x-kom hosting

Wymiana starej płyty głównej i zakup za 200zl

uklejs
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Wiesz co, niewiele jest ciekawych testów na necie, ale łap chociażby ten:

 

Oczywiście na innych filmikach tego typu (rzecz jasna z i5 2500k + gtx 1060 6gb) można znaleźć np. działanie Forzy Horizon 5 na wysokich :) 

 

Cytuj

Nadal nie zmienia faktu, że 2k to budżetowy komputer. Zarobiłem to mam. Swój pierwszy komputer sam sobie złożyłem i uzbierałem chodząc do pracy w wakacje albo robiąc jakieś robótki, dla chcącego człowieka nic trudnego. Ludzie wolą siedzieć na dupie i płakać jakie życie to ciężkie. I nie zarabiam 10k :)

Super, bardzo się cieszę Twoim sukcesem. Ja też zanim skończyłem studia zarabiałem na wakacjach nieraz ciężko pracując ale nie wydałbym tej kasy na komputer do grania w gierki.

 

Z mojej strony to wszystko, pozdrawiam i życzę @Bartaz1986 udanego apgrejta i samych hedów w CSie.

Edytowane przez uklejs
  • Dziękuję 1

leelareso
komentarz
komentarz
6 minut temu, uklejs napisał:

Oczywiście na innych filmikach tego typu (rzecz jasna z i5 2500k + gtx 1060 6gb) można znaleźć np. działanie Forzy Horizon 5 na wysokich :) 

 

No tak są i na nich widać jak i na tym co przesłałeś, że ten procesor nie wyrabia i są stuttery =)

Bartaz1986
komentarz
komentarz

No zalezy jak to życie się układa :) i co cię spotkało po drodze twojego życia:)nie narzekam ale 2kola to jest dla mnie dużo może jeszcze wtedy kiedy płaciłem ratę hipoteki 1200zl a nie 3tys.to.mozna.bylo sobie pozwolić.Temat został otwarty ponieważ chciałem się dowiedzieć czy jestem w stanie coś zrobić z niczego:)na początku było że nic się nie da za bardzo ale je nie znając się to już widzę że zakup tej płyty głównej za 200zl nie był najgorszy skoro już można samym prockiem podnieść go na duchu 

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Bartaz1986 napisał:

płyty głównej za 200zl nie był najgorszy skoro już można samym prockiem podnieść go na duchu 

Ale popatrz ile na to wydałeś i ile wydasz a z używek za ~1700 zł miałbyś coś takiego

AMD Ryzen 5 5500

ASUS Prime B450-Plus

RX 6600

jakieś ramy 16 gb

Lexar NM620

be quiet! System Power 10

Bartaz1986
komentarz
komentarz

No to.jest 1700 a ja jakiegoś aż takiego super sprzętu nie potrzebuje;)A płytę główną m za 200,Procek 300,ram ok100/150,karta graficzna do 200/300 to nadal duża różnica około 800zl

Nic zobaczymy co skleje i dam znać myślę do końca tygodnia odpalić to cos:wacko:i.albo będę się śmiał albo plakal:evil2:

  • Super 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wolisz, ale ogólnie to też uważaj na ten zasilacz bo jak pisałem to tykająca bomba.

Ja patrzę okiem opłacalności i przyszłościowo. $/FPS

@Bartaz1986Jaką masz na oku kartę graficzną?

Edytowane przez leelareso
uklejs
komentarz
komentarz

A gość dalej "1700 i masz to" nieważne, że interesant ma budżet 2 stówki :V

 

Cytuj

 ale 2kola to jest dla mnie dużo

No dokładnie, zwłaszcza na CSa :brutalny:

 

Cytuj

na początku było że nic się nie da za bardzo ale je nie znając się to już widzę że zakup tej płyty głównej za 200zl nie był najgorszy skoro już można samym prockiem podnieść go na duchu 

"nie da się" tak właśnie piszą Ci, którzy mają kompy za 5 koła i walczą o każdego FPSa. Tez mi tak pisali jak pytałem o nową grafike do starego kompa ( po co ładować do takiego grata, nie lepiej kupić nowego za 2 koła? "

 

Da się da, jak chcesz to kupuj w pierwszej kolejności jakąś płytę główną, tylko przedtem upewnij się jakie procki i grafiki pod nią podejdą. Za 500-600zł styknie bez problemu, aczkolwiek przy takiej kasie najlepszym wyborem jest zakup używanego składaka, gwarancja rozruchowa istnieje w prawie polskim i zawsze po zakupie możesz sprawdzić jego żywotność. Poza tym stary sprzęt był dużo mniej awaryjny :)

@leelareso

Cytuj

No tak są i na nich widać jak i na tym co przesłałeś, że ten procesor nie wyrabia i są stuttery =)

W jakim sensie nie wyrabia? że chodzi na 50-90%? Bo nie rozumiem

  • Haha 1
Damian22w
komentarz
komentarz

Jak chcesz mam na sprzedaż karte grafiki RX 550 4GB , do niskich detali w cs chyba by wystarczyła, ale niech wypowiedza się znawcy :)

 

sprzedaje bo kupiłem znacznie lepsza rx6600

leelareso
komentarz
komentarz

Zaś próbujesz mi włożyć w usta słowa których nie mówiłem. Gdzie ci powiedziałem że się nie da? Pisałem tylko, że to strasznie nie ekonomiczne i skąd wiesz czy koledze się nie zachce w coś innego zagrać i obudzi się z ręką w nocniku, tak samo głupie uważam wydawanie 600zł na granie w samego csa.. A co do stutterów to google nie boli i możesz przeczytać :V

uklejs
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj

Jak chcesz mam na sprzedaż karte grafiki RX 550 4GB , do niskich detali w cs chyba by wystarczyła, ale niech wypowiedza się znawcy :)

Znawcą wcale nie jestem, ale uważam, że na niskich to i ze trzy byś odpalił.

 

Można zawsze sprawdzić na testach: 

 

Cytuj

Zaś próbujesz mi włożyć w usta słowa których nie mówiłem. Gdzie ci powiedziałem że się nie da? Pisałem tylko, że to strasznie nie ekonomiczne i skąd wiesz czy koledze się nie zachce w coś innego zagrać i obudzi się z ręką w nocniku, tak samo głupie uważam wydawanie 600zł na granie w samego csa.. A co do stutterów to google nie boli i możesz przeczytać :V

Panie, on za 6 stówek pogra nie tylko w CSa. Może zechce zagrać np. w PUBGa albo jakieś CoDa / BFa ze starszej półki. Generalnie większość gier z daty premiery CS GO - 2012 r. powinny "pójść" :) 

Edytowane przez uklejs
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
8 minut temu, uklejs napisał:

Można zawsze sprawdzić na testach:

Wiesz, że wrzucasz do starej wersji gry cnie?  tutaj do wersji 2.0. Jak widać potrafi czasami chrupnąć gierka na tej karcie na low w 1080p

 

8 minut temu, uklejs napisał:

w PUBGa albo jakieś CoDa / BFa ze starszej półki. 

no naprawdę odpalanie 10 letnich gier nie będzie problemem.

Edytowane przez leelareso
uklejs
komentarz
komentarz
Cytuj

Wiesz, że wrzucasz do starej wersji gry cnie?  tutaj do wersji 2.0. Jak widać potrafi czasami chrupnąć gierka na tej karcie na low w 1080p

jak ja tu NAJMNIEJ i to jednorazowo widziałem 56 FPSów. Średnio 60-70. jakie chrupnąć?

 

Cytuj

no naprawdę odpalanie 10 letnich gier nie będzie problemem.

No właśnie, dobrze, że to napisałeś. Mi się wydaje, że jemu z tym budżetem nie chodzi o granie w najnowsze wymagające tytuły w 60 FPSach :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, uklejs napisał:

jak ja tu NAJMNIEJ i to jednorazowo widziałem 56 FPSów. Średnio 60-70. jakie chrupnąć?

Więc w takim razie jesteś osobą która nie ma pojęcia o czym mówi i próbuje zabłysnąć, ale coś jej nie wychodzi. Spojrzałeś wgl na wykres opóźnień? To, że jest pokazane 60-50 fps nie równa się płynna gra niestety.

7 minut temu, uklejs napisał:

No właśnie, dobrze, że to napisałeś. Mi się wydaje, że jemu z tym budżetem nie chodzi o granie w najnowsze wymagające tytuły w 60 FPSach

Idąc twoim tokiem myślenia to równie dobrze możesz kupić drewniane klocki hamulcowe bo jeździsz tylko do kościoła i z powrotem więc zakładasz, że  lepsze nie są ci potrzebne bo dalej nie jeździsz.

Edytowane przez leelareso
Damian22w
komentarz
komentarz

Z tego co widze w 1 poscie, o ile dobrze przeczytałem, autor ma procka i5 2400. Tak sie składa że jakiś czas temu sam miałem tego procka z właśnie tym RX 550 4GB, powiem szczerze że na rozdziałce 1280x1024 w cod warzone 2 pykałem spokojnie od 35 do nawet 70 fps miejscami.

 

Wiec w takim cs2 myslę że nie powinno być sporych dropów fps

Bartaz1986
komentarz
komentarz

No ja jestem starej daty i pograć wolę w te starsze strzelanki jak MW itp.cod2 to już w zupełności by mi styknal:)

Ale całe.zycie grałem na konsolach komp był bo był ale teraz mam ochotę posiedzieć przy kompie:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.