x-kom hosting

Słaba ilość fps w grach.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

ja masz 800mhz zamiast 4000

Jack Callahan
komentarz
komentarz

OOO, dużo to mówi :D Brzmi to jakby były za niskie napięcia. Zegary faktycznie, też niskie.

Wait, 800Mhz na CPU... nie ustawiłeś przez przypadek na sztywno w BIOS mnożnika na 8? :P

undiTM
komentarz
komentarz

Nic nie ustawialem wlasnie. W biosie tylko ustawialem botowanie z pendrive i tyle. Wlasnie teraz mnie to zdziwilo ze tak jest.

A jak to przestawić? Nie chce czegoś spieprzyć w biosie ;/

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Na płytach MSI powinieneś mieć zakładkę OC. Tam są opcje dotyczące zegarów podzespołów itp. CPU Clock Multiplier powinieneś mieć na Auto i pod spodem wpisaną raczej bazową wartość 3700MHz. Ogólnie w tej zakładce powinno być większość opcji standardowo na auto, ale wystarczyło, że ktoś coś przypadkiem wcisnął i już. :P 

undiTM
komentarz
komentarz

Jest tak jak na zdjęciu nic nie ruszyłem jeszcze 

IMG_20230720_223337.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz

DigitALL Power... może limit mocy jakiś? Coś jeszcze niżej na tej stronie?

undiTM
komentarz
komentarz

Tutaj 2 część, u góry 1 zdjęcia jest CPU speed na 0.80ghz tylko. To chyba powinno być więcej nie ?

IMG_20230720_224204.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Co poda "CPU Specifications" i pokaż też "CPU Features". :hm:Ogólnie gdzieś jest wada, natomiast albo w konfiguracji BIOSu, albo w BIOSie...

W sumie...

undiTM
komentarz
komentarz

IMG_20230720_225118.jpg

IMG_20230720_225144.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Czemu mnie najprostsze rozwiązania wypadają z głowy... :mur: We zrób przywrócenie ustawień fabrycznych, choć by w BIOSie... pewnie nie masz tam własnej konfiguracji i nie zrobi rożnicy, że będą standardowe. Jeśli nie pomoże, to się z baterią pobawi.

undiTM
komentarz
komentarz

W sumie też o tym nie pomyślałem :D

A niewiesz może gdzie ten reset znajdę ? Bo szukam i szukam 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

u jest wszystko ok.Przełącznik HI/low  w mobo poszedł

Jack Callahan
komentarz
komentarz

@undiTM Wspominałem o resecie w BIOS, to jest chyba w tym samym miejscu, co zapisywanie ustawień. "Load to optimal defaults". Zaraz zobaczę dokładnie, gdzie zworką można reset zrobić, choć wystarczy odpowiednie wyjęcie baterii. ;) 

undiTM
komentarz
komentarz

Oglądałem teraz na YT o tej zworce i zrobię ja jutro na spokojnie bo dziś już nie zdążę rano do pracy muszę wstać. Dam znać jutro czy coś pomogło 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

image.png.9fb7203983599ce3151b13240fe6c6dc.png

Złącze JBAT1, zaraz pod baterią... i GPU. Znajdź jakąś zworkę, wyłącz komputer. Wystarczy zapewne wyłączenie przełącznika na zasilaczu, nie musi być koniecznie odłączanie przewodu. Potem warto wcisnąć przycisk włączający komputer, dzięki temu prąd z zasilacza się rozładuje. Potem tą zworkę zakładasz na te kilkanaście sekund, po nich zdejmujesz. Po włączeniu powinieneś mieć komunikat o resecie ustawień.

undiTM
komentarz
komentarz

Więc tak pożyczyłem od znajomego ta zworkę i zrobiłem reset. Było powiadomienie o resecie.

Co do wartości i ustawień w bios są takie jak były ( porównałem z zdjęciem) a przycinki są dalej

Jack Callahan
komentarz
komentarz

I nadal 800MHz? Temperatura jest wykluczona. Można by spróbować jeszcze reflash BIOSu lub jego aktualizacja, jednak jeśli system logiczny platformy był by wadliwy, mogło by to sprawę pogorszyć. To, co bym zrobił, jeśli miał bym możliwości, to przełożenie procesora do innej płyty lub włożenie innego procka do tej płyty głównej. Wiadomo by było, skąd się biorą problemy, choć raczej bym obstawiał właśnie mobasa.

undiTM
komentarz
komentarz

Nieważne jakie obciążenie ciągle trzyma 0.78-0.80 GHz. Znajomy podsunął mi pomysł że może być walnięty czujnik na płycie przez co blokuje procesor

Jedyne co mam to i5 7600 i MSI z270 gaming m3 ale nie podejdą na zamianę :/

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Tia, już było w tym temacie o przełączniku wspomniane. I tak, 8th gen. co najmniej tu wejdzie. No cóż, musiał byś znaleźć dobrego znajomego, ewentualnie serwis i liczyć się choć by z kosztami diagnostyki. Ewentualnie spróbować coś z tym BIOSem. Niezależnie, jeśli jest wada sprzętowa, to trzeba by wymienić sprzęt, a wtedy może bardziej opłacało by się zmieniać platformę, choć Coffee Lake jeszcze aż tak zły pewnie nie jest. :P 

Tej, a spróbuj jeszcze powyłączać takie funkcje jak Speedstep, C-states, itp., żeby ustawić prędkość na sztywno? :hm:

W Twoim BIOS są to w CPU Features: Intel C-State i EIST.

undiTM
komentarz
komentarz

Wyłączyłem ale dalej jest to samo

Jack Callahan
komentarz
komentarz

To jeszcze spróbuj wyłączyć "adaptive thermal monitor" i wrzucić CPU Ratio z "auto" na 37. Ogólnie kwestia, żeby wyłączyć opcje zarządzania zasilaniem procesora i umożliwić mu pracę na sztywnych, lecz poprawnych zegarach. Ogólnie... znowu nie wpadłem sam na stosunkowo banalną rzecz, a się zainteresowałem bardziej i z Google skorzystałem... i od razu ktoś o SpeedStep napisał. :rolleyes: No, ale w tym wypadku gwarancji rozwiązania to nie da.

undiTM
komentarz
komentarz

Dalej to samo. Gadałem z bratem i mówił że miał wszystko na fabrycznych i działało mu normalnie więc może rzeczywiście padł ten czujnik :/

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Bo wiesz, na fabrycznych są włączone funkcje związane z oszczędzaniem energii i zabezpieczeniami i ja bym spróbował tym ominąć to ustawianie niskiego mnożnika. Natomiast i tak mając części zamienne była by szansa prostszej i szybszej diagnozy. ;) 

undiTM
komentarz
komentarz

Więc tak, po resecie pc coś się ruszyło i wartości zaczęły skakać 

IMG_20230721_174249.jpg

Po odpaleniu gry też się zmienia więc chyba coś się ruszyło jednak ! 

IMG_20230721_174629.jpg

IMG_20230721_174700.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Oooo... a ustawienia w BIOS? Czy ten reset to ponowny reset BIOSu? Bo też w sumie pytanie, czy te zegary były sztywno niskie, czy po prostu nie wykrywały obciążenia... :hm:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.