x-kom hosting

Komputer z budżetem 6.000 zł z hakiem (głównie gry, obróbka wideo/zdjęć)

noname227
komentarz
komentarz

Okej, nie chciałem tutaj odbijać od tematu stricte kompów.

 

Ogólnie to właśnie teraz posiadam monitor 32 cale FHD, 60hz. Chciałem sobie wziąć podobny bo strasznie się już do takiej wielkości przyzwyczaiłem. Jakbym miał brać jakiś to zależałoby mi na podobnej wielkości obecnego, używałbym sobie naturalnie dwóch monitorów. No i oczywiście minimum te ~144hz, prawdopodobnie 4k już na przyszłość, byleby to właśnie się jakoś skalowało. Bo na tym obecnym może mi się tylko wydawać, ale czuję, że nie nadrabia on z tym nowym sprzętem. Monitor 34 cale o którym pisałeś chyba byłby tylko ciut większy, prawda? Taka mała różnica nie robiłaby mi większego problemu. Mógłbyś podesłać jakieś fajne modele? @KillaHill

 

KillaHill
komentarz
noname227
komentarz
komentarz

Hm, jak tak pomyślę to na ten format 21:9 ciężko byłoby mi się raczej przerzucić. Problemem tu też byłoby miejsce na biurku, bo np. ten co podesłałeś jest nawet szerszy od tego co mam teraz, a chciałbym wcisnąć dwa na raz. Tutaj koniecznie musi być 21:9 by nie było tragedii? Ten 28 cali o którym pisałeś byłby okej w 16:9? Najlepiej nie zagięty. @KillaHill

noname227
komentarz
komentarz

Ewentualnie wziąłbym może po prostu jakiś 2k. Nie wiem czy to nie byłoby najlepszym wyjściem w moim przypadku, bez kombinowania z 4k na przyszłość. Jak uważasz? Podobno na takim monitorze 4k 1080p może wyglądać jeszcze gorzej niż na domyślnym 1080p. Tak czy siak chciałbym kupić nowy fajny monitor, co da ładny obraz i ma te minimum ~144hz, żeby się przesiąść z 60hz bo różnica z tego co słyszałem i czytałem jest ogromna. Nawet na pulpicie.

KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 9.02.2024 o 13:57, noname227 napisał:

Podobno na takim monitorze 4k 1080p może wyglądać jeszcze gorzej niż na domyślnym 1080p.

Tu wszystko zależy od wielkości matrycy. Tak jak pisałem, jak dasz 32 cale, to zejście na takim ekranie do 1080p, to będzie porażka, 1440p będzie jeszcze jako tako. 

łololo
komentarz
komentarz

@noname227

Jeśli 32" to brałbym 4k.

Jak chcesz 1440p to 27".

Możesz sobie poczytać różne fora i wrażenia ludzi w tym temacie. Generalnie ludzie zaluja wyboru np. 1080p przy 27" czy 1440p przy 32".

Jak bierzesz zbyt niską rozdziałkę dla danej wielkości ekranu to wygląda to po prostu słabo - zbyt niskie ppi.

 

Z kolei 32" + 4k + 144 Hz to już mocno podbija cenę, bo to wydatek rzędu 3k PLN... Nieproporcjonalny przyrost ceny do "zysku".

 

Weź może po prostu zamów jakiś monitor 32" 1440p >100 Hz 16:9 i zobacz, czy taka kombinacja Cię satysfakcjonuje.

Zdaje sie, ze taki konfig w teorii najbardziej by Ci pasowal?

Jak nie to zwrócisz.

noname227
komentarz
komentarz

@łololo

Jeżeli chodzi o 1440p to myślałem nad tym: https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/samsung-monitor-samsung-32-g5-ls32ag520puxen.bhtml

 

Co do 4K to poczytałem trochę, i było dużo opinii takich jak m.in:

 

1) Używając monitora 4k do mniejszych rozdzielczości, zakup się po prostu nie opłaca (ja bym w gierkach raczej nie stosował zawsze 4k, bo gra nie byłaby zbyt płynna w moim przypadku)

 

2) Obraz 1080p, 1440p wygląda gorzej na monitorze 4k niż na domyślnych 1080p i 2k

 

No i najbardziej właśnie by mnie interesowało 32", bo już długo miałem taki monitor i po prostu przyzwyczajenie. Też pojawiały się opinie, że na takiej wielkości monitora te 2k może wyglądać gorzej niż na np. 27". Sam dużego porównania osobiście nie mam, bo parę lat siedziałem na FHD 60hz 32". Chyba rzeczywiście po prostu zamówie ten monitor z linku wyżej co podałem i go sprawdzę. Najwyżej się zwróci.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.