x-kom hosting

Mocny komputer do biura - 3 tys

anioł2009
komentarz
komentarz

Jakie to ma znaczenie w komputerze biurowym ??  Seasonici s12III bronze mają 4 zabezpieczenia i pracują z rtxami 2060 super bez problemów w obudowach piekarnikach... Nie warto pakować zasilacza za 4 stówy do biurówy...

s---r
komentarz
komentarz
1 minutę temu, UnnamedPlayer napisał:

Zestaw biurowy z iGPU i zasilacz 550W? - dajcie spokój.

 

Ponad 300zł do takiego PC to tańszy PSU? - bez komentarza.

Panie, a tak po mojemu.... kilkanaście lat temu wypadłem z rynku i tych nowych skrótów od tak nie kojarzę :)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

PSU z angielskiego - power supply unit

 

Dnia 28.05.2020 o 14:50, s---r napisał:

Na tym komputerze jest baza danych do naszego głównego programu księgowego.

Jak ten PC ma liczyć takie rzeczy to 6 rdzeni z HT się nie zmarnuje.

 

Ile będzie tu monitorów podłączone 2/3?

s---r
komentarz
komentarz
2 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

PSU z angielskiego - power supply unit

 

Jak ten PC ma liczyć takie rzeczy to 6 rdzeni z HT się nie zmarnuje.

 

Ile będzie tu monitorów podłączone 2/3?

1 monitor a 2 wirtualne pulpity non stop przełączane.

Na pierwszym:

TaxPro (księgowy)

Płatnik ZUS

Chrome z 10 kartami

AdobeReader

Druki Gofin

 

Na drugim:

MetaTrader

Chrome (Whatsapp, chat Facebooka, xStation od XTB, i jeszcze parę innych zakładek)

 

s---r
komentarz
komentarz

W jakimś filmie teraz widziałem, że tego i5 warto puścić z pamięciami na 3200MHz i do tego potrzebny Z490. Warto je puszczać na tej wyższej częstotliwości? Nie będzie sporadycznych zwiechów od tego?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Szybszy RAM niewiele tutaj i tak da, do i5 10400 nie ma sensu brać nic droższego niż B460.

  • Dziękuję 1
s---r
komentarz
komentarz
2 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

Szybszy RAM niewiele tutaj i tak da, do i5 10400 nie ma sensu brać nic droższego niż B460.

Aha... A dlaczego to tak? Słaby proc czy nie wykorzysta możliwości droższego chipa?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na zintegrowanej grafice to i tak bez znaczenia, szybki RAM daje kopa w grach, ale na dedykowanej grafice i to w miejscach stricte procesorowych.

 

  • Dziękuję 1
s---r
komentarz
komentarz

A czy ja dobrze wyczuwam, że mnie próbujecie odwieść od tej i5? ;)

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ryzen 3600 kosztuje 800zł

I5 10400 kosztuje ~900zł, ale masz iGPU z płytą na chipsecie B460 wyjdzie niewiele drożej niż Ryzen na dobrym B450.

 

Innego wyjścia tu nie widzę pod takie zastosowanie.

 

 

s---r
komentarz
komentarz
6 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Ryzen 3600 kosztuje 800zł

I5 10400 kosztuje ~900zł, ale masz iGPU z płytą na chipsecie B460 wyjdzie niewiele drożej niż Ryzen na dobrym B450.

 

Innego wyjścia tu nie widzę pod takie zastosowanie.

 

 

Sorry za głupie pytanie i proszę bez podśmiechujek.... czyli jesteś z opcją i5? Dobrze rozumiem? ;)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Tak.

Sam czekałem na nowe CPU Intela bo mi padła płyta na X99 z 5820K a potrzebuje procesor Intela z iGPU.

  • Dziękuję 1
s---r
komentarz
komentarz
13 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Tak.

Sam czekałem na nowe CPU Intela bo mi padła płyta na X99 z 5820K a potrzebuje procesor Intela z iGPU.

I która płytę pod to wybrałeś?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ja celuje w 10700K i tutaj Z490 Aorus Pro, a najlepiej coś tańszego, nie ma zbyt wielu testów płyt na Z490, tym bardziej porównawczych.

  • Dziękuję 1
s---r
komentarz
komentarz
46 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Ja celuje w 10700K i tutaj Z490 Aorus Pro, a najlepiej coś tańszego, nie ma zbyt wielu testów płyt na Z490, tym bardziej porównawczych.

Czyli na już takie coś powinno działać nieźle?

https://proline.pl/koszyk/d7478d5d

Szkoda, że nie 3 stówki taniej ;)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Nie potrzebujesz tak drogiego zasilacza a tym bardziej 650W bo tu markowe 400W jest z ogromnym zapasem nawet jakbyś chciał dorzucić kiedyś dedykowane GPU jak GTX 1660S.

https://proline.pl/koszyk/7fd6492a tańszy RAM, tańsza wersja obudowy, co do płyty tutaj trzeba ich dopytać o dostępność. 

 

  • Dziękuję 1
s---r
komentarz
komentarz
14 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Nie potrzebujesz tak drogiego zasilacza a tym bardziej 650W bo tu markowe 400W jest z ogromnym zapasem nawet jakbyś chciał dorzucić kiedyś dedykowane GPU jak GTX 1660S.

https://proline.pl/koszyk/7fd6492a tańszy RAM, tańsza wersja obudowy, co do płyty tutaj trzeba ich dopytać o dostępność. 

 

Oooo.... faktycznie jeśli taki zasilacz starczy to zniżka 250zl załatwiła by sprawę :)

Obudowa chyba ta sama tylko inny kolor... A pamięci Corsair kiedyś były dobre, tych co podałeś nie znam. Jakby nie było tej tańszej płyty to nawet na tą droższa bym się szarpnął...

s---r
komentarz
komentarz (edytowane)

A tak jeszcze na koniec.... mój monitor ma tylko wejście D-SUB, a płyty główne HDMI i DisplayPort.

Monitor LG Flatron E2251.

 

I taka pasta wystarczy? https://proline.pl/arctic-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-p1374615

Edytowane przez s---r
  • 3 tygodnie później...
s---r
komentarz
komentarz

Ten Fera3 to rozstaw śrub biorę LGA 1150/1155/1156? Bo 1200 nie ma... :)

s---r
komentarz
komentarz

Już zmontowałem na czują. Wystartował za pierwszym strzałem. Instaluje Win10.

Jest moc :)

Ale milion nowych nieznanych mi opcji będę musiał później rozkminiać.

 

I po instalacji.... nie mam neta tu po kablu.

 

Jak to przeskoczyć?

Router jest w domu obok i to na strychu.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dokupić kartę sieciową  z antenkami?

s---r
komentarz
komentarz

No chyba tylko tak.

Na jednorazową akcje to mi się nie opłaca.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.