x-kom hosting

Laptop do przeglądarek - do 8000 zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: 8iket ,

8iket
komentarz
Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy MSI jest większy od ultrabooków Asusa, więc po prostu będzie mniej poręczny przy przenoszeniu.

 

Zenbook z Ryzen 7 też spoko.

8iket
komentarz
komentarz
To znaczy MSI jest większy od ultrabooków Asusa, więc po prostu będzie mniej poręczny przy przenoszeniu.
 
Zenbook z Ryzen 7 też spoko.

Zenbook z Ryzen 7 dużo tańszy. Brac go czy dopłacić do i7 ?
Youki
komentarz
komentarz

Nie, nie warto brać wariantu z I7.

  • Dobra wypowiedź 1
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Matryce TN do tego typu zastosowań sobie odpuść, tym bardziej w takim budżecie.

  • Dobra wypowiedź 1
8iket
komentarz
komentarz
Matryce TN do tego typu zastosowań sobie odpuść, tym bardziej w takim budżecie.

Rozwiń myśl, bo mam za mało wiedzy w tym zakresie.
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 10.08.2020 o 17:31, 8iket napisał:

Szukam laptopa do pracy z przeglądarkami (dużo otwartych okien na kilku różnych przeglądarkach

Do tego nie potrzebujesz RTX'a 2060, tylko mocny CPU, 32GB RAM i szybki SSD na NVMe. Jeśli żadnego grania nie będzie to kupno takiego laptopa z dedykowaną karta jak RTX 2060 znacznie pogorszy kulturę pracy, temperatury jak i sam czas na baterii. 

 

Określ się czy szukasz 17,3" czy 15,6" też będzie ok.

 

Nie siedzę w lapkach od ~roku, na dniach zacząłem przeglądać modele do 4000zł dla brata, niewiele się zmieniło w tym rynku niestety. 

8iket
komentarz
komentarz
Do tego nie potrzebujesz RTX'a 2060, tylko mocny CPU, 32GB RAM i szybki SSD na NVMe. Jeśli żadnego grania nie będzie to kupno takiego laptopa z dedykowaną karta jak RTX 2060 znacznie pogorszy kulturę pracy, temperatury jak i sam czas na baterii. 
 
Określ się czy szukasz 17,3" czy 15,6" też będzie ok.
 
Nie siedzę w lapkach od ~roku, na dniach zacząłem przeglądać modele do 4000zł dla brata, niewiele się zmieniło w tym rynku niestety. 

Szukam coś koło 15 cali. Może być 15.6
anioł2009
komentarz
komentarz

Do przeglądarek zenbook.

Do gier MSI.

 

Do dwa różne laptopy do dwóch różnych zastosowań.

  • Dobra wypowiedź 1
8iket
komentarz
komentarz
Do przeglądarek zenbook.
Do gier MSI.
 
Do dwa różne laptopy do dwóch różnych zastosowań.

One sa oba na i7 z tym ze MSI ma 32GB a ZenBook 16GB. Co wiec przemawia na korzyść Zenka ?
anioł2009
komentarz
komentarz

Gabaryty, waga, kultura pracy, czas działania na baterii.

 

To są dwa światy i tego nie porównuj w ten sposób. Albo do gier albo do internetu. 

8iket
komentarz
komentarz

Ok. Sugerowalem sie pamięcią RAM ZenBook 16 GB vs ten MSI 32 GB. Skoro twierdzicie ze Asus lepszy do neta mimo podobnej ceny i mniej RAM to biorę

Niebieska
komentarz
komentarz

Do przeglądania neta wystarczy nawet 8GB RAM. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 10.08.2020 o 17:31, 8iket napisał:

dużo otwartych okien na kilku różnych przeglądarkach

Zapchać ~20GB to tutaj nie problem.

8iket
komentarz
komentarz
Zapchać ~20GB to tutaj nie problem.

Czyli również ZebnBooka 16 GB proponujesz niż MSI 32 GB ?
8iket
komentarz
komentarz

Rozumiem, że grafika do neta przegladania neta/wykonywania skryptów wystaczy zintegrowana ? wiec nie szukac z radeon/geforce... ?Dysk 512 GB mi wystaczy. Jesli chodzi o procesor to wszyscy tutaj preferujecie Ryzen 7 niż i7... Wszystko fajnie tylko ten Zenbook w wersji 32 GB kosztuje około 12k na xkom. Moze lepiej kupic 16GB i dolozyc ?

 

Prosze o pomoc bo juz jestem pewien na 100% ze chce ZenBooka tylko nie wiem na ktory sie zdecydowac.

 

Oto link dla ulatwienia: https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=price_asc&q=asus%20zenbook

Jeszcze taki HP dużo taniej do porównania https://www.x-kom.pl/p/560459-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-3500-32gb-512-win10.html

Youki
komentarz
komentarz

Tak, wystarczy.

Dnia 21.09.2020 o 12:10, 8iket napisał:

Ryzen 7

Ale 4 generacji. Modele z 3500U w tej cenie obecnie nie ma żadnego sensu kupować. To już wtedy lepiej z I5/I7 :) 

  • Dobra wypowiedź 1
8iket
komentarz
komentarz
Tak, wystarczy.
Ale 4 generacji. Modele z 3500U w tej cenie obecnie nie ma żadnego sensu kupować. To już wtedy lepiej z I5/I7 :) 

A co myślisz o tych:


To ostatecznie Legion: https://www.x-kom.pl/p/541471-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-32gb-480-gtx1660ti.html

czy ZenBook:

https://www.x-kom.pl/p/589373-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um425ia-r7-4700-16gb-512-w10p.html (https://www.wykop.pl/wpis/52260937/#comment-185473397)

Ten jest na A7 4700
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W tym ultrabooku nie rozbudujesz pamięci RAM bo jest wlutowana w płytę główną.

 

Dnia 18.09.2020 o 21:50, 8iket napisał:

Szukam coś koło 15 cali. Może być 15.6

Więc nie wiem po co w ogóle patrzysz na 14" modele. 

8iket
komentarz
komentarz
W tym ultrabooku nie rozbudujesz pamięci RAM bo jest wlutowana w płytę główną.
 
Więc nie wiem po co w ogóle patrzysz na 14" modele. 

Pisałem ze może być 14. Do około 15 max. Nie chce mniejszych ani większych
  • 2 tygodnie później...
Anawa
komentarz
komentarz

@8iket I ostatecznie na jaki laptop się zdecydowałeś?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.