x-kom hosting

BSOD po restarcie.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Melchior2137 ,
MagiQ
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiec tak...

 

 

@politolog @Melchior2137
Ponownie pojawił mi się bluescreen, zainstalowałem troche aplikacji na komputerze, może to jest powodem?

image.png.adfb259464c07db8fec41087dac5abac.pngimage.png.b69f14ee520f945fcd9f5807b9acf034.png To jest lista ostatnich zainstalowanych aplikacji. (Nowy windows)

Melchior2137
komentarz
komentarz
47 minut temu, MagiQ napisał:

Ponownie pojawił mi się bluescreen, zainstalowałem troche aplikacji na komputerze, może to jest powodem?

Może być że jakaś aplikacja robi problem. Geforce experience zainstalowałeś?

Spróbuj najpierw pożyczyć od kogoś ram na cały dzień do testów.

MagiQ
komentarz
komentarz

Dołączam jeszcze wszystkie aplikacje
image.thumb.png.fc78a8813104d7f074a66b9f581bad44.png

@Melchior2137 Mialem zainstalowany, ale przed chwila odinstalowalem. Takze NVIDIA Container tez

Mozemy podjac inne kroki zanim wymienie ram? Nie mam duzo srodkow do wykorzystania na naprawę. 

Melchior2137
komentarz
komentarz (edytowane)
17 minut temu, MagiQ napisał:

Mozemy podjac inne kroki zanim wymienie ram? Nie mam duzo srodkow do wykorzystania na naprawę. 

Dobry ram ma dożywotnią gwarancję spokojnie.

Skoro bsody są skierowane do ramu i systemu a system przeinstalowałeś (mam nadzieję że przeinstalowałeś a nie cofnąłeś do ustawień fabrycznych) to zostaje tylko ram do sprawdzenia.

Możesz jeszcze raz zrobić reinstall windowsa i zainstalować tylko najpotrzebniejsze programy i sterowniki i tak pracować przez powiedzmy 2 dni czy nic się nie wykrzaczy ale dla mnie to bez sensu.

MagiQ
komentarz
komentarz

@Melchior2137 Tak, reinstall był z pendrive od nowa wszystko. Hmmm, ram ma dożywotnią gwarancję? Mój komputer był składany przez 'informatyka', jak przejdę się do niego jest opcja by wymienił mi RAM?

Melchior2137
komentarz
komentarz
Teraz, MagiQ napisał:

@Melchior2137 Tak, reinstall był z pendrive od nowa wszystko. Hmmm, ram ma dożywotnią gwarancję? Mój komputer był składany przez 'informatyka', jak przejdę się do niego jest opcja by wymienił mi RAM?

Dobry ram ma dożywotnią gwarancję.

Mówiłem żebyś zrobił reinstall jeszcze raz żeby wykluczyć czy któraś aplikacja robi problem ale robienie dwa razy tego samego to tylko zmarnowany czas.

Czy informatyk Ci to zrobi? Nie wiem. Dobrze by było żebyś pożyczył od niego ram na sprawdzenie albo żeby sam się wypowiedział.

Jeżeli ram faktycznie jest uszkodzony odeślij tylko na gwarancję. Co to za ram jakiej firmy?

Melchior2137
komentarz
komentarz
Teraz, MagiQ napisał:

2400MHz do ryzena? Mam nadzieję że nie te podlinkowałeś. Do ryzena muszą być szybkie ramy przynajmniej 3000MHz inaczej tracisz część wydajności.

Tak czy siak gwarancja dożywotnia więc nie masz się czym martwić.

MagiQ
komentarz
komentarz

@Melchior2137 przepisalem dokladny numer z ramu, muszą być te. mam 2x8gb

czy musze dokupic nowy ram? gwarancja obejmuje zwrot kosztow/wymiane?

Melchior2137
komentarz
komentarz
10 minut temu, MagiQ napisał:

czy musze dokupic nowy ram? gwarancja obejmuje zwrot kosztow/wymiane?

???

Odsyłasz do producenta on robi jakieś testy czy faktycznie jest uszkodzone i czy samo się uszkodziło czy Ty uszkodziłeś i wymienia na nowy.

MagiQ
komentarz
komentarz

@Melchior2137 Potrzebuje miec dowod zakupu? Nie wiem czy taki posiadam

 

Melchior2137
komentarz
komentarz
Teraz, MagiQ napisał:

Potrzebuje miec dowod zakupu? Nie wiem czy taki posiadam

Warto mieć. Może być na cały komputer. 

Albo oddaj na gwarancję u swojego informatyka albo odeślij bezpośrednio do producenta. Ten drugi sposób szybszy.

MagiQ
komentarz
komentarz

Gwarancja mi się już skonczyla na komputer, sproboje odeslac. Jest cos co jeszcze moge zrobic? sam przeprowadzic testy itp 

Melchior2137
komentarz
komentarz (edytowane)
4 minuty temu, MagiQ napisał:

Gwarancja mi się już skonczyla na komputer, sproboje odeslac. Jest cos co jeszcze moge zrobic? sam przeprowadzic testy itp 

Na ram masz gwarancję dożywotnią.

To ze ktoś wpakuje go do obudowy nie skraca jego gwarancji do paru lat :lol2:

 

Już napisałem co możesz jeszcze zrobić ale reinstall windowsa drugi raz i instalowanie tego wszystkiego to strata czasu.

Dowód zakupu jest po to żeby producent albo widział datę zakupu i widział ze gwarancja jeszcze jest a nie upłynęła rok temu i po to żeby stwierdzić czy sprzęt nie jest kradziony. Chociaż na to drugie raczej nie patrzy

 

MagiQ
komentarz
komentarz

@Melchior2137 Napisałem do nich na maila. ;)
Nie ma nic innego do roboty jak czekam?

  • Rekomendowana odpowiedź
Melchior2137
komentarz
komentarz

Pożycz inny ram do sprawdzenia. Ile razy można pisać?

Jeszcze co możesz zrobić to działać tylko na jednej kości jeżeli wyrzuci bsod to wyciągasz tą jedną i wkładasz drugą ale dużo szybciej będzie pożyczyć sprawny.

MagiQ
komentarz
komentarz

@Melchior2137 Testuje, lece teraz na 8 ramu

@Melchior2137 @Melchior2137 Testuje, lece teraz na 8 ramu
Wydaje mi się, że znalazłem sprawcę. Jedna z kości prawdopodobnie powodowała błędy, będę testować dalej. Jak coś dam znać

 

  • 3 tygodnie później...
MagiQ
komentarz
komentarz

@politolog @Melchior2137

Błąd się powtórzył, po wielu dniach "testów" miałem BSoD. "Memory Management"
Co mogę zrobić? (Zrobiłem overclock ramu, ale to juz dawno z 2133Mhz do 2666Mhz, producent podaje 2400Mhz.)

Melchior2137
komentarz
komentarz

Podczas jakiej czynności wyskoczył błąd? Uruchamiałeś grę, wyłączałeś/włączałeś komputer czy losowo?

Bez podmianki ramów o której piszę już chyba 4 raz zbyt wiele zrobić nie możesz. Spróbuj zrobić jakiś test czy to memtestem czy windowsowym narzędziem ale nawet jak coś wykryje to nie znaczy że to są od razu pamięci. Może to być jeszcze płyta główna albo nawet kontroler pamięci w procesorze.

 

Możesz też cofnąć to swoje OC ale skoro było zrobione już dawno to raczej mało prawdopodobne że teraz i to akurat po dołożeniu drugiej kostki ram coś się popsuło. Na OC ramu się nie znam ale ufam że wiedziałeś co robisz i zrobiłeś to jak należy.

 

MagiQ
komentarz
komentarz

@Melchior2137
Uzywałem przeglądarki, nie mam na razie jak podmienić :)
zrobie memtesta, moze xmp wlaczyc.

Melchior2137
komentarz
komentarz (edytowane)
4 minuty temu, MagiQ napisał:

moze xmp wlaczyc.

Zostaw na razie jak jest. Zrób test.

Potem wyłącz to swoje OC. Test
I na koniec włącz XMP i też test.

 

Zobaczymy czy błędy są ogólnie na zwykłych taktowaniach czy po podkręceniu a może po włączeniu XMP.

 

Dla pewności. Nie instalowałeś geforce experience jak ktoś pisał wyżej?

 

Ten test i tak wątpię czy cokolwiek pokaże ale spróbujmy.

MagiQ
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.