x-kom hosting

Test - Honeywell PTM7950 - Pasta termoprzewodząca jakiej nie znacie.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ciekawa sprawa...mimo niskiej przewodnosci cieplnej to daje rade. A mozna to nalozyc na vramy i mosfety ??? 

seba84_2005
komentarz
komentarz

@anioł2009 Można obojętnie gdzie, aby szczelina była dostosowana do nakładania pasty, a nie termopadów. Pasta powyżej 45c zmienia stan słupienia na płynny przy tym nie rozlewa się do okoła. Po ostygnięciu wraca do stanu w jakim ją dostajemy. 

anioł2009
komentarz
komentarz

A kupic mozna ja tylko na aliexpress czy w europie tez ???

  • 1 miesiąc później...
zymcio
komentarz
komentarz

Witam

zaczelem szukac po internecie pasty lub thermopady bo czas wymienic u mnie w lapku. Zaciekawilo mnie to co MSI zaprezentowalo na CES 2022 i zaczelem sie zastanawiac czy juz czegos takiego na rynku nie ma. Jakims cudem znalazlem to forum i ten topic.

@seba84_2005 jesli dobrze rozumiem to nie jest thermapad LM ? To poprostu Thermapad z czegos tam innego ale pod wplywem ciepla sie roztapia ze tak ujme :P ?

Jak on teraz dziala ? oraz pytanie do aplikowania czy mozna np zrobic mniejszy kwadrat np o 1 mm z kazdego boku bo chyba bym sie bal ze mi sie wyleje poza CPU ?

anioł2009
komentarz
komentarz

To raczej taki plaster termiczny... Kiedys w asusach na mosfety takie nakładali. I tak zmiennofazowa to znaczy ze zmienia nieco stan skupienia...to fajna sprawa jak nie wiesz jakiej grubosci dac termopad  do lapa albo karty graficznej

seba84_2005
komentarz
komentarz

@zymcio Jest też to samo co ma msi. Właśnie do mnie jedzie, ale nie wiem czy będę testował ze względu, iż jest to jednak ciekły metal i istnieje duże ryzyko. Topi się tak samo jak ten msi w okolicy 60c. Honeywell spisuje się świetnie ponad miesiąc on nałożenia, więc nie mam zamiaru go na razie ruszać. 

https://www.ebuy7.com/item/657359736515

 

Honey nie przewodzi prądu, więc nie ma obawy o wylanie poza cpu. Nawet to jest wskazane, bo masz pewność, że pokrywa cały rdzeń. Gorzej jest z ciekłym metalem PTM, bo tam musisz robić zabezpieczenia, żeby nic się nie wylało. 

Zobacz sobie jakie msi stosuje zabezpieczenie na chłodzenie przed ewentualnym wyciekiem ciekłego metalu. Pod koniec filmu gość ściąga chłodzeni lapka na nowym PTM. 

Jest zrobiony "shield" na około rdzenia cpu. Podobne zabezpieczenie ma asus. Na grafice konieczne jest zamalowanie kondensatorów filtrujących wokół rdzenia lakierem najlepiej UV, a jeszcze lepiej solder maską jeśli chcesz stosować LM.

Zrzut-ekranu-2022-03-11-140138.png

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
zymcio
komentarz
komentarz

Mysle ze kumam. Zamowilem zdecydowanie tego tam Honeywell PTM7950 zobaczymy jak bedzie :) milo ze wpadlem na to forum

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 tygodnie później...
epil0g
komentarz
komentarz

Cześć, pozwolę sobie trochę odkopać temat. Próbował ktoś zamawiać z ebuy7 te pady w ostatnich dniach? Mnie wyrzuca przy próbie przejścia do kasy, próbowałem różnych przeglądarek i VPN ale nic z tego, dostaje komunikat "Access Denied"  i ściana. Chyba, że koledze seba84_2005 został jakiś kawałek towaru (chociaż na CPU) to chętnie odkupie. Zabrałem się za czyszczenie swojego Legiona 5 (R7 4800H / 1660Ti) i w zwyczaju od razu przy okazji chciałem wymienić pastę i tylko pogorszyłem sprawę :) Arctici, ThermalGrizzly i inne Gelidy nie przyniosły żadnego efektu wręcz odwrotnie, dodatkowo zabawa z różną grubością thermal padów bo oczywiście docisk heatsinka jest tak nierównomierny, że GPU mając 60 stopni to hot spot w tym samym momencie miał 80.

 

seba84_2005  napisałeś że na GPU nie było większej różnicy, ale spójrz na temperatury Hot Spota na GPU, na PTM7950 masz dużo mniejszy "rozstrzał" pomiędzy GPU a hot spotem, ale tu może być właśnie kwestia docisku heatsinka.

 

Daj znać w PW czy zostało Ci trochę tej mitycznej pasty :)

 

seba84_2005
komentarz
komentarz

@epil0g W zasadzie nie ma już nic. Poszło na inne moje laptopy, Mam jednak zamówiony pakiet 2x 80x40 + pasta w tubce do smarowania. Jak przyjdzie dam znać. 

  • Super 1
zymcio
komentarz
komentarz

Hej dzis pasta przyszla zamowilem 18 marca.

 

I powiem tylko wow. Musicie mi wierzyc na slowo tylko ale na Stockowej MSI to z wylaczonym HT wbijalo do 90C musialem az taktowanie obnizac.

Po dwoch latach jak gwarancja sie skonczyla dalem jakas tam customowa noctuna i z nia z wylaczonym HT wbijalo tak 75-80C po ponad dwoch latach juz zaczelo dochodzic znow do 90C.

 

I teraz ten wynalazek jest po prostu WOW. Wlaczone HT i max dochodzilo do 68C nigdy tak nie mialem.

 

image.png.accd5c43eb55263018781e1043a4e01d.png

 

Jedyne co mnie ciekawi bo mam lapka na podkladce a ona jest pod takim lekkim katem 10-15 stopni czy to nie spowoduje ze nie wiem pasta mi wyplynie. No i pytanie czy do PC daloby rade wtedy tez stosowac chocia plyta tam jest pod katem 90 stopni.

 

Tak czy siak @seba84_2005 tobie dziekuje najbardziej za polecenie tej pasty oraz sprzedawcy na tym ebuy7

  • Dobra wypowiedź 1
seba84_2005
komentarz
komentarz

@zymcio Cieszę się, że coraz więcej ludzi się do tej pasty przekonuje. Nie zawsze jest to najlepsze, co jest owiane sławą komerchy. 

akutom82
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy Honeya można po dłuższym okresie zdjąć z CPU i GPU bez jakichkolwiek problemów (tzn czy nie przywiera) jak to się ma w przypadku zwykłych past silikonowych?? Drugie pytanie. Czy przewodzi prąd i trzeba uważać z aplikacją ??

Edytowane przez akutom82
epil0g
komentarz
komentarz

@akutom82 miałem to nałożone stockowo w swoim Legionie 5 i chciałem "polepszyć" zmieniając pastę. Po roku w konsystencji przypominała tanią pastę która zaschła, trochę zabawy ale da się to wyczyścić

akutom82
komentarz
komentarz

Ja mam Legiona 5 i była zwykła pasta ?? Może masz PRO ??

festerek
komentarz
komentarz

Ale laborat napisałeś. Dzięki za info!

seba84_2005
komentarz
komentarz

@akutom82 Nie przewodzi prądu. Usuwanie IPA, albo terpentyną. 

akutom82
komentarz
komentarz

Czyli co ślad w razie w zawsze może zostać ?? W czasie gwarancji wiadomo czym to może grozić jak się odda kompa na serwis

anioł2009
komentarz
komentarz

O jaki ślad Ci chodzi ????

seba84_2005
komentarz
komentarz

@akutom82 przecież każdą pastę się usuwa ipą, albo terpentyną. Śladów nie pozostawia jak zwykła pasta po umyciu. 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 tygodnie później...
Pio2006
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę o podesłanie linka do sklepu w którym kupujecie Honeywell PTM7950

Edytowane przez Pio2006
  • 1 miesiąc później...
verpejas
komentarz
komentarz

Witajcie! Wkońcu znalazłem źródło gdzie mogę kupić te termopady/pastę :D Zakupiłem z ebuy7. @seba84_2005 Czy coś się zmieniło prawie pół roku od aplikacji? nadal sprawuje się tak samo dobrze? Mam zamiar zastosować ją w ThinkPadzie T480, z pastą NT-H2 którą zmieniam co kilka miesięcy osiągam maksymalnie 92 stopnie. chciałoby się zminejszyć temperatury oraz zapomnieć o dawkowaniu i wymianie pasty co kilka miesięcy

 

Może orientujesz się ile czasu taka pasta może stać nieużywana w opakowaniu? zapewne po aplikacji kolejną wymianę i czyszczenie przeprowadzę za rok, więc chciałbym się dowiedzieć czy ona może tyle czasu stać w opakowaniu i nie straci swoich właściwości :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.