x-kom hosting

[~8500zł] Wydajny laptop

Kardzio
utworzono
utworzono

Chciałbym wymienić już swojego leciwego ideapada 320 na coś mocnego.

Za niedługo (maj, czerwiec) są premiery nowych legionów. Na oku mam Legiona 5 Pro z ryzenem 7 5800h oraz rtx3070 130w.

Laptop będzie służyć mi na studia informatyczne oraz będzie moim komputerem domowym. Chciałbym, aby był on wielozadaniowy. Mój obecny już dosyć często łapie ścinki oraz żebym mógł sobie na nim w coś pograł na przyzwoitych ustawieniach.

Dodatkowo do laptopa chciałbym dokupić stację dokującą, abym mógł podłączyć dwa monitory - jeden 2k 144Hz+ (dokupię) oraz mój obecny, który będzie służyć jako poboczny na HDMI.

Do podłączenia będę miał jeszcze USB HUB oraz stację dokującą do dysków 2,5/3,5 cala.

Zależy mi również na tym, abym mógł podładować laptopa z powerbanka dzięki power delivery.

Podsumowując - chciałbym kupić ww. legiona w cenie ok ~8tyś oraz stację dokującą spełniającą moje wymagania. Dostanę lepszego laptopa w tej cenie? Jestem elastyczny co do budżetu

 

Anawa
komentarz
komentarz

Trudno pisać o cenie laptopa, który nie jest jeszcze w sprzedaży w Polsce... ;)

 

Jeszcze inne modele rozważasz, poza nowym Legionem 5 Pro?

Kardzio
komentarz
komentarz

@Anawa myślałem nad omenem, ale jak się naczytałem opinii na ich temat to wolę chyba ich nie brać. Narazie nie widzę innej możliwości jak ten legion - inne laptopy o podobnej specyfikacji zaczynają się od 9tys w górę. Cenę strzelam patrząc na nią w innych krajach.

anioł2009
komentarz
komentarz

Problem z ryzenem 5800h jest taki że jest naprawdę gorący i żeby go okiełznać trzeba ... no właśnie, nic nie zrobisz.. Taktowania spadają więc obiecane 4.4ghz w booście można wsadzić w baje. Dlatego laptopy z ryżami są atrakcyjnie wyceniane...

Weź to pod uwagę ;)

Kardzio
komentarz
komentarz

@anioł2009 to co w takim razie szukać? Nowe intele mają 4 rdzenie co ograniczają rtx 3070. Dodatkowo będę laptopa używać do wirtualizacji, programowania więc lepiej jakby było więcej rdzeni

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak bardzo chcesz ryzena w laptopie to może clevo oferta z desktopowym ryzenem gdzie chociaz bedziesz mogl uzyc ryzen mastera do undervoltingu. 

Kardzio
komentarz
komentarz

Do moich zastosowań ryzenem chyba byłby lepszy od Intela. Mam rację? Laptopów clevo z rtx 3070 i ryzenem nie ma.

 

Moze jakieś dodatkowe chłodzenie? Lepsza pasta, aby obniżyć temperaturę?

Kardzio
komentarz
komentarz

Clevo.de rozumiem jako clevo-computer.com - nie ma. Są tylko na Intelu. Czyli co zostaje? Branie Intela?

Anawa
komentarz
komentarz

Teraz jest promocja do końca tygodnia: Gigabyte AORUS 15P z RTX 3070 (TGP 130 W) w cenie 8099 zł (kod: "prezent"):

pr_2021_1_13_16_42_7_774_01.jpg
WWW.X-KOM.PL

Gigabyte AORUS 15P i7-10870H/32GB/512/Win10 RTX3070P w x-kom.pl > Odbiór za 0 zł w dowolnym salonie, błyskawiczna wysyłka. Zapewniamy...

Recenzja tego laptopa od @seba84_2005 poniżej:

 

  • Dziękuję 1
Kardzio
komentarz
komentarz

 

Po tym filmie mam mieszane uczucia co do aorus'a

Prosaid
komentarz
komentarz

Dość ciekawie wypada Lenovo Legion 7i-15 i7-10750H/16GB/512 RTX2080 240Hz 7999 zł
Cena z kodem "prezent". Posiada trochę słabszy procesor Intel 6 rdzeniowy, lecz jest dobrze wykonany, bardzo dobra matryca IPS 500nits Anti-glare, 240Hz, 100% sRGB, HDR400, G-Sync, duża liczbę złączy w tym Thunderbolt 3.

  • Co? 1
Kardzio
komentarz
komentarz

@Prosaid nie chciałbym pchać się w rtx 2xxx chyba, bo teraz będzie coraz więcej (premier, w sklepach pewnie pustki) rtx 3xxx

Kardzio
komentarz
komentarz

No praktycznie mnie już przekonałeś, ale problem jest taki, że już wszystkie wykupili :/ Dodatkowo zależy mi na obsłudze PD, żebym mógł naładować laptopa z powerbanka

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

Gamingówki mało która ma PD obecnie. Z nowej serii z kartami rtx 3000 tylko legion obecnie posiada. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Dobra wypowiedź 1
Kardzio
komentarz
komentarz
40 minut temu, seba84_2005 napisał:

Gamingówki mało która ma PD obecnie. Z nowej serii z kartami rtx 3000 tylko legion obecnie posiada. 

No to koniec końców temat wrócił do legiona. Podczas poszukiwań laptopa legion na papierze odpowiada mi najbardziej. Posiada PD, usb-c 10Gbps (do stacji dokującej), 16GB ramu (gdyby było 32GB to bym się na nie połasil, za granicą sprzedają w wersji właśnie 32), tylko jak pisał @anioł2009 zacząłem się bać o jego temperatury. Chcę, aby ten laptop wystarczył mi na dłuższy czas więc nie wiem co teraz - szukać/czekać na premierę czegoś innego czy brać legiona jak będzie i próbować ogarnąć jego temperatury w miarę możliwości

seba84_2005
komentarz
komentarz

W zasadzie temperatur nie ogarniasz dopóki Lenovo tego samo nie ogarnie. Nowe legiony nie mają manualnej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów i nigdy nawet w idlu wentylatory się nie zatrzymają. W apce jest tylko 3 ustawienia: performance mode, balanced mode i quiet mode. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Powiem krotko...nie napalajcie sie na nowosci...co z tego ze nowosc skoro throttling zalatwia cala wydajnosc? Po co placic za cos co jest tylko w teorii?? Ja bym uderzał w sprawdzone konstrukcje ktore sa juz na rynku kilka miesiecy..wspomniany wyzej gigabyte np.  Szybki zakup to nieudany zakup.

  • Dobra wypowiedź 1
Kardzio
komentarz
komentarz

@anioł2009 w moim przypadku napalanie na nowości jest niezbyt trafne, bo chodzi o to, ze chce kupić laptopa i już się nie martwić o dostępności części, zasysaniem cen itp. Tak naprawdę laptopa mogę kupić w wrześniu, aby był akurat na rozpoczęcie roku studenckiego, jednak z racji na ograniczone dostępności sprzętu chce kupić go póki się da. 

Godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Poza tym jeśli nastawiamy się na gry to jednak intel tutaj robi robotę: 

 

Nastawiam się w głównej mierze na tym, aby laptop służył mi bardzo dobrze podczas pracowania - był wielozadaniowy. Gry nie są aż tak ważne. Jak pracowałem na i7 8550u z 12 GB ramu postawienie dwóch wirtualek i operowaniu w Wordzie było katorgą, wszystko muliło, lecz musiałem dać radę.

Podczas zdalnych wykładów nagrywam sobie też je, aby w razie czego móc sobie je powtórzyć. Gdy włączę OBS nie ma mowy o komfortowym pograniu nawet w Minecrafta; czasem samo podświetlenie klawiatury i myszki potrafi się zmulić.

seba84_2005
komentarz
komentarz

@Kardzio W Twoim przypadku lenvo legion 5 może się sprawdzić idealnie. Jak się pojawią potestować i jak spełni oczekiwania zostawić. 

  • Dziękuję 1
Kardzio
komentarz
komentarz

@seba84_2005 tylko co w przypadku tego ramu? Chyba najlepiej od razu byłoby go wymienić. Tylko też na jakie? No i kolejny, ten sam problem - temperatury. Nie chcę, aby laptop wystarczył mi tylko na okres gwarancyjny. 

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, Kardzio napisał:

@seba84_2005  No i kolejny, ten sam problem - temperatury. Nie chcę, aby laptop wystarczył mi tylko na okres gwarancyjny. 

 

Zaden laptop tego nie zagwarantuje..nawet laptopy z komorą parową sie grzeja mocno. Jedynie woda by mogła pomóc dlatego ja woduje swoje laptopy.

  • Dziękuję 1
seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Kardzio napisał:

@seba84_2005 tylko co w przypadku tego ramu? Chyba najlepiej od razu byłoby go wymienić. Tylko też na jakie? No i kolejny, ten sam problem - temperatury. Nie chcę, aby laptop wystarczył mi tylko na okres gwarancyjny. 

 

Nie wiem czy jest sens w ogóle czekać na lenovo...

1620316291015-94a896de-301c-4903-9318-e7

Edytowane przez seba84_2005

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.