x-kom hosting

Problem z załączeniem komputera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: fifucz3k ,
fifucz3k
utworzono
utworzono

Witam , dzisiaj przyszła do mnie nowa obudowa załączyłem wszystko zrobiłem kable itd. Kable do płyty glownej są napewno dobrze podłączone . Komputer się włącza, raz nawet się włączył do pulpitu ale później go wyłączyłem . Aktualnie max to pulpit albo logowanie do systemu . Nie mogę niestety wstawić filmiku. Speaker też nic nie pokazuje . Raz się włącza do pulpitu ale jak się włączy to zaraz się znowu restartuje. Dyski są podłączone. Proszę o możliwie szybka pomoc.

16603192018038030265216058328649.jpg

Rozkręciłem wszystko i zrobiłem pająka z podzespołów ten sam problem . Na moje nie wiem ale wygląda to tak jakby albo zasilacz jakimś cudem nie dawał rady gdzie jeden nie jest stary dwa nie ma opcji żeby nie dawał sobie rady z moim sprzętem bo nie jest na tyle potężny żeby nie dał rady .  Corsair vs650 . Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się że jest jakiś błąd z systemem i może wgranie nowego by coś dało 

Na samym początku składanie tego pc zapomniałem podłączyć ssd na którym mam system i próbował się włączyć system z HDD to zmieniłem i nic . Przed składaniem go kilka dni temu na pająku się włączył bez problemu.  Wydaje mi się że system jakoś się pomieszał czy coś .

Przed chwilą włączył się do pulpitu na chwilę i się wyłączył 

Zmieniłem kabel od zasilacza do dysku na inny i jak na razie działa już 2 minuty rekord 

Podpiąłem ethernet i się wyłączył znowu 

Anawa
komentarz
komentarz

Jakie masz podzespoły? Rozumiem, że wszystko już miałeś tylko obudowa jest nowa?

fifucz3k
komentarz
komentarz

Jedyne co dokupiłem to zmieniłem płytę ram i procesor , płyta to b450m pro4 ASRock ram to Corsair 3200 MHz procesor r 5 5500 obudowa silentium vt4v

We wtorek dam do serwisu jeśli tutaj nic nie wyjdzie bo już się poddawałem , w kółko ten sam problem .

Wcześniej miałem płytę ram i procka plus stary zasilacz dyski i karta złączonego w pająka i po dwóch restartach ze względu na wgranie nowego biosu siedziałem na nim jakoś 4 minutki i wyłączyłem bo no nie było zadnych problemów . Dopiero dzisiaj kiedy w końcu przyszła obudowa i złożyłem występuje ciągle ten sam problem 

Sławomir
komentarz
komentarz

Wait, zmieniłeś płytę, procesor, ramy i wpiąłeś dysk z systemem który był instalowany na innej jednostce.

Zainstaluj na nowo system wraz z sterownikami, nic dziwnego że system nie chce wstać.

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir tylko że on wstaje na chwilę i się restartuje 

Sławomir
komentarz
komentarz

wstaje, wczytuje sterowniki i wywala..

podaj pełną specyfikacje co masz w jakiej obudowie co było na co wymienione zostało i jaka jest moc zasilacza

 

  • Dobra wypowiedź 1
fifucz3k
komentarz
komentarz

To tak płyta główna ga-78lmt-s2 > b450m pro4 ASRock , procesor fx8300 > ryzen 5 5500, ram Goodram DDR 3 1600mhz > Corsair DDR4 3200 mhz obudowa jakiś no name > silentium vt4v , karta graficzna została GTX 960 MSI , będzie wymieniana . Jeden dysk to HDD 500gb Toshiba dt01aca050  drugi dysk na którym jest system SSD crucial mx500 500 GB w planie dołożyć jeszcze jakaś M2 . Zasilacz Corsair vs650

Sławomir
komentarz
komentarz

To polecam zainstalować Windowsa na nowo. jak masz jakieś ważne dane to postaw starego kompa na pająka, zgraj dane na pena i instaluj na nowym kompie nowy Windows.

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir niestety nie mam już starego posprzedawalem . Jutro pojadę do kuzyna zgram nowy system bo na aktualnym pendrive miałem system ale coś crashowalo do smutnej minki i tyle było . Jutro się odezwę czy coś wyszło

Sławomir
komentarz
komentarz

Spoko. To czekamy na informacje.

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir jest pewien progres jestem w wyborze dysku tylko że wszędzie pisze że nie mogę bo nie mam dysku gpt. Czekam na odpowiedź nic nie klikam

16604000479278472677848246778523.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Tak musisz zmienić partycje/ dysk na gpt.

 

 

Wybierz dysk na którym ma być system i kliknij formatuj

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir dobra a coś zrobić z tymi innymi partycjami ? 

16604007338187720080708621809938.jpg

16604007540754685402494207681940.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Jeśli są z jednego dysku to możesz po usuwać, nie zapominając o połączeniu później pustego miejsca jeśli same się nie połączą 

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir sa z dwóch dysków 

Sławomir
komentarz
komentarz

Połącz partycje z dysku 0

 

A dysk nr 1, to już wedle uznania czy coś na nim zostawiasz. Jak nic nie zostawiasz to też możesz po usuwać. I potem połączyć nieprzydzielone miejsca

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir zaczęła się instalacja jeśli będzie jeszcze jakiś problem to się odezwę 

Sławomir
komentarz
komentarz

Spoko, nie zapomnij o sterownikach od płyty głównej, po instalacji Windowsa.

fifucz3k
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir znowu ... 

16604020417457166176841410001732.jpg

16604021814757065574765111893910.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

To jest dysk SSD?

fifucz3k
komentarz
komentarz
Sławomir
komentarz
komentarz

Dziwna sprawa.. sprawdź na jednej kości pamięci, być może coś z nią jest nie tak, lub zle coś czyta przy ładowaniu systemu.

fifucz3k
komentarz
komentarz

@Sławomir wyłożyłem i nadal nic

anioł2009
komentarz
komentarz

Wypnij drugi dysk na czas instalacji, ssd daj na uefi nie na ahci..Próbuj

fifucz3k
komentarz
komentarz

@anioł2009 jak to zrobić i jaki dysk odpiąć HDD czy ssd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.