x-kom hosting

Komputer z budżetem 6.000 zł z hakiem (głównie gry, obróbka wideo/zdjęć)

noname227
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Swój obecny komputer kupiłem dobry kawałek czasu temu, zauważam już powoli tego efekty a więc doszedłem do wniosku, że nadszedł czas na zakup nowego sprzętu. Chciałbym żeby budżet mieścił się jakoś w granicy tych 6.000 złotych, natomiast jeżeli będzie trzeba trochę dopłacić by mieć spokój na przyszłość to nie ma problemu.

 

Komputer głównie by służył do grania z lekkim dodatkiem amatorskiej zabawy w obróbkę wideo i zdjęć. Na pewno interesowałoby mnie tylko połączenie RTX + Intel. Trochę szperając znalazłem taki "polecany" zestaw, jest w porządku?

 

Swoją drogą mam jeszcze pytanie, czy w najbliższych miesiącach nie będzie jakiegoś mocnego technicznego przeskoku? Pamiętam, że gdy kupowałem ostatni raz komputer wziąłem GTX 1080 a chwile potem weszły RTX. Chciałbym uniknąć podobnej sytuacji i ewentualnie w razie co jeszcze chwilę się wstrzymać z zakupem.

dexxone92
komentarz
komentarz

@noname227 zestaw Liptona ;) całkiem spoko, bierzesz AMD pod uwagę?

noname227
komentarz
komentarz

Wiesz co mam bardzo złe wspomnienia z AMD. Wiem, że na tą chwilę z tego co czytałem miejscami niekiedy przebijają Intela, aczkolwiek wolę tak czy siak przy nim zostać. @dexxone92

dexxone92
komentarz
komentarz

@noname227 przekonywał nie będę, ale wstrzymaj się z kartą na ten moment bo wychodzą 4070 super.

noname227
komentarz
komentarz

@dexxone92
Tak + - kiedy będzie wiadomo co i jak z tymi kartami? Orientujesz się może kiedy będą dostępne?

anioł2009
komentarz
komentarz

@noname227  od połowy stycznia premiery w sklepach

Screenshot_1.png.e5266c6b49966efda149925b46bb38f0.png

dexxone92
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprzedaż ok końca stycznia 4070 super ma kosztować ok 3k. Wstrzymał bym się bo może być ciekawie.  4070 TI super to koszt tysiąca złotych więcej względem 4070 super.

 

 

noname227
komentarz
komentarz

Okej, dzięki wam za poinformowanie. W takim razie zaczekam aż te karty trafią na półki i wskrzeszę temat :D

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
57 minut temu, dexxone92 napisał:

Sprzedaż ok końca stycznia 4070 super ma kosztować ok 3k. Wstrzymał bym się bo może być ciekawie.  4070 TI super to koszt tysiąca złotych więcej względem 4070 super.

Podane ceny to ceny MSRP, czyli bez VAT, czyli bez prowizji dystrybucji oraz sprzedawcy. Do tego zapewne na początek jak to bywa, wyjdą droższe modele autorskie a później te tańsze. 

 

3 godziny temu, noname227 napisał:

Komputer głównie by służył do grania z lekkim dodatkiem amatorskiej zabawy w obróbkę wideo i zdjęć. Na pewno interesowałoby mnie tylko połączenie RTX + Intel. Trochę szperając znalazłem taki "polecany" zestaw, jest w porządku?

 

MSI A750GL - to jest głośny zasilacz, piszę o tym zawsze, na innym forum znowu ktoś płacze, że ten zasilacz głośny. No ale dalej go polecają.

XLR8 CS3140 - nie wiem czy dobrze kojarzę, ale PNY skopało sprawę z podmianami specyfikacji w niektórych swoich dyskach i chyba 3140 też się tutaj pod to łapał

Silver Monkey X SNOWY BLACKOUT 240 2x120 mm - w życiu bym tego nie brał jak taniej jest LF II 240 czy Navis F240.

13600K - żart kiedy jest 14600K

Wentyle, obudowa, płyta - NV5 żeby zestaw wyglądał, do tego mobo mATX co już się gryzie, i tylko dwa wentyle do takiej konfiguracji to słabe rozwiązanie

 

Ogólnie taki trochę crap, taki ulep - nie ma co szczypać się w język. To jest jego jakiś świeży polecany zestaw? bo aż mi się wierzyć nie chce. 13600KF to tutaj jest po prostu wciskany na siłę, bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da. 

 

https://proline.pl/koszyk/627c5348 co prawda 200 zł drożej, ale 

 

- 14600KF
- porządny zasilacz ATX 3.0 750W

- 5 wentylatorów, kupować 2 sztuki w cenie 60 zł gdzie za 100 zł jest 5-pack, litości. 

- dobre mobo z WIFI oraz BT

 

Zasilacz masz obecnie w promocji https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-2024 z kodem BF0066E taniej o 54 zł. 

Jak chcesz mieć tą samą cenę, to zamiast 360 dajesz https://proline.pl/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-240-acfre00046b-p8115177 i masz o niebo lepszy zestaw w tej samej cenie 

 

3 godziny temu, noname227 napisał:

lekkim dodatkiem amatorskiej zabawy w obróbkę wideo

Jak coś tam masz bardziej w planach grzebać w wideo, to daj https://proline.pl/procesor-intel-core-i5-14600k-raptor-lake-refresh-3-5ghz-lga1700-box-p8119699

 

No i mimo wszystko czekaj na premierę 4070S i zobacz jak to będzie wyglądać.

noname227
komentarz
komentarz

Wow, dzięki za szczegółową odpowiedź. @KillaHill

 

Tak jak mówisz, poczekam jeszcze na te karty które mają niedługo wyjść bo na dobrą sprawę to jest lada moment. Wtedy wrócę do tego tematu zaczerpnąć waszej opinii.

 

Cytuj

Ogólnie crap - nie ma co szczypać się w język. To jest jego jakiś świeży polecany zestaw? bo aż mi się wierzyć nie chce. 13600KF to tutaj jest po prostu wciskany na siłę, bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da. Muszą go sprzedać i cisną gdzie wejdzie.

 

Zestaw jest stąd https://techlipton.pl/2024/polecane-zestawy-komputerowe-styczen-2024/, "Zestaw Komputerowy za 6500 zł". To w sumie pierwszy lepszy link po wpisaniu w Google. Ja nie mam aż tak obszernej wiedzy nt. podzespołów, więc dobrze, że zajrzałem tu na forum.

KillaHill
komentarz
komentarz

Jak widzisz można to złożyć zdecydowanie lepiej niż "polecane" ...

noname227
komentarz
komentarz

Cześć jeszcze raz @KillaHill

 

I wiadomo coś więcej co z tymi RTX Super? Dzisiaj premiera 4070. Na inne raczej w moim przypadku nie ma co czekać, bo nie zmieszczą się w budżecie.

KillaHill
komentarz
komentarz

Zdecydowanie bierz 4070 Super nawet schodząc nieco z CPU - i tak tutaj zyskasz w grach a w obróbce wideo czy foto w zasadzie nie odczujesz różnicy pomiędzy 14500 a 14600KF. 

Dodatkowo pod wideo lepiej wyjdziesz bo będziesz miał igpu oraz quicksync oraz więcej CUDA na GPU. 

 

Małe zmiany i masz https://proline.pl/koszyk/638fc222

noname227
komentarz
komentarz

A co byś powiedział na taką kombinacje? https://proline.pl/koszyk/69e38a71 @KillaHill

 

Nie wziąłem pod uwagę, że obecny komputer który mam po sprzedaniu zapewni mi trochę gotówki. Przywróciłem poprzedni procesor który zaproponowałeś + dodałem dysk z 2TB, bo jeden myślę, że mógłby mi nie starczyć. Miałbym jeszcze pytanie co do obudowy, czy ten model ma dobry przepływ powietrza? Ogólnie nie zależy mi w ogóle na wyglądzie kompa. Zależałoby mi najbardziej na efektywności. A co do wentylatorów, byłyby potrzebne więcej niż dwa? Bo jeżeli nie koniecznie to raczej wziąłbym zestaw z dwoma, bo z pozostałymi raczej i tak bym nic nie zrobił, a wychodzi poniekąd taniej. Wolę już dobić do tych 7,5 w tym zestawie by mieć spokój na przyszłość. Dzięki Ci też za poświęcony czas.

noname227
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc w doborze wszystkiego, niedługo czas zamawiać.

noname227
komentarz
komentarz

Miałbym jeszcze pytanie co do sklepu ProLine @KillaHill, jeżeli produkt jest oznaczony "brak towaru" to nie da się sfinalizować zamówienia? Czy jeżeli zapłacę za wszystkie podzespoły to oni zaczną sprowadzać jakoś ten towar? Wiesz może jak to działa? Bo teraz właśnie niektóre części są jako ten "brak towaru" i trochę nie wiem co zrobić.

noname227
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na taki zestaw biorąc pod uwagę to co proponowałeś @KillaHill

 

Wynika z tego, że na magazynie jest brak karty i płyty głównej. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że tu chodzi o główny magazyn. Prawdopodobnie te podzespoły mogą być w innym, ewentualnie pewnie by je sprowadzili. Więc tutaj chyba tylko prędkość wysyłki by wchodziła w grę. Swoją drogą w opisie płyty głównej jest napisane, że płyta obsługuje procesory 12 i 13 generacji natomiast ten procesor jest 14, to ma jakieś znaczenie? Socket ten sam, mimo to wole zapytać żeby być pewnym.

 

image.png?ex=65c0fd0e&is=65ae880e&hm=0e9

Wklejam jako obrazek by nie trzeba było bawić się w linki i wchodzenie. 

KillaHill
komentarz
komentarz

Oczywiście obsługuje 14 generację. 

Gdzie chcesz zamontować te dodatkowe 5 wentylatorów?

Chłodzenie pójdzie na górę. 

Jakbyś się sprężył i trafił, to miałbyś tą obudowę bez ARGB za 20 zł 

https://proline.pl/?n=tydzien-komponentow-endorfy

noname227
komentarz
komentarz

Te wentylatory zostały z jednego zestawu który podesłałeś, tu nie będą potrzebne? Poza tym wszystko pasuje? @KillaHill

KillaHill
komentarz
komentarz

Ale tam chyba była inna obudowa. ARX ma wentyle w zestawie. Wszystko pasuje tylko wywal te 5 wentyli. 

noname227
komentarz
komentarz

Rzeczywiście to jest inna obudowa, ale bardzo podobna do poprzedniej. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę bo na prawdę bym to przeoczył. Dzięki jeszcze raz.

  • 3 tygodnie później...
noname227
komentarz
komentarz

Mógłbyś zerknąć na PW? @KillaHill

KillaHill
komentarz
komentarz

Nie musisz wysyłać na PW :D

 

Odnośnie monitora, możesz dać sobie 4K jak grasz w 1080p czy 1440p, ale wtedy maksymalnie brałbym 28 cali. Przy 32 calach jak dasz rozdzielczość 1080p, to to będzie dramat, w przypadku 1440p igły też nie będzie ale może to być jeszcze akceptowalne. Złotym środkiem może będzie dla Ciebie monitor 34 cale 21:9 jak szukasz czegoś większego? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.