 3 ale 3 pkt ładnie wyglądają :D

impulse_101
komentarz
komentarz

Za 300zl to moja sugestia wyglada tak:

-wladowac tam uzywanego AMD Athlon 2400 XP + za 90zl

-Ati RADEON HD2600PRO 512MB AGP X8 za 170zl(jak bedzie tansza wersja z 256Mb to wziasc ta)

-kupic 512MB ramu 400mhz za 40zl

a za sprzedane stare podzespoly dokupic kolejne 512 ramu.

Moze otrzymamy kompa ktory dzwignie Crysisa na very low.

Lipton
komentarz
komentarz

- Zostaw Semprona

- Kup kartę Geforce 7300GT DDR3 Palit Sonic

- Kup zasilacz Modecoma MC 350W lub Fortrona 400W GLN

Do tego 512mb 400mhz Kingstony za 50 zł

Wszystko jakieś 330 zł.

impulse_101
komentarz
komentarz
What? Od kiedy? Za Mediona owszem, ale Medion to chłam jakich mało, jeśli chodzi o karty graficzne. Markowy 9800 XT (Asus, używany) kosztuje 125 zł.

Zasilacz zdecydowanie do wymiany, ten Codegen zdecydowanie nie jest zbyt pewny...

A kto ci kupi ta katre za 125zl? za te siano mozna miec cos bardziej wydajnego i to nowe.

przyklad 6800GT

FrogsterPL
komentarz
komentarz
przyklad 6800GT

HA :lol: Pokaż mi takiego na allegro na AGP xD Nawet 6600 są często droższe od 9800 XT Asusa, o 6600 GT nie wspominając :P

Lipton
komentarz
komentarz

Zacznijmy od tego że na allegro 6800GT(AGP) nie ma :D

impulse_101
komentarz
komentarz
Zacznijmy od tego że na allegro 6800GT(AGP) nie ma :D

Ale ogolnie taki model istnieje.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Ale ogolnie taki model istnieje.

A czy my mówimy, że nie? Po prostu wziąłeś te 125 zł z sufitu ;) Albo raczej z podłogi, skoro tak tanio xD

impulse_101
komentarz
komentarz
HA :lol: Pokaż mi takiego na allegro na AGP xD Nawet 6600 są często droższe od 9800 XT Asusa, o 6600 GT nie wspominając :P

Nie zwracajcie uwagi na te sztucznie windowane ceny. 1,5 miesiaca temu robilem upgrade blaszaka. Trzeba szukac okazji na allegro, kupilem Ati HD2600Xt DDR3 za 199zl i pozbylem sie mojej 6600GT. Wymienilem P4 2,4Ghz na uzywanego P4 3,0Ghz za ktorego zaplacilem 65zl. Teraz tylko planuje dokupic 1Gb ramu :D

A moj zasilacz to jakis bezfirmowy badziew 350W i jak narazie wszystko smiga i jest ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.