x-kom hosting

Logi FRST

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Twój_Anioł_Stróż ,
Domek
utworzono
utworzono (edytowane)

@gavron7

Wykryło jakieś paskudztwo, ale nadal jest to samo :(

Daję 2 pliki ze skanu programem FRST

Addition.txt FRST.txt

Proszę o przeniesienie do innego działu, ale gdzie to nie wiem ..

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

@Domek

 

1) Odinstaluj:
- 7-Zip 19.00 (nieaktualne)

- Java 7 Update 60, 8 Update 311/333 (nieaktualne)

- Bonjour (zbędny komponent)

- Adobe Flash Player (dawno niewspierana wtyczka)

- Adobe Shockwave Player (dawno niewspierana wtyczka)

- NVIDIA GeForce Experience (zbędny komponent dodawany przy instalacji sterownika)

- Intel(R) Computing Improvement Program (zbędny komponent dodawany przy instalacji sterownika)

 

Bardzo dużo rozszerzeń w przeglądarce i programów w systemie. Próbowałeś wejść na wyżej wymienione strony w trybie incognito bez rozszerzeń? 

Jakie zagrożenie odnalazł RogueKiller? Skanowałeś także Malwarebytes - zaznaczyłeś wyszukiwanie rootkitów? Także coś znalazł? Załącz screeny.

Upewnij się, że w swoim pakiecie Norton 360 masz dodane strony do wyjątków - tak na wszelki wypadek. 

 

2) Zobacz w programie CrystalDiskInfo sprawność swoich dysków. Najpewniej któryś nadaje się do wymiany.

Cytuj

Error: (08/27/2022 11:32:54 PM) (Source: disk) (EventID: 7) (User: )
Description: W urządzeniu \Device\Harddisk1\DR1 wystąpił zły blok.

 

 

3) Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” →
 https://pastebin.com/raw/M65YHrwv 
 

Po wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu załącz utworzony fixlog.txt 

4) Wykonaj skany: 

Emsisoft Emergency KIT

Przed rozpoczęciem skanowania wykonaj aktualizację sygnatur, następnie wybierz „malware skan”. Upewnij się, że wykrywanie potencjalnie niechcianych programów (PNP) jest włączone. Raporty z pracy skanera znajdują się w lokacji C:\EEK\Reports.
 Przenośny skaner Emsisoftu pozostaw do okresowych skanowań swojego urządzenia. 

 

-AdwCleaner

Pomiń linie oznaczone jako preinstalowane po skończonym skanowaniu.   

 

5) Podrzuć nowe logi FRST do wglądu. ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
Domek
komentarz
komentarz (edytowane)

Po tym skrypcie i opcji napraw znów mam ten komunikat od sterowników Asus 

can't open AsiO3.sys
failed error code 5 Odmowa dostępu

Na dodatek Norton 360 uznał ten program FRST64 za wirus i usunął i chce ponownego uruchomienia systemu. 

Jak wyłączałem wszystkie usługi i programy poza Microsoftu to asus też walił ten komunikat. Komunikat znika i po paru sekundach znów się pojawia i znów znika i tak na okrągło. Teraz w menu start nie mogę wyszukiwać zwrotów nic się nie pisze i ciągle mam ten komunikat od asusa, 

  • Rekomendowana odpowiedź
Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Uruchom FRST.
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!)

START::
DisableService: Asusgio3
EmptyEventLogs:
Reboot:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Zrób nowe logi FRST.

  • Super 1
Domek
komentarz
komentarz

Ale antywirus mi usunął ten program i wszystkie logi. 

 

norton.png

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

To wyłącz antywirusa, i ściągnij FRST od nowa

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Autorze (@Domek) - daj jeszcze znać, czy możesz już normalnie uzyskać dostęp do wspomnianych przez Ciebie stron z poprzedniego wątku.
Dodatkowo: czy skanery Emsisoft i AdwCleaner odnalazły jeszcze jakieś elementy?
 

Kontrolnie możesz umieścić nowe logi FRST. Wcześniej wyłącz jednak swój pakiet antywirusowy lub dodaj folder z narzędziem do wykluczonych. ;) 

Domek
komentarz
komentarz (edytowane)

W załączniku dałem to co chcieliście. Teraz non stop mi wyskakuje asiO3.sys 

Poza tym nic się nie zmieniło. Strony te nie chodzą na trybie prywatnym, ale chodzą na tor browser. Po ponownym uruchomieniu zniknął komunikat asusa ale problem nie zniknął :(

 

 

Fixlog.txt scan_220831-145158.txt AdwCleaner[C03].txt

A zauważyłem jeszcze, że np. wchodząc na youtubera i link z jego sklepem pojawiają się dziwne znaki na końcu i przez to pisze, że witryna sklepu nie znalazła takiej treści. 

 

 

aw34.png

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

W sprawie oprogramowania Asusa: najlepiej byłoby zainstalować sterowniki od nowa ze strony producenta.

 

W przeglądarkach usuń wszystkie nieznane i nieużywane rozszerzenia. Problem ze znakami wydaje się podobny jak tutaj.
Brakuje jeszcze nowych logów FRST (FRST+Addition). 

Domek
komentarz
komentarz (edytowane)

A zauważyłem jeszcze, że np. wchodząc na youtubera i link z jego sklepem pojawiają się dziwne znaki na końcu i przez to pisze, że witryna sklepu nie znalazła takiej treści. 

Oto nowe logi

 

Addition.txt FRST.txt

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

1) Sprawdzałeś stan dysków CrystalDiskInfo? Są któreś z adnotacją "uwaga"?

 

2) Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” →
 https://pastebin.com/raw/822bEBpB

3) Uruchom wiersz poleceń (cmd.exe) z uprawnieniami administratora. Wklej pierwsze polecenie i zatwierdź je enterem. Gdy proces dobiegnie końca, wykonaj drugie polecenie. Nie zamykaj wiersza poleceń dopóki proces nie dobiegnie końca!

 

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

 

sfc /scannow 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.