x-kom hosting

Amd Phenom 9500

kkkss
komentarz
komentarz

Czy oplaca sie go kupic ??? i czy jest wydajny :lol:

NIE, NIE! Tak jak niektórzy Ci podpowiadają lepiej kup(zmień platformę) na Intela. Sam niedawno składałem kompa i z głupiego przyzwyczajenia, bo tańszy wybrałem AMD. Jak się można domyśleć strasznie żałuje i już w najbliższym czasie zmieniam na Intela.

Cinekpl
komentarz
komentarz
Dołączę się do tego tematu. Kolego elvis197 posłuchaj rady doświadczonych ludzi (tu nie chodzi o mnie) i zrozum że intel robi o niego lepsze procki od AMD. Co z tego że Phenom to prawdziwe 4 rdzenie. O połowę słabszy Quad przebija Phenoma. Quad jest lepszy pod każdym względem. I mówiłeś jeszcze o cenie, procki Athlona są tanie bo nic nie warte, kupisz takiego z np. 2,5 GHz i tyle, a Intel z tymi 2,5GHz po bezpiecznym OC wyciąga o połówę więcej, a po extremalnym drugie tyle i więcej. Więc dam Ci dobrą rade kolego, nie leć na te AMD, bo w nich kusząca jest tylko cena. Ja mam Athlona 64 x2 4200+ 2,2GHz i jestem z niego nie zadowolony, ZERO możliwości OC, Intel o tej samej częstotliwości jest o niego lepszy.

Pozdrawiam

P.S.

Jak nam nie wierzysz to wejdź na inne fora, na każdym dowiesz się tego samego. Intel jest o wiele wydajniejszy od AMD. Z wyjątkiem for miłośników AMD (jeśli takie istnieją)

Kolego jeszcze raz sprawdź te testy, bo ja widziałem coś innego. Dostęp, odczyt, zapis do pamięci Phenom bije Intele, BioShocku także. Jest jeszcze kilka gier/programów w których wygrywa Phenom.

Z tym podkręcaniem przesadzasz, bo jak jedziesz na złomiastej płycie to co się dziwić, że zero możliwości O/C? Jak jest zero możliwości, to chyba nawet nie masz menu do kręcenia?

Nie żebym lubił AMD czy Intela, ale patrze racjonalnie na te dwie firmy i uważam, że jest to nie fair.

A tak z boku to też polecam Intela.

Kruszyna
komentarz
komentarz

Jak kręcisz to intel jak nie to amd, sam mam Athlona x2 4800+ i nie narzekam, Lepiej kupić amd i lepszą grafe widziałem jak ludzie kupują intel quad i do tego 8600GT pomyłka totalna

Gość
komentarz
komentarz
Dostęp, odczyt, zapis do pamięci Phenom bije Intele,

Bo mają wbudowany kontroler pamięci. A w benchmarki w everescie grasz? Jesli tak to gratuluję...

Cinekpl
komentarz
komentarz
Bo mają wbudowany kontroler pamięci. A w benchmarki w everescie grasz? Jesli tak to gratuluję...

Dlaczego zadajesz mi te pytanie? Nie tylko człowiek grami żyje. Jeśli się gra to się kupuje konsole, bo po to ona jest.

F1OLEK
komentarz
komentarz

Ja mam 5200+ leciutko podbity na 3.1 Ghz i wszystko pięknie działa, mobo za 150zł i jest extra. Nawiasem w Aquamarku mam 14tyś punktów. Zresztą komp w sigu. Wkurza mnie to jak wszyscy polecają Intela, niektórzy tyle kasy nie mają i wolą AMD a są może troszkę słabsze.

Vigorado
komentarz
komentarz
Dlaczego zadajesz mi te pytanie? Nie tylko człowiek grami żyje. Jeśli się gra to się kupuje konsole, bo po to ona jest.

dla mnie zawsze pc bedzie bil konsole na leb, w kompie masz o wiele wiecej mozliwosci, i gry sa o wiele tansze, zobaczcie ile najnowsze gry kosztuje na ps3 a ile na kompa, ja nigdy zadnej konsoli nie kupie

Anonim1
komentarz
komentarz

Zgadnij dlaczego gry są tańsze.

Ja postaram się wyjaśnić.

Gry na PC są tańsze, gdyż łatwiej o piractwo. Im gry droższe tym piractwo większe.

Na konsolach jest znikome piractwo więc sprzedawcy się cenią.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Ostatnio przyjechał do mnie facet na stacje co handluje kompami. Powiedział że on już miał doczynienia z różnymi komputerami i prawda jest taka że amd kiepsko wypada w testach bo programy są dobierane typowo pod intela. Chciałbym mieć możliwość przetestowania dwóch podobnych procków jeden z amd drugi z intela. Tak naprawde to wszyscy o testy się opierają a w nich są przeważnie programy syntetyczne żadko kiedy jest robiona pełna paleta programów i gier. Jeśli oglądamy testy np kart graficznych to one są miarodajne bo jest wykorzystywane multum gier a z procesorami nie ma tak kolorowo. Dziwi mnie to troche ale cuż.

Gość
komentarz
komentarz
programy są dobierane typowo pod intela

To widać najbardziej po Super PI, bench robiony pod intela.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Nie mówię że on jest robiony pod intela ale wiadomo że intel jest bardziej wydajny w nim. Mówię o zastosowaniu takiego bardziej obiektywnego testu załóżmy ta sama karta graficzna ram i reszta podzespołów(oczywiście poza płytą główną). Sprawdzić jak największą palete gier i podać fps. To było by obiektywne a nie to co teraz robią. Dziwne że nikt tego jeszcze nie zrobił. Stosowanie benchmarków i kilku programów to tak jakby wybierać karte graficzną tylko na podstawie 3dmarka.

swirek
komentarz
komentarz

Mówię o zastosowaniu takiego bardziej obiektywnego testu załóżmy ta sama karta graficzna ram i reszta podzespołów(oczywiście poza płytą główną). Sprawdzić jak największą palete gier i podać fps.
Przeciez jest cala masa takich testow. Wystarczy, ze zagladniesz sobie na www.egielda.com.pl :)
grzegorzmce
komentarz
komentarz

To podaj mi linka bo ja nie znalazłem.

Anonim1
komentarz
komentarz
Przeciez jest cala masa takich testow. Wystarczy, ze zagladniesz sobie na www.egielda.com.pl :)

Skąd wiesz takie coś? Ja powtarzam obiektywne testy są tylko wykonywane przez samego siebie.

swirek
komentarz
komentarz
To podaj mi linka bo ja nie znalazłem.
prosze: od najswierzszych do mniej swierzych

AMD Phenom 9500 - Test (vs. Core 2 Quad Q6600)

Wielki test procesorów - AMD vs. Intel

Pentium Dual Core E2140 & E2160 vs. AMD Athlon 64 X2

Znaczenie procesora w grach rev 2.0. Czy potrzebujemy mocnego CPU?

Ja powtarzam obiektywne testy są tylko wykonywane przez samego siebie.
Nie zgodze sie z Toba. Testy robione przez samego siebie rzadko kiedy sa obiektywne, raczej subiektywne. Dlatego powoluje sie specjalne zespoly, ktore zajmuja sie obiektywnymi testami i badaniami. Po to sa firmy konsultingowe i odpowiednie serwisy oraz instytucje badajace opinie publiczne etc. Wyobraz sobie, ze masz procesor Intela, swietnie dziala, ale nagle sie pali. Wymieniasz, nastepny sie pali jak poprzedni. Potem dwa nastepne tez sie pala. Zniechecony wymieniasz na AMD i nic sie nie pali. Przestajesz byc obiektywny, nie uwazasz juz Intela za lepszy bo wydajniejszy, tylko generalizujesz - "spalily mi sie cztery Intele! To szmelc!" Co z tego, ze rzeszom innych nic sie nie spalilo? Twoja subiektywna ocena spowoduje, ze juz nigdy do Intela nie wrocisz bo zniechecila Cie porazka z czterema wadliwymi egzemplarzami...
Anonim1
komentarz
komentarz
prosze: od najswierzszych do mniej swierzych

AMD Phenom 9500 - Test (vs. Core 2 Quad Q6600)

Wielki test procesorów - AMD vs. Intel

Pentium Dual Core E2140 & E2160 vs. AMD Athlon 64 X2

Znaczenie procesora w grach rev 2.0. Czy potrzebujemy mocnego CPU?

Nie zgodze sie z Toba. Testy robione przez samego siebie rzadko kiedy sa obiektywne, raczej subiektywne. Dlatego powoluje sie specjalne zespoly, ktore zajmuja sie obiektywnymi testami i badaniami. Po to sa firmy konsultingowe i odpowiednie serwisy oraz instytucje badajace opinie publiczne etc. Wyobraz sobie, ze masz procesor Intela, swietnie dziala, ale nagle sie pali. Wymieniasz, nastepny sie pali jak poprzedni. Potem dwa nastepne tez sie pala. Zniechecony wymieniasz na AMD i nic sie nie pali. Przestajesz byc obiektywny, nie uwazasz juz Intela zalepszy bo wydajniejszy, tylko generalizujesz - "spalily mi sie cztery Intele! To szmelc!" Co z tego, ze rzeszom innych nic sie nie spalilo? Twoja subiektywna ocena spowoduje, ze juz nigdy do Intela nie wrocisz bo zniechecila Cie porazka z czterema wadliwymi egzemplarzami...

Tak, bo procesor nie ma prawa sie spalić 3 razy z rzędu.

Wiemy przecież że w takich testach to jest tylko selekt i nie palący się. Dla tego lepiej zrobić samemu, jeżeli ma się kasę. Daję przykład:

Nvidia daję nową karciochę do testu. Oczywiście wiadome jest, że nie możemy napisać o karcie że jest zła i taka, bo za drugim razem karty nie dostaniemy. Takie są realia polskich serwisów. Moim zdaniem każdy szanujący się serwis powinien zakupić kartę i wtedy zrobić jej test, a nie dostać jak najlepszy egzemplarz. Jak się samemu kupi, to można skrytykować, powiedzieć wady itp.. Dlatego ja preferuję samemu robienie testu. Oczywiście można się wspomóc, ale najbardziej wiarygodne to są zagraniczne serwisy.

swirek
komentarz
komentarz
nie ma prawa sie spalić 3 razy z rzędu.

No co Ty powiesz? A jesli jest wadliwa plyta glowna i pali kazdy wlozony do niej procesor? Spotkalem sie z takim przypadkiem :) Zwalony byl kontroler napiecia i ladowal takie, ze procki palily sie prawie natychmiast po uruchomieniu.

Anonim1
komentarz
komentarz
No co Ty powiesz? A jesli jest wadliwa plyta glowna i pali kazdy wlozony do niej procesor? Spotkalem sie z takim przypadkiem :) Zwalony byl kontroler napiecia i ladowal takie, ze procki palily sie prawie natychmiast po uruchomieniu.

każdy inteligenty człowiek będzie szukał innego rozwiązania sprawy. Procek to zawsze ostateczna wymiana. :D

swirek
komentarz
komentarz

Oczywiscie, masz racje, ale ja daze do tego, ze mimo tego, iz winna byla plyta glowna, to powstaje niechec do Inteli w takim przypadku prawda? A to juz jest subiektywna ocena ;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Oczywiscie, masz racje, ale ja daze do tego, ze mimo tego, iz winna byla plyta glowna, to powstaje niechec do Inteli w takim przypadku prawda? A to juz jest subiektywna ocena ;)

Dla mnie to by była raczej firma płyty, a nie procka.

Ale rozumiem, że u innych niechęć była by do firmy procka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.