x-kom hosting

[~8500zł] Wydajny laptop

Kardzio
komentarz
komentarz

@X-KOM a wersję pro? Interesuje mnie ona bardziej, lecz jak będę miał dopłacać 2000zl to wolę wziąć podstawową wersję

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

@Kardzio myślę, że alu pokrywa matrycy + dół, matryca qhd, klawiatura rgb, gpu 140w spokojnie nabiją pułap cenowy + 2k, więc nie wiem czy jest sens czekać na pro jeśli nie masz zamiaru tyle dokładać. 

Edytowane przez seba84_2005
Kardzio
komentarz
komentarz

@seba84_2005 chcę, abyś się mylił. To co się dzieje obecnie na rynku to masakra. Miejmy nadzieję że @X-KOM nas zaskoczy

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@Kardzio Niestety obecnie nie planujemy wprowadzenia do naszej oferty serii Legion Pro, ani Legion Slim.

anioł2009
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Kardzio napisał:

@seba84_2005Miejmy nadzieję że @X-KOM nas zaskoczy

 

No to zaskoczył :E

  • Haha 1
Kardzio
komentarz
komentarz

@anioł2009 no zaskoczył :(

Ten rog co wziąłem jest bardzo fajny, lecz brak tego mux'a skłonił mnie do jego zwrotu. Sprzęt za taką cenę powinien go mieć.

Kardzio
komentarz
komentarz

Mam problem - zwracam laptopa i chcę pozbyć się swoich danych. Zrobiłem już formata, ale chciałbym wyzerować dodatkowo dysk. Nie mam możliwości wyciągnięcia dysku z laptopa i wyzerowania go na innym komputerze, więc postawiłem na Ubuntu wersję live. Problem w tym, że gdy klikam wypróbuj Ubuntu bez instalowania ekran jest ciągle czarny - nic się nie odpala. Bootowalnego pendrive'a robiłem dwa razy, myślałem, że to przez jakiś problem z Rufusem, ale błąd dalej jest taki sam. Co w takim razie?

  • 2 tygodnie później...
Kardzio
komentarz
komentarz
Dnia 4.06.2021 o 15:00, seba84_2005 napisał:

Nie będzie. Laptop ma wyjście mini dp, hdmi, i kolejne po usb-c na dp. Zawsze go możesz oddać jak coś nie będzie działać. Wchodzi nowa wersja aorusa 15p na intelu gen 11 z thunderbolt 4, ale cena już nie jest taka fajna. 

Właśnie zauważyłem go na x-kom https://www.x-kom.pl/p/658248-notebook-laptop-156-gigabyte-aorus-15p-i7-11800h-16gb-1tb-win10-rtx3070.html

seba84_2005
komentarz
komentarz

Tak z gen 11 są już od jakiegoś czasu i także z 3080. 

Kardzio
komentarz
komentarz

Potrzebuję pomocy - szukam alternatywy dla legiona. Gdy miałem już możliwość zamówienia wyprzedały się ostatnie sztuki. Nie wiadomo kiedy się pojawi, a jego ewentualna dostawa trwa do 3 tygodni. Jeśli nie pojawi się on w najbliższym czasie to albo muszę kupić coś innego, albo czekać na coś w Polsce. Rozglądałem się za aorusem na Intelu 11 generacji, ale on też jest trudno dostępny. Czy jest coś innego wartego uwagi, gdzie zaoszczędzę na sprowadzeniu go?

Anawa
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Kardzio napisał:

wyprzedały się ostatnie sztuki

o jakim Legionie piszesz? Jaka konfiguracja?

anioł2009
komentarz
komentarz

Od maja juz kupujesz tego laptopa... Sytuacja na rynku gpu napedza sprzedaz tanszych o wiele laptopow. Tego trzeba bylo sie spodziewac ze najlepsze konstrukcje wyprzedadza sie szybko. Pretensje miej do siebie ze zwlekales tyle czasu. A bedzie lipa z laptopami bo dostepnosc komponentow do ich budowy jest bardzo mała. Zostanie sam crap typu hp, acer, msi ( linie budzetowe ) 

 

Szukaj wszedzie, allegro, xkomy, euro rtv... Szukaja ludzie za Ciebie a w ten sposob tracisz czas i dostepne sztuki 

  • Dobra wypowiedź 1
Kardzio
komentarz
komentarz

@anioł2009 zgadza się, szukam od maja. Przez ten czas miałem już jednego u siebie, a z racji że są to niemałe pieniądze to nie chce żałować zakupu. Od tego chyba jest forum, aby sobie pomagać. Z odpowiedzi @seba84_2005 widać, że wie o czym pisze. Co do sprowadzenia to tak - moja wina, ale nie przeskoczę pewnych ograniczeń w zamawianiu na taką odległość.

anioł2009
komentarz
komentarz

No ale pomysl...doradzono Ci legiona jako dobra konstrukcje... Skoro go nie ma a ma być pozniej to lepiej na niego poczekac niż kupic chlam i potem żałować. Glownie rozchodzi się o tgp kart w stosunku do ceny kadlubka jak i zdolność schlodzenia calej konstrukcji. Legion jest pod tym wzgledem chyba najbardziej udana konstrukcja. Reszta juz nie tak bardzo chyba ze o wiele droższe konstrukcje ktore juz ekonomicznie nie sa tak opłacalne 

  • Dziękuję 1
seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

@Kardzio Aktualnie jak się pali nie masz wyboru i musisz coś wybrać z Asusa, Aorusa, MSI, albo coś od dream machines - hyperbook. Jak nie czekaj na dostępność legiona 5 pro, który znika jak świeże bułeczki i kolejne dostawy możliwe pod koniec września. Na reddicie każdy pyta o dostępność 5 pro i 7 nonstop, więc łatwo nie będzie go od tak dostać w sklepie. 

Aktualnie jest promo:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/gigabyte-laptop-aorus-i7-32gb-512ssd-3070p-w10.bhtml

Edytowane przez seba84_2005
  • Dziękuję 1
  • 3 miesiące później...
Kardzio
komentarz
komentarz (edytowane)

Dostępne są wersje lenovo 5 pro z i7 11800h i lenovo 7 z ryzen 7 5800h na x-kom. Co sądzicie o ich wycenie na tle innych laptopów (np. msi gp66)?

Pierwszym razem jak l7 3070 pojawił się w RTVeuroAGD był wyceniony na ~7300. Przebitka 2 tysiące. Niedobór elektroniki robi swoje

Edytowane przez Kardzio

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.