x-kom hosting

Problem z oznaczeniami sata

Gość
komentarz
komentarz

Wiesz co wszystkie porty prawidłowo działają wiec raczej nie. Kupilem pendrive 3.0 jeszcze nie wiedząc ze nie obsluguje, bo nie mam specyfikacji plyty, a tak pozniej sie dzieje. Pendrive tego co ma 7,60 odstawie go dla bezpieczenstwa zrobie juz na pendrive 3.0 i dam znać co i jak.

 

 

 

 

Złota zasada jeśli coś działa to tego nie naprawiaj, tak jest z tą płytą jeszcze. Podkreślam jeszcze.

Sławomir
komentarz
komentarz

No spoko.

Ale każde urządzenie usb ma wsteczną kompatybilność, więc jeśli coś nie działa, to tylko wina płyty głównej.

Gość
komentarz
komentarz

Niby tak, ale działa tylko go nie widać w tym jest problem. Nie wiem ja chyba tego dzisiaj nie zrobię chyba, dopiero postęp jest na 9% i mam internet z drewna. Przy dobrych wiatrach 0,1 kb/s też coś :D

 

Sławomir
komentarz
komentarz

internet potrzebny tylko do tego programu, sam pendrive tworzy się z plików systemowych więc czas tworzenia zależy od prędkości łącza, dysków i ogólnie responsywności systemu.

Gość
komentarz
komentarz

Próbuje naprawić to, ale nie działa wyskakuje taki obraz.

IMG_20220801_105742.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Opcje zaawansowane, otwórz wiersz poleceń. 

Postępuj z godnie z instrukcją zawarta w linku który dałem wcześniej.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy wpisaniu pierwszej komendy problem jest, co jest grane pomóżcie.IMG_20220801_114233.thumb.jpg.d160040de527a95629ef2b7096a21ef9.jpg

eryk93
komentarz
komentarz

A nie prościej wziąć płytkę lub pendriva z instalką Win10 i zamiast instalacji wybrać naprawę?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale ja wybrałem naprawę, było napisane napraw ten komputer to kliknąłem w to. Co teraz mam zrobić w takim przypadku ? 

eryk93
komentarz
komentarz

Spróbuj w ten sposób, wpisz tam te komendy:

 

Cytuj

 

bcdedit /set {default} recoveryenabled No

bcdedit /set {default} bootstatuspolicy ignoreallfailures

 

 

To wymusi wyłączenie automatycznej naprawy, przy wykryciu błędów system spróbuje się uruchomić mimo ich wykrycia

Po wpisaniu uruchom PC na nowo

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest napisane the boot configurstion data store could not be opened, jakbym w ogóle nie mógł odpalic bcdedit. Nie mogę wpisac komendy bcdedit w ogóle, jakieś nowe pomysły ? 

IMG_20220801_121002.jpg

eryk93
komentarz
komentarz

Toś namocił w systemie :D

 

 

Cytuj

 

bootrec.exe / rebuildbcd

bootrec.exe / fixmbr

bootrec.exe / fixboot

 

 

Wpisz każdą z osobna, enterem zaakceptuj i uruchom ponownie pc

 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ostatnia komenda nie działa mam takie coś, ale już uruchamiam ponownie pc i zobacze. Dalej to samo po uruchomieniu wyświetla się błąd. Na marne to wpisywanie komend. Jakieś pomysły ? Może uda się coś zdziałać jeszcze.

IMG_20220801_122114.jpg

eryk93
komentarz
komentarz

Masz ważne pliki na dysku?

Nie mówię tu o grach, zdj itp?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam żadnych ważnych plików na dysku c tym który naprawiamy. Wszystko znajduje się na dysku drugim w sensie gry itp. Co rozważasz w takim układzie? @eryk93

eryk93
komentarz
komentarz

To postaw system na nowo, najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Mogę posłużyć się opcją odzyskiwanie? Czy to nic nie da?  W sensie wrócić do ustawien początkowych i wymazać wszystko z obu dysków wybrać tą opcję nieprawda? @eryk93

eryk93
komentarz
komentarz

Spróbuj, może ruszy

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ej a wybrać opcję żeby oba dyski wyczyściło nie? @eryk93wybrałem żeby mi usunęło z obu ale nie pokazuje mi tam z jakiego chcesz usunąc dysku pliki tylko wyświetla się drugi dysk a nie dysk systemowy.

eryk93
komentarz
komentarz

Odepnij ten drugi na czas odzyskiwania

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurcze jakby to napisać... Juź za późno robi się. Jeśli to się nie powiedzie to co dalej? @eryk93

Czy to możliwe, że zainstalowałem system na obu dyskach. Wydaje się dziwne. Jak ty to sobie wyobrażasz jak odepne drugi dysk to dane mogę całkowicie usunąć razem z systemem chyba i tym plikiem do ładowania systemu. Spójrz jakbym wyjął dysk e: a on jest odzyskiwany to wywaliło by komputer, bo dysku systemowego nie było widać do odzyskiwania.

No i wykonałem odzyskiwanie i odpalił się system normalnie dopiero po instalacji aktualizacji wyświetla się takie coś: "An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system.

 

Czeka mnie reinstalacja windowsa czy o co chodzi proszę POMOCY!

Finalnie te komendy nic nie dały, nawet opcja odzyskiwania systemu, jakby pliki nie były na systemowym tylko na drugim dysku i już przy wyborze opcji odzyskiwania nie bylo widocznego dysku c. Reinstalacja windowsa pomogła, chociaż klucza nie miałem, ale ten z chinskiej stronki sie przydał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.