x-kom hosting

critical process died po restarcie

Adi666
komentarz
komentarz (edytowane)

Matko bosko. Właśnie odpisywałem i jak kliknąłem w "dodaj odpowiedź" nastąpił freeze i restart ( na tym problemowym komputerze). Może RAM jeszcze sprawdzić?

Piszę z drugiego kompa. System jest na tym właśnie starszym dysku . Teraz uruchomiłem go ponownie i nawet nic nie tknąłem. Patrzę po chwili, a tu ekran BIOS, żeby wcisnąć F2 to continue. Czyli sam się zrestartował bez robienia czegokolwiek :(

Po restarcie chciałem dla pewności pobrać HW monitor. Kliknąłem w pobierz i przeglądarka (tym razem chrome) wyciągnęła kopyta. No i restart :(

 

Obawiam się że ten tracer coś usmażył. Tylko pytanie co. :(

Niebieska
komentarz
komentarz

Kup nowy zasilacz a do czasu jego przyjścia nie włączaj tego kompa by ten tracer naprawdę nie narobił szkód. 

Adi666
komentarz
komentarz (edytowane)

Zgodnie z poradą podmieniłem na zalecany zasilacz wczoraj. Załapałem się na promocję i dotarł w niecałą dobę :)

 

Ok, zainstalowałem HW monitor ale nie widać nic niepokojącego.

 Procek 50C. Dyski po 34C i grafika 32C.

politolog
komentarz
komentarz
14 minut temu, Adi666 napisał:

Może RAM jeszcze sprawdzić?

Podmienić. Możesz pożyczyć od kolegi/znajomego i wtedy przetestować?

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli te numery masz z nowym zasilaczem?

Adi666
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Czyli te numery masz z nowym zasilaczem?

Tak, jak tylko przyszedł zasilacz. Podmieniłem. zainstalowałem system na nowo (bardzo długo instalował, ze 2h). Teraz na świeżutkim systemie, zdążyłem zainstalować chrome i zaczęły się cyrki. Freeze i restart komputera w losowych momentach.

9 minut temu, politolog napisał:

Podmienić. Możesz pożyczyć od kolegi/znajomego i wtedy przetestować?

 

Niestety nie ma opcji. Sprawdzę na jednej kości i na drugiej jeszcze osobno.

Jak dotąd na jednej kostce system przeżył prawie godzinę. Jutro sprawdzę na drugiej bo już nie mam siły i dam znać. Mam nadzieję, że będą błędy i się wyjaśni :)

Adi666
komentarz
komentarz

Dziś od rana na drugiej kości bez problemów.

Wpiąłem obydwie. Za pierwszym razem komputer nie ruszył, kręciły się wiatraki i brak obrazu. Wypiąłem. Wpiąłem ponownie. Docisnąłem kabelki SATA. Ruszyło i działa do tej pory.

Może być, że RAM gdzieś nie stykał poprawnie albo coś w tym stylu?

Niebieska
komentarz
komentarz

Może być tak, że jedna kość jest uszkodzona. 

A w jakie gniazda RAM wsadziłeś te kości? 

Adi666
komentarz
komentarz

Mam tylko dwa sloty na płycie głównej więc wyboru nie miałem ^_^

Jak testowałem kości osobno to po kilka godzin jedna kość na każdym slocie. Nic się nie działo, więc aktualnie załadowane obydwie i też ok. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może był wtedy RAM źle wsadzony, może gdzieś styk był zabrudzony. Na razie jest ok? 

Adi666
komentarz
komentarz

Tak na razie jest wszystko w porządku. Ogarniam sobie programy, ustawienia itp i bez żadnych problemów.

Niebieska
komentarz
komentarz

No to dobrze, testuj dalej :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.