x-kom hosting

Gotowy zestaw z allegro

Niebieska
komentarz
komentarz

Daruj sobie tego starego trupa, ma bardzo stary procesor, kartę graficzną gorszą niż mój pracowy biurowiec od Dell'a, płyta główna nie pozwoli Ci na rozbudowę, zasilacz to wielka niewiadoma, w najlepszym przypadku jakiś no name. RAM też jest stary.

anioł2009
komentarz
komentarz

Specyfikacja nada się do fs19 nawet

 

ALE

 

to jakiś wał... nie ma gtx650 z 4gb vram...

Ponadto tak jak @Niebieska wspomniała, to zestaw bez przyszłości i z niewiadomym zasilaczem.

 

Cena powinna być o jakieś 260zł niższa.

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie wiem gdzie takie info że ram w dualu.

Mały dysk, zasilacz tragiczny - no name bez zabezpieczeń co przy prądożernej karcie i cpu może spowodować problemy już po uruchomieniu.

 

Procesor w miarę okej z odblokowanym mnożnikiem ale płyta biedna więc o oc można zapomnieć.

 

Innymi słowy nie wart pieniędzy bo jest przyjanuszowane na zasilaczu, ramie i dysku.

Specjal199005
komentarz
komentarz

Info że w dualu uzyskałem kontaktując sie ze sprzedajacym. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie zmienia to faktu że to bieda...Z takim zasilaczem to strach to włączyć...750w on nie ma...  Ma ok 400W co przy zasilaczu bez zabezpieczeń przy prądożernych podzespołach jest proszeniem się o wtopienie pieniędzy ...

anioł2009
komentarz
komentarz

Na jakiegoś gtx650 może 660ti powinno Ci starczyć...Ale zasilacz 500W jak już to musisz kupić markowy a nie byle jaki

Niebieska
komentarz
komentarz

Modecom nigdy w życiu, to zasilacze z czarnej listy, jeden z najgorszych szajsy jakie są.

Specjal199005
komentarz
komentarz

A ten linku co podałem wyżej? Czy raczej na zasilacz większy budżet potrzeba? 

Specjal199005
komentarz
komentarz

Ok w ogóle nie wiem na co patrzeć wybierając zasilacz.. Ram na początek mogę kupić chyba używany 2x4 GB za około 120 zł? Płyta i tak obsłuży max 1300 mhz ram. 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Podaj budżet na kompa może coś na nówkach sie da złożyć 

Specjal199005
komentarz
komentarz

Hm to raczej słabo... 1200 to już całkowity max. A może zaproponujesz coś użyeanego w tym budżecie? 

tomithetravellinggeek
komentarz
komentarz

1200 daje już więcej możliwości, skąd jesteś? Szukałeś już na olx?
Ostatnio sprzedałem swojego 7400 z 32 gb ram i gtx 1060 za 2k na olx, może spróbuj poszukać lokalnie, czasem okazje się zdarzają tylko trzeba poszukać
Chociaż masz tutaj igpu na 7400 i gt630 na 10100f to możesz sprawdzić jakie będą ceny pod koniec licytacji:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-i5-7400-16gb-ram-dysk-ssd
https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-core-i3-10100f-4x3-60ghz-10gen-dq5

Zasilacze tu to dno, ale wydajność cpu już większa, gpu zawsze możesz zmienić, gdy znajdziesz odpowiednie.

Specjal199005
komentarz
komentarz

A cena tej płyty i procka co podałem nie jest zawyżona? Bo procesor i płyte od hp osobno znalazłem za około 250 złotych. 

tomithetravellinggeek
komentarz
komentarz

@Specjal199005 płyta od HP może mieć budowę tylko do systemów OEM, czasem inne zasilacze, inne chłodzenia cpu. Najlepiej się nie bawić jeśli nie mamy super deala.
To płyta, którą wysłałeś jest już z cpu 4gen, czyli ddr3... jeśli dobrze to ugryziesz to może ci się udać. nie wiem czy nie lepiej wybrać jakiś zasilacz od SPC ew. używany jeszcze na gwarancji, aby zmieścić się w budżecie. Wtedy ram, zasilacz i ssd 240 może wyjść 500. Trudno jest tu ocenić czy jest to opłacalne. Osobiście tak kupując wolałbym wziąć działający set od kogoś kto robił upgrade zamiast kogoś kto tak zarabia.

Specjal199005
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie jest masa tańszych płyt od hp, dell ale tam też inne zasilacze są potrzebne? A tak mniej więcej mając 300 na płytę i procesor na co mogę liczyć? Wtedy 500 zostaje na zasilacz, ram i ssd no i 400 na grafę. No i jak już pisałem to ma uciągnąć fs 19 a inne tytuły to nawet starsze niż 5 lat. 

A mógłbyś zerknąć na to? https://allegro.pl/oferta/komputer-intel-1155-8gb-500gb-win10-9532523461 tu jest podobna płyta do tej co wcześniej wysłałem. I5 3470 za 120 złotych można wyrwać i do tego ssd za 120 i już w granicach 700 złotych bym miał zestaw bez grafiki. 

Edytowane przez Specjal199005
Literówka
Niebieska
komentarz
komentarz

Płyty główne od gotowców HP, Dell, Lenovo często mają swoje specyficzne gniazda, do których normalne zasilacze nie pasują.

Specjal199005
komentarz
komentarz

A zobaczysz ten zestaw co wyżej wysłałem z płytą asus? 

Niebieska
komentarz
komentarz

To jest komp dużo słabszy niż mój pracowy gotowiec-biurowiec od Della, dodatkowo nie ma karty graficznej a jego zasilacz nie pozwala nie podłączenie żadnej wydajnej grafy bo ma małą moc.

Niebieska
komentarz
komentarz

Podejrzewam, że to coś musi mieć zasilacz Logic, a jeżeli tak to te podzespoły mogą już być uszkodzone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.