x-kom hosting

przycinanie na zewnętrznym monitorze Samsung LC24RG50FQUXEN

Niebieska
komentarz
komentarz

Na razie nie wymieniaj sam pasty bo możesz stracić gwarancję. Co do płyty to tylko serwis może to dokładnie sprawdzić. 

jarek198867
komentarz
komentarz

To że wysoka temperatura przy Chrome to jedno. Druga sprawa jest taka że teraz jest temp 35-37 a wentylator jeszcze chłodzi. A przy 42-45 się załącza. Dziwne to dla mnie. U żony też w Dellu przez cały dzień się nie załącza wentylator. Temperatury są podobne a nawet wyższe.

Niebieska
komentarz
komentarz

Każdy producent indywidualnie to ustawia, wiesz lepiej by wentylator się załączał wcześniej niż jakby czekał do krytycznej temperatury. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Pewnie tak. Jutro pewnie serwis odpisze. Dam znać jaką odpowiedź uzyskałem i jakie działania zostały podjęte. Czasami mam myśli jakby chciał się ten laptop popsuć. Najlepiej całkowicie przed utratą gwarancji. A nawet jak po, to 5 minut będę się smucił a potem moje życie zmieni się na plus. Będę szukał nowego laptopa aż w nowym będę miał znów problem - ciąży nade mną fatum elektroniczne 

Niebieska
komentarz
komentarz

Powiedz żonie by okadziła pokój, w którym masz kompa białą szałwią, przegna złą energię ;) A z wcześniejszym sprzętem też miałeś problem?

jarek198867
komentarz
komentarz

Wcześniejszy sprzęt to miałem HP compaq który służył mi 10 lat. Z nim nie miałem problemów żadnych. Jakbym chciał je porównać to obecny gorzej sobie rodzi z chrome. Tamten sobie dobrze radził. To że pomyślałem o nowym laptopie to to, że tamten miał już swoje lata i nie mogłem zainstalować serwera xampp. W PHP już się nie bawię a pozostał mi problem z laptopem 

Żona jak używa laptopa to od samego początku nie zmieniła ani jednego ustawienia, nawet tapety. Nie instaluje żadnego sterownika i olewa wszystkie komunikaty. I wszystko jest ok. Cieszy mnie to, ale pokazuje to że ja miałem pecha. Przez 90 procent czasu spędzonego przy laptopie sprawdzam czy wszystko dobrze działa 

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie polubiliście się to widać. Może serwis mu przemówi do rozumu. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Dostałem odpowiedź z różnymi czynnościami do zrobienia. Np test ePSA. Stwierdzono że temperatury są idealne. Sprawa z chrome sie wyjaśniła. Po wyłączeniu turbo boost w bios po włączeniu chrome temp nie rośnie. Trochę lipa że płacę za i7 8750H a mam i3. No ale temp są ok...

Niebieska
komentarz
komentarz

Zupełnie nie potrzebnie to zrobiłeś, wystarczyło zrobić undervolting, temp by spadły a wydajność była b. dobra bo procek by nie zrzucał zegarów. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Nie ma problemu aby włączyć to z powrotem bo widać w pracy laptopa że działa wolniej. Odnośnie undervoltingu - jest to skomplikowany proces? Nigdy się w to nie bawiłem i prosto mówiąc, mogę coś zepsuć?

jarek198867
komentarz
komentarz

Ze wszystkim doszedłem do ładu. Zainstalowałem sterownik BIOSu oraz inne sterowniki i jest dobrze. I monitor i nie ma problemów z grzaniem. Jak ręką odjął :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyżby lapek przestraszył się wysłania do serwisu? ;)

 

jarek198867
komentarz
komentarz

Możliwe. Zrozumiałem jak ważna jest aktualizacja sterowników. Robiłem test ePSA i wszystkie wartości są prawidłowe także nic się nie dzieje. Zrozumiałem też że procesor ma dużą wydajność to normalne że wydziela więcej ciepła. A tak naprawdę są utrzymywane niskie temperatury bo od 35 do 45 stopni

Niebieska
komentarz
komentarz

Ważne, że działa :)

jarek198867
komentarz
komentarz

Nie wiem czy mogę dalej pociągnąć w tym wątku podobny temat czy założyć nowy. Stałem się szczęśliwym posiadaczem PC. Po jednym dniu już mam pytania. Otóż wspomniany wcześniej monitor może pracować z max 144 Hz jednak na pc mogę ustawić max 120 Hz i teraz zastanawiam się co blokuje wyższa częstotliwość. Płyta główna MSI MPG Z490 Carbon WiFi, karta graficzna zintegrowana Intel Graphics UHD 630. Monitor połączony przez HDMI. Nie wiem która wersja HDMI jest w płycie głównej. Zamówiłem kabel DP ale nie wiem czy to wina kabla. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Musiałbyś sprawdzić we właściwościach integry z jaką maksymalną częstotliwością może pracować. 

jarek198867
komentarz
komentarz

No właśnie szukam info z płyty głównej i z integry. Ogólnie planuję kupić dedykowaną kartę graficzną ale teraz ciężko z tym. Mały wybór i drogo. A kupić za 1200 zł 4 GB vram to średnio mi się uśmiecha. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Zmieniłem HDMI na display port i poszło na 144 Hz :) nigdzie nie mogę znaleźć która generacje HDMI mam, może ono nie puszczało więcej. DP dało radę :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Musiałbyś spojrzeć do instrukcji płyty głównej i tam poszukać tej informacji :)

jarek198867
komentarz
komentarz

Szukałem i niestety nie znalazłem. W laptopie na pewno miałem 2.0 a tutaj nie mogę znaleźć. Ale już mniejsza o to, ważne że działa :)

gavron7
komentarz
komentarz

https://pho.net.pl/jak-podlaczyc-144-hz-monitor/

Pierwszy link z google

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Ale @gavron7, chodzi o HDMI na płycie głównej. 

gavron7
komentarz
komentarz
Ale [mention=239460]gavron7[/mention], chodzi o HDMI na płycie głównej. 
A tu chodzi o kabel. W przypadku HDMI ma on znaczenie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.