x-kom hosting

Test - Honeywell PTM7950 - Pasta termoprzewodząca jakiej nie znacie.

seba84_2005
komentarz
komentarz

@verpejas Nic się nie dzieje z pastą. Nadal ma temperatury o jakich na innych pastach mogę tylko pomarzyć po takim czasie. Pasta może leżeć dość długo i nawet kilka lat, aby była w zaciemnionym miejscu. 

  • 3 miesiące później...

seba84_2005
komentarz
komentarz

@pabl00 pasty.

  • 4 tygodnie później...
Xenosage
komentarz
komentarz

Witam.

Właśnie natrafiłem na ten wątek szukając pasty/podkładki dla swojego Lenovo Legion Y540.

Czy ktoś może używał już tego Honeywell'a na tym laptopie?

W chwili obecnej na mojej konfiguracji stockowa pasta / Intel i7-9750H / GTX1660Ti z podkładką chłodzącą (2x BeQuiet Silentwings 3) i UV maksymalne temperatury to 76-80C.

Może ktoś mógłby podpowiedzieć czy w ogóle warto się w to bawić ;-)

Z góry dziękuję.

  • 2 miesiące później...
seba84_2005
komentarz
komentarz

Trochę odkurzymy temat.

Honeywell PTM7950 po roku użytkowania:

 

1 miesiąc po aplikacji:

 

 

1 rok po aplikacji:

 

 

Cyberpunk 2077 pierwszy dzień po aplikacji:

 

 

Rok po aplikacji:

 

 

  • Super 1
Piotro99
komentarz
komentarz

Witam,

 

Wiecie może co ma fabrycznie zaaplikowane Legion 5 Pro z i5 12500h?

seba84_2005
komentarz
komentarz

@Piotro99 też honeywella.

seba84_2005
komentarz
komentarz

@StanR niby to samo, ale można trafić podróbkę. Osobiście zamawiam tylko z ebuy7 i nie trafiłem nigdy, żeby było coś nie tak. 

Pestun2543
komentarz
komentarz

Jakie wymiary pada polecasz na jednego laptopa?(y540)

Czy dobrze widzę, że używasz pasty termoprzewodzącej na vram? Jeśli tak, to jak się sprawuje w porównaniu z termopadami? Nie ma z tym jakiś problemów?

seba84_2005
komentarz
komentarz

@Pestun2543 na vram itp jest fabryczny thermal putty od msi. Dziś w wydajnych laptopach nie stosuje sie już termopadów. Na lapka spokojnie wystarcza kawalek 30x30 i jescze coś zostanie. 

  • 2 tygodnie później...
Xuv
komentarz
komentarz

Co polecacie do  nitro AN515-54-52PY? Pastę czy termopad?  Temperatura przy obciążeniu  na procku przeważnie ponad 90 stopni, na karcie dużo niższa bo nie dobija do 80. 

obraz_2023-02-03_114248238.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Pastę...Najlepiej ciekły smar bo w tych nitro układy chłodzenia to dramat..

Xuv
komentarz
komentarz

Czy pasta od honeywell się tu sprawdzi, czy do takich temperatur polecacie inną markę?

pabl00
komentarz
komentarz

@Xuv Aplikuj Honeywella nie pożałujesz.

  • 2 tygodnie później...
otic
komentarz
komentarz
Dnia 18.01.2023 o 22:05, Piotro99 napisał:

Wiecie może co ma fabrycznie zaaplikowane Legion 5 Pro z i5 12500h?

A myślicie czy ja też mogę mieć Honeywella? Posiadam Legion 5 Pro 12700H 3070Ti ale tempy CPU w jakiejkolwiek grze od razu pikują do 100'C, tryb performacne. Bo jeśli miałbym mieć Honeywella to wysokie temperatury, jak na to co opisujecie, wtedy szarpne się na ciekły metal..., a laptop nie ma jeszcze miesiąca :D

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak masz 100 stopni to reklamuj 

kamyk666
komentarz
komentarz

Zamówiłem Honeywella z chińskiej strony i na prawdę zrobił niezła robotę z moim legionem 5, zamówiłem kolejny tym razem z polskiego serwisu i ku mojemu zdziwieniu "termopad" ma zupełnie inny kolor. Spotkał się ktoś z czymś takim? Trzeba uważać na podróbki?

anioł2009
komentarz
komentarz

No trzeba uwazac na podróbki, zwlaszcza z chin.

seba84_2005
komentarz
komentarz

@otic 100c trochę za dużo, ale nie licz, że będzie o wiele lepiej, bo te cpu tak mają. Legion nie ma niskich limitów mocy na cpu, więc będzie się grzał. 

  • 2 tygodnie później...
lakokse20
komentarz
komentarz

Witam serdecznie powiedzcie jaki wymiar  honeywell będę potrzebował do laptopa lenovo y540 i5 9300h gtx 1660ti?

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Xenosage
komentarz
komentarz (edytowane)

@lakokse20 Podpinam się pod pytanie, choć ciekawi mnie bardziej co natywnie siedzi w środku Y540 i jak duża byłaby różnica po przejściu na honeywell.

 

Jakie ustawienie UV masz na tym procesorze i5-9300H?

Piotro99
komentarz
komentarz

@seba84_2005 Podlinkowałbyś/podał nazwę takiego sprawdzonego thermal putty? Jestem zmuszony wymienić w y540

  • 3 miesiące później...
KarOlniczKTM
komentarz
komentarz

Termopad po waszych poleceniach jest już w drodze do mnie, ale pojawiła mi się wątpliwość odnośnie nachylenia laptopa. Stoi on na podkładce chłodzącej pod niewielkim kątem, czy w takim wypadku po zmianie stanu skupienia termopada nie będzie on się "rozlewał" w inne miejsca?

anioł2009
komentarz
komentarz

@KarOlniczKTM nie bedzie problemu

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.