x-kom hosting

Słuchawki + karta dźwiękowa

Sadek230
utworzono
utworzono

Witam, jednak zmieniłem plany i postanowiłem postawić na słuchawki przewodowe. (Najwyżej nie sprzedam swoich arctisów 7 i zostaną do PSa). Posiadam płytę główną TUF B450 PRO GAMING więc domyślam się, że i karta dźwiękowa by się przydała (kwestia czy na usb czy pcie).

Kwota: 1000

Przeznaczenie: Gry, muzyka, filmy.

Na razie myślę nad:

Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm

MAONO MKIT XLR

Creative Sound Blaster Audigy FX (PCI-E)

Ktoś by coś zmienił?

fexxer
komentarz
komentarz

Karta by się przydała, ale nie taka, jaką wskazałeś. Ile chcesz na nią wydać?

 

Dla mnie sporo sensu ma Creative G6 w wersji B-Stock, bo przynajmniej wtedy cenowo jest atrakcyjny.

Sadek230
komentarz
komentarz

Myślę nad wydaniem 1000 zł za całość.

A karta: Sound Blaster Z SE?

Creative G6 niestety na razie nie ma na sklepie producenta więc z promocji nici

fexxer
komentarz
komentarz

G6 jest znacznie lepszym dźwiękowo i typowo słuchawkowym sprzętem z większym wzmocnieniem. Przy cenie ~330zł B-Stocka to kupowanie Z SE nie ma sensu.

Sadek230
komentarz
komentarz

Tak, tylko wersja B-stock z tego co się dowiedziałem jest ze zwrotów. Więc nie wiadomo kiedy będzie dostępny. Może być za tydzień, może być za pół roku zależy czy ktoś kupi i zwróci zpowrotem do sklepu. Dlatego pytam o alternatywę.

fexxer
komentarz
komentarz

No tak działa B-Stock na którego masz i tak 2 lata rękojmi, dlatego ta cena jest mimo wszystko atrakcyjna.

Ciężko znaleźć wśród kart dźwiękowych coś godnego uwagi za te 300-400zł i wartego sprzężenia z DT770Pro. Może Audiotrak Prodigy Cube lub FX-Audio DAC-X6 MKII.

Sadek230
komentarz
komentarz

No nic. I tak mam zamiar poczekać jeszcze ok tydzień więc może się pojawi.

fexxer
komentarz
komentarz

Chodzi o fakt, że te słuchawki mimo wszystko warto podpiąć pod coś z jakąś mocą, bo integra albo jakaś zwykła dźwiękówka będzie wąskim gardłem. Miałem G6 u siebie na testach i byłem dość pozytywnie zaskoczony tym, jak gra to małe gówienko, ale cena regularna 650zł to trochę przegięcie.

Sadek230
komentarz
komentarz

A Creative Sound Blaster X3 ? Albo Sennheiser GSX 300 czy TerraTec Aureon, XFire8.0 HD. Jakby było coś fajnego do 500 zł to jeszcze można by było dołożyć.

fexxer
komentarz
komentarz

Teraz to już zaczynasz wymyślać. Lepiej już wziąć tego SoundBlastera Z niż te wynalazki ;)

Sadek230
komentarz
komentarz

Może i tak ;) Po prostu szukam alternatywy ;) Jakbym wiedział, że np wciągu tygodnia, dwóch G6 byłaby dostępna to spoko ale nie mam takiej gwarancji... A te co wyżej wymieniłeś będą lepsze od Z? Ewentualnie było, by coś lepszego do 500 zł?

Lester
komentarz
komentarz

Jeśli wzmacniacz chcesz do 500 zł, to zastanowiłbym się, czy nie warto zejść półkę niżej ze słuchawek. Mam podobne do wybranych przez Ciebie 990 pro tylko 250 Ohm, więc może potrzebują nieco więcej mocy - w każdym razie chciałem przycebulić i wziąłem prodigy cube. Poszedł na zwrot, nie nadaje się do tych słuchawek, może w wersji 80 będzie nieco lepiej, ale wątpię, żeby dało to radę wycisnąć z nich 100% tego co mogą zaoferować. Słuchawki całkiem w porządku i tak na prawdę nawet za 1000 zł ciężko o lepsze, ale wzmacniacz nie może być „jako taki”. Jeśli zbytnio przyoszczędzisz na wzmacniaczu, to z całkiem nie najgorszych słuchawek usłyszysz mniej więcej tyle samo co z połowę tańszych hd9999. 
Do 80 Ohm może nie musisz nie wiadomo czego, ale jak przegniesz z oszczędzaniem na wzmacniaczu, to nie doświadczysz co tak na prawdę one potrafią.

Sadek230
komentarz
komentarz

Spoczko ale nawet gdybym się zdecydował wydać 639 zł na ten wzmacniacz to jak to napisał @fexxer nie jest wart tej ceny. Zaczynam myśleć nad zwiększeniem budżetu ale żeby ten sprzęt był tego wart

fexxer
komentarz
komentarz (edytowane)

@Lester w sumie zachował trochę rozsądku i jest to też dość ciekawe rozwiązanie. Chodzi o fakt, że np. kupując wspomniane ISK HD9999 nie będziesz musiał zbytnio przejmować się kartą i spokojnie napędzisz je integrą z Twojej płyty. Na mobo masz ALC S1200A i jest to niezły kodek, jeśli tylko nie skopali wzmocnienia to będzie dobrze.

 

Miałem DT770Pro, DT990Pro, DT990 Edition i te słuchawki nawet z kartą pokroju AIM SC808 nie grają tak dobrze, jak np. z Cayinem HA-3, którego też posiadałem. Jak sprzedałem Cayina to sprzedałem słuchawki, bo według mnie moje SOMiC V2 za 45$ grały na tyle dobrze z SC808, że nie widziałem sensu trzymania Beyerów.

 

Kwestia osobista też wchodzi w grę. Mam znajomego, który wcześniej posiadał Arctisy 7. Potem przesiadł się na DT990Pro + SoundBlaster Z i jest zadowolony. Miałem od niego te Arctisy 7 na testach i muszę przyznać, że dla mnie były bardzo słabe, a w tej cenie lepiej nie mówić :D Także niewiele mu było trzeba żeby stwierdził, że coś gra lepiej.

 

Ty pewnie po kupnie choćby HD9999 byś odczuł sporą różnicę, bo dla mnie HD9999 po Arctisach 7 suchej nitki nie zostawiły w kwestii dźwięku (mam też HD9999). Ewentualnie jak chcesz mieć załatwiony dźwięk i mikrofon to polecam Cooler Master MH751, które testowałem i to bardzo przyjemny headset z naprawdę niezłym mikrofonem. Nie wiem czy jest sens wydawać tyle hajsu na DT770 + coś co im podoła, a na G6 możesz poczekać, bo w B-Stocku po prostu warto.

 

W sumie poleciłbym kupno MH751 za te 350zł, bo one w tej cenie są bardzo dobre i miałbyś spokój. Cena nie gra, więc nie patrz na fakt, że są tańsze od Arctisów. Z drugiej strony wydawanie 1000-1200zł na DT770Pro + karta/wzmacniacz może nie dać na tyle dużej różnicy, że warto dopłacić te 700-800zł. Dźwięk jest ciężkim temat, lepiej zacząć z niższego budżetu, bo zawsze można się zaskoczyć miło ;) W razie czego możesz zwrócić.

 

Trochę się rozpędziliśmy z budżetem, więc może lepiej nieco zwolnić i wybrać opcję, która po prostu będzie optymalna zamiast pchać się w wydawanie piniendzy :D Wolę, żeby ktoś wydał mniej, ale też był zadowolony.

Edytowane przez fexxer
Sadek230
komentarz
komentarz

Ja z reguły jak coś kupuje raz, to korzystam z tego już latami. Więc wolał bym już kupić coś lepszego. Nie lubię kupować i zaraz oddawać, ponieważ coś mi w nich nie pasuje. Dt770 Pro mierzyłem i są niesamowicie wygodne. Odliczam sobie VAT więc zawsze to trochę mniej cenowo wychodzi. I tak muszę czekać mniej więcej do końca następnego tygodnia więc może akurat G6 będzie dostępna. Jak nie to będę myślał nad czymś innym.

A czysto teoretyczne pytanie poprzez G6, będę mógł podłączyć je pod ps4/ps5?

fexxer
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak będziesz mógł je podłączyć pod konsolę.
No to jeśli masz takie podejście to bierz DT770Pro. Nausznice są bardzo przyjemne, ja sam uważam, że welurowe nausznice to wręcz mus, gdy chcesz komfortowo korzystać ze słuchawek. Powinny wytrzymać sporo czasu, choć zdarzały się skargi na łączenie w miejscu regulacji pałąka, które pękało.

 

PS. Znajomy ma obecnie DT990Pro i SoundBlaster Z, kupił taki zestaw po przesiadce właśnie z Arctisów 7 i jest bardzo zadowolony.

Edytowane przez fexxer
Lester
komentarz
komentarz

To może lepiej wersję 32 Ohm, a dac+amp kupić za jakiś czas konkretniejszy? Teraz nie wykorzystasz słuchawek, ale jak dokupisz potem przyzwoite kombo dac+amp - dwa razy będziesz się cieszył ;). Do samej integry dużo lepsze będą 32, a i później wzmacniacz łatwiej kupić razem z dac. 

14 godzin temu, fexxer napisał:

Znajomy ma obecnie DT990Pro i SoundBlaster Z, kupił taki zestaw po przesiadce właśnie z Arctisów 7 i jest bardzo zadowolony.

Pewnie fajnie gra, ale możliwe, że nie słuchał na czymś konkretniejszym. Też tak na początku miałem ze sprzętami audio - czy to kolumny, czy słuchawki - podobało mi się, bo nie miałem kompletnie porównania. I jak ktoś nie porówna, często jest bardzo zadowolony, bo nawet nie wie jak może być. 
Zbyt dużo na szczegóły sprzętu audio nie poświęcam, ale jeśli ktoś wybiera, to na prawdę warto się zorientować, bo można sobie strzelić w kolano - jak ja z tym prodigy cube. Zresztą ten cube wydawał mi się słabszy niż integra, no i się potem okazało, że debil ze mnie - integrę mam z ess sabre9018q2c, który ma przetwornik bodajże 32/384, a prodigy 24/96 - wiadomo, to nie wszystko, ale jednak zamienił stryjek... 


Poza tym jeśli wybierasz sprzęt audio, czy to słuchawki, czy kolumny, to musi to grać w komplecie, bo to co „napędza” - wzmacniacz i dac jest nawet ważniejsze od samych słuchawek... i często niestety sporo droższe. 
Co jednak najważniejsze - tymi słuchawkami wchodzisz już w sprzęt, który jest bardzo wrażliwy na to, co go napędza i warto pójść do salonu gdzie mają takie słuchawki, czy nawet pójść już ze swoimi i porównać różne sprzęty - możesz przy okazji zobaczyć też inne słuchawki np philips fidelo x2hr, czy inne, bo beyery są w sumie bardzo przyzwoite, ale jednak dość specyficzne i nie każdemu podejdą - słychać muzykę „jaka jest”, więc nawet z tego względu warto mieć porównanie.


Ja za trzecim razem dopiero trafiłem dobrze -  właśnie po wizycie w salonie hifi ze swoimi słuchawkami. Pierwszy zakup był słaby z niewiedzy i chytrości, drugi niby dobry... ale na papierze, dopiero jak posłuchałem w salonie, byłem 98% pewien, że mam to co mi będzie odpowiadać. „Tylko” 98% bo ze słuchawkami jak te, czyli nawet niska półka, ale już jednak sprzęt który można nazwać audio, jest niestety trochę tak jak fexxer wspomniał, te słuchawki lubią dobry sprzęt i niestety, ten na którym jeszcze jakieś drobne różnice słychać nie kosztuje średniej krajowej pensji... ani nawet dwóch. Oczywiście nie ma się co dać się zwariować, ale też w żadną stronę - bez sensu dawać do nich sprzęt za 10k+, ale równie bez sensu coś pokroju prodigy cube. 
 

fexxer
komentarz
komentarz

Co do Arctisów 7 to skupiając się jedynie na dźwięku mógłbym ustalić ich cenę na poziomie 100zł, może te 150zł max, nic więcej, bo w tej cenie już znajdę lepiej grające słuchawki. Nie dziwię się, że kupując DT990Pro mógł je podpiąć pod cokolwiek i też by był zadowolony.

 

Fidelio X2HR można dorwać na promocji na amazonie często za 500-600zł i to są bardzo fajne i uniwersalne słuchawki, które potrafią zagrać przyjemnie z lepszego telefonu.

 

Z tym Cubem też bym nie przesadzał, bo teraz masz głównie wersje Black Edition z innymi opkami, a sam Cube jest dość podatny na zmiany w tym aspekcie. Ostatecznie jednak nie kupowałbym go do Beyerów.

Lester
komentarz
komentarz

Oczywiście nie twierdzę, że cube nie nadaje się do niczego, może nawet do Dat990/770 32 ohm da jako tako radę - w sensie coś poprawi jeśli ktoś korzysta ze zwykłej integry, nawet 1220 bez dodatkowych przetworników, ale nie wykorzysta tak jak powinien  słuchawek jeśli są nieco przyzwoitsze. Moje doświadczenia są z nim ograniczone tylko do DT 990 pro, więc praktycznie żadne, ale mimo wszystko przy nieco lepszej integrze na płycie z jakimś dodatkowym dac i nawet słabym wzmacniaczem słuchawkowym, moim zdaniem zakup tego typu pudełek mija się z celem, a do słuchawek 250 ohm po prostu się nie nadają. 

Sadek230
komentarz
komentarz

Nie zrozumcie mnie źle. Mogę wydać nawet 3000 zł, ponieważ czemu , by nie? Tylko, że nie jestem jakimś audiofilem. Nigdy nie twierdziłem, że arctisy 7 dobrze grają ale kupiłem je 2-3 lata temu, ponieważ zależało mi na słuchawkach bezprzewodowych (na firmę i nie mogłem ich zwrócić, teraz jest trochę łatwiej, ponieważ jednoosobowe działalności od tego roku mogą zwracać towar tak jak normalny konsument) i jakąś z nimi te 2-3 lata wytrwałem, choć jedyne co w nich dobrego to bezprzewodowość i tu się + kończą. Moja praca nie wiąże się z odsłuchem materiału czy obróbką video itp. Po prostu chcę po pracy siąść założyć sobie słuchawki poczytać wiadomości przy słuchaniu muzyki, zagrać sobie w jakąś grę czy obejrzeć czasami jakiś filmik i tyle. Ja już się nawet przyzwyczaiłem do szumów które występują w bezprzewodowych słuchawkach^^ Choć po 2 latach dalej mnie irytują. Ja chcę mieć wygodne słuchawki w których nawet jak będę siedział w nich 6 godzin+ to nie będę czuł dyskomfortu oraz będą przyzwoicie grały jak i dobrze pozycjonowały w grach FPS. Dałem kwotę 1000 -1200 zł ponieważ ponieważ tak mi podpowiada zdrowy rozsądek. Wiem, że można wydać i kilkadziesiąt tysięcy zł ale po co? Jakbym pracował w dziedzinie która, by tego wymagała nie miał bym z tym problemu.

Ale mimo wszystko. Jakbym się zdecydował kupić G6 za 639 zł (gdyby nie pojawił się b stock) to w tej cenie nie było by czegoś lepszego?

fexxer
komentarz
komentarz

Ja od jakiegoś czasu stosuję zasadę Pareto (20% hajsu daje 80% jakości), bo jeszcze 3 lata temu trzymanie 8-10k w samych słuchawkach i wzmacniaczach nie było dla mnie czymś dziwnym.

Kupuj DT770Pro, a potem się pomyśli.
Może wydawać się, że dziwnie oponuje za G6, ale za te kilkaset pln nie ma zbyt wiele ciekawych urządzeń o wystarczającej mocy. W normalnej cenie bym jednak go nie kupował, bo dołożysz trochę do tych 650zł i juz wchodzimy trochę wyżej z jakością.

dmx_rap
komentarz
komentarz

Ja dostalem na uro Radon 610Genesis, bardzo wygodne,fajnie podswietlane

+ zrobione z porzadnych komponentow

fexxer
komentarz
komentarz

Gdzie jeszcze będziesz o Genesisach pisał? Dla Ciebie chyba nie istnieją inne głośniki.

W ogóle podejrzewam typową promocję, konto dopiero co założone.

Lester
komentarz
komentarz

Z tymi dt 770 to racja, możesz je kupić i potem dorzucić coś do nich. W tej cenie może być ciężko inne takiej klasy znaleźć, więc z samymi słuchawkami ciała nie dasz. Jak już je będziesz mieć w rękach, to bardzo mocno będę Cię przekonywał, żebyś się z nimi przeszedł do jakiegoś salonu hi-fi i zobaczył jak grają na nawet tańszym, ale solidnym wzmacniaczu lampowym klasy A, z dobrym przetwornikiem. Jeśli jesteś czuły na muzykę, to się zdziwisz. Z tego co pamietam, już w miarę dobre zaczynały się jakoś 1500, ale jak fexer wcześniej napisał bardzo słusznie 80%-20% od pewnego poziomu cena nie skaluje się za bardzo ze wzrostem jakości. Z tych które ja sprawdzałem, do moich 250 ohm takie absolutne minimum to było jakieś ifi - nie pamiętam modelu, fexer jest chyba o niebo lepiej zorientowany w audio pewnie będzie wiedział, to kosztowało bodajże 700 zł. Ale serio - sprawdź na sobie zanim kupisz - nic nie kosztuje, a na prawdę warto! 

Sadek230
komentarz
komentarz

@fexxer A to, trochę wyżej z jakością to co dokładnie?? ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.