x-kom hosting

critical process died po restarcie

Adi666
utworzono
utworzono

Witam. Dziś podczas korzystania z firefox-a dwukrotnie zrestartowało komputer. Za drugim razem już nie wstał. Po próbie automatycznych napraw zaczął sypać bsodem jak w temacie. Naprawa z plyty dvd nie chce ruszyc. Da się to jakoś naprawić? Po pierwszym restarcie sprawdziłem hw monitor wszystko bylo ok. Grałem normalnie w kilka gier. Temperatura w maksie 70 procek i 65 gpu. Dyski po ok 40 2x hdd. Zasilacz czarna lista do tej pory dawał radę mierzony, wszystko w normie. Mam pendrive z systemem i płytkę. Win 10 oryginalny. Obejdzie się bez formata?

politolog
komentarz
komentarz

Podaj całą specyfikację swojego komputera.

Adi666
komentarz
komentarz

Intel i5-4670

2x4GB ram

Mobo: MSI H81M-P33

2xHDD WDC i Toshiba

Tracer 600W

Grafika Gigabyte geforce gt 640

politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, Adi666 napisał:

Grafika Gigabyte geforce gt 640

Wyjmij kartę graficzną z komputera i podepnij monitor bezpośrednio do płyty głównej. Wtedy przetestuj czy nie będzie BSODa.

Niebieska
komentarz
komentarz

Zasilacz do wymiany i to szybko zanim spali Ci kompa dając niestabilne napięcie do podzespołów. Zresztą już masz problemy.

Adi666
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz byłby dobry? Powiedzmy średnia półka lub do 300 zl?

Kartę odpinam. Dam zaraz znać czy pomogło.

Adi666
komentarz
komentarz

Na integrze niestety to samo. Dlugo ładuje na logo windows ok 2 min i kończy się bsod-em a potem następuje restart.

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli zasilacz do wymiany i to koniecznie. 

Adi666
komentarz
komentarz

Ok. Zamawiam. Dam znać po wymianie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Koniecznie napisz :)

Adi666
komentarz
komentarz

Zasilacz wymieniony. Problem dalej ten sam. BSOD w trakcie ładowania systemu.

Może to jednak system. Można w jakiś sposób wierszem poleceń sprawdzić nie wiem pliki systemowe czy są ok?

Do tego nie wiem teraz jak przestawić obraz na moją kartę. Idzie cały czas z integry. Widziałem opcje w BIOS żeby puszczać obraz na obydwa wyjścia ale nie wiem czy to dobra opcja.

 

politolog
komentarz
komentarz

Zaktualizuj BIOS do najnowszego.

Niebieska
komentarz
komentarz

Aby mieć obraz z karty graficznej wystarczy, że podłączysz kabel od monitora do gniazda na śledziu grafy ;) 

Adi666
komentarz
komentarz

BIOS akurat już robiłem wcześniej jak mi zaczęło wymuszać wciskanie F2 przy starcie i jest najnowszy :) Wgrałem ostatnią stabilną wersję, nie alfę czy wersję testową.

Wszystko śmigało elegancko od grudnia kiedy zakupiłem win 10 i robiłem totalny format. Dopiero po tych dwóch freezach nie wczytuje systemu. Wygląda to tak że dysk pracuje pracuje pracuje i z 30s przed tym błędem przestaje. Może to jakiś plik systemowy się uszkodził albo bad sector? 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z CrystalDiskInfo. 

Adi666
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Niebieska napisał:

Pokaż screen z CrystalDiskInfo. 

 

Jak to zrobić bez systemu?

Niebieska
komentarz
komentarz

A co się z systemem stało? 

Adi666
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie chce się uruchomić. Właśnie z tym jest cały czas problem :)

Po dwukrotnym restarcie kiedy korzystałem z firefox-a system przestał się ładować. W trakcie ładowania pojawia się BSOD o treści Critical process died. Lecą procenty do 100% i wskakuje menu naprawy. Resetowanie nie dało efektów. Naprawa znajduje błąd, którego nie może naprawić, bo tak :) Co tam jeszcze.. przywracałem system na 9 czerwca przed instalacją aktualizacją systemowych. Też bez efektu.

 

Dysponuję jedynie orężem w postaci bootowalnego pendrive'a z systemem i pendrive'a z linuxem.

Adi666
komentarz
komentarz

Świeża instalacja też nie startuje po ponownym uruchomieniu. Mógł paść dysk?

Niebieska
komentarz
komentarz

Całkiem możliwe, że tak, mógł paść dysk. Ten Tracer mógł się przyczynić do skrócenia jego życia. 

Adi666
komentarz
komentarz

Cholera jasna, zainstalowałem system na nowo. Za drugim razem obraz nie szedł z graifiki tylko z integry. Dopchałem Kartę Restart. Poszło ale przy próbie odpalenia przeglądarki tym razem chrome. Freeze i restart. Na świeżym systemie. Proszę, jak to sprawdzić na 100% dysk czy mobo padłły a może grafika.. tracę siły. Mam ochotę przypieprzyć zdrowo w obudowę z kopniaka :( 

Niebieska
komentarz
komentarz

Daj sreen z CrystalDiskInfo skoro jest system. 

Adi666
komentarz
komentarz

Wrzucam screeny, korzystając z tego że PC działa chwilowo

Dysk C.png

dysk reszta.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, dyski są zdrowe, ten z partycją systemową jest ok, ten WDC  ma trochę błędów C7, ale jeszcze nie jest źle. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.