x-kom hosting

Wymiana starej płyty głównej i zakup za 200zl

Bartaz1986
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie kupiłem Płytę główną Asus P8h67m-pro,Intel i5 2400 3,1ghz,DDR 3 8gb Kingston.Zasilacz mam z poprzedniej płyty głównej jaka była Gigabyte GA-M52S-S3P procesor AMD 64X2 4gb DDR2.Do starej.plyty posiadam kartę graficzną GeForce GTS 8800 foxcon może się przyda do nowej płyty Asusa.Zasilacz to i Cute 700w.Stary sprzęt był składany w 2008r więc myślę że ten Asus co kupiłem będzie generalnie coś tam lepszy od tego co wytargalem z piwnicy:)no i najważniejsze dla.mnie było to żeby było HDMI bo ani karta graficzna ani stara płyta nie posiadały. Chodzi mi o pogranie w sieci cSGO itp.Zeby to w miarę płynnie chodziło.Nie znam się na tym nic wiec pytam co może dobrze by było wymienić w tej płycie Asusa dałem za całość 200zl

leelareso
komentarz
komentarz

CS2 nie odpalisz na karcie która nie posiada DX11

Bartaz1986
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki!

Edytowane przez Bartaz1986
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, tylko nie znam rynku tych zabytków to ci nie powiem który model się najbardziej opłaca. Tak samo procesor będzie żyłowany na 100% co będzie skutkowało częstymi stutterami, ram posiadasz w ilu kościach? Mówimy tu o minimalnych ustawieniach w full hd.

Edytowane przez leelareso
Bartaz1986
komentarz
komentarz

Ram w jednej kości.Minimalne ustawienia będą ok dla mnie.Szukac jakiejs.karty.pod.pci x16??z DX11 musi być konkretna firma tzn

Asus czy może być co.innego??Może zmienic.tez procesor na trochę nowszy i5 6400 można dostać za 60zl dorzucić jeszcze kostkę ramu.czy to nie ma sensu??bo rozumiem.czym lepszy procesor można lepsza kartę graf załadować.

leelareso
komentarz
komentarz

Znaczy, że to jest muzeum i pakowanie jakichkolwiek pieniędzy w coś takiego nie ma sensu. Marka może być obojętna, ram przydałby się w 2 kościach by działał w trybie dual channel co znacząco przyśpieszy komputer jak i gry (ważne by były te same). Wymiana na i5 6400 da ci góra 10fps więc jak wolisz.

Bartaz1986
komentarz
komentarz

Ok.Dzieki za radę.Dodam w takim razie tylko 2kostke i znajdę jakąś kartę zobaczymy jak to pójdzie.Juz nie truje tyłka ale nie mam siana na nowy komp mogę poświęcić parę stówek ale czy jest sens??no taki procek jak i5 10400f za 300uzywke już dostanę z chłodzeniem i jakąś kartę graf do 300zl do tego 2kostke 8gb

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
40 minut temu, Bartaz1986 napisał:

ki procek jak i5 10400f za 300uzywke

Ten procesor nie pasuje do tej płyty głównej, jak pisałem wyżej inwestowanie w ten sprzęt to strata pieniędzy.

Edytowane przez leelareso
Bartaz1986
komentarz
komentarz

Ale jestem jednak zielony:)Dzięki za rady!

leelareso
komentarz
komentarz

Zapomniałem dodać, że ta i5 6400  też nie pasuje:E

Bartaz1986
komentarz
komentarz

Hahaha dobre:)A co by pasowało jeżeli można wiedzieć:)co mogło by znacząc dać możliwość zbudowania czegoś przy wymianie procka dodaniu ramu i znalezieniu jakiejś karty:)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamiast pakować nie wiadomo ile w tego szrota to zaoszczędź te 2k i będzie można coś przyzwoitego skleić, z używek będzie taniej oczywiście.

Edytowane przez leelareso
Bartaz1986
komentarz
komentarz

Ale panowie ja tu widzę mały błąd:)bo kolega DX11 podał że muszę mieć ale teraz patrzę na cSGO2 a mi.chodzilo o zwykle stare cSGO:)co zmienia chyba punkt widzenia :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ma już CS GO, wyszedł  "rework gry" i gra się nazywa Counter strike 2. Aktualizacja przeniosła grę na nowy silnik Source 2

Edytowane przez leelareso
uklejs
komentarz
komentarz

Zamiast "przyoszczędzić 2k" skoro tylko chcesz pograć w CS GO to kup jakiegoś używanego gotowca PC za 400-500zł i pograsz na spokojnie.

Inwestycja w ten sprzęt faktycznie jest trochę nieopłacalna lecz to Twoja wola :)

Wszystko opiera się na płytce głównej a ta tutaj niestety jest dinozaurowa :D

Dawaj znać jakie decyzje padną :)

 

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz

wydanie 1/4 ceny nowego ze sklepu który umożliwi odpalenie wszystkiego na niepewnego kolejnego szrota no hmm.... Tym bardziej wydanie nawet tych 500 zł by pograć  tylko w CS2

uklejs
komentarz
komentarz

Powiem CI tak, ja sam posiadam i5 2500k, 8 gb ramu ddr3, ostatnio dokupiłem mu GTX 1060 za 500zł i naprawdę jestem zadowolony.

Wcześniej w tym zestawie miałem Radeona 7770 1gb, grałem na nim (oczywiście na low) w gta 5, forze 4, Wiedzmina 3, Diablo Ressurected, PUBGa i wiele wiele więcej.

W CS GO też grałem, na pewno nie na najniższych i grało się zupełnie normalnie.

 

Taki i5 2500k kosztuje w granicach 50zł, radeon 1 gb 50-100zł, ram z 50zł, zasilacz ze 100zł, płytka główna w okolicach 100-150zł.

Średnio mój komputer był wyceniany na 400-500zł

 

Teraz z tym GTXem gram przykładowo w Forze Horizon 5 High-ultra w 1080 przy stałych 55-60 fps.

Myślałem, że mówimy o budżetówce, ale skoro masz 2 koła na wydanie to o czym my mówimy, składaj coś za to i będziesz bardziej zadowolony niż ja, a w CSa pograsz na max detalach.

 

leelareso
komentarz
komentarz

Miło, że opowiadasz historię swojego życia, ale rzeczywistości to nie zmieni. To jest zwyczajna mina ekonomiczna i wpychasz mi słowa których nie powiedziałem... Kto mówi o natychmiastowym zakupie za 2k

12 minut temu, uklejs napisał:

Myślałem, że mówimy o budżetówce, ale skoro masz 2 koła na wydanie to o czym my mówimy

Nie wiem czy wiesz, ale jest to budżetówka.

 

14 minut temu, uklejs napisał:

GTXem gram przykładowo w Forze Horizon 5 High-ultra w 1080 przy stałych 55-60 fps.

Może ci pokazuje te 55-60 fps, ale 1%low jest tragiczny i gra ma częste przycięcia. I żyłuje w 100% cpu,

Bartaz1986
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli jednak da się coś ustrugac z tej płyty głównej:)no więc szukam teraz procesora rozumiem że musi on być na socket 1155 i tylko tego się trzymać??Więc czy taki będzie ok??i7-3770 4x3,4GhZ LGA 1155?I ten zasilacz nie stuknie co mam??

IMG20231002155223.jpg

Edytowane przez Bartaz1986
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

:facepalm: No oczywiście, że można tylko jak pisałem to ekonomiczna mina. Baw się dobrze... I nie, nie tylko socket się liczy musisz patrzeć też jaki chipset na płycie głównej.

i7-3770 będzie pasował

18 minut temu, Bartaz1986 napisał:

zasilacz nie stuknie co mam??

Poza tym, że to bomba zegarowa (zasilacz z czarnej listy) kij go wie =)

Edytowane przez leelareso
Bartaz1986
komentarz
komentarz

Szanuję każda wypowiedź:prosi:DAM znać jak już skompletuje wszystko więc zacznę od tego procesora aktualizacja biosu to już sam się  nie zajmę ale może znajdę jakiś salonik co mi to zrobi bo pewnie dużo zachodu a nie chce aż tak nadwerężać waszej pomocy:cfaniak:ale i tak dzieki za wasze rady

leelareso
komentarz
komentarz

@Bartaz1986 Biosu nie będziesz potrzebował aktualizować z tego co patrzyłem na stronie. A za ile dorwałeś tą i7? Jak patrzyłem to chodzi ona w okolicach 200 zł

Bartaz1986
komentarz
komentarz

Za 270 na razie znalazłem ale jeszcze się rozglądam jeszcze jest jakiś xeon e3-1240 3.3-3.70ghz 1155 za 290 ale szukam dalej skoro widziałeś w okolicach 200zl te co napisałem są na sprzętowo pl.

uklejs
komentarz
komentarz

@leelareso

Cytuj

Miło, że opowiadasz historię swojego życia, ale rzeczywistości to nie zmieni. To jest zwyczajna mina ekonomiczna i wpychasz mi słowa których nie powiedziałem... Kto mówi o natychmiastowym zakupie za 2k

Historii mojego życia nigdy nie poznasz ani nigdy byś jej prawdopodobnie nie zrozumiał.

Gość nie pisze tutaj w sprawie zakupu nowego kompa tylko w celu ulepszenia swojego sprzętu.

 

Cytuj

Nie wiem czy wiesz, ale jest to budżetówka.

Ktoś na Twoim miejscu z zarobkami pewnie powyżej 10k miesięcznie śmiało może tak stwierdzić.  W rzeczywistości często ludzie są w stanie odłożyć sobie 300 zł miesięcznie na "inne wydatki" i  w takim wypadku rozumiem, że muszą robić lekko pół roku żeby kupić tą "budżetówkę".

 

Cytuj

Może ci pokazuje te 55-60 fps, ale 1%low jest tragiczny i gra ma częste przycięcia. I żyłuje w 100% cpu,

No tak, dziecko szczęścia pewnie miało dokładnie ten sam sprzęt i jest ekspertem w tej dziedzinie :puchar: 

  • Haha 1
leelareso
komentarz
komentarz
3 minuty temu, uklejs napisał:

Historii mojego życia nigdy nie poznasz ani nigdy byś jej prawdopodobnie nie zrozumiał.

Gość nie pisze tutaj w sprawie zakupu nowego kompa tylko w celu ulepszenia swojego sprzętu.

Nie zabraniam mu. =)

7 minut temu, uklejs napisał:

No tak, dziecko szczęścia pewnie miało dokładnie ten sam sprzęt i jest ekspertem w tej dziedzinie 

No tak bo nie ma nigdzie porównań w internecie:rotfl:

 

8 minut temu, uklejs napisał:

Ktoś na Twoim miejscu z zarobkami pewnie powyżej 10k miesięcznie śmiało może tak stwierdzić.  W rzeczywistości często ludzie są w stanie odłożyć sobie 300 zł miesięcznie na "inne wydatki" i  w takim wypadku rozumiem, że muszą robić lekko pół roku żeby kupić tą "budżetówkę".

 

Nadal nie zmienia faktu, że 2k to budżetowy komputer. Zarobiłem to mam. Swój pierwszy komputer sam sobie złożyłem i uzbierałem chodząc do pracy w wakacje albo robiąc jakieś robótki, dla chcącego człowieka nic trudnego. Ludzie wolą siedzieć na dupie i płakać jakie życie to ciężkie. I nie zarabiam 10k :)

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.