x-kom hosting

Karta graficzna do 2000zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Blavic ,
kener93
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema, chciałbym doradzić się w sprawie zakupu karty graficznej.

 

Obecna specyfikacja PC:

1. CPU: Ryzen 5 3600

2. Dysk: Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-512GT-C

3. Zasilacz: be quiet! Pure Rock (BK009) 600W

4. Obudowa: Zalman Z3

5. Płyta główna: MSI B450 A-PRO MAX

6. RAM: 2x8GB Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray BLS2K8G4D30AESBK

7. Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

8. GPU: ASUS Strix GTX 970

 

Problem jest taki, że ceny kart teraz poszły bardzo w górę (o czym pewnie zresztą wiecie) i jeszcze jakiś czas temu można było dostać za niewiele więcej niż 2000zł jakiegoś RTX'a. Z czego patrzyłem teraz karty w okolicy 2000zł są niewiele lepsze od mojej 970'ki.

Są jakieś patenty na zamówienia zza granicy, albo jakieś inne obejścia? Jak nie - jak myślicie, do kiedy będzie trzeba czekać aż ceny kart wrócą do normy? Nie widzi mi się płacić za kartę od 30% do nawet 200% więcej niż w dniu jej premiery.

 

Edytowane przez kener93

anioł2009
komentarz
komentarz

Dziś rtx2060  to koszt 2300zł minimum na allegro...  Ja bym przeczekał na tej 970tce.

 

5 godzin temu, kener93 napisał:

jak myślicie, do kiedy będzie trzeba czekać aż ceny kart wrócą do normy?

 

Dopóki nie pęknie bańka kryptowalutowa...Do końca roku tego lub nawet przyszłego może trwać to szaleństwo.

 

5 godzin temu, kener93 napisał:

Są jakieś patenty na zamówienia zza granicy, albo jakieś inne obejścia?

 

Są, możesz szukać używek na niemieckich portalach ogłoszeniowych, może ebay. Trafiają się, coraz rzadziej, ale się trafiają do 2000zł np 1080, 1070ti...

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie najbardziej przymierzałem się do RTX'a jakiegoś. Każdy je teraz chwali i chciałem coś z tej serii, nie wiem na ile też jest sens upierać się przy RTX'ie. Na pewno chcę GeForce'a, nie chce Radeona.

 

Te 1080 to nawet u nas na allegro da rady znaleźć za ponad 2000zł, lecz nie wiem na ile się to opłaca. Gdybym znalazł coś naprawdę opłacalnego to mogę trochę przekroczyć te 2000zł, nawet krytycznie do 2500zł.

Widziałem też dobre oferty na indyjskim amazonie, ale nie wiem czy to jest legitne.

 

No i do tego ten 1080 jest dość stary, zaraz 5 lat. RTX są dużo nowsze i wychodzą dużo lepiej w BM. Może postaram się coś upolować.

Edytowane przez kener93
anioł2009
komentarz
komentarz

za 2300 upolujesz nowego 2060 więc nie ma problemu jak możesz nadwyrężyć budżet :)

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz

A jaki model polecałbyś z RTX 2060S i do maks jakiej ceny szukać?

anioł2009
komentarz
komentarz

Superek nie ma nowych...Używek nie warto kupować. Jeśli naprawdę musisz już kupić kartę to na xkomie masz gainwardy 2060 za 2300zł...Masz gwarancję i pewność że karta nie jest z koparki.

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak tylko z kolei ta zwykła 2060 wychodzi gorzej na BM niż 1080. :D

 

Tylko różnica ta, że stara 1080 na Pascalu, a to w coraz nowszych grach będzie coraz bardziej widac. Chyba poszukam tej 2060. Na x-komie nic nie ma niestety. :(

Edytowane przez kener93
anioł2009
komentarz
komentarz

Faktycznie...sprzedały się w ciągu 3 dni :E

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz

:D Dobra, szukam wszystkiego od 2060 przez 2060s, 2070 do 2070s. Tylko nowe, bo teraz to pewnie większość używek po koparkach.

4cHmEd
komentarz
komentarz

Ja na twoim miejscu bym sie naprawdę wstrzymał, przepłacasz nad kartą 2x za zwykła 2060 dać 2300 to za dużo one chodziły po 1600? jakoś tak według mnie powinieneś sie wstrzymać używanych też nie polecam w końcu to GPU nigdy nie wiesz co "sprzedawca" z nią robił elektronika ma swoją żywotność

  • Dobra wypowiedź 1
Twój_pomocnik
komentarz
komentarz
8 godzin temu, 4cHmEd napisał:

 przepłacasz nad kartą 2x za zwykła 2060 dać 2300 to za dużo one chodziły po 1600?

Po tyle chodziły heh 

 

@kener93 Jak masz 970 to bym czekał aż te ceny się ogarną 

 

IMG_20210308_085149.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz

No właśnie po wczorajszym szukaniu zapadła decyzja, że jednak czekam. Raz, że te ceny są całkiem poprzekręcane, a dwa to i tak nic nie ma. Po prostu pustki.

anioł2009
komentarz
komentarz

Słuszna decyzja według mnie... na siłę przepłacać ponad 1000zł za zwykłego 2060 to...no cóż...trzeba być naprawdę w potrzebie :E

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 rok później...
kener93
komentarz
komentarz (edytowane)

Siema po dwóch latach. :D
Wznawiam ten temat zamiast pisać nowy. Wtedy przerwałem poszukiwania z powodu dużych podbitek cenowych spowodowanych przez bitcoin. Z czego mi wiadomo teraz ceny już wróciły w miarę do normy.

Z tego powodu chciałbym spytać jaką teraz można kupić kartę graficzną w przedziale mniej więcej 2000-3000zł. Jestem ogromnym zwolennikiem NVIDIA.
Do tego chciałbym dokupić ram do 32, teraz mam 16. 
Dokupić ssd mk2 500gb, teraz mam tylko jeden 500.
Dysk i ram po za limitem pieniężnym na kartę.

Mój pc aktualnie to:

1. CPU: Ryzen 5 3600

2. Dysk: Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-512GT-C

3. Zasilacz: be quiet! Pure Rock (BK009) 600W

4. Obudowa: Zalman Z3

5. Płyta główna: MSI B450 A-PRO MAX

6. RAM: 2x8GB Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray BLS2K8G4D30AESBK

7. Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

8. GPU: ASUS Strix GTX 970

 

Nasuwa sie też pytanie czy dokupywać jeszcze raz dwa razy 8gb tych samych ram, czy jedną 16gb.

Edytowane przez kener93
Blavic
komentarz
komentarz

Wiem, że to po 2 latach czekania zabrzmi jak żart, ale warto byś jeszcze trochę poczekał bo NV obniżyła ceny msrp dla kart serii 3000. W sklepach powinny się pojawiać promocje co jakiś czas. Obecnie karty NV są sporo droższe od swoich odpowiedników wydajnościowych u konkurencji. Zaglądaj np. na pepper.pl za: RTX 3060ti/3070

 

Do tych kart warto byś raczej celował w lepszy procesor niż większą ilość pamieci. Tutaj można pomyśleć o Ryzenie 5 5600.

 

Sprawdz sobie realne zużycie pamięci. Jeśli nie dobija pod korek zostaw obecne, tylko je po prostu podkręć. 

 

Co do dysków, poluj na promocje bo bywają dość często. Sprawdzone dyski to np:

Kioxia exceria g2 lub Lexar NM620

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz

Nie wiem w ogóle o co chodzi na tym prepper, to jest jak olx?

Powiedz mi ogólnie jakich kart szukać do 3000zł, może max z przebitką na 3200. Ja wiem, że można szukać z konkurencji, ale zawsze miałem złe doświadczenia z radeonami. Wole zostać przy NV.

Procek wymieniałem dość nie dawno i z nim nie było problemów, rzadko kiedy w ogóle podchodził pod większe zużycia nawet bez OC, bo ja go kupiłem właśnie pod kręcnie. Na razie niech zostanie, zobacze jak będzie w grze po zakupie karty. Jak zacznie się dziać tak, że karta będzie leciała ok na wyższych ustawieniach, a procek nie to wtedy pomyśle nad tą 5600.

Te dyski co podałeś ogólnie są po około 200zł, 1tb widziałem za 260zł. 

Pamięć ram na razie pominę.

Blavic
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, kener93 napisał:

Nie wiem w ogóle o co chodzi na tym prepper, to jest jak olx?

pepper.pl

 

1 godzinę temu, kener93 napisał:

Procek wymieniałem dość nie dawno i z nim nie było problemów, rzadko kiedy w ogóle podchodził pod większe zużycia nawet bez OC, bo ja go kupiłem właśnie pod kręcnie. Na razie niech zostanie, zobacze jak będzie w grze po zakupie karty.

Trudno abyś miał wysokie zurzycie CPU z GTX970... Będzie tak jak nizej na yt, OC niewiele tu da, różnice będą się zacierać dopiero na wysokich rozdzielczościach. Chcesz sparować wydajną kartę z zaledwie średnim procesorem.

 

1 godzinę temu, kener93 napisał:

Powiedz mi ogólnie jakich kart szukać do 3000zł, może max z przebitką na 3200

RTX3070/RTX3070ti gdzie przy tej drugiej R5600 to moim zdaniem absolutne minimum.

 

1 godzinę temu, kener93 napisał:


Te dyski co podałeś ogólnie są po około 200zł, 1tb widziałem za 260zł. 

Nie wiem jak ty szukasz? https://www.x-kom.pl/p/621623-dysk-ssd-lexar-512gb-m2-pcie-nvme-nm620.html

 

 

Edytowane przez Blavic
  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz (edytowane)

No git git, ja nie jestem tak totalnie w temacie tych rzeczy.

Na tej płycie głównej co mam to i tak max mogę R5 5600X, wchodzi na socket am4, a 7600X wymaga już am5.

Dobrze szukam, widziałem to samo. :D Ja myślałem, że one w ogóle będą droższe, dlatego napisałem, że nawet 1TB jest około 200zł.

 

@edit:
Aha, na jakie wydanie patrzyć w przypadku tej karty? Chodzi mi o Gigabyte, MSI, etc. Jak kupowałem tą 970 lata temu to kazali na to patrzeć bardzo, wtedy kupiłem tego Strixa z backplate i nie żałowałem.

Edytowane przez kener93
Blavic
komentarz
komentarz

Możesz sobie wziąć R5600 bez X i zrobić niewielkie OC, wyjdzie na to samo. Jedyne co musisz zrobić to aktualizację biosu.

 

Przykłady:

RTX3070: https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3070-eagle-oc-8gb-gddr6-lhr-gv-n3070eagle-oc-8gd-2-0-p8079012

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-lhr-gv-n3070gaming-oc-8gd-2-0-p8078925

 

Chociaż ja osobiście poczekałbym jak trochę potanieją.

 

 

 

 

20 godzin temu, kener93 napisał:

3. Zasilacz: be quiet! Pure Rock (BK009) 600W

4. Obudowa: Zalman Z3

Jaki masz zasilacz bo tu podałeś nazwę chodzenia. Obudowa ma więcej niż fabryczne wentylatory ?

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz (edytowane)

No mogę, ale w sumie różnica pomiędzy nimi dwoma jest trochę ponad 100zł, więc w sumie walić to i chyba wezme już z X.

Ja szukałem bardziej z TI, widziałem, że były pomiędzy 3000-3200. Na ile radziłbys poczekać żeby cena TI była opłacalna?


Rzeczywiście, zamiast zasilacza podałem stare chłodzenie ze starej i5.
Zasilacz: be quiet! Sysytem Power 8 600W.
Obudowa ma 4 wentylatory. Dwa u góry, jeden z tyłu i jeden z przodu, ale powiem szczerze, że też mnie ona denerwuje przez te małe otwory nad wentylatorami. Łatwo je zakurzyć, a potem je przedmuchać to najlepiej mieć sprężarke na chacie... Też myślałem nad obudową SilentiumPC, ta taka co ma cały przezroczysty bok i duże otwory od chłodzenia.

Edytowane przez kener93
Blavic
komentarz
komentarz
2 godziny temu, kener93 napisał:

Ja szukałem bardziej z TI, widziałem, że były pomiędzy 3000-3200. Na ile radziłbys poczekać żeby cena TI była opłacalna?

Lepiej powiedz jaki masz monitor bo jak masz grac w 1080p z niskim odświeżaniem to odpuść sobie takie karty.

  • Dobra wypowiedź 1
Pentium320
komentarz
komentarz
Dnia 22.02.2023 o 22:36, kener93 napisał:

Z tego powodu chciałbym spytać jaką teraz można kupić kartę graficzną w przedziale mniej więcej 2000-3000zł. Jestem ogromnym zwolennikiem NVIDIA.

 

Rozumiem przywiązanie, ale w budżecie 2000zł mocno rozważyłbym przy tym zestawie pójście w RX 6700 XT. https://www.sferis.pl/karta-graf-asus-dual-radeon-rx-6700-xt-std-12gb-i256082

 

Niestety ceny RTX 3070, jeśli kupujesz kartę stricte do grania, nie mają kompletnie żadnego uzasadnienia, bo po aktualizacjach sterowników 6700 XT przeważnie zrównuje się, a czasem okazuje się szybsza niż 3070 w czystej rasteryzacji, do tego jako argument za przemawia też większa ilość VRAM. Jedyną wadą, jeśli mówimy o graniu, jest słabsza wydajność w RT.

 

Przy Ryzenie 5 3600 karta będzie idealnie spasowana do 1080p czy 1440p (choć do 1440p teoretycznie można pomyśleć o wydaniu większej ilości kasy i wzięciem czegoś szybszego). Jeśli masz monitor 1080p, to dopłacanie nie bardzo musi mieć sens, choć też zależy w co grasz.

 

Tak czy siak, obniżek cen RTX'ów na chwilę obecną nie widać ani u nas, ani u naszych zachodnich sąsiadów i póki ich nie zobaczymy, to ciężko polecić zarówno 3070 jak i 3070 Ti, bo są po prostu za drogie w stosunku do możliwości.

  • Dobra wypowiedź 1
Blavic
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Pentium320 napisał:

Przy Ryzenie 5 3600 karta będzie idealnie spasowana do 1080p czy 1440p (choć do 1440p teoretycznie można pomyśleć o wydaniu większej ilości kasy i wzięciem czegoś szybszego). Jeśli masz monitor 1080p, to dopłacanie nie bardzo musi mieć sens, choć też zależy w co grasz.

Odwrotnie, im niższa rozdzielczość, tym większy narzut na procesor.

  • Dobra wypowiedź 1
kener93
komentarz
komentarz (edytowane)

Monitor teraz mam jakiś iyama 1080p.

 

Z drugiej strony zobacz, że też nie chce się patrzeć tak, że skoro teraz mam jakiś tam monitor to kupie od razu gorszą kartę, bo monitor mogę chcieć wymienić za np. pół roku. Już myślałem żeby zakupić jakoś 2k 144mhz. Wolałbym patrzeć od razu na kartę, która także posłuży przy przyszłych zmianach. Ten monitor to już trochę mam więc w ogóle bym nie patrzył na jakiekolwiek zmiany pod niego.

 

Więc tak:

Dysk sobie pewnie kupię 1tb ten co podałeś wyżej.

Procesor r5 5600x.

A jeżeli chodzi o kartę to powiedzcie mi jaka jest teraz wydajna i w opłacalnej cenie, albo do jakiego pułapu cenowego z tą ti mam czekać żeby się opłacało.

 

@Pentium320

Ten temat na dwa lata, teraz już chce wydać więcej niż 2000. Raczej 3000 lub delikatnie ponad to.

 

 

 

 

Edytowane przez kener93

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.