x-kom hosting

Smartfon 1200zl czy warto?

Nogabagus
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim. 

DoradIłby ktoś jaki model telefonu wybrać do max 1200zl nie siedze tak w telefonach więc nie wiem na co zwracać uwagę zbytnio. 

 

Szukam czegoś w tej cenie tak żeby telefon miał min. 8GB Pamięci RAM bo z tego co widze u siostry ona ma 6gb to system dużo zjada i 2/1.5gb zostaje wolnego. 

 

Pojawiła się tak mi się wydaje okazja na olx facet chce sprzedać Honor 20 Pro za 400zl zdjęcia mi wysłał stan idealny prosto ze sklepu w pudełku itp dziewczyna podobno używała chwilę i przestała. I tak chciałem też zapytać czy warto kupować taki telefon jak patrzę na parametry to wydaje się ok 8Gb RAM 256GB wbudowanej pamięci doradzcie mi coś :)

 

Jedynie co w tym Honor lipa to widzę brak wejścia minijack na słuchawki. Ale są przejściówki :D na USB-c 

 

Też byłem w neonecie zauważyłem tam vivo Y72 8Gb/128 nowy za 1200zl albo realme 9 pro 1200-1400zl są dwie opcje z 6Gb RAM tańszy a 8gb 1.4k. 

 

Tylko też pojawia się pytanie czy warto wydawać 1200-1400zl na te telefony czy lepiej zakupić tego Honora 20 pro? 

 

Wy się napewno lepiej znacie na tym niż ja doradzcie coś chciałbym dzisiaj już kupić telefon tylko nie wiem który.... 

Nogabagus
komentarz
komentarz

No fajny tylko 6GB RAM a co sądzisz o tym Honor 20 PRO  za 400zl warto to brać?

Pentium320
komentarz
komentarz

Ten Honor 20 Pro to by nie był taki zły pomysł za 400zł, bo to jeden z ostatnich Huawei jeszcze z usługami Google w zestawie (jeśli to wersja Global, chińskiej raczej byś nie chciał), ale trzeba wyciągnąć na wierzch kilka rzeczy.

- Ten telefon miał premierę 3 lata temu, więc ciężko uwierzyć by do tego czasu przeleżał nieużywany. Bateria mogła już trochę dostać w kość, więc, choć od razu tego nie sprawdzisz, to nie liczyłbym tu na rewelacyjne osiągi, a wymiana do łatwych należeć nie będzie.

- Z tego samego powodu jak wyżej, zapomnij o aktualizacjach. Jeśli się nie mylę, ostatnie EMUI bazuje tutaj na Androidzie 10, gdzie aktualną jest 13. Co prawda obecnie większość oprogramowania jeszcze działa przeważnie od wersji 7 lub 8 w górę, ale na pewno skróci to "przydatność" takiego telefonu, bo to Huawei, więc do tego zero nieoficjalnego wsparcia.

- Brakuje rzeczy, które pojawiają się już w nowszych smartfonach, jak 5G czy ekran z wyższym odświeżaniem, ale pociesza za to bardzo dobry aparat - jeśli robisz zdjęcia, to tu zawiedziony nie będziesz.

- Fajnie, że ma 8GB, ale EMUI to chyba najgorsze oprogramowanie pod kątem ubijania aplikacji w tle, chyba gorsze nawet niż MIUI od Xiaomi. Mógłbyś nawet mieć i 12GB, a wciąż aplikacje będą ubijane w tle, gdy inny telefon nawet mający go 6, ale z czystym systemem działałby pod tym kątem lepiej. Także ilością RAM bym raczej się tutaj nie kierował.

 

Nie mniej jeśli masz pewność, że telefon jest z pewnego źródła, to spróbuj, najwyżej możesz odsprzedać dalej z niewielką stratą. Nie nastawiałbym się natomiast na użytkowanie go dłużej niż 1.5 do 2 lat, bo po tym czasie stanie się mocno nieaktualny głównie przez oprogramowanie i (potencjalnie) przechodzoną baterię, choć 400zł na taki czas to nadal dobry przelicznik. Wybór należy do Ciebie.

AudiAWX
komentarz
komentarz

No piszę z Huawei p30 i jeżeli chodzi o ubijanie to xiaomi i realme są o niebo gorsze.
Ale owszem ostatni Antek tu to 10, mimo że niby widać 12, ale to taki lift 10.

Ja już bym się teraz w P30 nie pchał. Tak jak radzi przedmówca.

Natomiast realme gt master edition jest znośny, mam już dwa.
Chociaż wolałbym huawei, tylko że bez googla to lipa te nowe.

Nogabagus
komentarz
komentarz

No właśnie nie wiem facet gwarantuje że telefon jest w stanie idealnym jak ze sklepu mozliwe że przelezal w pudełku tyle czasu nawet po zdjęciach widzę że jest naprawdę idealny.

Obecnie używam Huawei Y6 2019 to już wgl staroć ale daje rade i nie wiem czy kupić tego honora za 4 paczki te 2-3 lata po śmiga chyba że coś się stanie, czy uderzać w coś konkretnego od razu??  Xiaomi niby teraz robią jakieś petardy ale ja nie jestem z tych ludzi co dają za telefon 2500zl+, 1500zl to takie max ale na które modele patrzeć?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Kup coś z snapdragonem 778, 780, 870 i będziesz pan zadowolony.
Od biedy realme 7, 8 itp.
Realme gt master edition to ostatni telefon o dobrych parametrach i niskiej cenie, teraz ceny rosną, a jakość spada.

  • Dobra wypowiedź 1
Nogabagus
komentarz
komentarz

No tak myślę może kupić go i odsprzedać za 900zl może ktoś kupi i kupić tego realme dołożyć te 400zl i mieć coś porządnego. 

 

Bo nie wiem już teraz naprawdę co wybrać czy zostać już przy moim Huawei Y6 czy kupić za te 4 paczki tego Honora a później jak stanieja te "lepsze" to kupić nie wiem już naprawdę jestem zniechęcony trochę bo myślałem że ten Honor 20 Pro to naprawdę okazja a tu jednak lipa. 

 

Jeszcze cały czas w głowie chodźi mi ten vivo Y72... 

 NIE WIEM JUŻ NIC.... 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Vivo odpada, to badziew który stawia tylko na aparaty. Taka firma dla kobiet do selfie i nic pozatym.
Za 400 to chyba warto z rok koczować z tym honorem jednak.

Nogabagus
komentarz
komentarz
Z gościem już się ugadałem na tego Honora i raczej go kupie.   A co sadzicie o tym telefonie bo właśnie przed chwila wpadł mi w oko cena taka przystepna dobre parametry.   POCO M4 Pro 8/256GB Czarny - Cena, opinie na Ceneo.pl Z gościem już się ugadałem na tego Honora i raczej go kupie.   A co sadzicie o tym telefonie bo właśnie przed chwila wpadł mi w oko cena taka przystepna dobre parametry.     POCO M4 Pro 8/256GB Czarny - Cena, opinie na Ceneo.pl  
anioł2009
komentarz
komentarz

POCO mam i sobie chwalę, nie miałem lepszego telefonu a przerobiłem ich już trochę w życiu. Co prawda mam x3 pro 8/256 na snapie ale ten mediatek podobno niezgorszy apu.

Szybkie ładowanie w poco i batka 5000 robi robotę, tak samo jak odświeżanie 90hz ( u mnie 120hz ) to po prostu bajka.

 

Co do honora...jak ma 3 lata to bateria może już kończyć żywot.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Huawei /honor ma baterię nie do zdarcia. Mam tego 6 sztuk rodzinnie i działa nawet honor 7, który już chyba 7 lat ma.
To samo Soniaki i oppo/realme.
To nie LG i Szaysungi...

Nogabagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Zakupiłem na razie tego Honora 20 PRO ale chodzi mi gdzieś tam po głowie ten POCO M4 Pro 8/256. 

Sami zobaczcie czy było warto za te 4 paczki go wziąść ogólnie telefon szybko dziala, na baterii z moim użytkowaniem do 3 dni dziala. 

 

20221014_085431.thumb.jpg.28c8a20b230126742df723de558ab87b.jpg20221014_085511.thumb.jpg.ddc34648f0183bbfbd7f75e8ea28f7ee.jpg

 

 

 

Na telefonie mam plecki i założyłem folie taka prowizoryczna jest też na aparacie. 

Sami oceńcie bo mam taki pomysł jak wcześniej pisałem sprzedac go może za 900zl i dołożyć 400zl i kupić tego POCO M4 PRO. 

Na o.l.x widzę takie telefony po 700-800 zł ze zbita szybką z tyłu z przodu porysowane a ten jest jak nowy że sklepu aż facet w sklepie nie wierzył że to od kogoś kupiony bo w idealnym stanie jest. 

Edytowane przez Nogabagus
Hosting zdjęć
eryk93
komentarz
komentarz
Dnia 12.10.2022 o 11:23, anioł2009 napisał:

POCO mam i sobie chwalę, nie miałem lepszego telefonu


Potwierdzam, mam POCO X4 Pro 6/128 na Snapku i naprawdę świetny tel, różni się wyglądem od x3 ale oba są porównywalne, na dzień dzisiejszy stwierdzam, że najlepszy tel jaki miałem.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Wiesz kiedy jest warto?
Jak spełnia twoje oczekiwania a nie nasze...
Widzisz wszyscy zachwalaja Szaysungi, a ja znając oprogramowanie huawei za uja szaysunga nie kupię nigdy. Raczej będę rozgryzał jakieś oppo/realme.
Lub kiedyś wrócę do huawei jak się głąby amerykańskie odczepią od oslaniania "ogryzka" przed konkurencją.

Ewentualnie powrócę do Sony.

anioł2009
komentarz
komentarz

oby służył,  400zł za telefon który chodził po 2000zł to nawet okazja. Oby tylko bateria i wyświetlacz wytrzymały próbę czasu.

Nogabagus
komentarz
komentarz

No wszystko jest jak nowe bateria 3dni u mnie trzyma. Wyświetlacz bez skazy

Zastanawiam się tylko czy nie wgrać tam android 12 bo widzę na necie ludzie wgrywają. 

I czy go zostawić sobie czy sprzedać za 800-900 i dolozyc kupić poco m4 pro. Ale nie wiem czy jest sens tak kombinować ten Honor jak na razie śmiga aż miło. 

eryk93
komentarz
komentarz

Póki działa i ci odpowiada, to nie ma sensu wymieniać, a ze zmianą softu bym się nie bawił, stracisz gwarancję, a ta czasem jest jak złoto

AudiAWX
komentarz
komentarz

Którą masz wersję EMUI? 12?
Bo powinien ją dostać. Taka nakładk na Antka 10 udająca 12.

  • 2 tygodnie później...
Nogabagus
komentarz
komentarz

No tam jest android 10 z jakąś właśnie nakładka taka niby 12. 

Ale i tak trochę żałuję że kupiłem bo szwagier ma na sprzedaż Xiaomi redmi 11T Pro 8gb/128 

Fajny telefonik większy od tego Honor 20 PRO i z tego co czytałem dużo lepszy a orientujecie się czy to prawda że się strasznie grzeją te xiaomi redmi 11t pro i bateria tam słabo trzyma bo szwagier mówi że u niego wszystko na tip top jest ale wiecie jak to z rodziną najlepiej na zdjęciach i to jeszcze czarnobiałych. 

Jak ktoś się zna na tym sprzęcie i moglby się wypowiedzieć byłbym wdzięczny. 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Owszem dobry, ale będzie się grzał i mimo 5000mA bateria starczy na 5-7 godzin.

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/11tpro/

Ogólnie dobry telefon to snapdragon 778, 780, 870. Ten ostatni chodzi jak 888 a zimny.
Jakies tam jeszcze Mediateki 900 i w górę.
No i Kiryny z Huawei /Honor od 980 w górę.

Nogabagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Honor 20 pro lepszy od tego xiaomi czy to to samo praktycznie? 

A można wiedzieć czemu będzie się grzał i wgl ta bateria taka słaba? 

Edytowane przez Nogabagus
AudiAWX
komentarz
komentarz

Honor 20 to już dość stara konstrukcja, więc jest gorszy.

Co do baterii, masz na przykład 5000mA więc im słabszy proc tym w zasadzie dłużej starczy baterii.
Mocniejszy proc więcej ssie baterie.

Nogabagus
komentarz
komentarz

To teoretycznie Honor 20 pro słabszy to powinien dłużej wytrzymać na baterii czy jak? 

Bo dużo osób pisze ze xiaomi w normalnym użytkowaniu grzeje się i krótko trzyma na baterii.. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.