x-kom hosting

~12 tysięcy - dwa używane komputery w wersji roboczej, plus jeden w wersji serwerowej.

KillaHill
komentarz
komentarz

Możesz zrobić w biosie. 

  • Dziękuję 1

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill a znasz jakiś dobry program do benchmarków, sprawdzania stabilności po UV na linuxie?

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

Nie przesiaduje na linuxie więc tutaj za bardzo już nie pomogę.

Ale, jak nie zrobisz UV, też będzie ok. Uwierz mi. 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

 

Jeszcze mam pytanie o dodatkowe wentylatorki do  Noctua NH-D15S. Można więcej domontować? po jednej z każdej strony, jakie polecasz?

 

również do danych dwóch obudów wypełnić wszystko wentylatorkami. jak dana i7 sie grzeje to wypadałoby zamontować

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

Dokładnie kolejnych wentylatorów nie ma sensu. Wyciągniesz może jakieś 1-2 stopnie lepszą wydajność. Bez sensu, to niczego i tak nie zmieni. 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

 

1-2 stopnie przy przegrzewajacym sie CPU to już coś :D ba kiedy to grosze biorac pod uwage cały budżet.

 

A powiedz mi bo pewnie się orientujesz, czy w niedługim czasie maja wyjsc jakies nowe generacje sprzetu komputerowego i warto czekać, czy obnizki cen bo tak po prawdzie to zakup jakoś będzie dopiero gdzieś w maju, ale już jestem tak nakręcony że chciałem poskładać potencjalne sprzęciwo już teraz. ^_^

 

Czytałem np, że na poczoczątku tego roku ma wyjść sprzęt który obsłuży 256gb ramu, kosci 64 gb, pomijając tam xeony i tym podobne.

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz
Godzinę temu, BeMajestiX napisał:

1-2 stopnie przy przegrzewajacym sie CPU to już coś :D ba kiedy to grosze biorac pod uwage cały budżet.

 

Nie to nic. I tak będzie 100 stopni i tak. I to nie jest "przegrzewający się  CPU"

Godzinę temu, BeMajestiX napisał:

Czytałem np, że na poczoczątku tego roku ma wyjść sprzęt który obsłuży 256gb ramu, kosci 64 gb, pomijając tam xeony i tym podobne.

Póki co to marzenia, obecnie jest problem z 128GB na AM5. 192GB lata na LGA1700. 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz

@KillaHill

 

jeszcze mam pytanie czy zintegrowana karta graficzna przyczyni sie do wiekszych temperatur CPU??

KillaHill
komentarz
komentarz

Minimalnie, nieodczuwalnie, nie będzie to miało znaczącego, praktycznie żadnego wpływu. 

Ogólnie jak pisałem, nawet jak dasz najwydajniejsze chłodzenie, to podczas pełnego obciążenia będzie dobijać do 100 stopni na P-Core

Jest to bezpieczne, normalne, nie wpływa na spadek wydajnośći.

Jak chcesz chłodniej, to albo undervolting - choć tu musisz sprawdzać stabilność

Szybko, prosto i stabilnie od ręki - nałożyć limity mocy. Będzie mały spadek wydajności ale i tak będzie bardzo wydajnie. 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz

@KillaHill Owe limity mocy się w biosie ustawia, czy można to zrobić i/lub z poziomu windowsa? Program o jakiej konkretnie nazwie? I jak możesz mnie nakierować jak to zrobić.

KillaHill
komentarz
komentarz

Możesz zrobić z poziomu Windowsa za pomocą programu Intel XTU.

Wbijasz sobie nawet te domyślne Intela i będzie dobrze. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.