x-kom hosting

Nieprawidłowe osiągi

toska78
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz jest (podaj dokładny model) w tej konfiguracji? Bo jeśli wszystko jest dobrze podpięte to bez podmiany podzespołów raczej się nie obejdzie.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 Endorfy Vero L5 600W

 

toska78
komentarz
komentarz

Nie znam tej marki (i modelu) to się nie wypowiem czy może się przyczyniać do tych opisanych i pokazanych anomalii.

rafalluz
komentarz
komentarz

Nisko-średnia klasa. Nie powinien powodować problemów, choć nigdy nie jest to wykluczone.

pika_pika
komentarz
komentarz

Czyli albo nie wpiąłem karty w pełni albo nie ma jakiś sterowników

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A nie masz na podmianę grafiki czy zasilacza ze starego zestawu? Bo podmiana mogła by coś wyjaśnić. Z zasilaczami też różnie bywa. Może być niby nówka ale z  jakimś defektem. A z drugiej strony można kupić używany który podziała ładnych kilka lat. Sam nabyłem ten obecny zasilacz jako używkę jakoś na 3 lub 6-miesięcznej gwarancji przez allegro w 2014r i do dziś (odpukać) działa bez problemu, taki model (zdjęcie nie moje).

94e0a7b74baf82c42fc30b141ae1

pika_pika
komentarz
komentarz

Dobra, chyba wiem w czym tkwi problem (pewność 89%) . 

Wersja biosu do płyty to FB a najnowsza to F18c tylko jest taki problem że nie może przyjąć tej wersji "nieprawidłowy obraz biosu"

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Na stronie producenta płyty głównej jest wyszczególnione 7 różnych rewizji tej płyty, więc sprawdź jaką masz dokładnie rewizję. Dla rev od 1.0 do 1.3 jest 12 wersji biosu, dla rev 1.4 są 3 wersje biosu (w tym FB), dla rev 1.5 też 3 wersje, dla rev 1.7 2 wersje. Wynikałoby że masz rev 1.4 płyty ale sprawdź to jeszcze. Biosy do rev 1.4.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 ok, ale jeżeli 1.4 nie będzie działać? 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale co ma nie działać? Według zrzutu z CPU-Z na płycie masz bios FB czyli płytę w rev 1.4 bo tylko ta rewizja ma taki bios jeśli dobrze na szybko patrzyłem. Jak chcesz na 100% się upewnić to gdzieś na laminacie płyty głównej powinna być podana rewizja. Często jest przy modelu płyty. Zalinkowałem wyżej do 3 biosów do rev. 1.4 płyty (FB, FC i najnowszy FDc).

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 Od czego zależy ta rewizja? Znaczy czy mogę przejść na F[x]c? Czy to już jest przypisane i jedyne co mogę zrobić to zmiana płyty?

Bo kupowałem z myślą że będę mógł pograć/robić grafiki ze względu na wydajność komponentów które naprawdę są wydajne ale ten bios mi nie pozwala uzyskać tej wydajności

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze instaluje najnowszy dostępny bios. Mam już kilkuletnią płytę i najnowszy bios poprawił kompatybilność z win 11 i wprowadził obsługę resizable bar.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 Da się jakoś zmienić tą rewizję?

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie da się bez zmiany płyty. Wgraj po prostu najnowszy bios tj. FDc. Pewnie nawet nie patrzyłeś co on wprowadza: 

 

Cytuj

Checksum : 31DE

Update AMD AGESA V2 1.2.0.B

Supports AMD Picasso APU on B550 and A520 MBs

Fix AMD processor vulnerabilities security

 

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 wszyztko w porzadku ale nadal cos jsst nie tak

@toska78

toska78
komentarz
komentarz

Wszystko w porządku to rozumiem że update biosu przebiegł pomyślnie. Druga część zdania jest mniej zrozumiała ale jeśli chodzi o wydajność GPU to nie. Update biosu nie poprawi magicznie wydajności GPU i całego sprzętu.

pika_pika
komentarz
komentarz

Wracam właściwie po jakimś tygodniu z informacją że wina x-kom ponieważ wydali uszkodzoną kartę także chciałem podziękować za pomoc @toska78

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.