x-kom hosting

[Rozwiązany]Ranga dla OC Breakers

Anonim1
utworzono
utworzono

Wpadłem na pomysł stworzenia specjalnej rangi na forum dla grupy OC Breakers (team hwbot.org). Przykładowo rangę by mógł dostać każdy kto ma chociaż punkt.

Na pewno zwiększyło by to ilość osób w teamie na hwbot.

snip91
komentarz
komentarz

Ten temat jest już omawiany przez Zarząd. Niedługo pewnie zapadnie decyzja.

mis456
komentarz
komentarz

Ja jestem za

Sonido
komentarz
komentarz

Punkt to może za mało. Ewentualnie jakieś wyróżnienie kolorami albo jakiimś oznaczeniem do 5pkt np. inny, a powyzej 5 czy 10pkt inny.

sniper, jak coś będzie wiadomo to wrzucaj info ;)

3mam kciuki oby się udało :mruga:

webber
komentarz
komentarz

albo jakiimś oznaczeniem do 5pkt np. inny, a powyzej 5 czy 10pkt inny.
Wtedy trzeba będzie aktualizować, więc myślę, że to nie przejdzie ;) Ale co do stałej rangi jestem za.
vocativus
komentarz
komentarz

Póki co administracja jest przeciwna chociaż trwa jeszcze dyskusja. Taka ranga jest bezużyteczna dla forum. Poza tym pojawiają się pewne trudności w określeniu zasad naboru do takiej rangi.

ciaciama
komentarz
komentarz

Moim zdaniem jest to zbędna ranga. To jest zupełnie to samo jakby była ranga dla tego co ma komorke firmy Nokia itp. Ranga na forum powinna byc za to ze user czyms sie wyroznia na forum, a nie za ma dobry sprzet do OC itp.

Sonido
komentarz
komentarz
Moim zdaniem jest to zbędna ranga. To jest zupełnie to samo jakby była ranga dla tego co ma komorke firmy Nokia itp. Ranga na forum powinna byc za to ze user czyms sie wyroznia na forum, a nie za ma dobry sprzet do OC itp.

Ot i porównanie :lol:

Poza tym nie tylko sprzęt się liczy, a umiejętności ;) Nie sztuka wykręcić na mobasie za 1k pln jakiś wynik, sztuką jest uczynić to na płycie "budżetowej", sporo tańszej.

Ranga moim zdaniem jest dobrym pomysłem, bo będzie jakimś wyznacznikiem dla innych userów, jak i wyróżnieniem konkretnego OCera.

Anonim1
komentarz
komentarz

A co ma do tego O/C? Punkty zdobywasz w swojej kategorii sprzętu :)

Tomek
komentarz
komentarz

Odrazu dawac jakieś rangi dla każdego, któremu udało się podkręcic procesor.

Jakie tam umiejetności są potrzebne do podkręcenia podzespołu.

Komuś się uda uzyskac jakiś dobry wynik w OC to co ma odrazu dostać range. Poprostu trafił mu się dobry produkt i tyle.

I co to by wniosło do forum.

Ja tam jestem całkowicie przeciwny tworzeniu takich idiotycznych rang.

vocativus
komentarz
komentarz

to jak jesteście tacy zapaleni to wyjaśnijcie kilka kwestii:

1. co z użytkownikami laptopów. BIOS 98% takich maszyn nie pozwala na OC, chłodzenie za słabe. Praktycznie rzecz biorąc liczy się kasa i szczęście że trafimy na właściwy dobry model.

2. Co taki użytkownik wnosi na forum, w co je wzbogaca, jakie miałby zasługi? (Przypominam że zakładanie tematów: o ile mogę podnieść częstotliwość procesora jest zabronione)

3. Przyjmowanie osób z jednym punktem jest niedorzeczne. Nie ma jak ustalić kryteriów przyjęcia.

4. Czy umiejętności HD który potrafi rozwiązać każdy problem z windowsem są takie same jak wiedza overclockera który podnosi częstotliwość i napięcie dopóty, dopóki nie wywali blue screena?

5. Wprowadzenie takiej rangi spowoduje nagromadzenie osób które nie chcą bawić się w OC dla samej zabawy tylko po to żeby dostać rangę.

Anonim1
komentarz
komentarz
Odrazu dawac jakieś rangi dla każdego, któremu udało się podkręcic procesor.

Jakie tam umiejetności są potrzebne do podkręcenia podzespołu.

Komuś się uda uzyskac jakiś dobry wynik w OC to co ma odrazu dostać range. Poprostu trafił mu się dobry produkt i tyle.

I co to by wniosło do forum.

Ja tam jestem całkowicie przeciwny tworzeniu takich idiotycznych rang.

Chyba nie wiesz za co punkty są przyznawane na Hwbot.

Ranga ma zachęcać do dodawania punktów, a tym samym pnięciu się w górę w rankingu.

@Up kojelny wyskoczył z prockiem.

vocativus
komentarz
komentarz
Ranga ma zachęcać do dodawania punktów, a tym samym pnięciu się w górę w rankingu.

złociutki Tobie sie fora pomyliły. Tutaj nie dajemy rangi żeby ktoś zaczął się udzielać, tylko dajemy rangę komuś kto ma WIEDZĘ i rzeczywiste umiejętności na wysokim poziomie. Ranga to przywilej a nie prawo.

@Up kojelny wyskoczył z prockiem.

no to wyjaśnij pozostałe 4 kwestie.

Sonido
komentarz
komentarz

@vocativus

Chyba nie czaisz o co chodzi. Wejdz sobie na hwbot i się rozejrzyj trochę. Poza tym nawet mobilne procki można kręcić, wystarczy znaleźć PLL np. poprzez SetFSB.

Ranga ma zachęcić do zapisania się do OC Breakers, teamu składającego się tylko i wyłącznie z userów ForumPC, który na hwbot jest również podpisany jako ForumPC, a więc ma też na celu reklamę i propagowanie tego forum, a przecież o to chyba chodzi <_<

A jak tacy z was moderatorzy, że pilnujecie tylko swego zielonego kolorku i czubka nosa to OK, nie mam więcej pytań - obejdzie się bez rangi.

Tyle ode mnie.

Gość
komentarz
komentarz

Według mnie to jest zbędne. Wiem bo na forum gdzie jestem w supporcie była taka podobna ranga, tzn. organizacja zrzeszająca ludzi którzy lubią kompy.

Na początku nie miałem nic przeciwko, ale później zrobiła się masakra. Każdy po kolei chciał wstąpić bo inny kolorek.

Te forum było dosyć małe (ok. 900userów) a i tak znalazło się ponad 70chętnych, więc ja dziękuje co będzie się działo tu.

Jednym słowem ja jestem na nie, bo tylko będzie bałagan się robił. Jest dobrze jak jest, i po co zmieniać?

Ranga moim zdaniem jest dobrym pomysłem, bo będzie jakimś wyznacznikiem dla innych userów, jak i wyróżnieniem konkretnego OCera.

No i co by taka osoba robiła, może wróżyła, na ile procek da się podkręcić? :lol:

Nie ma za darmo rangi, zwróć uwagę co się stało z przyjaciółmi, nie zasłużyli to i wylecieli.

Anonim1
komentarz
komentarz
@vocativus

Chyba nie czaisz o co chodzi. Wejdz sobie na hwbot i się rozejrzyj trochę. Poza tym nawet mobilne procki można kręcić, wystarczy znaleźć PLL np. poprzez SetFSB.

Ranga ma zachęcić do zapisania się do OC Breakers, teamu składającego się tylko i wyłącznie z userów ForumPC, który na hwbot jest również podpisany jako ForumPC, a więc ma też na celu reklamę i propagowanie tego forum, a przecież o to chyba chodzi <_<

A jak tacy z was moderatorzy, że pilnujecie tylko swego zielonego kolorku i czubka nosa to OK, nie mam więcej pytań - obejdzie się bez rangi.

Tyle ode mnie.

Najlepiej poprosimy Bizona o skomentowanie tego a nie modów, którzy nie mają dostępu do rang forum.

vocativus
komentarz
komentarz
Ranga ma zachęcić do zapisania się do OC Breakers, teamu składającego się tylko i wyłącznie z userów ForumPC, który na hwbot jest również podpisany jako ForumPC, a więc ma też na celu reklamę i propagowanie tego forum, a przecież o to chyba chodzi

ale pytam się co ta osoba wniesie na forum? Rangista ma być wizytówką. Poza tym z jakiego tytułu taka osoba ma uzyskać miano zasłużonej? Bo się zarejestruje na jakimś portalu i podkręci procesor o 2 MHz? Zdobędzie jeden punkt i hura.

Właśnie o tym mówie - zachęci na 5 minut i na tym zostanie.

A jak tacy z was moderatorzy, że pilnujecie tylko swego zielonego kolorku i czubka nosa to OK,

Ta uwaga była zbędna.

nie mam więcej pytań - obejdzie się bez rangi.

odnoszę wrażenie że jesteście pazerni na rangę i tylko o to wam chodzi. Osobiście nie widzę nic wielkiego w podkręcaniu sprzętu. Jakim prawem takie osoby mają dostać rangę a np. miłośnicy britney spears nie?

Pozostańmy na tym że rangista to osoba która wnosi coś pożytecznego na forum. Jak zdarzy sie ktoś kto będzie mieć wiedzę wykraczającą poza umiejętność podniesienia FSB to się odezwiemy.

Na początku nie miałem nic przeciwko, ale później zrobiła się masakra. Każdy po kolei chciał wstąpić bo inny kolorek.

i o to mi właśnie chodzi. Nic nie zrobią i poziom zerowy!

Najlepiej poprosimy Bizona o skomentowanie tego a nie modów, którzy nie mają dostępu do rang forum.

jeśli chcesz sprowadzić dyskusję do parteru to bardzo proszę. Ja również potrafię być wredny i bezczelny. Bizon podejmuje decyzję w oparciu o nasze zdanie które brzmi NIE.

ciaciama
komentarz
komentarz
Najlepiej poprosimy Bizona o skomentowanie tego a nie modów, którzy nie mają dostępu do rang forum.

Tylko że moderatorzy tez maja prawo glosu. Jak jestes taki madry to sobie zaloz swoje forum i tam dawaj takie rangi.

snip91
komentarz
komentarz
Najlepiej poprosimy Bizona o skomentowanie tego a nie modów, którzy nie mają dostępu do rang forum.

Panie kolego, Pan się nie oburza... Tutaj panuje demokracja.

Zdanie Bizona też chętnie usłyszę.

Anonim1
komentarz
komentarz

Prosimy zamykamy temacik, bo i tak z tego nic nie będzie.

Modzi każdy pomysł rozwalą.

A tak sobie przypomnę to w sprawie plagiatu nic nie zrobiliście tylko userzy, a teraz wielkie ale macie o rangę dla osób które się starają coś wydusić z PC.

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli masz dobry pomysł nic nie rozwali, ale jeżeli ty wymyśliłeś coś co jest "niewypałem" przy czym upierasz się przy tym i do tego lecą "brzydkie słowa" to raczej nikt nie będzie stałza tobą murem.

ciaciama
komentarz
komentarz
A tak sobie przypomnę to w sprawie plagiatu nic nie zrobiliście tylko userzy, a teraz wielkie ale macie o rangę dla osób które się starają coś wydusić z PC.

Wydusić coś z PC zeby miec np. sraczkowaty kolorek na forum? Podobno OC to Twoja pasja :lol:

Sonido
komentarz
komentarz
Jak zdarzy sie ktoś kto będzie mieć wiedzę wykraczającą poza umiejętność podniesienia FSB to się odezwiemy.

Już to widzę :lol: no, ale ok - 3mam za słowo ;)

Zamykajcie temat, bo i tak nic nie wskóramy.

vocativus
komentarz
komentarz
a teraz wielkie ale macie o rangę dla osób które się starają coś wydusić z PC.

odpowiedz mi na pozostałe 4 pytania to dopiero pogadamy. Do tej pory nie uzyskałem na nie odpowiedzi. Jak mnie przekonasz to zrobię wszystko żeby taki kolor się pojawił. Póki co jesteś pazerny na rangę. Na tym forum wiedza to podstawa. Wyduszanie czegoś z PC bynajmniej nie kwalifikuje sie na dodatkową rangę.

A tak sobie przypomnę to w sprawie plagiatu nic nie zrobiliście tylko userzy

no prosze, z tego co mi wiadomo wielu rangistów i Bizon rozmawiali z tamtym adminem więc nie pochlebiaj sobie zbytnio.

Temat zostanie zamknięty jak Bizon się wypowie.

Już to widzę no, ale ok - 3mam za słowo

ty się na to akurat nie kwalifikujesz więc nie masz się co martwić

Gość
komentarz
komentarz
Jak zdarzy sie ktoś kto będzie mieć wiedzę wykraczającą poza umiejętność podniesienia FSB to się odezwiemy.

Wiem co to jest GTL i timingi, dostanę rangę? :rotfl:

Modzi każdy pomysł rozwalą.

Bez przesady...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.