x-kom hosting

~12 tysięcy - dwa używane komputery w wersji roboczej, plus jeden w wersji serwerowej.

BeMajestiX
utworzono
utworzono (edytowane)

Tak jak w temacie, poszukuję używanych zestawów pod hosting, moc obliczeniową. Budżet na wszystko to 10-12 tysięcy.

 

Dwa tańsze by cechowały 64-128gb ramu, np:

 

DELL T5810 E5-2690v4 14C 128GB NVS310 W10 PRO - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

ztymże dyski SSD 2x512GB SSD w każdej jednostce

 

co do wersji m.in obudowy serwerowej, to: 

 

minimum i zarazem optymalnie - 256GB RAMU, do tego dwa dyski SSD po 1 TB. Może coś takiego:

 

Dell R430 2x18C E5-2695 V4 256GB H730 2xPSU Idrac8Ent. RAMKI SZYNY - Adbit.pl   + SSD

 

Do tego szafka jakaś skromna by się przydała pod serwerowa wersje.

 

Generalnie też możecie polecić  alternatywny sklep hostingowy z użytkowanym sprzętem niż adbit jeżeli konkurencja posiada lepsze ceny/sprzęt. 

 

 

Edytowane przez BeMajestiX

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

odświeżam

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

Odnośnie takich zestawów raczej tutaj ciężko o porady. Sam przy tym nie siedziałem i nie siedzę więc za bardzo nie pomogę. 

  • Super 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz

@KillaHill Jest jakieś forum do tego przeznaczone?

KillaHill
komentarz
komentarz

Może na elektrodzie podpytaj, tam może kogoś znajdziesz, bo tam nieco starsza gwardia chyba przesiaduje 

  • Super 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

Porównujac ceny sprzętu nowego i używanego to chyba za bardzo nie ma sensu bym sie pakował w używany sprzęt, który cholerka wie ile mi posłuży. Także rezygnujemy z wersji obudowy ala serwerowej, na klasycznych obudowach to zróbmy

Budżet mamy do 13 tysiecy. tysiak poszło w góre.

Tak więc chciałbym złożyć trzy nowe jednostki czysto pod procesor i ram, bez k.graficznej(z integra), ponieważ sprzęt będzie po prostu hostingowy. Na x-kom dostałem taka propozycje:

 

2x jednostki -> https://www.x-kom.pl/lista/2vzy4k9xc   kazda za 3,5 tys.

 

i jedna jednostka za 6 tys:

 

https://www.x-kom.pl/lista/g6zxzeekp

 

Wytyczne: w jednostkach za 3,5k ram żeby było 32gb z mozliwoscia rozwoju na 128 gb

 

 

co do jednostki za 6 tys, - ramu żeby było 128gb, z możliwością rozwoju do 256gb. Tylko w x-komie nie było kości 64gb, ale może znajdziemy je w innych sklepach. Ponadto ta i7 ponoć się mocno grzeje co do hostingu, pracy 24/h pod większym obciążeniem, no to coż...  I dwa dyski po 1TB bym chciał w tej jednostce.

 

Co myślicie o tej propozycji od x-kom?

 


 

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

Średnie bardzo te opcje. Od Liptona to masz z polecanych?

Obudowa NV5? 

Dwa wentyle, co prawda nie ma GPU wiec looz, ale NV5 tutaj w ogóle nie pasuje. 
MSI PRO B760M-A WIFI DDR5 pod mocne obciażenie 14700K to za mało. Ten CPU potrafi łyknąć nawet coś przed 300W. Sekcja na tej mobo szybko poleci na 100 stopni i zrobi się dramat. Fera 5 do 14700K to w ogóle przestrzelony pomysł. W ogóle nie widzę sensu inwestycji w pamięci DDR5 przy takich zastosowaniach. Kasa wywalona w błoto. Tym bardziej w drugim zestawie gdzie na 4 kościach to i tak będzie pracować Ci stabilnie najprawdopodobniej na domyślnych taktowaniach JEDEC a i tak może szaleć. 4 kości są problematyczne zarówno na AM5 jak i na LGA1700, szczególnie na AM5, gdzie ludzie nie mogą nawet ruszyć z 128GB w układzie 4x32GB

 

Za 3500 zł masz https://proline.pl/koszyk/4496f767 z 14500, dyskiem z DRAM, 64GB DDR4
Za 5600 zł masz https://proline.pl/koszyk/4f01596e gdzie AiO dajesz na przód, ściągasz górny pełny panel i tam przekładasz dwa wentyle zamontowane fabrycznie w obudowie 

 

Obudowa - kwestia tego, czy to ma być szczelne przed kurzem, czy ktoś to będzie konserwował, jeżeli tak - można dobrać bardziej przewiewne opcje. 

3 godziny temu, BeMajestiX napisał:

co do jednostki za 6 tys, - ramu żeby było 128gb, z możliwością rozwoju do 256gb

Nie ma takiej możliwości. LGA1700 to maks 192GB i musisz na dzień dobry wystartować z kośćmi 48GB a to koszty. 

 

Przy małej dopłacie możesz to jednak ogarnąć z głową https://proline.pl/koszyk/9af9540a

Przy czym, 4 kości jak wcześniej - będą chodzić na niższych taktowaniach, ale taktowaniami w ogóle bym się tutaj nie przejmował. 

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

Pytałem na czacie x-kom

 

A jest jakaś sensowna opcja bez chłodenia wodnego?? nie jestem tego fanatykiem

i jakie polecane obudowy sa jeszcze alternatywa? Sprzet bedzie konserwowany takze generalnie wybrałbym wizerunkowo, z tych polecanych.

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz
Godzinę temu, BeMajestiX napisał:

A jest jakaś sensowna opcja bez chłodenia wodnego?? nie jestem tego fanatykiem

 

Pod pełne obciążenia nie ma nic sensownego dla tego CPU, bo tutaj wymiękają nawet wydajne AiO 360.

Jak nie chcesz wody, to https://proline.pl/chlodzenie-procesora-noctua-nh-d15-p933368

 

Godzinę temu, BeMajestiX napisał:

i jakie polecane obudowy sa jeszcze alternatywa? Sprzet bedzie konserwowany takze generalnie wybrałbym wizerunkowo, z tych polecanych.

Ale NV5 bez GPU to to będzie dramatycznie wyglądać, ogólnie zestawy bez GPU wyglądają dramatycznie w obudowach z oknem. 

Ja osobiście wolałbym to po prostu zakryć i nie widzieć :D

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

 

Mhm, a zestaw z jakimś innym procesorem żeby nie było wymogu chłodzenia wodnego? Nie będę kupywał procka którego pod pełnym obciążeniem nie będę w stanie używać bez chłodzenia wodnego.

 

Co do obudowy to jestem otwarty na otwarte, widoczne. :D także chętnie przyjrzę się jakimiś innymi propozycjami.

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz
8 godzin temu, BeMajestiX napisał:

Nie będę kupywał procka którego pod pełnym obciążeniem nie będę w stanie używać bez chłodzenia wodnego.

Ale tym się nie przejmuj. Najwydajniejsze CPU tak mają i nie odbija się to na jakiś widocznych spadkach wydajności

Możesz zrobić sobie undervolting tej i7 ale musisz wtedy dobrze sprawdzić stabilność. Prościej - możesz nałożyć limity mocy, te deklarowane przez Intela bądź inne. 

 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

 

Ale to rozumiem, że na proponowanym Noctua NH-D15 ta i7 nie przejdzie benchmarku na pełnym obciążeniu bo wywali błędy, czy, że przejdzie ale będzie się przegrzewać, lub beda "jedynie" spadki wydajności? Serio chyba nie chce opcji z ta i7

 

czy moze np zamiast undervoltingu wylaczenie turbo wystarczy?

Edytowane przez BeMajestiX
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

Co do obudowy, pod drozsza jednostke:

 

Fractal Design North Chalk White Mesh - ProLine

 

pod dwie tańsze, to:

 

Phanteks Eclipse G500A Czarna TG - ProLine

 

lub te co poleciłeś. 

 

Dobre są jakościowo i kompatybilne? Ten pierwszy fractal w szczegolnosci mi sie podoba.

 

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

North - ok tylko nie wiem czy wejdzie Ci tutaj NH-D15 - tam trzeba podnieść wentylator bo nachodzi na ramy i chyba przekroczysz tutaj 170 mm. 

G500A nie ma filtra na przodzie, będzie syf większy

 

Zobacz sobie na https://proline.pl/obudowa-do-komputera-fractal-design-torrent-compact-black-tg-dark-tint-p8113522

To jedna z lepszych obudów pod powietrze na CPU

 

4 godziny temu, BeMajestiX napisał:

Ale to rozumiem, że na proponowanym Noctua NH-D15 ta i7 nie przejdzie benchmarku na pełnym obciążeniu bo wywali błędy, czy, że przejdzie ale będzie się przegrzewać, lub beda "jedynie" spadki wydajności? Serio chyba nie chce opcji z ta i7

 

Przejdzie normalnie, nie będzie żadnych błędów ani problemów. Jak rdzenie będą dobijać do 100 stopni - a jest to normalne, to na tych rdzeniach będzie ucianać taktowanie o jakieś 100-300MHz, temperatura będzie spadać, jak spadnie wróci taktowanie, jak dobije do 100 znowu spadnie i tak w kółko. Jest to normalne na i7 14700K oraz i9 i tak ma praktycznie każdy, o ile nie mówimy o UV, delidzie, chłodzeniu custom loop z blokiem Direct-Die

 

 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

 

north dla mnie kozak, o wiele lepszy design w moim guscie niz ten co zaproponowales. Jakieś inne chłodzenie o takiej jakości ale mniejszy dostane by się cieszyć z tego białego northa?

 

Co do tanszych jednostek to ok - wezme te zamkniete, ktore proponowales pierwotnie.

 

I aaa, w takim bądź razie chyba sie skusze na ta i7. Posiadasz iformacje ile sztuk przechodzi jakakolwiek undervolting w tych i7? Statystycznie.

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz
Godzinę temu, BeMajestiX napisał:

I aaa, w takim bądź razie chyba sie skusze na ta i7. Posiadasz iformacje ile sztuk przechodzi jakakolwiek undervolting w tych i7? Statystycznie.

Nie mam bladego pojęcia, robi to ten kto chce. Chłodzenie możesz dać https://proline.pl/noctua-nh-d15s-chlodzenie-procesora-p939582 - niższe bez kolizji z ramami, praktycznie taka sama wydajność ale też na plus lepsza kultura pracy

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz

@KillaHill

 

a co z gwarancja po UV?? strace ją, czy raczej nie? Kolejny dylemat to czy ten procesor jest oplacalny biorac pod uwage jego realne zanizone taktowanie przez przegrzewanie sie.

 

zaproponowałbyś coś innego zamiast tej i7, w której nie ma takich "myczkow" od producenta w kwestii danego przegrzewania

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapomnieliśmy o dwóch dyskach po  1 TB do droższej jednostki, tak będzie wszystko ok?

 

https://proline.pl/koszyk/a74d2346

 

i amm też niepasuje, bo płyta główna obsługuje maks 128gb ramu - chciałbym 256 do rozszerzenia w przyszlosci.

 

 

 

jak biore kosci po 48gb jedna to ruskim targiem moze cos takiego:

 

https://proline.pl/koszyk/fea4f31c

 

plyta obsluguje do 192 gb

Edytowane przez BeMajestiX
BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

 

Ok to na proline jest źle napisane

 

I ostatnie pytanie. Osobiście byś wolał wybrać ta grzejaca się i7, czy ta i5tke? :)

 

I wlasnie przeszukuje, w kazdym sklepie kompuerowym jest napisane ze obsluguje 128gb ramu. Już wolałbym dana płytę gł. by mieć pewność że obsługuje 192 gb ramu, jest ona wporządku? :

 

MSI MAG Z790-A MAX WIFI DDR5 LGA1700 - ProLine

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

Brałbym i7, masz 28 wątków, zawsze możesz nałożyć sobie limit mocy i będzie ok 

Z790 obsługuje 192GB od jakiegoś czasu, opisy na sklepach są po prostu nieaktualizowane 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz

@KillaHill

Na jakiej zasadzie sie limit mocy zaklada? oprocz wlaczania/wylaczania turbo jest cos jeszcze? Tak żeby chodził na 100% bez przegrzewania sie i automatycznego spowalniania. no i bez UV.

 

a ta plyta co zaproponowalem jest ok?

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill

jeszcze mam pytanie czy na Gigabyte Z790 GAMING X jest odblokowana opcja do obnizania napięć. "core voltage offset"

 

na mojej b660M gaming X jest zablokowane. Procesor mam: i5 12600kf

Edytowane przez BeMajestiX
KillaHill
komentarz
komentarz

Tak, na Z790 masz opcję UV. Na B760 z nowym biosem a mikrokodem 104 też, nie wiem jak na B660 ale sobie sprawdź biosy czy mają coś na ten temat. 

  • Dziękuję 1
BeMajestiX
komentarz
komentarz

@KillaHill

 

Dziękuję za pomoc. Powiedz mi jeszcze czy UV jest możliwe na systemie linux? W sensie intel extreme tuning utility patrzałem na linuxa nie ma, ale z poziomu biosu?? Albo czy przeszła by opcja, że zrobiłbym UV na windowsie i potem zainstalował linuxa?

 

Szukałem w internecie to niby się da UV na linuxie ale to trzeba operować komendami - czego sie boje majstrujac tak przy procesorze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.