x-kom hosting

Pomoc przy usterce prawdopodobnie z DRAM

Mocny01
komentarz
komentarz

Bios się niby aktualizuje.  "Please wait" od 10 minut w msi live update.

politolog
komentarz
komentarz (edytowane)
18 minut temu, Mocny01 napisał:

Bios się niby aktualizuje.  "Please wait" od 10 minut w msi live update.

Napisałem w wcześniejszym poście, dalsze etaty do diagnozowania.

Mocny01
komentarz
komentarz

Jako, że już idę spać to piny zostawię na jutro, bo chwilę się to rozkręca. Podmiana ram natomiast wygląda tak - jak do tej pory mogłem nowe ramy (HyperX Fury 16GB ddr4) podłączyć i na nich odpalać komputer, tak teraz w ogóle nie chce mi się na nich włączyć pod żadnym wejściem. Jakieś 3 miesiące temu kupiłem te 16GB i na nich siedziałem, teraz muszę być na starszych 8GB też hyperx ddr4 ale z mniejszym chyba taktowaniem.

Mocny01
komentarz
komentarz

Piny na cpu są całe, nic nie jest wygięte

 

  • 2 tygodnie później...
Mocny01
komentarz
komentarz

Dalej się męczę z tym problemem. Do tej pory udało mi się zrobić:

-Podmianki dysków, na każdym osobno występuje ten sam problem.

-Przeleciałem programem MemTest, zero błędów, wszystko w porządku.

-Przeinstalowałem windowsa, korzystając z USB.

-Przy okazji instalowania widnowsa formatowałem oba dyski, by były na czysto.

 

Gerenalnie lista winowajców została zwężona do 3, zasilacz, karta graficzna albo płyta główna. Tak na chłopski rozum. Czy mogę jeszcze przetestować jakkolwiek czy muszę strzelać na chybił trafił przy kupnie... ?

Mocny01
komentarz
komentarz

up?

politolog
komentarz
komentarz
Dnia 21.06.2021 o 15:08, Mocny01 napisał:

3, zasilacz, karta graficzna albo płyta główna.

Masz znajomego/kolegę od którego możesz pożyczyć te podzespoły do testów?

Mocny01
komentarz
komentarz

Mam jedynie gorszą kartę graficzną i z tego samego, starego komputera słabszy zasilacz. Jesli zasilacz bedzie za slaby to nie spali mi sie nic, jedynie komputer sie nie wlaczy, prawda ? A i dosc wazna informacja - odlaczylem drugi monitor. Jesli to istotne, to mam TELEWIZOR i MONITOR naraz podlaczone. Teraz mam sam telewizor i komputer daje rade dluzej. tak pol godzinki pograc i zawiesza sie. Ale ewidentnie jest poprawa, czyli nie freezuje w pierwszych sekundach tylko po pol godzinie

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@Mocny01 jaki ten zasilacz ..

Mocny01
komentarz
komentarz

To stary zasilacz Modecoma, oczywiscie spojrzałem na niego i patrzę, max 600W więc rozebrałem w swoim, wkręciłem ten stary i .... brakowało zasilania do karty graficznej. Oczywiście jako amator musiałem dochodzić do tego dwa dni, dlaczego komputer nie włącza się, najpierw kabelki potem komunikat na monitorze wisiał a ja nie spojrzałem. W każdym razie nie powinno to być z winy zasilacza, ponieważ włączałem już OCCT na długie godziny testując podzespoły i nie wysiał mi ani razu.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Czy to modecom feel ? 

Mocny01
komentarz
komentarz

Tak, modecom feel 1600 atx jesli dobrze to czytam - podkreslam, ze to zamiennik

Mocny01
komentarz
komentarz

Niestety elektroda to serwis, na którym zostałem zbanowany szukając rozwiązania tego samego problemu - co dwa fora to nie jedno. Powodem były dwa konta, nie odpisują na odwołania, nic nie odpisują. Przykro mi, nie jestem w stanie tam wejść.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

feel to czarna lista ciesz się że nie sfajczył ci tego kompa 

Mocny01
komentarz
komentarz

Włożyłem spowrotem GTX 650 w komputer, postanowiłem przetestować na nowej grze, która również sprawiała problemy - dark alliance. Na tej 650 gram bez PRAWIE żadnych problemów - dość często mi wyskakuje "lov lvl fatal error" mówiący o tym, że bodajże straciło łączność z D3D czy coś takiego. Generalnie chodzi o silnik Unreal Engine - karta graficzna w grze parcuje na 100%. 

 

Chciałbym tylko potwierdzić, że ten crash występuje z powodu pracy karty, że po prostu ona nie wyrabia ale poza tym nic się nie dzieje, jest w stanie ktoś mnie utwierdzić w tym przekonaniu ? Wtedy już wiemy, że to karta graficzna sprawiała problemy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.