x-kom hosting

Czy wystarczy aio 280mm do i7 13700kf

mariusz198301
komentarz
komentarz

HAKELBERY będę zmniejszał mu moc na pewno. A to zdjęcie z wentylatorami tylko wyciągają a do wewnątrz powietrze nie wtłacza żaden wentylator.

20231029_001612.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Po co daleś na przód?na górę nie idzie?

mariusz198301
komentarz
komentarz

Na górę tylko wchodzi najwięcej 280mm

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Jakoś to wyglada cyrkowo.Poza tym mialem tak na biurku aio na 980ti,nic przyjemnego bryza w twarz z 300wat

mariusz198301
komentarz
komentarz

I tak musze coś zrobić z przelotem powietrza w tej obudowie lub zmienić kiedyś na inną obudowę bo GPU ma temperatury 71 stopni a było 65/66 stopni.

leelareso
komentarz
komentarz

Dlaczego u ciebie wszystkie wentylatory wyciągają powietrze? Zrób jak należy i ci się poprawią temperatury

mariusz198301
komentarz
komentarz

Leelareso dziękuje za podpowiedź z wentylatorami ogólnie wszystkim dziękuje. Zrobiłem błąd z umieszczeniem wentylatorów w chłodnicy, sugerowałem się tym że jak wentylatory z chłodnicy będą wtłaczać ciepłe powietrze do obudowy to będzie za gorąco i wstawiłem te wentylatory do środka aby wyciągały na zewnątrz. A teraz mam zamontowane trzy wentylatory z przodu wciągające powietrze do środka, teraz jest lepiej i daje to inny efekt. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja bym dał 4 wtłaczające i 2 wysysające.. u góry odstęp miedzy 2 wentylatorami żeby się wzajemnie nie niwelowały jeśli chodzi o airflow.Screenshot_1.thumb.png.d90cdd231b6f3887ae503ad872541303.png

 

mariusz198301
komentarz
komentarz

anioł2009 tak właśnie zamontowałem wentylatory jak pokazałeś na zdjęciu tylko oprócz tego górnego który wtłacza powietrze. Zaraz zamontuje ten górny wentylator i zobaczę jaki będzie efekt.

anioł2009
komentarz
komentarz

On Ci nie obniży temperatur ale zapobiegnie ucieczce zimnego powietrza do góry na samym początku + trochę zimnego dotłoczy, możesz mu ustawić niższe obroty niż pozostałym, on ma tylko wspomagać przenieść zimne powietrze z początku obudowy na koniec gdzie jest najpotrzebniejsze ( gpu, vrm mobo )...

mariusz198301
komentarz
komentarz

Wentylatorów w obudowie nie mogę ustawić na niższe bo są podłączone do aurora  sync.

chyba żeby oddzielnie do płyt głównej podłączyć ten wentylator i ustawić wtedy w bios?

przepraszam nie ustawie w biosie obrotów bo PWM potrzebuje 4 piny. 

anioł2009
komentarz
komentarz

No musiałby być z pwm wentylator. Ale to już zabawa wiesz...moddingowanie tuningowanie :E  osobiście to lubię ale w Twoim przypadku jeśli jesteś już zadowolony z rezultatu to nie musisz isc w koszta...Ja akurat mam pełno akcesorii pc w domu  to mogę sobie pozwolić na dokładanie i eksperymentowanie :P

 

leelareso
komentarz
komentarz

A poprzez woltaż próbowałeś? Jak płyta obsługuje to nie powinno być problemu ze sterowaniem wentylatorami nawet na 3 pinach

  • Dobra wypowiedź 1
mariusz198301
komentarz
komentarz

Tak płyta obsługuje woltaż także spróbuje ustawić.

mariusz198301
komentarz
komentarz (edytowane)

Już ustawiłem w biosie ten wiatrak na 1000 obrotów. Jest chociaż ciszej. Ustawiam też limity mocy na procesorze tak jak napisał HAKELBERY.

Edytowane przez mariusz198301
leelareso
komentarz
komentarz

Xd a po co?

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso chyba chodzi o undervolting :hm:

leelareso
komentarz
komentarz

chyba że tak.

mariusz198301
komentarz
komentarz

Tak chodzi o undervolting.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.