x-kom hosting

słaba płyta czy procesor czy co??

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
asdasd21
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej, rok temu kupiłem komputer za 4300 zl, o to jego specyfikacja. płyta glowna MSI H510M PRO, procek i5 11400f, karta gtx 1660super i 16 ramu i zasilacz 500w 80 plus 

 

problem polega na tym ze w grze league of legends mam spadki fps. Na poczatku gry pokazuje ze mam 350-400, jak sie zaczyna cos dziac juz to spadaja do 130 a w pozniejszej fazie gry gdzie sa walki to spadaja mi fps do 70 i czuje ze mnie lekko przycina. Czasem musze komputer zrestartowac zeby znowu na 3-4 gierki działało normalnie.  

A w gta 5 na serverach roleplay gra mi spada do 30-40fps jak sie cos dzieje... masakra. To z komputerem ktory mial 8 lat i jakas karte graficzna za 200zl w nim mialem i dzialalo podobnie wszystko.

 

Jest opcja ze procesor jest lipny i trzeba go wymienic? jak tak to nie ma z tym problemu  i wydam te 1000zl, tylko szukam przyczyny przez ktora gra mi przycina. 

 

Mam wszystkie ustawienia grafiki na najnizsze, wydajnosc wszedzie gdzie sie da to na najwieksza, zasilanie max wydajnosc itd wszystko na maxa pod wydajnosc. Zaden inny program oprocz gry i discorda nie jest uruchomiony, internetu tez nie jest wina bo mam 750mb/s

anioł2009
komentarz
komentarz

Jaki dysk konkretnie ? Jaki zasilacz, marka model ??

 

 

Płyta jest goła i możliwe że cpu zrzuca takty jak sekcja zasilania sie zagrzeje aczkolwiek do tego cpu powinna być okej, chyba że warunki w budzie są słabe i nie ma zrobionego airflow.

 

Jakie temp na cpu i gpu podczas obciążenia ??

asdasd21
komentarz
komentarz

okolo 65 stopni podczas grania 

 

dysk mam ssd 500gb. zasialcz nie wiem xd ale nie powinna byc to wina zasilacza 

anioł2009
komentarz
komentarz
27 minut temu, asdasd21 napisał:

ale nie powinna byc to wina zasilacza 

No to jak wiesz lepiej to nie ma co dyskutować.

  • Haha 1
  • Dobra wypowiedź 1
asdasd21
komentarz
komentarz

Komputer MSI MAG Infinite i5/16GB/512GB/Win11 (11SI-1477PL)
 

ten komputer dokładnie. Nie wiem lepiej dlatego pytam. Nie wiem jak sprawdzić jaki mam zasilacz. Podesłałem pełną nazwę kompa to jest gotowiec którego kupiłem 

anioł2009
komentarz
komentarz

Ok, ctrl+alt+del, menedzer zadań -> karta "wydajność" potem klikasz "pamięć".. zobacz czy  kość masz 1 czy 2 zrób screen i wstaw tutaj, chodzi nam o to :Screenshot_1.png.3919d42656b579c828076c473c7743c4.png  

 

 

asdasd21
komentarz
komentarz

to mam pokazane szybkosc 3200mhz uzyte gniazda 1 z 2 , sprzetwa zarezerwowanna 122mb

anioł2009
komentarz
komentarz

Brak dual channel - jedna kość. Przyczyna spadków  fps.

lumii
komentarz
komentarz

Musisz dokupic druga kosc ramu, wtedy komputer przyspieszy. Swoja droga ciekawe jaki tam zasilacz siedzi

anioł2009
komentarz
komentarz

Gotowce msi miały zazwyczaj FSP ( fortrony ) lub lite-on

asdasd21
komentarz
komentarz

czyli po prostu kupic drugie 16gb kość i doczepic? da sie tak? xd i problem solved?  league ofl egends az wymaga tyle ramu? ja gram na najnizszych

 

A swoja droga to tez umozliwi nagrywanie gierek? bo chcialbym nagrywac highlighty i ten ram wystarcz?

 

kupic taki sam ram co mam rozumiem tak?

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie wymaga tyle ale pamiec dziala w single channel i to obcina wydajnosc karty grafiki... Mozesz sprzedac 16 i kupic 2x8 . Ram najlepiej kupic o tych samych parametrach lub jak pisałem sprzedac obecny a kupić nową parę 2x8

 

Co do nagrywania nie wypowiem sie. 

 

asdasd21
komentarz
komentarz

to moze kupie po prostu drugą 16gb , a wymiana procka na jakis do 1000zl to ok pomysl? czy sam ram bedzie ok

asdasd21
komentarz
komentarz

image.png.2a88fc1a4b8ce8dc8f1e615a28b21335.png

widzialem wlasnie test jak ktos testowal w tym samym komputerze ilosc kostek ramu w roznych grach i wychodzi praktycznie na to samo

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja nie wiem jak to ktoś testował. Dual to podstawa... procesor do tego gpu jest okej..Wtopisz kase tylko. Ale rób jak chcesz. Ja napisałem od czego bym zaczął

  • Dobra wypowiedź 1
asdasd21
komentarz
komentarz

okej mega dzieki za pomoc, a jestes w stanie podeslac jakis ram ktory bedzie okej? totalnie sie nie znam na ramach xd 

 

moze kupie te 2x 8 skoro nie ma sensu kupowac wiecej gb  

ekson_
komentarz
komentarz
11 godzin temu, asdasd21 napisał:

totalnie sie nie znam na ramach xd 

Ja nie wiem czy se jaja robisz z usera forum czy co?

Może nie ma sensu kupować ale zależy jaki masz budżet. 

Kiedy kupowałeś tego MSI? 

asdasd21
komentarz
komentarz

Rok temu 

nie robię se jaj. Nie znam się nic na kompach nie interesuję się tym 

ekson_
komentarz
komentarz

Jaki masz budżet do tej pamięci RAM?

asdasd21
komentarz
komentarz

 

 

zrobilem benchmark i cos smiedzi tu chyba

 

image.thumb.png.ca694fa57ff95dc677d47185f9c5a4b7.png

image.thumb.png.a3dbb68a5fbf143a0e1d2c09cd19d859.png

 

 

 

 

Cache procesora 12 MB
Maksymalne taktowanie procesora 4,4 GHz
Typ procesora Intel® Core™ i5
Liczba rdzeni procesora 6
Producent procesora Intel
Taktowanie procesora 2,6 GHz
Model procesora i5-11400F
Generacja procesora 11th gen Intel® Core™ i5
Model dedykowanej karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
Pamięć karty graficznej 6 GB
Typ dedykowanej karty graficznej GDDR6
Dedykowana karta graficzna Tak
Układ pamięci 1 x 16 GB
Typ pamięci wewnętrznej DDR4-SDRAM
Maksymalna pojemność pamięci 64 GB
Pamięć wewnętrzna 16 GB
Gniazda pamięci DIMM x 2
Prędkość zegara pamięci 3200 Mhz
Ilość zatok 2,5 " 2
Kolor produktu Czarny
Objętość 32 l
Ilość zatok 3.5" 1
Przeznaczenie Pionowy
Obudowa Komputer stacjonarny
Certyfikat 80 PLUS 80 PLUS Bronze
Zasilanie 500 W

 


Nie znam sie na komputerach jak coś, jak ktos ma chec doradzic cos to zapraszam. Jakbym miał go upgradowac to tak max 1000-1200 mysle bym wydał. Ale no im mniej tym lepiej

anioł2009
komentarz
komentarz

Smierdzi ram single channel 

asdasd21
komentarz
komentarz

@anioł2009 okej zamawiam ramik 2x8 taktowanie 3200 zobaczymy pojutrze jak to smiga

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Daj znać...Procesor i karta są sparowane spoko...ten cpu pociągnie i 2060 / 3060 więc nie upieraj się na zmiane cpu.

asdasd21
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłem fury ddr4 3200 2x8gb 

i coś się zje..

 

mam czarny ekran tak jakby mi nie czytało monitora, zmieniłem na stary ram i też brak sygnału w monitorze. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Odłacz komputer od zasilania, wyjmij baterię bios na 3 min, włóż ją z powrotem, podłącz kompa i uruchom. Ramy oczywiście zostaw w gniazdach.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.