x-kom hosting

Battlefield 2042 zamraża komputer, czarny ekran. Pomaga tylko reset PC

KapitanCzarny
utworzono
utworzono

Witam serdecznie... Nie mam już sił i nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie mi pomóc, otóż podczas gry w BF2042 po krótkim czasie wyskakuje czarny ekran bez dźwięków z gry i nie działa żaden skrót, nie da się zminimalizować gry zero reakcji komputera...

Bawienie się w cmd, włączanie trybu gry, sprawdzanie pamięci RAM, aktualizacja sterowników, nic nie pomagało...

 

Błagam o pomoc! Z góry dziękuję z całego serca.

 

Moja specyfikacja PC:

 

Windows 10 Home (64)
i5 - 10600
RTX 2060 6gb
16gb RAM
ASRock H410M-HVS

leelareso
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz? Problem występuje tylko w bf? Pokaż screeny z programu crystal disc info.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

@leelareso Zasilacz: Elementum E2 550W 

 

Podejrzewam iż z moim dyskiem jest tragedia...

 

 

1.png

2.png

3.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk C jest zajechany, dyski D i E są zdrowe, przenieś system na dysk E i zobacz czy będziesz miał problemy.

  • Dobra wypowiedź 1
KapitanCzarny
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak mam to dokładniej zrobić jeżeli mogę zapytać, bo jestem zielony w tych sprawach. I co dalej z tym dyskiem C? :'(

 

anioł2009
komentarz
komentarz
15 minut temu, KapitanCzarny napisał:

I co dalej z tym dyskiem C? :'(

 

Śmietnik.

15 minut temu, KapitanCzarny napisał:

Jak mam to dokładniej zrobić jeżeli mogę zapytać,

Poradników odnośnie instalacji systemu jest pełno na yt i w google...Nikt nie będzie pisał rozprawki toczka w toczke z internetu.

Skopiuj pliki z dysku E na których Ci zależy i sformatuj ten dysk wgrywając system na niego. Dysk D zostaw na dane nieinstalacyjne ( zdjęcia filmy muzyka ) + programy i gry po zainstalowaniu juz systemu na E. Długo pewnie nie podziała bo to cx400 awaryjna seria ale póki co jest zdrowy. 

 

 

Inna sprawa to zasilacz... ten low tierowy chińczyk nadaje sie do komputerów biurowych a nie do konfigu z 10600 i rtx 2060

 

Jakbyś był z Kielc to bym Ci pomógł osobiście a tak to chyba serwis będzie musiał Ci pomóc, bo coś czuje że sam nie ogarniesz tego 

  • Dobra wypowiedź 1
KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Składałem kiedyś kompa. Tak ja to robiłem :D. Więc myślę że dam radę, jaki zasilacz polecasz?

anioł2009
komentarz
komentarz

@KapitanCzarny No to najpierw ogarnij sprawę z dyskami, potem martw się zasilaczem. Jeśli nie będziesz robił upgrejdu niedługo to minimum w co bym celował to seasonic 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-b12-bc-550-80plus-bronze-550w-p7113935   sprawdzona jednostka do mniej prądożernych buildów.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

A dysk jaki mam brać? Na pewno ssd ale co i jak dokładniej?

anioł2009
komentarz
komentarz

CX400 to awaryjna seria... jednego już masz :E 

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Dobrze, to będę kupował tego którego poleciłeś

KapitanCzarny
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej po kilkugodzinnej męczarni udało się przenieść windowsa na dysk SSD, zobaczmy jaki będzie wyrok. Dam Wam znać jak sytuacja

Mam tylko jedno zapytanie, dlaczego mam te same pliki systemowe na obu dyskach? Który jest faktycznie z windowsem? Przepraszam, wiem że dla Was to głupie pytanie ale naprawdę nie wiem...

2.png

Bez tytułu.png

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Ludzie! Spełnia się najgorszy scenariusz... Błagam!!! POMÓŻCIE! Dalej mi zamraża komputer...

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Źródło
Windows Memory Diagnostic

Podsumowanie
Memory test results reported

Data
‎11.‎12.‎2023 21:17

Stan
Raport został wysłany

Opis
The results of running the Windows Memory Diagnostic were submitted to Microsoft for analysis and product improvement

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu:    MemDiagV1
Range of memory size:    4097
Launch type:    Manual
Schedule type:    Immediate
Completion type:    Pass
Test type:    Standard
Failed tests:    0
Number of bad pages:    0
Test duration in seconds:    2040
Wersja systemu operacyjnego:    10.0.19044.2.0.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych:    1045

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator pakietu:    a18b098126bfd8117c286f852ee20377 (759190341)
 

Zrobiłem jeszcze test pamięci RAM

Mogeto
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze czy gra zacina się na niższych taktowaniach karty graficznej.

Pobierz program MSI Afterburner, przesuń w lewo suwak Core Clock o -100, suwak Memory Clock w lewo o -200, kliknij Apply (fajeczkę), możesz też zaznaczyć Startup i testuj czy jest poprawa.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Dobrze zrobię to jutro, a mam pytanko co mówi ten wklejony przeze mnie wynik testu RAM?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie mówi poza tym że test przeszedł bez błędów. Już pomijając że ten systemowy test RAM jest pewnie najmniej wiarygodny, dokładny i miarodajny. Możesz jeszcze zobaczyć czy w podglądzie zdarzeń są jakieś poważne błędy (oprócz oczywiście Kernel Power 41 wynikającego z nieprawidłowego restartu komputera), pokrywające się czasowo z tym zamrażaniem.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz (edytowane)

Słuchajcie, po instalacji MSI Afterburner i ustawieniu suwaków tak jak należy, mam bluescreena z napisem WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

 

Boże, chyba nigdy mi ten błąd nie odpuści... Co mam robić dalej?

anioł2009
komentarz
komentarz

A jak jest w innych grach, benchmarkach ???

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

Inne gry działają świetnie, i przepraszam za głupie pytanie ale często oczywiście słyszałem określenie benchmark jednak nie wiem co to :/

toska78
komentarz
komentarz

Benchmarki to testy wydajności. Mogą być całego komputera lub pojedynczych podzespołów np. CPU czy GPU.

KapitanCzarny
komentarz
komentarz

No rozumiem, jednak dziwi mnie fakt, że dzieje się to tylko w Battlefield 2042

Co byście mi poradzili dalej robić?

anioł2009
komentarz
komentarz

To wina bf2042... miedzy innymi dlatego przestałem w to grać. U mnie tekstury skakały np tego f22 raptora w tym statku na pustyni...na innych mapach też miałem takie jazdy. Skoro inne gry działają to nie wina komputera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.