x-kom hosting

Słuchawki + karta dźwiękowa

Sadek230
komentarz
komentarz

Słuchawki do mnie przyszły ale bez karty dźwiękowej one nie mają większego sensu... W grach pozycjonowanie wręcz nie istnieje (dźwięki dochodzą z miejsc których nie mają prawa dochodzić) i są mocno wyciszone (teraz używam ich mając wszystko ustawione na max choć norma u mnie była 20-50%). Więc postanowiłem kupić creativa G6, chyba, że polecicie coś innego nawet troszkę dokładając.

Narazie nieaktualne, zamówiłem creative g6 z outlandu za 416 zł niby stan doskonały uszkodzone tylko opakowanie.

fexxer
komentarz
komentarz (edytowane)

No i masz pierwsze zderzenie się z tym całym audio :D Słuchawki mimo, że jakościowo naprawdę dobre to przy słabym źródle będzie lipa. One potrzebują prądu i wzmocnienia, a tego praktycznie żadna integra nie oferuje mimo całkiem niezłego układu DAC.

 

Założę się, że znacznie lepiej by zabrzmiały ISK HD9999 albo choćby Takstary Pro82 z tej integry :D

Edytowane przez fexxer
Sadek230
komentarz
komentarz

Dokładnie, na razie poszły na bok. Jutro przyjdzie karta i zdam dalsze relacje ;)

Gość
komentarz
komentarz

Mam też do Ciebie prośbę o sprawdzeniu jak te słuchawki grają - chodzi mi szczególnie o tzw "szerokość sceny muzycznej"- czyli przestrzenność dźwięku.

Z góry dzięki.

fexxer
komentarz
komentarz

Teraz tak, te słuchawki są najczęściej wykorzystywane w studiach ze względu na ich detaliczność, szczegółowość oraz w sumie komfort. Jeśli chodzi o scenę i przestrzenność to one na tym polu nie są jakieś genialne i nie zagrają szeroko, ani przestrzennie. Mało jest zamkniętych słuchawek, które takie rzeczy potrafią.

 

G6 powinien i tak praktycznie każdy aspekt poprawić, ale pewnych rzeczy aż tak bardzo nie wyprowadzi.

 

Do słuchawek też trzeba się przyzwyczaić i nieco zaadoptować, bo jeśli grałeś wcześniej z jakimiś efektami to inaczej odbierałeś dźwięk i teraz może to powodować pewnie zagubienie. Daj im kilka dni i wtedy ewentualnie podejmuj decyzję co dalej.

 

Ja nie raz i nie dwa przejechałem się na słuchawkach, które miały być świetne, a wyszła kaszana :D

Lester
komentarz
komentarz

W razie czego znalazłem to ifi to było chyba to https://planetadzwieku.com/ifi-zen-dac.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Jakby się g6 nie sprawdził, to ten dac był w październiku za 700 zł i to wg mnie chyba takie minimum, na którym dopiero słuchawki zaczynają grać jak należy, ale do ideału, jeszcze brakowało - przynajmniej dla 250ohm. 
Do G6 nawet nie podchodziłem - wydawał się typową „gamingówką”, ale może akurat się sprawdzi. 

fexxer
komentarz
komentarz

To tak dorzucę.

ZEN DAC oferuje przy 300Ohm - 36mW na kanał

G6 oferuje przy 300Ohm - 85mW na kanał

 

Mówię tutaj o wyjściu niezbalansowanym ZEN DACa, bo inaczej i tak nie da się podpiąć wskazanych DT770Pro. Po balansie już te wartości byłyby znacznie większe, ale wtedy potrzebny recabling słuchawek :)

 

Lester
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien czy tylko przez usb ifi ma 36 mW, bo jeśli taka wartość jest z zasilaczem, którego nie ma w komplecie, to trzeba dołożyć dodatkowe 200-400 zł. 

W każdym razie, tylko przez usb przy formacie mqa z true bass przy pokrętle maksymalnie w prawo z moimi 250 ohm można było się trochę czepiać, ale tak się nie słucha i nie sądzę, że przy 80 ohm będzie jakiś większy problem. 

Jeśli głównym "zadaniem" ma być muzyka, to może i nie mam doświadczenia z g6, ale przy akurat tych dwóch pudełkach, bardziej niż 36 vs 85, znaczenie będzie mieć wiele innych rzeczy, nawet Bit-Perfect DSD i DXD DAC Burr Brown vs SB-Axx1.

fexxer
komentarz
komentarz

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ifi-zen-dac-and-headphone-amp-review.9885/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-sound-blasterx-g6.7016/

Na papierze ZEN DAC wygląda obiecująco, ale w pomiarach wychodzi niezbyt ciekawie. Bit-Perfect DSD i DXD DAC Burr Brown owszem ma przewagę w możliwości odtwarzania DSD itd. ale na co dzień to będzie i tak zbędny bajer i wszystko rozbije się o moc no i w sumie jakość przetwarzania C/A, a po pomiarach widać, że jest gorzej niż w G6.

Trochę słuchawek sprawdziłem z G6 i dlatego złego słowa o tym urządzeniu powiedzieć nie mogę jeśli za 3 stówki jest dostępne.

6721815625c9e74004c8075a8e7e8e5d.jpg

Sadek230
komentarz
komentarz

Dźwięk jest świetny. Muzyki słucha się dobrze. Zawsze musiałem się bawić w EQ,  by słuchawki jako tako brzmiały. Te brzmią dobrze bez jakiejkolwiek ingerencji (choć pewnie coś się pobawię). W grach jak na razie mam problem, ponieważ teraz słyszę dźwięki których wcześniej nie słyszałem i ten natłok dźwięków mnie trochę przetłacza ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

fexxer
komentarz
komentarz

Tak to jest jak przechodzisz ze słuchawek, które przyznam dla mnie są asłuchalne na słuchawki o jakości uznanej w środowisku. Daj sobie czas, przyzwyczajenia i adaptacje chwilę trwają. Często się słyszy, że ktoś nagle słyszy coś czego wcześniej nie słyszał No, ale tak powinny działać słuchawki, przenosić każdy dźwięk w całej rozciągłości pasma, a nie tylko bas i bas, jak to ma miejsce zazwyczaj w gamingowych słuchawkach.

Ja pamiętam jak zacząłem odchodzić od ulepszaczy w dźwięku typu CMSS 3D, to dźwięk mi się wydawał nijaki, ale po czasie było już dobrze. Potem jak po czasie odpaliłem z ciekawości CMSS 3D to doznałem szoku, że poza wrażeniem przestrzenności to cała reszta została przemielona, dźwięk był wyprany ze szczegółów i strasznie zamulony. Nie jestem przeciwnikiem algorytmów przestrzennych, bo można coś zyskać, ale nie aż takim kosztem.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Beyerdynamic DT150 bardziej Ci podeszły od DT770Pro. Wyglądają jak słuchawki czołgisty, ale cholera jak są paskudne tak świetnie grają. Nie są tak ostre w dźwięku jak DT770Pro i mają fajnie rozciągnięty bas i o dziwo nie brakuje im przestrzenności.


Lester
komentarz
komentarz

Super, że się udało coś dobrać, choć te słuchawki mają na pewno jeszcze trochę w zanadrzu

 

Już całkiem poza głównym tematem, bardzo podobają mi się te recenzje

Dnia 7.05.2021 o 06:21, fexxer napisał:

 

Te wykresy tylko liznąłem, a parametry znam trzy po trzy, ale jest tu jedna fajna rzecz - magia recenzji... 

 

Wg recenzji zen dac jest słaby... i tu się zgadzam w 100%, - jest słaby... 

G6 jest za to zaskakująco dobry... pewnie jest - kompletnie go nie znam, ale zen został słabo oceniony jako muzyczny, a g6 jako "gamingowy", który zaskakująco dobrze się spisze JAK NA GAMINGOWY muzycznie... czyli będzie grał, nawet głośno... 

Włączmy Windowsa i Tidal w subskrypcji HiFi... zen ogarnie wszystkie, a g6 co? 

Ifi jednak można już wchodzić w świat mqa tidala... może nie jest idealnie, ale g6 nie wyskoczy poza sotify premium czy youtube. 

I tu jest właśnie clue tych recenzji - G6 pewnie jest fajny i położy na łopatki nie jeden dac, a ifi zen jest słabe - i faktycznie jest,  tylko g6 ył oceniany jako gamming, a zen jako audio - dwa różne światy! 

Sadek230
komentarz
komentarz

Szczerze używam tylko spotify i YT premium więc mi wystarczy^^

  • Super 1
fexxer
komentarz
komentarz

@Lester
MQA to nie jest żaden złoty środek, to format stratny i poddany obróbce. Nie widzę żadnej przewagi w obsłudze tego formatu. Poza tym każdy FLAC, każdy lossless otworzysz. Gęste formaty typu DSD też nic nie wnoszą w urządzeniu, które ma problem napędzić wymagające słuchawki. Poza tym sam ZEN DAC dla mnie nie ma sensu ze względu ma fakt, że jego największą zaleta tj. wyjście zbalansowane 4,4mm to jest obecnie totalna nisza. DT770Pro po prostu nie podłączysz pod to wyjście jak i znakomita większość słuchawek. Jack Pentaconn 4,4mm jest niestandardowy i to jest największy problem.

Co to znaczy magia recenzji? Przecież to nie jest recenzja tylko obiektywne pomiary, a na końcu dodana opinia z odsłuchu. Z czym Ty chcesz tutaj polemizować?

G6 sprzedają oczywiście jako gamingowy sprzęt z dodatkowym softem, bo to trafia do większego grona odbiorców niż zwykły dedykowany DAC/AMP słuchawkowy. Ja wiem, że to Creative, że to sprzęt marketingowo ukazany jako gamingowy, ale ja podchodzę do każdego sprzętu typowo muzycznie i tutaj się sprawdza.



  • 3 tygodnie później...
Twój_pomocnik
komentarz
komentarz
Dnia 2.05.2021 o 03:33, dmx_rap napisał:

Ja dostalem na uro Radon 610Genesis, bardzo wygodne,fajnie podswietlane

+ zrobione z porzadnych komponentow

A dostałeś może jeszcze gumowego wibrującego patyka z napisem genesis ? 

Sadek230
komentarz
komentarz

Podsumowanie

Ze słuchawek jak i z karty dźwiękowej jestem mega zadowolony. W grach bezproblemowo dają radę pod względem przestrzenności czy pozycjonowania. W muzyce i filmach w porównaniu do słuchawek gamingowych  są 1000x lepsze.

 

Raczej już nigdy nie będę się zastanawiał nad słuchawkami gamingowymi.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc.

fexxer
komentarz
komentarz

No i pięknie.
Rachunek wyślemy pocztą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.