x-kom hosting

Battlefield 2042 zamraża komputer, czarny ekran. Pomaga tylko reset PC

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Jak wytłumaczyć w takim razie to, że innym działa dobrze?

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie wiem. Sam się z tym męczyłem ponad tydzień, skoro support gry rozkłada ręce i nic nie robi żeby naprawić grę to ja tym bardziej nie będę się bawił. Też robiłem wszystko już i gra jak była zwalona tak jest a mam sporo sprzętu do przetestowania gry.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

No dobra dzięki Wam za chęć pomocy. Pozdrawiam!

leelareso
komentarz
komentarz

Nie wiem czego to wina. U mnie od samego początku wszystko dobrze działało bez żadnych crashy i dwóch innych konfiguracjach a u innych potrafił się wywalać.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Ehh, może pozostaje tylko głupia nadzieja że w 7 sezonie który zapowiedzieli coś poprawią...

anioł2009
komentarz
komentarz

U mnie gra działała tylko do pewnego sezonu, po którejś aktualizacji, tak po prostu z dupy gra zaczeła gubić dźwięki, tekstury, ściny animacji itp... odpalam drugi komp, aktualizacja -> to samo.. odpalam 3 laptopa , aktualka -> to samo! no to nie jest przypadek dlatego póki nie naprawią tego to mam na to wywalone 

  • 2 tygodnie później...
KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Witam, jaki zasilacz polecacie do:

 

i5 - 10600
RTX 2060 6gb
16gb RAM
ASRock H410M-HVS

 

Okazuje się, że z Battlefield V też jest problem którego wcześniej o dziwo nie miałem... Otóż resetuje mi komputer ta giera. Czy to może być wina zasilacza?

leelareso
komentarz
komentarz

Może być wina zasilacza, bo to AŻ ELEMENTUM od silentium pc ;d

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Więc w jaki zasilacz mam celować? Tylko czy to na 100% wina zasilacza?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

bez podmianek się nie obejdzie. Ogólnie też zrobiłeś bardzo duży błąd (chyba że go naprawiłeś) klonując dysk z uszkodzonego dysku na inny.

Możesz przetestować cpu  programem OCCT

Również podaj screena z programu HW INFO z zakładki z czujnikami na samym dole listy.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

To z dyskami już zmieniłem, instalowałem całego Winda na nowo, zaraz wyślę screeny z programów :)

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Oto moje screeny nie wiem czy zrobiłem je dobrze:

 

 

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

leelareso
komentarz
komentarz

Tak, wyskoczyły jakieś błędy podczas testu cpu? Wystarczy 15 minut

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Testu CPU nie robiłem długo bo czytałem że podobno pod dłuższym obciążeniem można uszkodzić podzespoły ale żadnych błędów nie było

leelareso
komentarz
komentarz

Takie testy stabilności powinny trać po kilka godzin, nie wiem gdzieś coś takiego przeczytał. Jedyny  wyjątek to jak masz chłodzenie poziomu boxowego i zbyt  mocny procek to robienie tego jest bez sensu.

Podmień zasilacz i zobacz czy będzie poprawa, zawsze możesz go zwrócić w ciągu tych 14 dni.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Że tak zapytam coś wynikło z tego pierwszego screena? Później zrobię ten 15 minutowy test

leelareso
komentarz
komentarz

nic, wynikło to że masz średnie chłodzenie procka.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Dobra jedziemy do przodu, chyba to nie wina Battlefieldów, tylko rzeczywiście mojego kompa? 

Test programem OCCT sprawił że wyskoczyło tyle errorów, i zamroziło mi kompa... O.O 

 

409637951_392597326547374_2860207096046537356_n.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

i teraz pytanko czego to wina. Zasilacza który nie trzyma napięć, coś z płytą główną albo totalna rzadkość cpu padło ;d

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Kurde, jak to sprawdzić?

 

leelareso
komentarz
komentarz

podmianki (zasilacz od znajomego  albo cpu), serwis. Zasilacz dało by się sprawdzić miernikiem podczas obciążenia o ile wiesz co robisz.. (Możesz tez zerknąć na napięcia w programie occt choć wątpię że coś pokażą)

Zobacz test GPU czy to samo się stanie w programie OCCT

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Sytuacja jest następująca. Mam miernik, wiem z poradnika jak sprawdzić nim zasilacz. Jednak nie wiem czy działa to na zasadzie że jeżeli napięcia będą skakały na wyświetlaczu to wtedy jest pewność że coś nie gra?

KapitanCzarny
komentarz
komentarz (edytowane)

Test robiłem na tym kablu, pomiar wyszedł dobrze, jednak nie wiem czy dla bardziej wiarygodnego rezultatu powinienem był przemierzyć wszystkie kable z zasilacza?

 

Ciekawym jest fakt, że jak obciążałem komputer OCCT nie wykrywało błędów tym razem 

 

 

411721259_345025341590265_3695122753630181754_n.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.