x-kom hosting

przycinanie na zewnętrznym monitorze Samsung LC24RG50FQUXEN

jarek198867
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Posiadam nieszczęsny laptop Dell G3 3579. Zakupiłem do niego zewnętrzny monitor Samsung LC24GR50FQUXEN. Jest podłączony za pomocą kabla HDMI dołączonego do zestawu. Mam ustawione wyświetlanie tylko na monitorze. Czasami się zdarza, że obraz na monitorze zacina. Podczas minimalizowania okien, przewijania stron internetowych czy komórek w excelu. Czasami jest tak, że nic się nie dzieje. Czasami jest tak, że po dwóch godzinach pracy zaczyna zacinać mimo że w międzyczasie nie były zmieniane żadne ustawienia.

Karta graficzna w laptopie to GeForce GTX 1050Ti - z ustawień wynika że monitor jest podłączony właśnie do niej. Zmiana ustawień nic nie pomagała. Restart laptopa pomaga. Więc może to wina laptopa. Wcale bym się nie zdziwił. Ten laptop zawodzi mnie na każdym kroku. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Mam pytanie, pracujesz na zasilaczu i na planie Najwyższa Wydajność?

jarek198867
komentarz
komentarz

Tak, jestem podłączony do zasilacza.

 

Jeśli chodzi o wydajność to kiedyś miałem aplikację Della gdzie można było ustawić plan. Wyrzuciłem wszystkie aplikacje Della - gdzie można sprawdzić/ustawić największą wydajność? Jeśli w panelu sterowania karty graficznej to myślę że wszystko mam ustawione z nastawieniem na wydajność. Zresztą jak już przycinał too na bieżąco zmieniałem ustawienia ale nic nie pomagało. Chyba że w innym miejscu mogę coś zmienić. Ewentualnie zainstalować aplikację della i tam ustawić plan na najwyższą wydajność

Niebieska
komentarz
komentarz

Klikasz na ikonę baterii i tam Więcej opcji zasilania.

jarek198867
komentarz
komentarz

Jak kliknąłem baterie to suwak był na połowę paska to przesunąłem na maxa. Dodatkowo wszedłem w zaawansowane ustawienia i zmieniłem plan zasilania grafiki Intel na maxa przy podłączonym. Ale monitor chyba działa pod GeForce. Ok, będę obserwował. Tylko że te przycinanie występowało gdy wszystko było wyłączone, nawet przy minimalizowaniu okienek. No ale będę obserwował :)

Niebieska
komentarz
komentarz

A pokaż jeszcze przy okazji screen z HWMonitora po ok 10 min pracy na zewnętrznym monitorze.

jarek198867
komentarz
komentarz

teraz właśnie znów przycina od samego uruchomienia. screen w załączeniu

screen.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Poproszę zakładkę Sensors.

jarek198867
komentarz
komentarz

w załączeniu

01.png

02.png

03.png

04.png

05.png

06.png

Teraz np jest ok a nic nie zmieniałem. Nawet na ustawieniach wydajności do połowy 

Niebieska
komentarz
komentarz

Temperatury są lekko podwyższone, nie wiem czy masz gwarancje, ale zawsze możesz zrobić undervolting. Pokaż screen z CrystalDiskInfo.

jarek198867
komentarz
komentarz

Podwyższone temp? Co może być przyczyną? Normalnie to mi się waha między 35 a 45 stopni. Co miałbym napisać w zgłoszeniu gwarancyjnym? Zainstaluje program i zrobię screen

Niebieska
komentarz
komentarz

Maksymalnie miał 65 na jednym rdzeniu to jak na zwykłą pracę [chyba, że jesteś grafikiem bądź używasz innego oprogramowania, które mocno obciąża kompa] jest lekko za dużo.

jarek198867
komentarz
komentarz

Nic nie było włączone. Tylko jeden plik Excel i jeden folder. Czasami się zdarzy że podskoczy do wyższej temp ale często ma poniżej 40 stopni. Co może być nie tak z laptopem i co mogę zrobić żeby uznano mi gwarancję?

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż jeszcze ten screen z CrystalDiskInfo.

jarek198867
komentarz
komentarz

w załączeniu

dysk.png

Mogę jeszcze dodać odnośnie temperatur, że po uruchomieniu Chrome'a temperatura rdzeni wzrasta do ponad 60 stopni i wentylator wyje. Na Edge tak nie ma. Z tym laptopem jest coś nie tak. gdybym nie wydał na niego tyle kasy spuściłbym go w kiblu bez zawahania. Ciągle coś się z nim dzieje. Wentylator się uruchamia przy 45 stopniach a przy 60 to już wyje jakby miał ducha wyzionąć. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Przyjemność posiadania wydajnego procka przy cienkiej obudowie i małych rozmiarach. Dysk ma zdrowy na szczęście. Możesz go przeskanować Malwarebytes i AdwCleanerem, usuń bądź daj do kwarantanny to co znajdą. Myślę, że undervolting może mu pomóc na wycie jak potępieniec, widziałam, że miał różnice między rdzeniami ok 11 stopni to by świadczyło o złym rozłożeniu pasty termoprzewodzącej bądź jej zużyciu bądź krzywo nałożonym chłodzeniu. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Zbieram się do wymiany pasty tylko zastanawiałem się czy pod pamięcią grafiki wymieniać termopady. Nie wiem jakiej grubości są a nie chce kupować kilku różnych bo chcę zainwestować w lepszą. Czy w związku z monitorem są jakieś wnioski? Później już było ok ale nie wiem od czego to zależy. Raz jest ok raz nie :/

Zapomniałem dodać że niedawno zainstalowałem BitDerender Internet Security i był skanowany cały dysk

Niebieska
komentarz
komentarz

Te programy co dałam są dokładniejsze. Co do monitora zastanawiam się czy to nie od temperatur. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Hmm. W sensie że przy wyższej temperaturze spada wydajność procesora na tyle że zacina monitor? Trochę słabe, bo jakbym chciał coś robić w programie który obciąża procesor to lipa. Ale mogę łatwo sprawdzić tę teorię - uruchomie chrome, wtedy temp skoczy do 60 st i zobaczę czy zmieni się zachowanie monitora

Niebieska
komentarz
komentarz

Może też być, że masz walniętą płytę główną. Zrób ten test i napisz jak się zachowa. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Po uruchomieniu Chrome'a mam takie temp.... Dlaczego takie wysokie?

 

A monitor działa ok, także to chyba nie od temperatury...

temp.PNG

Malwarebytes nic nie znalazło 

Niebieska
komentarz
komentarz

Prawie 90 stopni przy chrome za żadne skarby nie jest normalne, musisz zrobić undervolting, wymienić pastę termoprzewodzącą. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Laptop jest na gwarancji. Zgłosiłem obie sprawy. Nie wiem na co mogę liczyć ale mam nadzieję że skończą się te problemy z temperaturą :(

Niebieska
komentarz
komentarz

Szczerze? Powiedzą Ci, ze te temperatury są normalne dla tych procków więc będziesz musiał zrobić undervolting. 

jarek198867
komentarz
komentarz

Domyślam się że tak będzie. Zobaczymy. Jak nic nie wywalczę będę działał sam. Zacznę od pasty. Martwi mnie co mówiłaś o płycie głównej. Jest jakiś sposób aby to sprawdzić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.