x-kom hosting

Słaba ilość fps w grach.

undiTM
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z komputerem.

Po wymianie części w moim PC(wcześniej miałem i5 7600k + MSI z270 gaming m3), w grach mam maksymalnie po 40fps.( Od 10 do 40)

I5 9600kf

32gb DDR 4 3000mhz

Płyta główna MSI z390 gaming plus

Gtx 1050ti MSI.

Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieje? Wszystkie sterowniki są zaktualizowane.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

A system stawiany na nowo? Czy wrzuciłeś ten sam dysk z tym samym systemem? :huh:

undiTM
komentarz
komentarz

System na czysto zrobiony. Dyski wszystkie były wyczyszczone

HAKELBERY
komentarz
komentarz

z1050ti to ty kariery  nie zrobisz

Procesora tu nie trzeba było zmieniać

Jack Callahan
komentarz
komentarz

No dobra... to na ten moment potrzebna kryształowa kula... Pobierz najlepiej od razu MSI Afterburner, ustaw monitoring tak, aby widać było w OSD... najlepiej wszystko i daj screena z rozgrywki. ;) 

undiTM
komentarz
komentarz

Akurat ten nowy "set" dostałem po zmianie od brata. Czyli grafika do wymiany? 

Zaraz ściągnę i zrobie 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Nie znaczy, że do wymiany, zależy co było w tych grach wcześniej... i jakich grach. Na pewno to już nie najwyższe loty.

undiTM
komentarz
komentarz

Rust, league of legends, i CS głównie. Rust mialem stabilne 60-70fps liga około 120 a teraz po 20-30.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

No nie, do tych tytułów 1050 Ti to overkill. :V

undiTM
komentarz
komentarz

Na jaką bym musial zmienic ? Z budżetem niestety jest ciężko teraz więc pytanie czy na 1080 jest sens jeszcze ?

Jack Callahan
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Jack Callahan napisał:

No nie, do tych tytułów 1050 Ti to overkill. :V

Jeśli tym się sugerujesz... Overkill to znaczy, że karta jest za mocna... pisane z lekkim humorem. :D W lepszą grafikę warto celować, ale do tych gier powinna być wystarczająca.

undiTM
komentarz
komentarz

Czaje ogólnie ale zastanawia mnie co powoduje że tak mało fps jest w każdej grze i to na niskich.

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)

@undiTM

Nie wiem ile tam powinno być ale  to w co gram np bfv to taki 1050ti to ma 40fps

Dla mnie karta minimum to obecnie rtx 2060s do fhd bo gram w nowości

1 minutę temu, undiTM napisał:

Czaje ogólnie ale zastanawia mnie co powoduje że tak mało fps jest w każdej grze i to na niskich.

Jeśli nie ma pelnego gpu load to zle obsadzony dual ram albo ptzegzewajace sie cpu

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Nie no, takie niskie fps to raczej celował bym w problemy ze sprzętem lub oprogramowaniem. Zastanawia mnie właśnie ten procesor, chciałem się wstrzymać, ale zapytam... nakładałeś pastę pod chłodzenie procesora i dałeś jej tyle, żeby dobry styk był z procesorem? :P 

19 minut temu, Jack Callahan napisał:

Pobierz najlepiej od razu MSI Afterburner, ustaw monitoring tak, aby widać było w OSD... najlepiej wszystko i daj screena z rozgrywki. ;) 

Jak progres?

undiTM
komentarz
komentarz

Ja akurat tego nie składałem tylko serwis. Ale temperatura jest w granicach 40stopni.

Mogę rozebrać i samemu pastę jeszcze raz zrobić.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Jeśli temperatura procesora w normie, to nie ma sensu podnosić chłodzenia. Pytanie, jeśli od brata masz tą płytę z procesorem... to czy u niego wszystko działało? System czysty, więc raczej problemu doszukiwał bym się w hardwarze, ewentualnie wadliwym sterowniku.

undiTM
komentarz
komentarz

No właśnie u niego było wszystko okey. Grafikę miał 1070 więc aż tak przeskoku nie było. Może coś z sterownikiem nvidi? Mam aktualizowany przez GeForce Experience.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Wydajnościowo przeskok był. :P Sterownik to fakt, ta sama seria i powinien być ten sam. Ja cały czas czekam na screen z MSI Afterburner, ewentualnie HWInfo i okna czujników/sensorów, pod obciążeniem oczywiście. Może niewiele to wniesie, ale warto cokolwiek zobaczyć. ;) 

undiTM
komentarz
komentarz

Co dokładnie mam zaznaczyć na MSI ? Nie używałem tego nigdy także sory że zielony jestem 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Najlepiej, jak wejdziesz w ustawienia i kartę monitoring to klikasz na pierwszą pozycję na liście, trzymasz shift, zjeżdżasz na koniec listy i klikasz na ostatnią pozycję, zaznaczą Ci się wszystkie. Potem kliknij na jednego z ptaszków na liście i opcję "Pokaż na OSD". Będziesz miał fajną ścianę napisów w grze, ale spoko... postaram się rozczytać. :D 

image.thumb.png.b976c4b41933d184094f5ed5b69cf87a.png

undiTM
komentarz
komentarz

Ok daj mi chwilę bo musiałem wyskoczyć po żonę. Jak wrócę to zaraz dodam screena

undiTM
komentarz
komentarz

image.png.d94b2ee229cf10bece6ff0765c99a923.png

Niestety nie mam tej opcji OSD 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

RTSS nie zainstalowałeś? No, on tu jest ważną częścią aplikacji. ;) Choć też mnie to wygląda, jak bym patrzył na starszą wersję, ale to raczej kwestia braku wspomnianej aplikacji.

undiTM
komentarz
komentarz

a moze nie zauwazylem, juz  to robie

undiTM
komentarz
komentarz

image.png.30c92ac17ebedbd26b3b4c3f9359908e.png

W samym menu juz po 15fps dziwne jest to ze 5% zuzycia grafiki jest

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.