x-kom hosting

Nieprawidłowe osiągi

pika_pika
utworzono
utworzono

Cześć!
 

Wczoraj składałem nowy komputer który jest dla mnie dość sporym przeskokiem wydajnościowym z 10letniego sprzętu. Niestety ten nie chce działać najlepiej a bym mógł nawet powiedzieć że działa gorzej od poprzedniego.

W gta5 mam po jakieś 15fps co jest naprawdę dziwnym wynikiem bo wydaję mi się jakbym grał na integrze.

Jeżeli jest w stanie ktoś mi pomóc był bym wdzięczny.

Podzespoły:

B550m ds3h

3060 msi gaming x

r5 5600x

Mogeto
komentarz
komentarz

Pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka CPU, Mainboard, Memory oraz SPD), a także zdjęcie z programu GPU-Z

Napisz model zasilacza.

pika_pika
komentarz
komentarz

@Mogeto image.png.481dd5c378eaa471ba2a774d4efbc0bd.pngimage.png.badc2a924ed39bca3869d08b3e142064.pngimage.png.98357e54a660a3c70eb8e88ad23be58d.pngimage.png.30b51621fcee4d7cbfea9d3f86dc8ae8.pngimage.png.280b330d1afd757b1aa689002f2d4fff.pngVERO L5 600W

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Przede wszystkim to RAM chodzi na standardowym taktowaniu (2400 MHz). Włącz w biosie profil XMP dla pamięci i sprawdź czy cokolwiek pomoże.

pika_pika
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78 W teorii włączyłem ale ostatnio się wyłączyło.

edit: włączyłem ale nic się nie zmieniło

 

toska78
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś wydajność GPU w testach graficznych, np. Superposition Benchmark? Bo od tego w zasadzie należałoby zacząć jeśli jest problem z wydajnością w grach.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 Szczerze to nie sprawdzałem bo znaczną większość benchmarków widziałem płatnych ale już pobieram

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Następna kwestia (i pewnie ważniejsza) to sprawdzenie czy coś się nie przegrzewa w grach (CPU lub GPU).

pika_pika
komentarz
komentarz (edytowane)
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Coś jest grubo nie tak z wydajnością tego GPU w tym benchmarku. Dla porównania, znalazłem zrzut z innego forum na identycznych ustawieniach  tego testu gdzie użytkownik z procesorem G4560 i GTX 1050 osiągnął 4541 pkt. na win 7. Sprawdź temperatury podzespołów pod obciążeniem przy użyciu aplikacji hwinfo64 i jego okienka Stan czujników, gdzie są podane wszystkie dostępne parametry. 

pika_pika
komentarz
komentarz
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Przeinstaluj (z użyciem Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym) sterowniki do grafiki a jak nie pomoże bym przeinstalował na czysto cały system. Przy wymianie komputera instalowałeś w ogóle na czysto system czy przełożyłeś tylko dysk z systemem ze starego zestawu?

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 ogólnie to instalowałem na nowym dysku system a dysk który miał już system to przełożyłem jako dodatkowy a następnie go sformatowałem aby nic nie było na nim

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy patrzyłeś ale wynik prawidłowy to kilkanaście tysięcy pkt.  na medium w FHD na RTX 3060 w tym benchmarku mój link.

 

baa1811952f21.jpg

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 image.thumb.png.3b9bcdb0acb171f8fac9386838a9b7d9.pngchyba zostaje tylko chyba reset systemu

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej tak bo wydajność jest tragiczna w tym benchmarku u Ciebie. 2,5k pkt to się wyciąga w zestawie z GT 1030 na tych domyślnych ustawieniach.

Z ciekawości zrobiłem 2x u siebie ten test i mi wychodzi ok 14,5k pkt na tych ustawieniach na RTX 2060 6G i win 11.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 wyszło ponad 5k. Zainstalowałem aktulizację a dziwne bo instalowałem. 

Problem jednak nadal występuję. Nie jest to może te 15fps ale 30fps.

 

Średnio chce mi się w to wierzyć ze względy na normalnie osiągi tej karty np jak na yt jest pokazane

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym na Twoim miejscu reklamował ten komputer bo grubo coś jest nie tak z wydajnością tej grafiki. Gdzie go w ogóle kupowałeś i czy od razu cały zestaw złożony? Ten zrzut z hwinfo to jest po testowaniu w tym superposition benchmark czy po innym obciążeniu? Nie rozumiem Twojego ostatniego zdania za bardzo?

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 Sam składałem część po części także mam wrażenie że czegoś nie zainstalowałem bo kurczę raz pokazało 9k co mnie ucieszyło i to tak wygląda jakby ta karta "ćwiczyła" (np. jak się ćwiczy podnoszenie ciężarów). 

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

9k to i tak sporo za mało ale fakt dziwne że po każdym teście wychodzi inny wynik. Nawet jeśli CPU by się przegrzewał w grach to nie powinno być takich zaniżonych wyników GPU  w tym superposition bo on siedzi głównie na GPU.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 Jesteś w stanie polecić jakiś program do sterowników lub coś takiego?

Bo naprawdę wrażenie mam że czegoś nie mam

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chodzi o sterowniki  to sprawdź po prostu czy w menedżerze urządzeń czegoś nie brakuje.  Aplikacji do wyszukiwania, pobierania czy instalacji sterowników nie stosuję i nie polecam bo może więcej szkody niż pożytku przynieść.

pika_pika
komentarz
komentarz

@toska78 OK. W menadżerze zauważyłem kilka rzeczy a mianowicie:
image.png.2f25b6457ce80b831ad6efffa9c5755d.pngdyski

image.png.c583162b9c0166181957c820dd616d71.png M.2 wykrywa jako hdd

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli E:/ i Gry to są 2 oddzielne dyski fizyczne to raczej ok. U mnie też jako urządzenie przenośne widnieje jeden z dysków (HDD). A co do wyświetlania M.2 jako HDD w menedżerze zadań to szczerze nie wiem czy to jest jakiś problem. Nie porównam bo u siebie mam same HDD w kompie. Ale jaki to miałoby mieć związek z wydajnością GPU? Chodziło mi głównie o sprawdzenie czy w menedżerze urządzeń nie brakuje jakichś sterowników patrząc na tą całą listę urządzeń. Bo np. czasami może być jakiś problem i jakieś urządzenie ma wyłączony sterownik bo nie działa prawidłowo.

pika_pika
komentarz
komentarz

A no to nie brakuje niczego raczej

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.